Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Sa firmy, ktore zajmuja sie wysylka rzeczy z USA np. do Europy:

http://www.oneusaaddress.com/?gclid=CPysmKCq6aMCFQYeZwodeXMH4Q
http://www.shipito.com/?gclid=CPmF7qSq6aMCFQ8FZgodTWwg1w
http://www.anythingfromamerica.com/?gclid=CJPM_amq6aMCFQ4EZgodh0YQ4g

To sa pierwsze lepsze wyniki z google, wiec najpierw poszukaj nieco opinii o tych firmach w Internecie.

Ale najlepiej by bylo jakbys mial tam kogos, kto tam mieszka/wybiera sie tam w najblizszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazon elektroniki nie wysyła do polski, a pomyślałeś nad gwarancją trochę, jak coś pierdnie to na śmietnik praktycznie, ewentualnie sprzedaż na części a nie wiadomo czy znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję laptopa, tzn. nie ja, ale ja potrzebuję, żeby potrzebującemu powiedzieć co kupić. O, tak bym to powiedział.
Laptop ma służyć głównie do dwóch rzeczy: Przeglądania internetu i pisania, edytowania, czytania kartek w Wordzie. I tu się pojawia problem, bo najlepiej byłoby, gdyby cała strona A4 była widoczna, a raczej, żeby litery na niej były widoczne. Problem jest już z czytaniem "dwunastki" na 22" panoramie (ale na rozdziałce 1920x1080), a co będzie na 15,6, albo 17 calach? Ta widoczność całej kartki nie jest znowu taka bardzo ważna, ale najlepiej jakby było widać jak najwięcej.
A i jeszcze... Robią laptopy z białą klawiaturą? Bo białe klawisze z czarnymi literkami byłyby najlepsze. Wiem, wiem Mac... Ale coś z tym uber szpiegowskim systemem od M$u.
No i oczywiście cena, żeby nie była z kosmosu.
Znalazłoby się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:32, Markush napisał:

Problem jest już
z czytaniem "dwunastki" na 22" panoramie (ale na rozdziałce 1920x1080), a co będzie na
15,6, albo 17 calach?

Co? :P Ja na 13.3" śmigam czcionką 8 i jest ogromna... Wystarczy poszerzyć kartkę do 150%, co na panoramie jak w sumie naturalne - po co ma być puste miejsce po bokach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:35, szypek26 napisał:

Co? :P Ja na 13.3" śmigam czcionką 8 i jest ogromna...

Ale wtedy chyba nie widzisz całej kartki od góry do dołu? Tylko musisz kółkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:16, blacklio2 napisał:

Amazon elektroniki nie wysyła do polski, a pomyślałeś nad gwarancją trochę, jak coś pierdnie
to na śmietnik praktycznie, ewentualnie sprzedaż na części a nie wiadomo czy znajdziesz


Gwarancja od producenta nie od sklepu, także jak by co to w kazdym "oddziale" Toshiby można będzie to załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli rzeczywiscie w dowolnym oddziale mozna to zalatwic to dobrze (ale mimo wszystko jesli nie jestes pewien, to sie zapytaj ich :D).
Rozumiem tez, zdajesz sobie sprawe, ze ten laptop wazy co najmniej 4,3kg? Przynajmniej wg informacji na stronie, ktora zalinkowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:37, Markush napisał:

> Co? :P Ja na 13.3" śmigam czcionką 8 i jest ogromna...
Ale wtedy chyba nie widzisz całej kartki od góry do dołu? Tylko musisz kółkować.

Owszem. Ale chyba lepiej kółkować niż tachać ze sobą 4 kilo laptopa, przynajmniej ja tak uważam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 20:52, kuba9876543210 napisał:

Jesli rzeczywiscie w dowolnym oddziale mozna to zalatwic to dobrze (ale mimo wszystko
jesli nie jestes pewien, to sie zapytaj ich :D).
Rozumiem tez, zdajesz sobie sprawe, ze ten laptop wazy co najmniej 4,3kg? Przynajmniej
wg informacji na stronie, ktora zalinkowales.



Pomijając kwestię gwarancji, czy waga laptopa ma dla Ciebie aż takie znaczenie ? Dla mnie nie. Co prawda 4.3 kg to sporo jak na laptop ale przecież nie będę grał na nim mają go uwieszonego u szyi, tylko sobie będzie stał na biurko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 21:20, szypek26 napisał:

tachać ze sobą 4 kilo laptopa

To nie będzie tachane. To będzie sobie spokojnie leżało w mieszkaniu. Czasem pójdzie sobie na jakiś krótki spacer z jednego pokoju do drugiego.

Znalazłem takie coś:
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/opis-toshiba-satellite-l550d-13l-w7hp.bhtml#content_3c
Białawe klawisze, duży ekran. I od razu z systemem. Opłaca się? Tylko czas pracy trochę przeraża (czy taki jest czas pracy przy takich ekranach?), no, ale nie będzie w terenie to może być podłączony cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2010 o 21:29, GringoG3 napisał:

Pomijając kwestię gwarancji, czy waga laptopa ma dla Ciebie aż takie znaczenie ? Dla
mnie nie. Co prawda 4.3 kg to sporo jak na laptop ale przecież nie będę grał na nim mają
go uwieszonego u szyi, tylko sobie będzie stał na biurko.

Ale problem nie leży w tym, że trochę ponad 4 kilo to dużo, bo to nieprawda... jeśli chce się go po prostu podnieść i chwilę potrzymać. Bo jeśli chcesz wziąć taki komputer do torby i na ramię (ewentualnie do plecaka, chociaż nie wiem czy są takie, które pomieszczą 17 calowe lapki), a potem udać się z nim np. do pracy, szkoły czy na uczelnię, to zaczynają się schody :/ Szczególnie jeśli ktoś ma zamiar tak komputer użytkować stale, bo od czasu do czasu to można kloca ponosić :) Ja przez ponad 4 miesiące męczyłem się ze zwykłym 15-calowcem, miałem na uczelnię z buta ok. 20-25 minut w jedną stronę, potem cały dzień taszczenia tego ustrojstwa - dawało się we znaki. A należy mieć na względzie, że najczęściej komputer nie jest jedynym obciążeniem, bo i sporo innego stuffu człowiek przecież też ze sobą nosi.
Tak więc laptopy większe niż 15 cali nadają się tylko i WYŁĄCZNIE do użytku typowo domowego, nie są to sprzęty mobilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptopy 17'''' calowe świetnie nadają się do użytku domowego i do użytku na zasadzie - pakuje się i jadę na działkę... mieszczą się normalnie w torby moja 17'''' normalnie mieści się w torbie po starszej 15''''. 17'''' calowe lapki nie odpadają z użytkowania na uczelni tylko dla tego że są ciężkie, bo przecież wiele osób dojeżdża samochodem lub tramwajem, są kłopotliwe bo zajmują dużo miejsca, zwłaszcza jak ktoś na uczelni ma dość wąskie ławki, a uczniowi są blisko siebie (ciasne pomieszczenia). Zresztą nie rozłożysz 17'''' lapka na stole jakiegoś laboratorium bo Cie hehe prowadzący pogoni. Bo nie na to tam jest miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kablem HDMI laptopa do telewizora, ale niestety nie mam dźwięku :( Próbowałem coś w opcjach grzebać, ale jeszcze nic nie wykombinowałem. Co należy ustawić, żeby uzyskać dźwięk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To niezły kloc ten Twój lapek, bo teraz są 17 cali lapy poniżej 3 kg... tylko, że rozmiar i tak będzie przeszkadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 13:24, Bumber napisał:

Co sądzicie o modelu Acer 4820TG? Szukam mobilnego i wydajnego laptopa za przystępną
cenę, a ten wydaje się spełniać wszystkie moje wymagania.


Czytaj pan, o ile jeszcze nie czytałeś ;]
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-TimelineX-4820TG.31573.0.html

matryca jest błyszcząca, więc średni wybór dla lapa mobilnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz ok 3000 zł, to bez problemu możesz mieć zarówno procesor intela, jak i kartę 5650, albo Geforce 330M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 15:17, blacklio2 napisał:

Panel sterowania--> Dźwięk--> HDMI output

Tak tak, już sobie poradziłem i okazało się że moja Toshiba sobie sama z tym radzi i po prostu jako ostatnią deskę ratunku obrałem wyjęcie i wsadzenie wtyczki ponownie i zadziałało, ale dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować