Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2011 o 14:16, Harrolfo napisał:

Ok, ale nie wiem, czy to dobrze, bo na stronie AMD ten CSS zajmuje 1,1 MB tylko!

no bo to jest menedżer pobierania i on sam wyszukuje i dobiera odpowiedni sterownik :)

Dnia 04.06.2011 o 14:16, Harrolfo napisał:

> tylko bez bawienia się karta zintegrowana nie będzie działać
E, ke?

bo czasami jak wgra się same sterowniki od AMD to intelowskich nie będzie a dogranie ich oże się gryść i tylko karta będzie działać :)
.

Dnia 04.06.2011 o 14:16, Harrolfo napisał:

Radeon HD 6xxxM ;P

no ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem, ale nie mogę już edytować.
W końcu wykryło mi moją kartę Radeon, ale nie mam - po kliknięciu PPM na pulpit - możliwości przełączenia grafiki. Rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 15:32, Harrolfo napisał:

Nie - zadziałało ściągnięcie Catalyst Control Center ;P

To tylko się cieszyć :)
U mnie muszę mieć oryginalne sterowniki od MSI, ze strony AMD/ATI sterowniki nie wykrywają urządzenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2011 o 15:46, blacklio2 napisał:

> Nie - zadziałało ściągnięcie Catalyst Control Center ;P
To tylko się cieszyć :)
U mnie muszę mieć oryginalne sterowniki od MSI, ze strony AMD/ATI sterowniki nie wykrywają
urządzenia :(

ja się długo z tym męczyłem i dokładnie nie wiem jak to zrobiłem ale mam i przełączanie grafiki i najnowsze Catalisty a też posiadam 5730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z HP Recovery Manager.

Dwa miesiące temu kupiłem notebooka HP G62-b70EW i wszystko działa, ale chce dla bezpieczeństwa zgrać partycję Recovery. Niestety gdy próbuje włączyć odpowiednią aplikację Recovery Manager należącej do firmy HP, program nie chce działać. Niby coś kursor pokazuje, że nastepuje próba włączenia programu, ale niestety nic się nie pokazuje .

W jaki sposób mam zgrać recovery? Boje się, że padnie mi partycja lub coś kiedyś dysk zwariuje - i co wtedy zrobię? . Nigdy nie miałem lapka i za bardzo nie wiem jak się obchodzić. Proszę was o pomoc jak naprawić tą aplikację.

Głównie wiadomo chodzi mi o legalny system bo mam wraz z laptopem zakupiony Win7 Home Edition. Bo oprogramowanie do HP zawsze można pobrać ze strony producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z czystej ciekawości.
Czy jest sens kupowania laptopa bez systemu? A Windowsa kupić sobie osobno i zainstalować?
Chodzi generalnie o uniknięcie zasmiecania laptopa całym tym dziadowski firmowym syfem, a mieć spokojny czysty system...
A pytam przy okazji o opinie o Asusie G53sw http://www.x-kom.pl/p/65776-notebook-laptop-15,6-asus-g53sw-sz164-i5-2410m-4gb-500-dvd-rw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 18:45, Marcin08 napisał:

Mam takie pytanie z czystej ciekawości.
Czy jest sens kupowania laptopa bez systemu? A Windowsa kupić sobie osobno i zainstalować?
Chodzi generalnie o uniknięcie zasmiecania laptopa całym tym dziadowski firmowym syfem,
a mieć spokojny czysty system...

Kupowałem G73 z systemem i nie miałem żadnego syfu poinstalowanego. Były wyłącznie "niezbędne" sterowniki - grafika, dźwięk, kamerka, ATK (skróty klawiszowe), touchpad, wifi. Na dodatek większość była w miarę aktualna.
Żadnych trialowych firewalli, antywirusów i innych programów, które nadają się tylko do odinstalowania.
A i płytkę z Windowsem dostałem, więc samemu można na "czysto-czysto" zainstalować.
Zapewne z G53 będzie tak samo.

A co do G53. FullHD na 15 calach to po prostu overkill. G73 mam od około 1,5 miecha - więc można powiedzieć, że się przyzwyczaiłem do nowej matrycy. Nie narzekam, ale cały czas wydaje mi się, że te FullHD na 17tce jest ciut za duże.
No ale wiadomo, co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli uwazasz ze full HD na 15,6 to przesada bedzie?

A jak jest z wydajnością G73? Chodzi mi głownie o nowe gierki. Swego czasu myślałem o zakupie tego modelu ale cena w sumie odpycha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:47, Marcin08 napisał:

czyli uwazasz ze full HD na 15,6 to przesada bedzie?

Raczej tak. Ja właśnie kupiłem sobie lapka 15,6" z taką rozdzielczością. I cały czas pracuję na rozdzielczości 1280x720 bo tamta jest zdecydowanie za wysoka.
Jedynie do filmów mogłaby się nadać ale po co mam oglądać filmy na 15,6" skoro mam wyjście HDMI i mogę sobie laptop podłączyć do telewizora :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2011 o 23:47, Marcin08 napisał:

czyli uwazasz ze full HD na 15,6 to przesada bedzie?

A jak jest z wydajnością G73? Chodzi mi głownie o nowe gierki. Swego czasu myślałem o
zakupie tego modelu ale cena w sumie odpycha...

Jak wspomniałem, fullHD przy tak niskiej przekątnej to gruba przesada, jeżeli chodzi o normalne użytkowanie. Ale wiadomo, dużo zależy od gustu/przyzwyczajenia. Radziłbym skoczyć to pierwszego lepszego sklepu z laptopami, żeby samemu zobaczyć jak to wygląda praca przy takim ustawieniu.

A co do ceny, fakt, musiałbyś trochę dołożyć. Niestety G73J się kończą i zostały jedynie "wypasione" konfiguracje (8GB ramu, 1TB dyski, Bluray) - a to sporo podbija cenę. A w nowych wersjach S mamy procki Sandy Bridge, które podbijają cenę. A różnicy w wydajności jeżeli chodzi o gry nie zauważysz.

A co do wydajności G73Jh - nie narzekam ;). Niestety ze względu na nawał zaliczeń i zbliżającą się sesję nie miałem okazji specjalnie go potestować. Ba, dalej męczę się na starych Asusówych sterownikach do grafy, bo nie mam czasu bawić się w update BIOS/vBIOS, żeby stery od ATI nie zawieszały lapka.
Na necie jest masa recenzji, testów, czy tego rodzaju rzeczy. A i na Notebookcheck.pl jest całkiem obszerny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chłopaki.
Z racji tego, że od października zapewne rozpoczynam studia, mam w planach zakupić nowego laptopa.
W sprzęcie nigdy za bardzo nie siedziałem, mam jedynie ogólne pojęcia stąd liczę na waszą pomoc.
Potrzebują laptopa, który miałby kartę sieciową ( WiFi, wiadomo ) oraz kartę graficzną, która uciągnie WoW-a i Fife.
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie mi pomóc. :)
Z góry dzięki, pozdrawiam

Aha, tak, żeby cena oscylowała w okolicach 3000, 3500zł i laptop miał Windowsa XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 20:39, Burszurasek napisał:

Aha, tak, żeby cena oscylowała w okolicach 3000, 3500zł i laptop miał Windowsa XP.

Musiałbyś kupić windowsa oddzielnie, bo z tego co się orientuję to nowe komputery są sprzedawane z Win7. Jakieś baaardzo stare modele można trafić z Vistą.

A poza tym, skoro idziesz na studia to zobacz jak twoja uczelnia stoi z MSDNAA (darmowy windows dla studentów) - co prawda chyba tylko Win7 jest dostępny, ale zawsze to te ~300zł to przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2011 o 20:39, Burszurasek napisał:

Aha, tak, żeby cena oscylowała w okolicach 3000, 3500zł i laptop miał Windowsa XP.

Dlaczego upierasz się przy xp? W tej kategorii cenowej dostaniesz przyzwoitego laptopa
z "siódemką", która chyba pod każdym względem jest lepsza od xp. A i wow i fifa będą śmigać
nawet w 64-bitach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, już kiedyś prosiłem o radę w tym wątku, jednakże teraz za poszukiwania laptopa zabrałem się na poważnie.

Otóż poszukuję laptopa, który ma mi zastąpić komputer stacjonarny. Główny wyznacznik - cena. Jestem w stanie dać za niego ok. 4 000 (wiadomo, stówka w te czy wewte nie robi różnicy). Zależy mi jak najlepszym sprzęcie w tej cenie. Jako kolejny wyznacznik mogę podać - tylko proszę się nie śmiać ;) - Wiedźmina 2. Otóż chciałbym co najmniej taki sprzęt, żeby nowy Wiesiek ruszył na średnich. Stacjonarny komputer mam sprzed 5 lat, nie nadaje się już do gier. Na lapku też nie zamierzam jakoś specjalnie grać, no ale dobrze byłoby chociaż Wiedźmina pomęczyć. Co jeszcze... Laptop ma mi służyć przez parę najbliższych lat, tak więc dobrze, żeby był w miarę nowoczesny i na czasie ze sprzętem. Procek najlepiej czterordzeniowy Intel, RAM min. 4 GB, dysk obojętnie (mniej niż 500 GB i tak chyba nie dostanę). Kompletnie nie orientuję się w obecnych mobilnych kartach graficznych. Waham się również w kwestii czytnika Blu-ray. Matryca - w miarę duża, lepiej, żeby nie był to FullHD - wzrok i tak mam słaby, po co go pogarszać? ;)

To by było na tyle. Prosiłbym o ogólne wskazówki, jak również konkretne propozycje. Być może znacie jakieś miejsca w sieci, gdzie będę mógł się zapoznać z najnowszymi propozycjami producentów? Jakieś zestawienie czy podsumowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 07:26, Dark_elves napisał:

Proponowałbym tego Msi:
http://allegro.pl/msi-gt660-i7-740qm-8g-500g-gtx285-1gb-win7-gratis-i1648115238.html
Ewentualnie coś z tańszych modeli jak Samsung RF511, Msi GE620, Asus N53SV/K53SV,
Polecam również stronę notebookcheck.pl


Ale on ma dość słabą kartę graficzną, z tego co widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować