Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2011 o 16:22, Mordant napisał:

G73JH: http://allegro.pl/asus-g73-i7-6gb-640gb-hd5870-1gb-dla-gracza-hit-i1577401691.html
Niestety trochę ponad twój limit. Za to lepszy procesor (i7), moim zdaniem też wygląd.
Matryca HD+, która trochę mnie tutaj martwy. Czytałem dużo opinii, że w tym modelu matryca
HD+ gorsza od bardzo dobrej FullHD. I tutaj nie wiem, czy jestt kiepska, czy po prostu
wypada blado przy wyśmienitej FHD.

Kolejna ciekawa propozycja (tylko faktycznie jest dość drogi).
Mam jednak pytanie. O co chodzi z tym: "Notebooki wyposażono w procesor Intel Core i7 umożliwiające przetaktowywanie w dowolnym momencie przy pomocy opcji Turbo Boost. Wystarczy nacisnąć jeden guzik, aby zwiększyć moc." Na czym to dokładnie polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Znalazłem ciekawego laptopa, ale interesują mnie cztery rdzenie i teraz ja już się pogubiłem czy w tym lapku:

MSI GT680 i7-2630QM 12GB 500GB GTX460 Full HD

Procesor Intel Core i7-2630QM 2,00 - 2,90 GHz
Technologia Intel Hyper Threading i Turbo Boost 2.0

Procek ma 4 rdzenie czy tylko dwa?
Bo czytałem, że w lapkach i7 występuje w wersji dwu rdzeniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Uzywa tu ktos laptopa na studiach? Jesli tak to jaki jest dobrze kupic, jak dlugi czas dzialania bateri jest odpowiedni? Mysle o laptopie w cenie 1500-2000 zloty, max 2500. Niestety nigdy laptopa nie mialam i nie chodzi mi o to, zeby mi ten zastapil zwykly komputer, ale o to by dlugo dzialal na bateri (zebym mogla zrobic wszystkie notatki szkolne na nim, a nie tylko czesc). Czym sie powinnam kierowac kupujac laptopa do szkoly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra swój problem już rozwiązałem winny był jeden ze sterowników nie kompatybilny z windows7, niestety dręczy mnie inny problem, nawet w najprostszej grze minecraft czy LoL po 5 minutach gry wyświetlany obraz spada do 5-20 fps czy winne mogą być również serowni ki?

MSI GE 620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 11:03, Isildur napisał:

Procek ma 4 rdzenie czy tylko dwa?
Bo czytałem, że w lapkach i7 występuje w wersji dwu rdzeniowej.

Też miałem problem z zapamiętaniem tych rdzeni. Potem zauważyłem, że wystarczy popatrzyć
na oznaczenie, QM- quadro mobile. Dwurdzeniowe mają chyba tylko M, przynajmniej moja i5-2410M tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 02:34, Glabrezu napisał:

No dobra, ale jak to wygląda w praktyce?
W każdej chwili możemy zwiększyć taktowanie procesora, po wciśnięciu jakiegoś-tam guzika? Kiedy ta opcja w ogóle się przydaje?

Sorry za pytania, ale pierwszy raz widzę coś takiego. Widać jednak jestem zielony w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje w miarę możliwości jak najwydajniejszych (także do gier) modeli notebooków w cenie do 3000 zł?

Zastanawiałem się nad MSI GE620, to dobry wybór?

I jeszcze jedno, opłaca się brać konfigurację z 8GB RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Acer 5750, Asus K53SV/N53SV, Samsung RF511, Dell Inspiron Q15/ XPS L502x/ Vostro 3550, Lenovo G570, Toshiba L750

Naprawdę tego jest od groma, parametry w większości takie same, szczegółów samemu trzeba doczytać, w grach 6 GB ramu nie wykorzystasz a co dopiero 8GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 12:51, Eilene napisał:

Mam takie pytanie. Uzywa tu ktos laptopa na studiach? Jesli tak to jaki jest dobrze kupic,
jak dlugi czas dzialania bateri jest odpowiedni? Mysle o laptopie w cenie 1500-2000 zloty,
max 2500. Niestety nigdy laptopa nie mialam i nie chodzi mi o to, zeby mi ten zastapil
zwykly komputer, ale o to by dlugo dzialal na bateri (zebym mogla zrobic wszystkie notatki
szkolne na nim, a nie tylko czesc). Czym sie powinnam kierowac kupujac laptopa do szkoly?


Długo znaczy ile? Jeśli typowo na studia i do notatek to 13.3" wtedy Acer Timelinex ( którego ciężko już dostać ) czas działania na baterii 8h z WiFi, z aktualnych w ofercie to HP probook 4330s lub Asus U31JG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2011 o 14:35, DarkWolf_PL napisał:

Dobra swój problem już rozwiązałem winny był jeden ze sterowników nie kompatybilny z
windows7, niestety dręczy mnie inny problem, nawet w najprostszej grze minecraft czy
LoL po 5 minutach gry wyświetlany obraz spada do 5-20 fps czy winne mogą być również
serowni ki?

MSI GE 620


Zerknij czy parametry CPU i GPU ( głównie taktowanie ) nie skaczą w tym momencie (programem HW Monitor )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 20:42, blacklio2 napisał:

Długo znaczy ile? Jeśli typowo na studia i do notatek to 13.3" wtedy Acer Timelinex (
którego ciężko już dostać ) czas działania na baterii 8h z WiFi, z aktualnych w ofercie
to HP probook 4330s lub Asus U31JG

No pewnie tyle czasu starczy. Czy moglo by byc cos o np 11calowym ekranie czy moze to juz bylo by za male? Sprawdze te laptopy, ktore wymieniles.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już od Ciebie zależy czy będzie pasował 11", jeśli typowo do notatek i netu to spokojnie wystarczy, nawet możesz się pokusić o 10" netbooka, w podanym budżecie powinnaś się zmieścić bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 20:57, blacklio2 napisał:

To już od Ciebie zależy czy będzie pasował 11", jeśli typowo do notatek i netu to spokojnie
wystarczy, nawet możesz się pokusić o 10" netbooka, w podanym budżecie powinnaś się zmieścić
bez problemu

Okej, dzieki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 20:22, blacklio2 napisał:

Nic nie naciskasz, jest to dokonywane automatyczne z poziomu sprzętu beż żadnego oprogramowania
czy dedykowanych sterowników.

A, to wiele wyjaśnia, choć opis aukcji jest bardzo mylący.
W każdym razie dzięki za szybką odpowiedź.

Swoją drogą- którego laptopa Twoim zdaniem lepiej wybrać? Zastanawiam się nad tym: http://allegro.pl/asus-g73-i7-6gb-640gb-hd5870-1gb-dla-gracza-hit-i1577401691.html i tym: http://allegro.pl/msi-gt680-i7-2630qm-6gb-500gb-gtx460-1-5gb-full-hd-i1565496930.html , tylko bardzo boję się tego FHD przy 15,6". No i nie wiem, jak ten Geforce stoi wydajnościowo względem Radeona 5870 (choć GF ma więcej pamięci własnej...).
A może w ogóle lepiej wziąć co innego? Jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 21:08, blacklio2 napisał:

5870M będzie w tym momencie o wiele wydajniejszy, na ilość pamięci ram wcale nie patrz,
przy matrycy FHD GTX460 będzie ostro kulał

Czyli tak, jak przypuszczałem...
A myślisz, że ten Asus to dobry wybór? Teraz chcę sobie kupić coś w miarę mocnego, ale przy wyższej cenie, takiej jak ta, wolę się upewnić czy warto. W sumie, to ten laptop spełnia wszystkie moje wymagania, jeśli chodzi o sprzęt i nawet bardzo podoba mi się wizualnie, ale może masz jeszcze jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować