Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Słuchajcie, jeszcze raz mi trzeba pomóc. Laptop do dokładnie 2835zł, i ani złotówki więcej. Najlepiej 17''(16'' też pójdzie), ale jak coś lepszego się znajdzie w tej cenie a będzie miało 15'' to też zarzućcie linkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę sensu inwestowana w lapka z matrycą pow 17", ani to mobilne ani wydajne, ciężkie do dźwigania.

Że tam jest HD5850 to nic nie mówi o jego wydajności zauważ że tam jest DDR3 a nie DDR5, podobno różnicy między 5730 a 5850 aż tak dużej nie ma żeby płacić 1000zł ekstra za matrycę i lepszą grafikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2010 o 16:18, blacklio2 napisał:

Osobiście nie widzę sensu inwestowana w lapka z matrycą pow 17", ani to mobilne ani wydajne,
ciężkie do dźwigania.

Że tam jest HD5850 to nic nie mówi o jego wydajności zauważ że tam jest DDR3 a nie DDR5,
podobno różnicy między 5730 a 5850 aż tak dużej nie ma żeby płacić 1000zł ekstra za matrycę
i lepszą grafikę


jeżeli mam być szczery to na dużej mobilności mi nie zależy, jadę do Anglii na 4 miesiące, po powrocie mam nadzieję, że dostane się na uniwerek w gdańsku, dlatego kupuję laptopa. Odnosząc się do twojej rady co do grafiki to chyba rozwiałeś moje wątpliwości, kupię MSI GE700 17,3'' i5 z radeonem 5730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Niedawno kupiłem laptopa i zastanawia mnie jedna sprawa: gdy gram w starsze gry, które muszą być uruchamiane w rozdzielczości mniejszej niż 800x600, karta zamiast powiększyć obraz - obcina wszystko dookoła a skala pozostaje taka sama. Tak samo jest w windowsie. czy to normalne w laptopach? czy można jakoś to zmienić?
Mój Laptop to MSI EX625e z kartą ATI HD4670, system operacyjny windows 7
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach sterowników karty graficznej. Na nVidii można wybrać, czy rozdzielczości inne, niż matrycy, mają być skalowane z zachowaniem proporcji, rozciągane na cały ekran czy zostawiane w spokoju, na pewno ATI ma coś podobnego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałbym pomocy kogoś kto się dobrze zna na sprzętach z tytułu tego topicu. Zostałem poproszony o doradzenie komuś w kupnie jakiegoś przenośnego komputera a niezbyt się w tym temacie orientuję. Wymagania co do sprzętu są chyba niewielkie:

- jak najtańszy
- przeznaczony w głównej mierze do pracy biurowej i pochodnych
- absolutnie nie do grania
- sporadycznie do oglądania filmów i tym podobnych multimedialnych dupereli
- niekoniecznie musi być lekki i przystosowany do łażenia z nim w te i nazad, będzie raczej zastępował stacjonarnego peceta

To ma być po prostu zwykły, tani, w miarę solidny sprzęt do podstawowych zastosowań. Znajdzie się coś takiego? I czy dobrym wyborem są jakieś lapki z przedziału 1,5k - 2k np: z komputronika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki system Win czy Linuch może być ( czyli lapek bez systemu ), czyli na mobilności nie zależy (czyli energooszczędny ), jaka wielkośc matrycy 15 - 16 czy 17?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 16:45, blacklio2 napisał:

Jaki system Win czy Linuch może być

Windows ... a to dlatego że będzie służył do pracy z Office''em i tym podobnymi programami komercyjnymi.
>czyli na mobilności

Dnia 11.05.2010 o 16:45, blacklio2 napisał:

nie zależy (czyli energooszczędny ),

Dokładnie tak.
>jaka wielkośc matrycy 15 - 16 czy 17?
Myślę że jako komputer stricte do użytku domowego, biurowego zamiast typowego pieca to akurat ten detal nie będzie miał chyba większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.bluemobility.pl/dell-studio-1555-t4200-2gb-154-250-ati4570-vhb-studio15t4200-p-22633.html?utm_source=skapiec

Szkoda że tam jest Vista a nie Win7, ogólnie szukaj Asusa, Lenovo, MSI, Dell może coś z Acera lub Samsunga.
HP i Toshiba omijaj z daleka. Nie wiem czy ma być kupowana w lokalnym sklepie czy przez neta, jeśli to pierwsze to musisz się rozejrzeć ( pospisuj modele i wklej je tutaj coś wybierzemy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szybko znalazłem coś takiego w lokalnym sklepie:

ASUS K51AE-SX059 M120/2GB/320/HD4200/15.6''''

K51AE-SX059

za 1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupowania czegoś takiego?
http://www.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=459917
Mój laptop jakoś specjalnie się nie przegrzewa, ale zapewniło by mi to lepszą pozycję klawiatury i ekranu, dodatkowe porty USB no i chłodzenie przy okazji. Mój laptop jest dla mnie zastępstwem PCta więc ta podstawka długo by mi służyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem na co patrzeć, rozpiętość cenowa od 1600 do 2600, różnej wielkości matryca, więc zdecyduj jaki budżet i jak matryca wchodzi w grę, dopiero później pomyślimy co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować