Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2010 o 18:22, Blackhand napisał:

Nie jestem jakimś notebookowym ekspertem, ale może ten "felerny" ma większe (zbyt duże
;)) zapotrzebowanie na energię? Oblookaj nalepki na obudowach dysków i sprawdź, co tam
jest napisane (zapewne będzie to pobór prądu). Albo chipset (kontroler) akurat z jakiegoś
powodu nie radzi sobie z tym dyskiem (nowsza technologia, zbyt duża pojemność dysku,
cokolwiek innego ;)).

Dysk jest wyciągnięty ze starszego laptopa, więc na pewno energii ma wystarczająco ;) Porównam jednak informacje z nalepek i dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 18:34, blacklio2 napisał:

Żadne z nich bo są od HP możesz mieć problem z serwisowaniem ich jeśli jeszcze mają
gwarę, trzymaj się z dala od HP

Na pewno nie mają gwarancji, ale ten od którego dostaję laptop ma dużo części zamiennych. Notebooka dostanę za darmo. Wybrałem nc6000

Sprawdziłem dyski - obydwa mają te same parametry, tylko jeden 40GB a drugi 80GB. Ten 80GB działa dobrze w HP n600c, ale nie chce działać za nic na świecie w nc6000 - sypie bsodami nawet w safe mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 19:11, blacklio2 napisał:

Jak za free to jeszcze można się nim pobawić

No tak, niemniej jednak co jest nie tak z tym HDD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 20:38, blacklio2 napisał:

Sprawdziłeś SAMRT?

Nie, jak to sprawdzić z poziomu BIOsa? Bo Windows się nei odpali - przed pokazaniem się ekranu ładowania już sypie bsodami - teraz ponownie sprawdziłem ten dysk w n600c - i śmiga poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi prosze na jedno pytanie, mam nadzieje, ze przed wlozeniem do innego kompa robisz reinstalke windowsa?

Bo ja NIE, to masz rozwiazanie. To tak jakbys chcial wlozyci, bez zadnych przerobek, silnik Forda to Ferrari dziwic sie, ze nie dziala (a przeciez obie marki zaczynaja sie na F! ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, nie robię reinstalki Windowsa bo... się nie da. Podczas instalacji Windy też wywala mi BSODy.

Teraz sprawdziłem dysk z nc6000 na n600c - tak samo - każdy z tych dwóch dysków działa tylko na tym kompie w którym siedział, a reinstal nie chce ruszyć przez BSODy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:18, Ancient_Lord napisał:

nie, nie robię reinstalki Windowsa bo... się nie da. Podczas instalacji Windy też wywala
mi BSODy.

Teraz sprawdziłem dysk z nc6000 na n600c - tak samo - każdy z tych dwóch dysków działa
tylko na tym kompie w którym siedział, a reinstal nie chce ruszyć przez BSODy

A można sobie te BSoD poczytać czy też od razu się restartuje?

ps co do postu wyżej, to zgoda ale pod warunkiem że model silnika nie kończy się na x. Te systemy są tak przenośne że w najgorszym przypadku GUI nie "zaskoczy" i wylądujemy w konsoli tekstowej (stery od nvidii i karta AMD oraz na odwrót) aczkolwiek i w tym przypadku starczy przestawić na systemowe/zainstalować właściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. :] Jak spora część studentów w związku z początkiem roku akademickiego szukam lapka. Moje fundusze to ok 2500 zł. Wymagania mało precyzyjne, wręcz laickie: 4 GB RAMu, 500 GB HDD. Komputer z reguły nie będzie służył do grania, a jeśli już to w jakies kilkuletnie produkcje, wiec grafika wystarczy ze będzie. Jedyna uwaga, to że wolałbym aby to była nVidia - z ATI pod linuksem dzieją się dziwne rzeczy... Procek za to wolałbym mocniejszy, zwykle mam powłączane w tle masę programów i robię kilka rzeczy jednocześnie, a że nerwy mam słabe nie chce żeby zamulenie kompa je zbytnio nadwyrężało :P. Niestety moja wiedza na temat procków zatrzymała się jakieś 2 lata temu, kompletnie nie ogarniam tematu, a już te nowe wynalazki intela i3 itp to kompletnie czarna magia . :P Co do wielkosci matrycy nie jestem jeszcze pewien, wolałbym 15'''', choć i 17'''' nie byłoby złym rozwiązaniem. Laptop będzie głównie służył jako komputer stacjonarny który będę mógł sobie przenieść w dowolne miejsce, więc nie potrzebuje mega wytrzymałej baterii, choć wiadomo że nie zaszkodzi, i wypadałoby żeby choć 2-godzinny wykład wytrzymała. Co do marki też jeszcze nie jestem przekonany, do tej pory stałem twardo za Asusem, ale ostatnio coraz więcej negatywnych opinii słyszę o tych lapkach, a to że matryce słabe, a to że się grzeją... Wiem tylko że szukam czegoś solidnego, bo laptopy mają ze mną ciężkie życie. Koniecznie 2-letnia gwarancja. Mile widziany brak systemu - i tak będę miał go z uczelni, więc po co przepłacać. Inne bajery raczej mnie nie interesują, i tak rzadko/wcale z nich korzystam. Koniecznie normalna klawiatura bez żadnych udziwnień i poprzestawianych klawiszy. Do braku klawiatury numerycznej zdążyłem się już przyzwyczaić.

No i to by było na tyle jeśli chodzi o "wymagania". Mile widziane propozycje, lub choćby wskazówki (szczególnie jeśli chodzi o procka, bo to dla mnie największy znak zapytania), bo ciężko mi coś konkretnego znaleźć, a na temacie się po prostu nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2010 o 21:49, Budo napisał:

Spróbuj Samsunga R780, R580, R590, lub Acery- tylko nie pamiętam modelu... po prostu
przejrzyj Acery na allegro.


No właśnie problem w tym że 2500 zł to są całe moje fundusze, ewentualnie mogę dorzucić coś na koszty przesyłki, ale to dosłownie kilkanaście złotych. A Samsunga R580 pasującego do moich wymagań ciężko w tej cenie znaleźć, głównie dlatego że każdy ma na pokładzie system, co jednak można odczuć po cenie. Już łatwiej byłoby znaleźć coś w serii R540, która nawiasem mówiąc wydaje mi się o wiele bardziej atrakcyjna pod względem wizualnym. Ale aoją uwagę przykuło coś innego:
http://allegro.pl/mega-moc-asus-k52jc-i3-370m-4gb-500gb-gt310-bonus-i1253174534.html
No wręcz ideał jeśli chodzi o moje wymagania :P. Zastanawiam się tylko czy nie będzie z nim jakichś niespodzianek ani ukrytych upierdliwych cech. Ma ktoś może jakieś informacje na temat tego modelu? Bo na papierze wygląda idealnie :P

PS: A do Acerów mam jakieś uprzedzenie, staram się unikać lapków tej firmy jeśli to możliwe. Tym bardziej że też szału nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 19:44, rob006 napisał:

No wręcz ideał jeśli chodzi o moje wymagania :P. Zastanawiam się tylko czy nie będzie
z nim jakichś niespodzianek ani ukrytych upierdliwych cech. Ma ktoś może jakieś informacje
na temat tego modelu? Bo na papierze wygląda idealnie :P

Tu masz recenzję bardzo podobnego modelu (ta sama seria, troszeczkę inne bebechy) http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K52JR.25404.0.html
Wypowiem się tylko w tych kwestiach, o których mogę coś powiedzieć - sam mam Asusa UL30VT, także z technologią Optimus - i to jest naprawdę fajna sprawa. Integra ciągnie malutko prądu i jest chłodna, a jak chcę w coś pograć, odpalam kartę dedykowaną i śmiga. Na moim sprzęcie Arkham Asylum leci w max na natywnej, u ciebie będzie jeszcze lepiej.
Prawdopodobnie masz takie same głośniki i touchpad, co ja - oba podzespoły sobie chwalę. Touchpad po zainstalowaniu sterów obsługuje gesty i praca bez myszki nie jest katorgą (jak w laptopach, które gestów nie obsługują). Same głośniki - są przyzwoite, jak na laptopy. Z odpowiednim oprogramowaniem (SRS) w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, oczywiście z poprawką na to, że to wciąż głośniki w laptopie.
Inna sprawa, że z tym procesorem to nawet i na integrze nie poszalejszej na baterii. Laptop ogólnie jest też dość ciężki.
Mój laptop zepsuł się w miesiąc po zakupie (pech, czy co?). Padł touchpad. Naprawa (pobyt w serwisie) trwała całe 15 dni, bo buraki musieli jakieś cześci sprowadzać, co dla mnie jest sprawą śmieszną. Nie wiem, czy to ja miałem takie nieszczęśliwe przygody, czy może ogólnie polski serwis Asusa leci sobie w kulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No już poczytałem kilka opinii i recek o tej serii, i wydaje się OK. Zastanawia mnie tylko procesor - wszędzie testowano słabsze modele, nie wiem czy ten nie będzie się zbytnio grzał, bo zużycie baterii jestem w stanie przełknąć.

A co do serwisu Asusa, to miałem z nim do czynienia jakieś półtora roku temu i bardzo sobie chwaliłem - padł BIOS, wymienili od razu całą płytę główną, całość zamknęło się w ciągu tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2010 o 21:36, rob006 napisał:

A co do serwisu Asusa, to miałem z nim do czynienia jakieś półtora roku temu i bardzo
sobie chwaliłem - padł BIOS, wymienili od razu całą płytę główną, całość zamknęło się
w ciągu tygodnia.

No to możliwe, że po prostu miałem pecha. Zdarza się. Trudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 16:57, blacklio2 napisał:

dalej ,15.6" z taką rozdziałką raczej nie jest dobrze
rozumiałbym jak to by było 17.3" i FHD ( i tutaj bym dopłacił te 400zł do Asusa G73JH
), na stan obecny wyłącznie ciekawostka za dużo niewiadomych


A wracając do mojego starego zapytania, bo odradzałeś mi tego 15.4 MSI za wzglądu na rozdzielczość FHD, a gdyby miał niższa taj jak ten laptop ?

http://www.x-kom.pl/p/58740-notebook-laptop-15,6-msi-gx660-274xpl-i7-740qm-6144-500-dvd-rw-7hp64x.html

również MSI, i nawet ma wszystko to samo tylko tą rozdzielczość niższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować