Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2011 o 16:13, blacklio2 napisał:

Jeśli TV ma HDMI to da się, z systemem czy bez, jaka wielkość matrycy 15" czy 17"?

Jeżeli nie ma HDMI, to też się da. Tylko trzeba więcej kabli (przynajmniej 2) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy na karcie Radeon HD 6650M 1GB pogram w cokolwiek? Nie znam się kompletnie. Co myślicie o tym sprzęcie?
http://reset.com.pl/laptopy-packard-bell-packard-bell-tk81-162g50mnkk-v1604gb500gbhd6650-1gb-[promocja-groupon]-o_366_32474.html

Jest jeszcze szansa posiadania zniżki z grouponu 400 zł (choc nie wiem czy ta cena na stronie nie jest ze znizką już).

Co do grania to chodzi mi o starsze gry typu Sega Rally, 3 pierwsze części SC, TR Anniversary...

Jak nie to polećcie mi jakiś sprzęt bo ja się nie znam. Do pracy ale też do grania...

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabiutki procesor, karta graficzna da radę, szukaj minimum Athlona II lub Phenoma II+ HD6650 ( dostępny w modelu Acer 5552G ), w tym budżecie proponuję i3 od intela plus GT540
http://allegro.pl/n53sv-pb-i3-380-6g-500g-gt540-w7-r540-photoshop-i1678141262.html
lub
http://www.x-kom.pl/p/66961-notebook-laptop-15,6-msi-cx640-040xpl-i3-2310m-4gb-500-dvd-rw.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2011 o 09:01, blacklio2 napisał:

Słabiutki procesor, karta graficzna da radę, szukaj minimum Athlona II lub Phenoma II+
HD6650 ( dostępny w modelu Acer 5552G ), w tym budżecie proponuję i3 od intela plus GT540
http://allegro.pl/n53sv-pb-i3-380-6g-500g-gt540-w7-r540-photoshop-i1678141262.html
lub
http://www.x-kom.pl/p/66961-notebook-laptop-15,6-msi-cx640-040xpl-i3-2310m-4gb-500-dvd-rw.html

Ok dziekuje, zastanawialam sie własnie nad prockiem bo był mi kompletnie z nazwy nieznany... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 15:17, MiSiU3112 napisał:

Podstawka chłodząca pod laptopa może znacząco polepszyć płynność podczas grania ?


Nie, ale zbić temp z lapka tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 16:50, blacklio2 napisał:

Nie, ale zbić temp z lapka tak

A przez to overclocking staje się bardziej zachęcający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie dodałeś że lapek się przegrzewa, a to robi sporą różnicę, jeśli temp są akceptowalne to podkładka chłodząca nie spowoduje wzrostu wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 19:51, Mordant napisał:

> Nie, ale zbić temp z lapka tak
A przez to overclocking staje się bardziej zachęcający.


Lapków się nie kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 21:03, blacklio2 napisał:

Lapków się nie kręci

Nie mówię, że sam to robię, ani tym bardziej, że to dobry pomysł. Ale są tacy (i to całkiem sporo), którzy się bawią w podkręcanie swoich laptopów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z tym http://www.x-kom.pl/p/61806-notebook-laptop-15,6-packard-bell-en-tk83-p322g32mnrr-p320-4096-320-7hp64x-hd5650.html laptopem.

Kłopoty zaczęły się wczoraj wieczorem. Najpierw pojawił się taki dziwny dźwięk wydobywający się z laptopa, jakby nie wiem, tykanie bomby? Laptop zaczął strasznie mulić, nie reagował ani na kliknięcia ani na kombinację ctrl+alt+del. Wyłączyłam go brutalnie, czyli przytrzymałam włącznik. Po chwili włączyłam laptopa i wyskoczył mi komunikat "Broadom (prawa aytorskie blabla) PXE-E61: Media test failure, check cable. PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM. No bootable device - insert boot disc and press any key". Spanikowałam i znowu go wyłączyłam. Za parę minut włączyłam i Windows uruchomił się już normalnie, ale nie kombinowałam nic więcej i wyłączyłam go normalnie przez menu start i nie był z tym problemu. Dzisiaj rano włączyłam laptopa, wyskoczył mi komunikat o nieoryginalnym Windowsie, a przecież jest oryginalny. Poza tym wszystko wydawało się być w porządku. uruchomiłam skanowanie Malwarbytes Anti Malware i nie wykrył żadnych infekcji, ale gdy pokazywał raport znowu stało się, to wczoraj wieczorem, czyli ten dziwny dźwięk i totalny zamuł laptopa. Znowu go brutalnie wyłączyłam i przy próbie włączenia pokazał się ten sam komunikat co wczoraj, ten Broadcom. I znowu - brutalne wyłączenie, ponowne uruchomienie i Windows startuje już normalnie. Właśnie udało mi się normalnie go wyłączyć.

Jakieś pomysły, co to może być? Zrobię coś z tym, czy wysyłać od razu na gwarancję? Dodam, że laptop ma dopiero 2 miesiące, więc w ogóle dość głupio, że po takim czasie już coś się z nim dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kumpel ma problem kupił nowego Acera Aspire 5750G z zainstalowanym odpala go i linux zaczyna się chyba instalować. Po kilkunastu sekundach wyskakuje taki komunikat (obrazek na dole ;)). I co ma zrobić ?

20110629140312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się zobaczyć, co w SMART piszczy ;), mi to wygląda na jakiś problem z dyskiem twardym. Możesz wrzucić screena z HDTune (wersja darmowa wystarczy) z zakładki Health?

NdysH
Pierwsze to przelogowałbym się na jakiegoś normalnego użytkownika, normalnie na roocie się nie pracuje :). A poza tym wygląda na to, że linux jest jak najbardziej zainstalowany :). Możecie sprawdzić jeszcze, czy da się uruchomić jakąś powłokę graficzną (wpiszcie startx i naciśnijcie Enter, tylko proszę, nie na roocie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie szukanie w szafie dało rade i znalazłem winde XP zainstalowałem oraz jutro jade po Win 7 i postawie tam Win7.

Sam na Linuxie nie pracowałem nigdy więc nie wiedziałem za co się chycić :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować