Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2011 o 21:38, blacklio2 napisał:

Pomarz sobie, trzymaj się z dala od całej serii Asus K52, jaki masz budżet na tego lapka?


Budżet 2500zł max, ale lepiej tańszy. Nie jestem jeszcze dokładnie pewien czy kupię laptopa bo mam wybór między nim a iPhone4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:47, blacklio2 napisał:

Sprecyzuj o ile tańszy

Ni zapłacę więcej niż 2500zł, a najlepiej by było gdyby był za 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:51, ankle napisał:

> Sprecyzuj o ile tańszy
Ni zapłacę więcej niż 2500zł, a najlepiej by było gdyby był za 2000zł.


http://www.x-kom.pl/p/59094-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-15r-alu-i3-370m-2048-320.html
http://www.x-kom.pl/p/64226-notebook-laptop-15,6-packard-bell-tk85-383g32-i3-380m-3072-320-dvd-rw-7hp64.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój poczciwy Dell dobija właśnie do 9 urodzin. Jest laptopem stacjonarnym, gdyż koszt nowej baterii przekracza wartość sprzętu... No i flash tnie. Poza tym jedno gniazdo USB 1.1 to dla mnie zdecydowanie za mało.

Postanowiłem odesłać go więc na zasłużoną emeryturę. Na jego następcę ubzdurałem sobie Sony VAIO VPC-EB4X1E/BQ.

Posiada ktoś ten komputer i zauważył jakieś jego wady?

Komputer potrzebny mi jest przede wszystkim do pracy i internetu, ale filmem nie pogardzę (zwłaszcza jeśli może odtwarzać Blu-Ray), od czasu do czasu pograł bym też w jakiegoś starocia nie wymagającego 3D (choć i 3D się trafią jak znam życie, ale raczej te sprzed 4 lat niż nowsze).

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Droga zabawka w tym budżecie poza stylistyką nic w zasadzie nie przedstawia aby płacić frycowe za VAIO na obudowie, oczywiście twoja kasa twój wybór.Tym bardziej nie widzę żeby miał przełączalną grafę, domyślam się że wysoka rozdziałka mile widziana a co za tym idzie eliminuje sporo modeli.
Obecnie dostępne są lapki z SB+GF540M za 3K ale to nie jest stylistyka Vaio, ale wykonanie i parametry jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 22:48, blacklio2 napisał:

Droga zabawka w tym budżecie poza stylistyką nic w zasadzie nie przedstawia aby płacić
frycowe za VAIO na obudowie, oczywiście twoja kasa twój wybór.Tym bardziej nie widzę
żeby miał przełączalną grafę
Obecnie dostępne są lapki z SB+GF540M za 3K ale to nie jest stylistyka Vaio, ale wykonanie
i parametry jak najbardziej


W sumie stylistyka mnie mało obchodzi, aby to 1920 x 1080 to taka jakby dla mnie magia, must have.
Oczywiście nie liczę, że nowy komputer przetrwa tyle co stary, ale chciałem go kupić już na kolejnych parę lat.

Dane które podałeś: "SB+GF540M" nic mi nie mówią (od paru lat sprzęt komputerowy to dla mnie czarna magia), a przejrzałem temat i widzę, że trochę w biznesie siedzisz i się znasz, więc może zarzucisz linkiem do jakiegoś laptopa spełniającego moje wymagania? ;)

No, do wymogów dodałbym jeszcze obróbkę zdjęć, choć jak na razie stacjonarny z 17'' CRT mi do tego wystarcza, ale chciałbym i pod tym względem stać się mobilny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 22:53, Arclight napisał:

Dane które podałeś: "SB+GF540M" nic mi nie mówią

GF540M to symbol karty graficznej. Co do SB to nie jestem pewien (Sandy Bridge?)

====> blacklio2
Też sobie chciałbym kupić nowy laptop (z tym, że budżet mam sporo wyższy) i mam pytania:
1. Czy karta GF540M, którą wymieniłeś, to obecnie najsilniejsza karta stosowana w typowych laptopach?
2. Czy już są stosowane mocniejsze Sandy Bridge niż 2630?
Acha. I nie szukam monitorów większych. 15,6" w zupełności mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 17:07, Benqiu napisał:

Witam. Chciałbym sobie kupić netbooka i wpadł mi w oko ten model:
http://www.komputronik.pl/index.php/product/106334/Laptopy/Netbooki_mini_laptopy_/Asus_Eee_PC_1201NL_czarny.html

Czy to dobry wybór? Plusy/minusy tego sprzętu?
Dodatkowo potrzebuję pomocy przy wyborze notebooka dla mojej matki - służył będzie jej
głównie do internetu, ale warunkiem jest duży (na ile laptop pozwala) ekran i "przestronna"
klawiatura.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)


Ponawiam, bo nikt się nie zainteresował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 08:35, A-cis napisał:

====> blacklio2
Też sobie chciałbym kupić nowy laptop (z tym, że budżet mam sporo wyższy) i mam pytania:
1. Czy karta GF540M, którą wymieniłeś, to obecnie najsilniejsza karta stosowana w typowych
laptopach?
2. Czy już są stosowane mocniejsze Sandy Bridge niż 2630?
Acha. I nie szukam monitorów większych. 15,6" w zupełności mi wystarcza.


Typowych laptopach znaczy o jakim budżecie rozmawiamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale mam kolejny problem :(
Jak włączam grę (Bionic Commando, Splinter Cell: Conviction, Wiedźmin, Call of Juarez: Więzy Krwi ....Mam ustawioną kartę do gier, nie do pracy), to przenikają się tekstury. Wcześniej, jeszcze dzisiaj wszystko było ok. Doradzicie coś? Bo się przestraszyłem jak to zobaczyłem, mam nadzieję, że laptop się nie zepsuł (mam dopiero od piątku, więc jest na gwarancji, ale mam nadzieję, że nie jest zepsuty)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 16:54, blacklio2 napisał:

Typowych laptopach znaczy o jakim budżecie rozmawiamy?

4 tysiące zł (+,- 10%) ale nie będę uparty :-)
Myślę, że za to można już kupić i7 SB z jakaś niezłą kartą graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 20:30, A-cis napisał:

> Typowych laptopach znaczy o jakim budżecie rozmawiamy?
4 tysiące zł (+,- 10%) ale nie będę uparty :-)
Myślę, że za to można już kupić i7 SB z jakaś niezłą kartą graficzną?

Pytanie tylko czy wykorzystasz i7 w codziennej pracy. Tutaj jest recenzja wydajności
w grach procesorów intel core i-3,5,7 drugiej generacji przy karcie graf gt540 i jak
widać niewiele więcej daje i7 niż i 3. Żeby wykorzystać i7 potrzeba by znacznie mocniejszej karty:)
http://www.notebookcheck.pl/Test-procesorow-Intel-Sandy-Bridge-w-grach.49585.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 08:47, Dark_elves napisał:

Pytanie tylko czy wykorzystasz i7 w codziennej pracy. Tutaj jest recenzja wydajności
w grach procesorów intel core i-3,5,7 drugiej generacji przy karcie graf gt540 i jak
widać niewiele więcej daje i7 niż i 3. Żeby wykorzystać i7 potrzeba by znacznie mocniejszej karty:)

Widziałem tą recenzję.
Dlatego też wyżej pytałem, czy są laptopy z mocniejszymi kartami graficznymi niż GT540M (i w jakimś rozsądnym przedziale cenowym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną Asus N53SV i Samsung 511 są z i7 SB+540M, MSI 680GT jest z i7 SB + 460GTX ( wydajniejszy od 540 ale lapek ma matrycę FHD ), i7 SB + 6850 ale to 17" i brak na polskim rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować