Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2009 o 12:21, blacklio2 napisał:

Promocja na Samsung NP-R522-JS01PL W7HP ponownie ruszyła cena 2400, nic tylko brać lub
dostać pod choinkę :)
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/dane-techniczne-samsung-np-r522-js01pl-w7hp.bhtml#content_3c

Skoro polecasz, to trochę Cię wykorzystam ( hue hue hue )
- Czy będę mógł podłączyć tego laptopa kablem HDMI do telewizora i oglądać na tymże telewizorze filmy odtwarzane na laptopie? ( również z dźwiękiem na TV? )
- Samsung (?)
- Grał raczej za dużo nie będę, ale czy jakbym chciał zagrać w powiedzmy MW2 to odpali?
- Myślałem nad Dellem 1555, czy ten Samsung jest korzystniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2009 o 14:15, Budyn napisał:

- Czy będę mógł podłączyć tego laptopa kablem HDMI do telewizora i oglądać na tymże telewizorze
filmy odtwarzane na laptopie? ( również z dźwiękiem na TV? )

Jak najbardziej, dźwięk na lapku HDMI Audio i też będzie śmigać

Dnia 25.12.2009 o 14:15, Budyn napisał:

- Samsung (?)

jakiś problem???

Dnia 25.12.2009 o 14:15, Budyn napisał:

- Grał raczej za dużo nie będę, ale czy jakbym chciał zagrać w powiedzmy MW2 to odpali?

Bez problemu

Dnia 25.12.2009 o 14:15, Budyn napisał:

- Myślałem nad Dellem 1555, czy ten Samsung jest korzystniejszy?

Dopłacasz do zdecydowanie lepszego procka no i wydajniejszej karty graficznej

Wydajność samej karty możesz sprawdzić tutaj
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie dobrze, że poczekałem, bo teraz jakieś tam problemy są z tym Dellem 1747, ponoć procesor lubi w nim siadać, chociaż w Polsce chyba akurat jeszcze kłopotów nikt nie miał. Tak, czy inaczej zostanę raczej przy tym co chciałem wcześniej, czyli MSI GX623 za 3900zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko. Nie powiedzielibyście mi przypadkiem, czy Intel Celeron 900 (2,19GHz) yo jedno-, czy dwu-rdzeniówka. "Siedzi" on w Toshibie L300. Coś nie chce mi się wierzyć, że zwykły Celeron ma wydajność podobną do P8400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 18:00, blacklio2 napisał:

W ogóle skąd taki pomysł??? Jak wiadomo liczba Ghz nie jest adekwatna do wydajności procesora

http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=35569,41498,


Coś mi się wydaję, że się nie zrozumieliśmy. Chodziło mi tylko i wyłącznie o wydajność w GHz, a nie FSB itp.
Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby te dwa procesory porównywać w ogólnej wydajności, a tu miałem na myśli TYLKO i WYŁĄCZNIE GHz. A ponieważ jest to jeden z czynników wydajności, w pewnym stopniu wpływa na wydajność ogólną.
Ale mniejsza już z tym. Czyli, że Celeron 900 ma jeden rdzeń, tak?
Bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem tą tabelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mają Ghz do rzeczy to nie Pentium 4 czy pierwsze Athlony, to że Ghz są składnikiem wydajności ogólnej to wiadomo ale tutaj jest również ważna sama architektura CPU, szyna FSB, HTT, pamięć L1,L2,L3

Tak Celofan ma jeden rdzeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 18:39, blacklio2 napisał:

A co mają Ghz do rzeczy to nie Pentium 4 czy pierwsze Athlony, to że Ghz są składnikiem
wydajności ogólnej to wiadomo ale tutaj jest również ważna sama architektura CPU, szyna
FSB, HTT, pamięć L1,L2,L3

Tak Celofan ma jeden rdzeń



I dlatego też tam miałem na myśli tylko wydajność mierzoną w mocy obliczeniowej. Bo to też miara.
Nie miej mnieproszę, za kolejnego neo co nie ma zielonego pojęcia o procesorach, bo chociaż nie jestem informatykiem, to staram się być na bierząco ze wszystkim.
Jak narazie udaje mi się to.
A przy okazji, to mimo wszystko moc obliczeniowa dalej w dużej mierze przesądza o wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 19:21, blacklio2 napisał:

Ale moc obliczeniowa to nie są czysto Ghz jak tutaj sądzisz a wręcz się mylisz


Niw wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale moc obliczeniowa to ILOŚĆ OBLICZEŃ JAKIE PROCESOR POTRAFI WYKONAĆ NA SEKUNDĘ. I to precyzują właśnie GHz/MHz/Hz.
Jestem mego stanowiska pewien, ale chętnie wysłycham co masz mi do powiedzenia - więc czym według Ciebie jest moc obliczeniowa.

PS. Jak się pomyliłem czy te obliczenia, to na sekundę, czy na minutę, to sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 19:29, Byl napisał:

I to precyzują właśnie GHz/MHz/Hz.

a jeszcze wyzej jest wspolczynnik IPC, ktory okresla ile instrukcji wykona procesor w jednym takcie zegara. wydajnosc = czestotliwosc x IPC. z kolei IPC zalezy od architektury (przykladowo Intel Core 3,5~4, AMD K8 ~2,5).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale tutaj mamy wyłącznie Intela i oba produkty są na rdzeniu Penryna czyli posiadają identyczną ilość jednostek ALU i FPU, tutaj będzie identyczne obliczanie FPU ( bo o to się ewidentnie kolega pytał ) ale pobieranie danych/instrukcji i ich oddawanie będzie zgoła inne poprzez różnicę L1 i L2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł do mnie lapek- MSI GX623. Jak na razie wszystko sprawuje się bardzo dobrze, nie jest za głośny (o co się nieco bałem), wydaje się być dość solidnie wykonany i ogólnie jest ok ;) Jednak zastanawia mnie jak sprawdzić czy tryb turbo rzeczywiście działa, bo ogólnie napis się pojawia ale taktowanie proca jest ciągle takie samo (przynajmniej tak wyświetla), inny problem to taki, że nie mogę robić litery "ś", inne polskie znaki zaskakują, a ten nie chce, co przy pisaniu tekstów trochę męczy. Jeśli chodzi o wydajność odpalałem na razie CoHa i działał w max detalach (na wysokich ustawieniach średnia 50 fpsów). Myszka też całkiem przyjemna, chociaż nieco sporawa jak na gryzonia do lapka.

EDIT: Procek zmienia taktowania w everescie, więc jeden problem z głowy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 20:47, blacklio2 napisał:

W ustawieniach grafiki zmień ten klawisz, to jest ten sam problem jak "ć" , odpowiada
on za hotkeys


Jakas podpowiedź gdzie tego szukać? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 20:47, blacklio2 napisał:

W ustawieniach grafiki zmień ten klawisz, to jest ten sam problem jak "ć" , odpowiada
on za hotkeys


2 post bo już na edita nie zdążyłem :/ Znalazłem ale wyłączenie hotkeysów nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować