Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2011 o 15:51, blacklio2 napisał:

Stary procesor i5 w tej chwili jest Sandy Bridge, GF540M jest minimalnie mocniejszy od
HD5730

Tak teraz to widze, dzięki za pomoc zdecyduję się chyba na Ausa K52sv, ma takie same "flaczki" jak Asus N53 btak mi usb3.0 i czegoś na S ...a jest duzo tańszy
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-k53sv-sx055v-w7hp.bhtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 17:06, blacklio2 napisał:

Twój wybór, brak eSata, brak Express Card, brak USB 3.0 jak dla mnie za dużo tych braków


Dowiedziałam się czym są Express Card, eSat i rozumiem że nie jest to konieczne? eSata by szybciej przesyłać dane USB 3.0 również ...Express Card czyli rozszerzanie pamięci komputera przenośnego? Czy Asus N53 ma jakieś większe braki? Z góry przepraszam za dziwne(banalne?) dla was pytania, ale nie mam się do kogo zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Expres Card jest rozszerzeniem pewnych własności laptopa nie tylko pamięci przenośnej w postaci złączy USB, eSATA, FireWire, RS232 czy inne, pod to gniazdo są również karty muzyczne, karty sieciowe przewodowe i bezprzewodowe, modemy, tunery TV, jeśli nie zamierzasz używać teraz bądź w przyszłości to OK, w przeciwnym razie trochę FAIL.
Jak dla mnie największym minusem jest brak USB 3.0 bądź eSATA, jakby było gniazdo Express Card nie było by problemu, odpowiedni kontroler i już mamy a tak trochę lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 19:50, blacklio2 napisał:


Najnowszy, hmm.
Z tego co widzę ten netbook osiąga niezłe wyniki w 3DMarkach, głównie przez kartę. Czy ten procek nie jest za słaby ani na kartę graficzną ani dla systemu operacyjnego (Windows 7 Starter)?
Czy ten netbook albo generalnie netbooki nadają sie dla AutoCADa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 22:27, SpecShadow napisał:

>
Czy ten netbook albo generalnie netbooki nadają sie dla AutoCADa?

Powiem tyle że notebooki nie są aż tak bardzo słabsze od pc (główne przyczyny słabości to miniaturyzacja części i słabe chłodzenie w lapkach (no bo daj jakiś leszy wentylator do laptopa Oo)

Mogę cię zapewnić że nawet średnio-przeciętny laptop wytrzyma nawet większe projekty autokada bez ścinki...

Ale wiadomo, jak chcesz słuchać muzyki, projektować, i do tego ściągać coś z neta to lepiej wybrać lepszy zestaw i zainwestować w podkładkę chłodzącą...

[Tak na boku, sam mam lapka i gram sobie na nim w kilka gier ostatniej produkcji i większość pociąga na średnich detalach (a lapka kupiłem 1,5 roku temu) więc nie widzę powodów do rozmowy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jeszcze pytania:
W msconfig zobaczyłem takie programy jak:
FF Protection Aplication-- Co to jest? Niby nazwa wskazuje,że broni przed czymś czy coś. - Dokładniej co to jest?
CammonSDK- Sonic Solutions-Co to jest? Patrzyłem w google,ale nic nie znalazłem na ten temat.
Dbrm Trazicon- coś od Microsoftu,a dokładniej?
QuickSet-Coś od Dell,a co dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale co tam ;)
Jak (czym) czyścić matrycę laptopa (Acer 5820TG)? Bo pojawiły się takie upierdliwe smugi/plamki, których chciałbym się pozbyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy takie głupie? Sam też bym chciał to wiedzieć, zwłaszcza po tym, jak się naczytałem, że używając niewłaściwych środków można nawet uszkodzić matrycę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środkiem przeznaczonym do czyszczenia ekranów TFT ( czyli LCD ) + jedwabna szmateczka ( osobiście dostałem od Sony do mojego Vaio taka szmateczkę i w zasadzie tylko nią wycieram bez żadnego środka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2011 o 07:51, Dark_elves napisał:

Witam która konfiguracja jest lepsza:
1. i3 sandy bridge i gf540 4 gb ram
2. i5-480m i gf330 m 6gb ram


Bramka No.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić laptopa w granicach 3 koła. Parametrami chciałbym takiego jak MSI GE700 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/998310, ale jest trochę ciężki, z tego względu bardziej mi przypadł do gustu MSI FX700 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1774836 . Ogólnie może macie jakieś ciekawe propozycję laptopów z podobnymi parametrami, odpowiadające mi cenowo (góra te wspomniane 3 tys.), w miarę lekki, bo bywa że często noszę go na uczelnie, fajnie jakby był jeszcze cichy :) Jeśli takiego lapka nie ma to może ktoś odniósłby się do tych dwóch wymienionych wyżej, nie są one bez wad, ale mają wg mnie dobre parametry, który z nich z kartą GeForce czy Radeonem jest lepszy? Z góry dzięki pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 12:18, Paoro napisał:

Mam zamiar kupić laptopa w granicach 3 koła. Parametrami chciałbym takiego jak MSI GE700
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/998310, ale jest trochę ciężki, z tego względu
bardziej mi przypadł do gustu MSI FX700 http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/1774836
. Ogólnie może macie jakieś ciekawe propozycję laptopów z podobnymi parametrami, odpowiadające
mi cenowo (góra te wspomniane 3 tys.), w miarę lekki, bo bywa że często noszę go na uczelnie,
fajnie jakby był jeszcze cichy :) Jeśli takiego lapka nie ma to może ktoś odniósłby się
do tych dwóch wymienionych wyżej, nie są one bez wad, ale mają wg mnie dobre parametry,
który z nich z kartą GeForce czy Radeonem jest lepszy? Z góry dzięki pomoc! :)

Dodam jeszcze, że laptop może być bez windowsa, nawet lepiej jak go nie będzie, bo wyjdzie taniej - jestem studentem toteż mogę sobie ściągnąć oryginalnego ;) co do rozdzielczości to tylko 17 cali, więcej to się nie wygodnie nosi, za duży na plecak itp., natomiast za mały to nie przyjemnie się gra ;P chce takiego z przeznaczeniem także do gier. Wysoka rozdzielczość mile widziana :) Ostatnio miałem laptopa którego wygrałem w konkursie, wart wtedy ponad 3 koła, ale z zintegrowaną kartką graficzną :( musiałem się z nim męczyć i nadal to robię już prawie 4 lata, co prawda mam drugiego kompa stacjonarnego, ale też już ma 1,5 roku także teraz chciałbym jakby 2 w 1. Mieć laptopa nie tylko na uczelnie, do spraw biurowych i internetu, ale także do pogrania w najnowsze tytuły gier. No i by 2-3 lata pociągnął wiadomo - oczywiście z biegiem czasu z coraz mniejszą wydajnością przy nowszych tytułach, ale by się chociaż uruchamiały ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować