Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2011 o 15:53, blacklio2 napisał:

W tej cenie i o tej wydajności aktualnie nic nie ma, a następcy HD5870M spodziewani są
w na przełomie 3 i 4 kwartału tego roku

Ok, dziękuję za pomoc. Poważnie zastanowię się nad tą propozycją i w razie wątpliwości jeszcze się tutaj o coś zapytam.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 17:26, DarkWolf_PL napisał:

oraz temperatura GPU core-79 stopni, podejrzewam że przyczyną jest wadliwe działanie
wentylatora który nawet przy takiej sytuacji nie podjął się pracy


Gwara lub ewentualnie zobacz na stronie MSI czy nie mają jakiegoś update biosa do tego lapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 17:36, blacklio2 napisał:

Gwara lub ewentualnie zobacz na stronie MSI czy nie mają jakiegoś update biosa do tego
lapka

Nawet temacik tam założyłem, mówią to samo jest również update do biosu sprawdze, ale coś ostatnio wiatraczek się nie załącza lepiej oddam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:36, blacklio2 napisał:

W wolnej chwili poczytaj
http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=26793&st=5200&start=5200

Poszukaj jeszcze MSI GX740 ale ciężko go już dostać również 17" z HD5870

A to nie lepszym wyborem jest laptop (w tym przypadku g73) z i7 na pokładzie? Bo ja widziałem gx740 tylko z i5.
Poza tym- ja naprawdę jestem mało wymagający, ale design gx740 jest imo okropny ;/. Pod tym względem g73 bije go na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 14:42, Renzov napisał:

Czyli tak, jak przypuszczałem...
A myślisz, że ten Asus to dobry wybór? Teraz chcę sobie kupić coś w miarę mocnego, ale
przy wyższej cenie, takiej jak ta, wolę się upewnić czy warto. W sumie, to ten laptop
spełnia wszystkie moje wymagania, jeśli chodzi o sprzęt i nawet bardzo podoba mi się
wizualnie, ale może masz jeszcze jakieś sugestie?

Sam się zastanawiałem od obiema konfiguracjami i zdecydowałem się na Asusa. Jednak marka przeze mnie przetestowana (obecnie mam dwa laptopy), no i jednak FHD na siedemnastce nie powinna być taka straszna. Akurat wczoraj w Media Markcie, czy innym innym sieciowcu widziałem 15,6" z FHD - i jak dla mnie za duża rozdzielczość na takiej przekątnej (chociaż pewnie kwestia przyzwyczajenia).
Lepsza karta graficzna oraz bardziej "klasyczny" wygląd (chociaż MSI też mi się podoba) to kolejne plusy.

Laptop zamówiony w X-KOMie, powinien być jutro/pojutrze, to zapewne mógłbym napisać jakbyś chciał coś wiedzieć.

A tak poza tym, GT680 znalazłem taniej na Noteo/Elektronicznyswiat - co prawda z 4GB RAM (który zawsze można osobno dokupić za grosze), ale ~150zł taniej, z windowsem i z dodatkami (plecak, myszka, 2 gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:49, Mordant napisał:

Laptop zamówiony w X-KOMie, powinien być jutro/pojutrze, to zapewne mógłbym napisać jakbyś
chciał coś wiedzieć.

Napisz, jak możesz jak laptop ogólnie się sprawuje, czy jesteś z niego zadowolony itd.
Raczej nie przygotujesz szczegółowej recenzji po paru godzinach/ dniach użytkowania, więc napisz jakąś swoją krótką, subiektywną opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 19:55, blacklio2 napisał:

Nie, i7 będzie się nudził przy tej grafice i nie ma sensu dopłacać kasy do niego

A myślisz, że jest sens dopłacać te 500 zł dla rozdziałki 1920x1080 i napędu blu-ray (asus g73jh)? Ja takiego nie widzę, ale zdaje się, że Ty lepiej orientujesz się w temacie. A zdaje się, że Mordant wybrał właśnie ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:24, Renzov napisał:

A myślisz, że jest sens dopłacać te 500 zł dla rozdziałki 1920x1080 i napędu blu-ray
(asus g73jh)? Ja takiego nie widzę, ale zdaje się, że Ty lepiej orientujesz się w temacie.
A zdaje się, że Mordant wybrał właśnie ten model.

Akurat nie tyle co dla samej rozdziałki (bo właściwie wolałbym tą niższą), a dla sporo lepszej jakościowo matrycy. Także wolałem "zmarnować" tę parę stówek na BR, którego nie będę używał, niż później narzekać na matrycę.
Poza tym, myszka i plecak tam gratis są! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:24, Renzov napisał:

A myślisz, że jest sens dopłacać te 500 zł dla rozdziałki 1920x1080 i napędu blu-ray
(asus g73jh)? Ja takiego nie widzę, ale zdaje się, że Ty lepiej orientujesz się w temacie.
A zdaje się, że Mordant wybrał właśnie ten model.


Powiem tak, osobiście mam notka podpiętego pod zewnętrzny monitor który jest na IPS i żadne FHD nie jest mi do szczęścia potrzebne, BR mam w PCH C-200 więc drugie i mniej mobilne nie jest mi potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heja czyściłem pod spodem lapka bo buczał, a teraz....kiedy gram właśnie buczy, nie będe znów tam robić, może ktoś powiedzieć czemu tak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój MSI-GE620 nie widzi routera ani żadnych innych sieci (a z tego co mi wiadomo, w sąsiedztwie jest też parę sieci wifi), więc muszę go podpinać przewodowo. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 11:32, Graszcz napisał:

Panowie, mój MSI-GE620 nie widzi routera ani żadnych innych sieci (a z tego co mi wiadomo,
w sąsiedztwie jest też parę sieci wifi), więc muszę go podpinać przewodowo. Pomoże ktoś?

A wifi włączone? ;)
Sprawdź czy masz sterowniki zainstalowane (ewentualnie uaktualnij).

A jak to nie pomoże, to poszukaj na oficjalnym forum MSI lub notebookcheck.pl.

A co do G73 - dostałem w piątek i póki co nie miałem czasu, żeby się za bardzo pobawić, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne - cichy, chłodny. Rozdzielczość faktycznie spora, ale to filmów/przeglądania neta wygodna jak już się przyzwyczai. W grach (o ile mają znośne skalowanie UI) też.
No, i teraz wiem, że zrobiłem bardzo dobrze, że się jednak nie zdecydowałem na tego MSI - 15,6" i FHD to overkill.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na Samsunga RF511-S04PL 8GB ( http://www.digicomp.pl/produkt/rf511_s04pl_8gb.php?sID=2720&cID=1). Może ktoś taki ma i może mi coś o nim powiedzieć?
Opinie o jego większym bracie, rf711 są dość przychylne (jeżeli zignorować problem wyłączania się, który podobno w 511 nie występuje). Przede wszystkim chodzi mi o osiągi, hałas i temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować