Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2010 o 13:51, blacklio2 napisał:

Zdecydowanie Dell obudowa aluminiowa bardzo dobry serwis w przeciwieństwie do Samsunga,
odnośnie parametrów
lepsza karta graficzna HD5650 no i wyjście eSATA, szkoda że sieciówka tylko 100Mbps
Taniej o 50 zł, sklep bardzo dobry i rzetelny
http://www.x-kom.pl/p/59210-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-15r-alu-i5-460m-4096-500-7hp64x-hd5650.html

W tej cenie zobacz za nowym Dellem XPS dostępnym na stronie firmowej w cenie promocyjnej
do 25 listopada, zerknij sobie na MSI GE 600 i Lenovo Y560 nieco wydajniejsze od tego
Della ale i plastikowa obudowa czyli coś za coś

Czytałem, że praktycznie jedyną wadą w tym dellu jest niskie taktowanie rdzenia karty graficznej,
bo 450 mhz. Jaki to ma wpływ na uruchamianie programów/gier tego nie wiem, bo mówiąc krótko nie znam się na tym. Nie ma to być laptop do jakiegoś ostrego grania, ale fajnie byłoby od czasu do czasu coś uruchomić:) Na notebookcheck jest jego recenzja z tym, że z core i3-370m, czyli trochę niższe taktowanie i brak turbo boost, i już tam takie gry jak Dirt 2 czy Risen chodzą spokojnie na średnich detalach więc myślę, że ten dell będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 16:17, Budo napisał:

A także cięższą i zimną (zimno w łapy, niektórym to przeszkadza). Napisałem, że aluminium
nie ma samych plusów i to się zgadza. Co kto woli.

Ano fakt, właśnie ze względu na to "zimno" nie chciałbym metalowej obudowy. Zwłaszcza że moja mimo że plastik jakoś nie trzeszczy, co do stabilności to nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie .Czy w sklepie jest szansa dostania pojedynczych klawiszy ? (nie chodzi o allegro ,raczej o gral,komputronik,vobis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdecydowalem sie na lapka od MSI. Waham sie jeszcze, co do wersji. Wolalbym GE700, wieksza matryca jest jednak sporym plusem.

I tu pytanie - gdzie najlepiej dokonac zakupu? Liczy sie przede wszystkim cena i warunki gwarancji.

Aha, dodam jeszcze, ze chcialbym, zeby na lapku byl juz zainstalowany system, ale jednoczesnie nie byl on dolaczany do zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz już GE700 jedynie allegro i to w jednym sklepie, gwarancja jest ta sama D2D
>Aha, dodam jeszcze, ze chcialbym, zeby na lapku byl juz zainstalowany system, ale jednoczesnie nie byl on dolaczany do zestawu.
Samemu zainstaluj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 15:58, gothicsheep napisał:

> Nie dostaniesz już GE700 jedynie allegro i to w jednym sklepie
O, a czemu tak?

Czy ja mam szklaną kulę sprawdź sobie w sklepach internetowych, allegro, skąpiec, ceneo

Dnia 23.11.2010 o 15:58, gothicsheep napisał:

Z GE600 będzie podobnie?

GE600 jest dostępne bez problemu
http://www.x-kom.pl/p/59251-notebook-laptop-16-msi-ge600-085pl-i5-460m-4096-500-dvd-rw-7hp64.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy była by możliwość polecenia teraz jakiegoś netbooka w cenie do 1500zł na którym odpaliłbym chociaż GTA VC lub nawet GTA III ? najlepiej by było gdyby posiadał system win7 z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 23:21, filip1-1 napisał:

Witam, czy była by możliwość polecenia teraz jakiegoś netbooka w cenie do 1500zł na którym
odpaliłbym chociaż GTA VC lub nawet GTA III ? najlepiej by było gdyby posiadał system
win7 z góry dzięki

Na NETboku z całą pewnością nie pograsz, być może jakimś małym NOTEboku ale i w to wątpię, nie ten przedział cenowy. W takich modelach będzie karta graficzna typu "biurowego" więc możesz mieć pokaz slajdów a nie grę mimo karty amd/ati lub nvidii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 15:58, gothicsheep napisał:

Z GE600 bedzie podobnie?


Jeśli kupisz ten laptop to zwróć uwagę na częstotliwość parkowania głowicy (żeby to naprawić trzeba dodatkowego programu), badpiksele, a oprócz tego słaby napęd. Matryca nie powala. Za to wydajność jest niezła i to chyba największa zaleta tego lapa. Klawiatura ok (lekko się ugina), gładzik w porządku, ale nie korzystam, niektóre modele piszczą (cewki procesora bodajże) i z tego co wiem nie da się tego naprawić. Jak nic nie robisz to pisk jest słyszalny, jak coś robisz (np grasz), to pisku nie słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedni wątek chyba...
Otóż mam Asusa K52J (swoją drogą jak oceniacie jego możliwości growe?) i nie działa mi przycisk ściszania/pogłaśniania (chyba f11/f12). Próbowałem za radą gramowicza z wciśniętym fn- nic.... może ma ktoś ten model i może pomóc rozwiązać mój problem? Uciążliwe jest ściszanie ręczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który z tych modeli bardziej się opłaca kupić??
http://www.komputronik.pl/index.php/product/105496/Laptopy/Netbooki_mini_laptopy_/eMachines_eM350_21G16I_torba_etui_mysz_optyczna.html

http://allegro.pl/asus-eee-pc-1001ha-160gb-gratis-nowy-f-vat-ss-i1343043635.html

Zależy mi na kupnie po nowym roku do posiedzenia na necie i posłuchaniu muzyki:) (do gier mam xbox-a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2010 o 23:21, filip1-1 napisał:

Witam, czy była by możliwość polecenia teraz jakiegoś netbooka w cenie do 1500zł na którym
odpaliłbym chociaż GTA VC lub nawet GTA III ? najlepiej by było gdyby posiadał system
win7 z góry dzięki


Najbliżej Twoich wymagań jest chyba ten model: http://www.mixelectronics.pl/acer-aspire-5532-312g25mn--lxpgy02061,33488
Ale S1G ma rację - ciężko coś znaleźć w tej cenie, co udźwignie bez problemu gry 3D. Co prawda ja kiedyś grałem w Age of Empires 3 (całkiem znośnie) na MSI Wind u2xx (zapłaciłem ok. 1400 zł w Komputroniku), więc i GTA3/VC powinny działać bez problemu, ALE: 1) tych netbooków już nigdzie nie ma, 2) nie gwarantuję, że będziesz zadowolony z płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować