Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Mam laptopa HP Pavilion dv7 1020ea i chce zainstalować na nim XP. Na stronie producenta znalazłem sterowniki ale jest coś jakby mało. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareList?os=228&lc=en&dlc=en&cc=uk&product=3753794&lang=en

To są wszystkie sterowniki jakie mam ściągnąć a reszta jest w instalatorze XP czy jakiś brakuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 08:07, blacklio2 napisał:

W jakim celu instalujesz XP, Vista jest nieodpowiednia, co Ci w niej przeszkadza????


Od kiedy tylko miałem kompa zawsze tylko XP, teraz od roku jak mam laptop to męczę się z tym systemem.
A to w Gothic nie ma muzyki, stare gry typu Diablo czy Commandos nie odpalają się (w przypadku Commandosów to nawet instalator nie rucha bo pisze coś o wersji 32bit) i wogóle mi do gustu nie przypadła.

Więc jak jest z tymi sterownikami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 12:58, GringoG3 napisał:

Więc jak jest z tymi sterownikami ?

Jeżeli koniecznie chcesz XP, proszę bardzo.

A ja bym Ci polecił Windowsa 7. Według mnie jest znakomity, lepszy nawet od XP. Wszystko działa szybciej niż na Viście, ładnie, zgrabnie, posiada nawet emulację Windowsa XP jeśli potrzebujesz. Większość sterowników jest już w systemie (nawet jakieś o których istnieniu ie masz pojęcia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Win7 ( miałem Vistę ) gram spokojnie w D1 i D2 podobnie Starcraft oraz UT2004, odnośnie sterowników po prostu ich nie ma,
na początek sterowniki do SATA musisz zintegrować z instalką XP, resztę sterowników musisz szukać po producentach sprzętu zamontowanego w lapku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 13:00, Zarajev napisał:

(...) posiada nawet emulację Windowsa XP jeśli
potrzebujesz.


Która do gier jest w zasadzie bezużyteczna (chyba, że 2D, a i to nie wszystkich, bo niektóre "gryzą" się z S3Trio). No i trzeba mieć Windowsa przynajmniej w wersji Professional, czyli od ok 460 zł w górę (za wersję OEM).

A, i w zasadzie nie jest to emulacja, a XP działający na wirtualnej maszynie Virtual PC.

Piotrek_K
W zasadzie to kupiłem tę podkładkę, by ulżyć HDD :). 40-43 stopnie w idle to trochę za ciepło, nie? A ta podstawka zbiła to o ok. 10 stopni :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwoch tego drugiego bym bral, lepsza karta*, ale z drugiej strony wiekszy wyswietlacz i wiecej miejsca zajmuje. Waza podobnie... ale niech sie wypowie blacklio2 czy w tej cenie nie ma niczego dobrego, gdyz ja nie za bardzo siedze w laptopach.

* http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bramka nr 2, tylko jak dla mnie to są DTR/Gaming i w zasadzie nic nie mają z typowego laptopa, na mobilność na pewno nie licz, temp też nie będą zachwycać

Odnośnie lapka z drugiej bramki, pochodzi on z zagranicznej dystrybucji i warto było by zadzwonić do serwisu Asusa czy gwarancja ( międzynarodowa ) obejmuje również Polskę

Dodam tylko kiedy kupując swojego lapka za cenę pow 5K PLN byłem zdecydowany , w tej chwili na pewno nie kupiłbym takiego lapka ot co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam zamiar kupić laptopa do grania raczej w te nowsze gry :D Doradziłby mi ktoś jaki laptop i w jaką firme najlepiej zainwestować ? Mam zamiar wydać do 4000 zł. Myślałem np. o samsungu. HP są chyba drogie. A co sądzicie o tych lenovo ? Chodzi mi też żeby to była jakaś lepsza troche firma żeby ten laptop był trwały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop do grania i to za 4k? Trochę nierozsądne wydawanie pieniędzy, nie uważasz? To będzie ciężkie, grzejące się bydlę o wielkim apetycie na prąd. A za 4000 złotych możesz kupić sobie fajnego, dużo wydajniejszego niż taki notebook PieCa i leciutkiego, oszczędnego netbooka na przykład :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 00:09, POZDRO-Grizzly napisał:

Cześć mam zamiar kupić laptopa do grania raczej w te nowsze gry :D Doradziłby mi ktoś
jaki laptop i w jaką firme najlepiej zainwestować ? Mam zamiar wydać do 4000 zł. Myślałem
np. o samsungu. HP są chyba drogie. A co sądzicie o tych lenovo ? Chodzi mi też żeby
to była jakaś lepsza troche firma żeby ten laptop był trwały :)


Zobacz ten:
http://allegro.pl/item971177911_gracz_asus_g71gx_p8700_2_53_6gb_ram_gtx_260m_1gb.html
http://allegro.pl/item974231022_asus_n61_16_i7_720qm_4gb_usb3_ati_hd_5730.html
http://allegro.pl/item972152834_asus_n71vn_17_3_p8700_1000gb_4gb_gt240m_win7.html

sprawdz jeszcze na stronach zagranicznych tam mają w lepszych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu a tym temacie coś mam do powiedzenia. Nie dawno kupiłem MSI EX625. Tyle czytałem na różnych forach. Że laptopy nie nadają się do gry. Wszystkie gry które dotąd grałem idą na fulla i płynnie. Przyzwyczaiłem się. O wiele lepiej gra mi się na laptopie niż na PC. Jedynie mam problemy z systemem Win7 (coś odwala). A już różne gry grałem Mass Effect 1 i 2, GTA IV, WoW (głównie teraz gram w niego pięknie na ultra i w Dalaranie się nie zacina), Bioshock i wiele innych gier. Tak czy siak jestem zadowolony z laptopa i z tego jak się sprawuje w grach. A przed zakupem się obawiałem. A laptopa kupiłem za 2500 zł z rabatem (o 500 zł taniej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 00:09, POZDRO-Grizzly napisał:

Cześć mam zamiar kupić laptopa do grania raczej w te nowsze gry :D Doradziłby mi ktoś
jaki laptop i w jaką firme najlepiej zainwestować ? Mam zamiar wydać do 4000 zł. Myślałem
np. o samsungu. HP są chyba drogie. A co sądzicie o tych lenovo ? Chodzi mi też żeby
to była jakaś lepsza troche firma żeby ten laptop był trwały :)



Jeżeli nie chcesz dużego kloca to doradzałbym ci asusa n61. Sam niedługo kupuje sobie asusa n73.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2010 o 01:44, szypek26 napisał:

Laptop do grania i to za 4k? Trochę nierozsądne wydawanie pieniędzy, nie uważasz? To
będzie ciężkie, grzejące się bydlę o wielkim apetycie na prąd. A za 4000 złotych możesz
kupić sobie fajnego, dużo wydajniejszego niż taki notebook PieCa i leciutkiego, oszczędnego
netbooka na przykład :P


Komputer stacjonarny mam i to dobry i nie zamierzam go zmieniać. Chodzi o to że potrzebuje drugiego komputera do pracy bo mi się nudzi cały dzień a tak to sobie pogram. Poza graniem będe też się bawił w sprawdzanie różnych programów jak np. Linux, ubuntu, win7 itp. Bo na stacjonarnym nie bardzo tak porobie bo za dużo mam na dysku i nie chce go formatować :) Nie chce jakiegoś kloca wielkiego a tak normalnego laptopa tylko żeby te lepsze gry też na nim poszły w cenie do 4k :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam do kupienia netbooka/notebooka dla 7-8 letniego chłopca na komunię. Posiadam kwotę ok. 1000zł. Sprzęt będzie wykorzystywany przez niego do: oglądania bajek, granie we flashowe/javove gry na internecie, oraz "surfowania". Proszę o pomoc.
PS Gdyby Ktoś miał pod ręką linka do takiego "podręcznika" użytkowania mobilnego komputera jakim jest laptop to był poprosił o informację, ponieważ nigdy nie miałem doczynienia z takim sprzętem, a słyszałem takie rzeczy jak wyjmowanie baterii na czas użytkowania z gniazdka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukasz notebooka (w tej cenie raczej uzywaneg) czy netbooka (nowego)?

Dnia 31.03.2010 o 20:43, Sebo7 napisał:

PS Gdyby Ktoś miał pod ręką linka do takiego "podręcznika" użytkowania mobilnego komputera
jakim jest laptop to był poprosił o informację, ponieważ nigdy nie miałem doczynienia
z takim sprzętem, a słyszałem takie rzeczy jak wyjmowanie baterii na czas użytkowania
z gniazdka itp.


Moze to? http://helion.pl/ksiazki/abclap.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować