Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Potrzebuję solidnego, nieawaryjnego laptopa w granicy 1500 zł. Posłuży głównie do różnych programów muzycznych, od Winampa począwszy na obróbce dźwięku skończywszy, oraz ewentualnie jako ekran do konsoli. Dźwiękówkę dokupię własną, najpewniej Audigy 2ZS. Na co powinienem zwrócić uwagę? Ile ramu, ilu rdzeniowy procesor, jak duży ekran? Ze względu na niska awaryjność biorę pod uwagę laptopy Asus. Może któryś z tych?

http://allegro.pl/listing.php/search?string=laptop&us_id=7854942&price_from=1400&price_to=1500&postcode_enabled=0&state=0&distance=1&postcode=&city=&buy=0&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&view=gtext&order=t&clear_cookie=0&change_view=Poka%C5%BC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo orientuję się czy to odpowiedni wątek, ale może ktoś mi powiedzieć jak skonfigurować bluetooth w laptopie ACER ASPIRE 5738Z (głównie chodzi mi o dostęp laptop-telefon komórkowy)? Głowie się nad tym dość długo a plików do przesłania jest coraz więcej ;)
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie co robi dokładnie technologia "intel rapid " bo na jakimś forum jest napisane że jest to związane z pracą dysków , ale dwóch, ja wiem że mam 1 i nie wiem czy to coś jest potrzebne, zwłaszcza że jest to program najdłużej uruchamiający się program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie: Czy jeżeli laptop bedzie narażony na mróz (oczywiście będąc w torbie) przez 1/2 h to czy może się z nim coś złego stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 20:19, blacklio2 napisał:

Nic innego jak Raid 1 ( mirroring )


No właśnie, tylko do tego zapewne powinien być 2 dysk, a według wszelkich wskazań i nawet danych producenta lapek (Lenovo Y560) jest wyposażony w 1 dysk. Więc drugie pytanie, zostawić jak jest czy powinienem usunąć(odinstalować Intel Rapid), bo sam start systemu do używalności jest wyraźnie opóźniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie chce chyba odpowiedzieć... jeszcze raz więc piszę:
Otóż mam Asusa K52J (swoją drogą jak oceniacie jego możliwości growe?) i nie działa mi przycisk ściszania/pogłaśniania (chyba f11/f12). Próbowałem za radą gramowicza z wciśniętym fn- nic.... może ma ktoś ten model i może pomóc rozwiązać mój problem? Uciążliwe jest ściszanie ręczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na Samsung N150 da się komfortowo korzystać z hamachi, przeglądarki internetowej i jakiego edytora tekstu naraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam z Laptopami, zdecydowanie wole Stacjonarki ^^, ale w związku z cotygodniowymi wyjazdami do szkoły potrzebuję Lapka. Kompletnie się nie orientuję w tej kwestii. Mam do wydania max. 3000 zł, chodzi mi o nowego Lapka, jakiego mógłbym zamówić w Komputroniku. Służyłby do oglądania filmów oraz grania i prac typowo szkolnych ;) Bateria nie musi długo trzymać. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam takie pytanie. Co oznacza nazwa np. "intel core duo 2x2,2GHz"? Tzn, że procesor jest dwurdzeniowy i każdy rdzeń ma po 2,2GHz czy łącznie te rdzenie mają 2,2GHz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 15:57, Stein napisał:

Tzn, że procesor jest
dwurdzeniowy i każdy rdzeń ma po 2,2GHz

Tak. Core Duo - dwa rdzenie, 2x2,2 - dwa razy po 2,2GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 16:03, SiDi napisał:

Tak. Core Duo - dwa rdzenie, 2x2,2 - dwa razy po 2,2GHz


Ok, dzięki ;)
A co do pytania o twój laptop to wg mnie ten byłby lepszy: http://allegro.pl/promo-asus-k52je-k52-p6100-2gb-320gb-x52je-hd5470-i1359325703.html cena nie wiele większa a i lepszy sprzęt jest. Takie jest przynajmniej moje skromne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam ponownie: czy laptop z 2,0Ghz i Audigy 2 nadaje się do muzyki? Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości odtwarzania, potem dojdzie nagrywanie prostych partii basowych. Może w laptopy w ogóle nie warto się bawić? Do wydania 1500 na lapek + dźwiękówka( możecie doradzić inną do 150zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wyglada wydajnosc laptopa:
Acer Aspire 7552g
AMD Phenom II x920 x4 2,3ghz
4gb ram ddr3 1066mhz
ATI Mobility Radeon 5850 1gb ddr3 ( :( )

w porownaniu z pecetem wyposazonym w:
Phenom 9650 x4 2,3ghz
2x2gb ddr2 800mhz
EVGA GF 9600 GT SC 512mb?

Bardzo jestem ciekaw jak to sie przedstawia, na czyja korzysc i jak bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem laptopa do położenia na nowo systemu, położyłem XP
teraz nie mogę znaleźć sterów by ten laptop wykrywał sieci przez Wifi
Laptop to Dell Latitude D830
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować