Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2010 o 16:36, blacklio2 napisał:

Budżet?
Szykuj minimum 2k PLN

Dwa tysie na słabego laptopa z dużym ekranem? Chyba żart jakiś. Poradzę sobie w takim razie bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo - a zadając bardziej ogólne pytanie:
za tę sumę w porządku laptopy, czy mam poszperać jeszcze trochę? ;-)

A co do tego Acera... Hmm, jakoś nie mogę znaleźć powodów dla których go zaproponowałeś (może dlatego, że się na tym aż tak nie znam ;)) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 12:10, Ballonik napisał:

A co do tego Acera... Hmm, jakoś nie mogę znaleźć powodów dla których go zaproponowałeś
(może dlatego, że się na tym aż tak nie znam ;)) )


Bo to dobry laptop w dobrej cenie. Ma trochę mało ramu i mały dysk, ale ogólnie to dobry komp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kiedyś można było dorwać i3 + HD5650 ( względnie GF330/GF335 ) teraz o to trudniej lub wcale, HD5470 średnio nadaje się do gier wręcz omijałbym z daleka przy tym budżecie, zresztą nie sprecyzowałeś do czego będziesz go używał.

Dlaczego nie możesz znaleźć powodów, czas na baterii ( integra ) 6 - 7h użytkowania , grafika przełączalna, całkiem dobry procek i3 który nie będzie ograniczał HD5650 i na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No laptopie "do gier" nie zależy mi wcale - od czasu do czasu włączę gierkę, która poszłaby na 5-letnim laptopie ;)
Przede wszystkim pisanie, czasem kompilowanie niewymagających programów, photoshop + naprawdę mało zaawansowany blender (by mieć co robić na wykładach ;) ).
Rozumiem, że moje propozycje nie posiadają przełączalnych grafik?

@Budo - No jasna sprawa, tylko nie mogłem dostrzec takich znaczących różnic :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości. Z tego co oglądałem to to są dobre sprzęty, a ja potrzebuję lapka tylko do internetu, więc wywalanie takich pieniędzy mija się z celem, bo w pełni by mi wystarczył starszy laptop, ze słąby sprzętem np 1ghz, ale takich nie widzę, a na allegro nie chcę kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 23:08, Szejkon napisał:

potrzebuję lapka tylko do internetu, więc wywalanie takich pieniędzy mija się z celem, bo w pełni
by mi wystarczył starszy laptop, ze słąby sprzętem np 1ghz, ale takich nie widzę,

Np. Acer Aspire, Intel 1,73 GHz, 768 MB RAM, 15,4" ekran, w dobrym stanie technicznym? :-)
Gdybyś mieszkał w moim mieście, to bym Ci sprzedał za stosunkowo tanie pieniądze, bo już dojrzałem psychicznie do sprawienia sobie czegoś mocniejszego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 18:51, A-cis napisał:

> potrzebuję lapka tylko do internetu, więc wywalanie takich pieniędzy mija się z
celem, bo w pełni
> by mi wystarczył starszy laptop, ze słąby sprzętem np 1ghz, ale takich nie widzę,
Np. Acer Aspire, Intel 1,73 GHz, 768 MB RAM, 15,4" ekran, w dobrym stanie technicznym?
:-)
Gdybyś mieszkał w moim mieście, to bym Ci sprzedał za stosunkowo tanie pieniądze, bo
już dojrzałem psychicznie do sprawienia sobie czegoś mocniejszego :-)

ok, daj gg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 23:46, Szejkon napisał:

ok, daj gg. :)

To na nic, bo to trzeba by było abyś obejrzał rzecz jak wygląda (przynajmniej ja bym tak chciał gdybym kupował) i w tym momencie przekazać komputer i pieniądze. Pocztą to sobie nie wyobrażam tego wszystkiego. Rzuciłem pomysł dla warunków idealnych, bo wydało mi się, że tu obie strony mogłyby być zadowolone.
Ale życie jest jakie jest :-)
Zresztą nie mam gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam mam pytanie

czy wszystkie dzisiejsze nowe laptopy z grafikami hmm jak to napisać osobnymi , mają tak że jak się jest w 2D to korzystają z grafiki zintegrowanej ?(aby dłużej działał na baterii ?)

zastanawiam się nad 17calowym... dużym DTR bo myślę że żadko będzie przenoszony a jak już to sporadycznie/ a jak sporadycznie to w samochodzie wiec myślę że 17... ale z drugiej strony.. 15 jest uniwersalny.. po za tym gdy będe oglądał film to raczej i tak będe podłączał go do np 19 calowego LCD... z klawiaturą i mychą też wiec .. sami widzicie ciężki orzech... dodatkowo podoba mi się to w 15 że jest miejsca na drugi hdd .. tylko nie wiem czy to występuje we wszystkich lapkach 17.

j/w - jeszcze musze dodać że chciałbym aby trzymał na baterii powyżej 4 godzin minimum.. a chyba w 17 calowych to będzie problem... i przede wszystkim cichy... jak najcichszy..

najbardziej to chciałbym już z usb 3, i fajną kartą grafiki...
i jakiś lepszy procek minimum 2 rdzenie.. widzi mi się 4 rdzenie do 3000 zł
termin kupna luty 2011 ;)
chyba że w styczniowych wyprzedażach będzie coś eXtra i taniego to kij i coś kupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 19:19, Chester001 napisał:

czy wszystkie dzisiejsze nowe laptopy z grafikami hmm jak to napisać osobnymi , mają
tak że jak się jest w 2D to korzystają z grafiki zintegrowanej ?(aby dłużej działał na
baterii ?)

No żeby się przełączać między grafiką dedykowaną a zintegrowaną to pod obudową muszą siedzieć takie dwie karty, nie? A nie każdy laptop takie rozwiązanie posiada. Jest taki trend, owszem. Coraz więcej laptopów ma dwie karty graficzne, ale jest też cały czas sporo takich, które mają tylko jedną - albo zintegrowaną, albo dedykowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 19:19, Chester001 napisał:

Hej Wam mam pytanie


Eeee, podsumujmy. Ma być cichy, 17 cali, długi czas na baterii, 4 rdzenie, do 3 tysi... i może jeszcze ma umieć gotować? ;]
Nie wiem czy znajdziesz cokolwiek w swoich wymaganiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować