Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2011 o 16:36, blacklio2 napisał:

Na chwilę obecną Asus N53SV i Samsung 511 są z i7 SB+540M, MSI 680GT jest z i7 SB + 460GTX
( wydajniejszy od 540 ale lapek ma matrycę FHD ), i7 SB + 6850 ale to 17" i brak na polskim rynku

O Asusie N53SV wiem (ma nawet nie najgorszą cenę w Vobisie), ale szukałem czegoś nawet droższego ale z lepszą kartą.
Mam pytanie co tego MSI (wybacz, ale nie jestem najmocniejszy w technicznych określeniach): co to znaczy, że ma on matrycę FHD? Czy to jest coś b. niedobre? I jaka matryca w takim razie jest lepsza?
I jeszcze drugie pytanie: ten lapek z kartą 6850, którego nie ma u nas, to jakiej jest firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FHD= Full HD czyli rozdzielczość 1920x1080 do oglądania filmów i pracy OK, ale do gier to koszmar bo im wyższa rozdzielczość tym grafika w lapku powinna być wydajniejsza żeby uzyskać grywalne FPS. W przypadku 15.6" -16" do grania wskazane jest natywnie 1366x768
Sorki a jednak ten lapek jest w Polsce ( musiałem coś źle wklepać w wyszukiwarkę )
http://www.x-kom.pl/p/63648-notebook-laptop-17,3-acer-as7750g-i7-2630qm-4096-500-7hp64x.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello.
Czy podstawka chłodząca w przpadku netbooka ma sens? Widziałem dzisiaj w rtv euro agd jakąś za 80zł i tak się zastanawiam czy w ogole jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2011 o 17:12, blacklio2 napisał:

FHD= Full HD czyli rozdzielczość 1920x1080 do oglądania filmów i pracy OK, ale do gier
to koszmar bo im wyższa rozdzielczość tym grafika w lapku powinna być wydajniejsza żeby
uzyskać grywalne FPS. W przypadku 15.6" -16" do grania wskazane jest natywnie 1366x768

To bardzo cenna dla mnie informacja, bo dotychczas myślałem, że im wyższa rozdzielczość tym lepiej. I z pewnością szukałbym laptopa z rozdzielczością 1920x1080.
Nie pomyślałem o tym, że gry będą miały gorzej, bo przyzwyczajony byłem do kompów stacjonarnych gdzie sobie mogłem dowolnie ustawiać rozdzielczość.
Dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 19:40, blacklio2 napisał:


Nie znam się dobrze na laptopach, ale dlaczego ten jest lepszy? Bo patrząc na dane systemowe to wybrany przeze mnie ma więcej rdzeni (x5) dobrą grafę, ale nie mówię, że twój ma złą. Po prostu chciałbym wiedzieć od czego zależy moc obliczeniowa laptopa.

Edit: Jakbym miał dokupić OS to lepszy 64-bitowy czy 32-bitowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 20:07, blacklio2 napisał:

Ja tam widzę 2 rdzenie a nie 5, GF420=330M, GF540 jest minimalnie wyżej od HD5730 ( 2-3
FPS )


Czyli ten twój laptop ma lepszą moc obliczeniową i wszystkie aplikacje powinny chodzić lepiej niż na tym co ja wybrałem. Ale nawet ten ma mniejszą częstotliwość albo pamięć obliczeniową procesora. Czy moc zależy od czegoś innego? Chciałbym się tego dowiedzieć zanim dokonam wyboru bo chcę wiedzieć co kupuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko same parametry są ważne ale również architektura procesora, SB (Sandy Bridge ) jest około 20 - 30% wydajniejszy od poprzednika, w grach liczy się przede wszystkim karta graficzna a dopiero procesor, lapek podany przeze mnie ma już USB 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 20:42, blacklio2 napisał:

Nie tylko same parametry są ważne ale również architektura procesora, SB (Sandy Bridge
) jest około 20 - 30% wydajniejszy od poprzednika, w grach liczy się przede wszystkim
karta graficzna a dopiero procesor, lapek podany przeze mnie ma już USB 3.0


No dobra. Jeśli mówisz że twój laptop jest bardziej wydajniejszy to biorę chyba, że masz jeszcze inne może lepsze ale nie przekraczające sumy 2600zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2600 jest z i5 SB, 4GB ramu, dysk 640GB
http://www.x-kom.pl/p/64720-notebook-laptop-15,6-acer-as5750-i5-2410m-4gb-640-dvd-rw.html
Za 2630 jest z i5 SB, 6Gb ramu i dysk 640GB
http://www.x-kom.pl/p/64721-notebook-laptop-15,6-acer-as5750-i5-2410m-6gb-640-dvd-rw.html

U Asusa, MSI, Samsunga musiałbyś przynajmniej 100zł do tych samych parametrów dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 16:26, blacklio2 napisał:

Za 2600 jest z i5 SB, 4GB ramu, dysk 640GB
http://www.x-kom.pl/p/64720-notebook-laptop-15,6-acer-as5750-i5-2410m-4gb-640-dvd-rw.html
Za 2630 jest z i5 SB, 6Gb ramu i dysk 640GB
http://www.x-kom.pl/p/64721-notebook-laptop-15,6-acer-as5750-i5-2410m-6gb-640-dvd-rw.html

U Asusa, MSI, Samsunga musiałbyś przynajmniej 100zł do tych samych parametrów dołożyć


Wezmę tego drugiego bo ma więcej RAM-u, tylko czy jest on lepszy od poprzedniego, który mi zaoferowałeś (do grania i czy pójdzie na nim BFBC2)?
P.S. Z kąt można kupić OS Windows 7 Home Premium 64-bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 21:07, ankle napisał:

Wezmę tego drugiego bo ma więcej RAM-u,


Ja mam 4gb ramu w stacjonarnym, i mi się nie udaję go zapełnić całkowicie, więc 6 tym bardziej.

Dnia 18.03.2011 o 21:07, ankle napisał:

P.S. Z kąt można kupić OS Windows 7 Home Premium 64-bit?


Z kątowni.

Allegro, media markt, sklepy komputerowe, to nie jest jakiś biały kruk, żeby się tego nie dało znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6GB to sprawa przyszłościowa a czy wykorzystasz je śmiem wątpić ale to twoja kasa, i5 posiada coś takiego jak Turbo Boost gdzie pod obciążeniem CPU zwiększa taktowanie dokładnie w tym przypadku z 2.3 Ghz na 2.9 Ghz, w grach w dniu dzisiejszym nie powinno być wielkiej różnicy między i3 a i5 ( grafika ta sama a wydajność będzie ograniczała właśnie grafika a nie procek ), jeśli masz możliwość dołożenia to bierz i5 przyda się to może za pół roku przy nowszych produkcjach gier a lapka raczej nie będziesz wymieniał przez dłuższy czas.

Odnośnie systemu kupisz go w najbliższym sklepie komputerowym, nawet w sklepie gdzie będziesz kupował lapka powinien być dostępny, koszt takiego systemu to około 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 09:32, blacklio2 napisał:

6GB to sprawa przyszłościowa a czy wykorzystasz je śmiem wątpić ale to twoja kasa, i5
posiada coś takiego jak Turbo Boost gdzie pod obciążeniem CPU zwiększa taktowanie dokładnie
w tym przypadku z 2.3 Ghz na 2.9 Ghz, w grach w dniu dzisiejszym nie powinno być wielkiej
różnicy między i3 a i5 ( grafika ta sama a wydajność będzie ograniczała właśnie grafika
a nie procek ), jeśli masz możliwość dołożenia to bierz i5 przyda się to może za pół
roku przy nowszych produkcjach gier a lapka raczej nie będziesz wymieniał przez dłuższy
czas.

Odnośnie systemu kupisz go w najbliższym sklepie komputerowym, nawet w sklepie gdzie
będziesz kupował lapka powinien być dostępny, koszt takiego systemu to około 350 zł



Wielkie dzięki za pomoc. Dzięki tobie wiem już jakiego lapka mam sobie kupić. No to idę zamawiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłam miejsce gdzie znajdę pomoc xD Chce kupić laptopa 2,5- 3tyś. do gier. Komputer musi być mobilny, o pc nie ma mowy. Nie potrzebuje dużej matrycy, chce nosić go na zajęcia. Mam w domu spory monitor jak coś, podłącze sobie. Przeczytałam temat tak od 08.2010 i jest masę propozycji ale ja nie ogarniam;] Chce się dowiedzieć jakie laptopy mogę brać pod uwagę, i który z jakich powodów jest ciekawszy. Komputer używam głównie do grania wowa, ale na ostatnich nowościach też mi zależy. Miło byłoby gdyby taki laptop był przyszłościowy, jeśli będzie trzeba dopłacić z tego powodu 200-300 zł jakoś dam rade;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 13:25, blacklio2 napisał:

Na chwilę obecną
Asus N53SV
MSI GE620
Acer AS5750
Samsung RF511


a Lenovo IdeaPad Y560 ?

z tych propozycji najbardziej pasuje mi MSI...intuicyjnie oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować