Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Widzę, że zbyt wygórowanych wymagań nie masz, zatem polecę Ci to czego sam używam już od trzech miesięcy:
Apple iBook G4 14" - standard bez żadnych udziwnień, czyli CPU: 1.42GHz, 512MB RAM, ATi Radeon 9250, HDD 60GB, DVD+/-RW 8x, matryca 14", zintegrowany WLAN i Bluetooth a wszystko pod Mac OS X Tiger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 15:19, Quire napisał:

- RAM nie istotne, na rynku jest tani jak barszcz a za markowy policzą ci jak za zboże.


Tyle, ze jak sam bedziesz chcial kupic i zakladac, to chyba stracisz gwarancje?

Dnia 05.12.2005 o 15:19, Quire napisał:

Nie polecam pod żadnym
HP-COMPAQ
- z tych kompów to jedynie modele z najwyższej półki pozostałe tak jak wyżej.


Mam wlasnie od 2 lat, dosc intensywnie uzywam i zadnych problemow z nim nie mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja jestem posiadaczem takiego oto sprzętu:
Toshiba Satellite a75 - s211
Mobile Pentium 4 3,20 Ghz
15,4 wxga trubrite lcd panoramiczny
512 MB ddr 333mhz
80GB
nagrywarka dvd
karta sieciowa zwykła i bezprzewodowa
radeon 9000 igp

Na tym sprzęcie dungeon siege II chodzil w rozdzielczosci 800 x 600 i na niskich detalach, ale grać się dało.

Jeśli już chcesz kupić to sprawdź jak wyglądają inne rozdzielczości oprócz tej głównej. Niektóre matryce bardzo "zbrzydzają" obraz. Drugą rzeczą jest to, że karty grafiki nie są odpowiednikami tych z pc, mają troszkę niższą wydajność. Sprawdź też jak jest z pracą bez baterii, na samym kabelku, slyszalem że niektóre modele nie chcą dziłać w ten sposób.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:04, maniekk napisał:

Jeśli już chcesz kupić to
sprawdź jak wyglądają inne rozdzielczości oprócz tej głównej. Niektóre matryce bardzo "zbrzydzają" obraz. Drugą rzeczą jest

kazda matryca, ktora ma wyswietlic obraz w rozdzielczosci innej niz "native" troche go "zbrzydzi". taka jest poprostu specyfika tej technologii i nie da sie tego uniknac. najlepszym rozwiazaniem jest ustawienie w sterownikach, zeby obraz nie byl skalowany. dzieki temu nie bedzie "jaj" z obrazem, ale niestety efektem ubocznym takiego ustawienia, jest to, ze taki niedostosowany obraz nie wypelni calego ekranu. zreszta teraz i tak wiekszosc gier pozwala ustawic niemal dowolna rozdzielczosc, wiec nie powinno to byc w ich przypadku problemem.

Dnia 05.12.2005 o 17:04, maniekk napisał:

to, że karty grafiki nie są odpowiednikami tych z pc, mają troszkę niższą wydajność. Sprawdź też jak jest z pracą bez baterii,
na samym kabelku, slyszalem że niektóre modele nie chcą dziłać w ten sposób.

a jakie ma to znaczenie czy komp dziala bez baterii wlozonej do niego czy nie? nie zabardzo kumam po co ja wyjmowac (poza ewentualna koniecznoscia wymiany ale to marginalny przypadek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 17:46, penny napisał:

kazda matryca, ktora ma wyswietlic obraz w rozdzielczosci innej niz "native" troche
go "zbrzydzi". taka jest poprostu specyfika tej technologii i nie da sie tego uniknac. najlepszym rozwiazaniem jest ustawienie
w sterownikach, zeby obraz nie byl skalowany. dzieki temu nie bedzie "jaj" z obrazem, ale niestety efektem ubocznym takiego
ustawienia, jest to, ze taki niedostosowany obraz nie wypelni calego ekranu. zreszta teraz i tak wiekszosc gier pozwala
ustawic niemal dowolna rozdzielczosc, wiec nie powinno to byc w ich przypadku problemem.


Chodzi o to, że można sprawdzić na którym będzie wyglądać lepiej, bez zabawy ze sterownikami.


Sprawdź też jak jest z pracą bez baterii,

Dnia 05.12.2005 o 17:46, penny napisał:

> na samym kabelku,
slyszalem że niektóre modele nie chcą dziłać w ten sposób.
a jakie ma to znaczenie czy komp dziala bez baterii wlozonej
do niego czy nie? nie zabardzo kumam po co ja wyjmowac (poza ewentualna koniecznoscia wymiany ale to marginalny przypadek).

To może być jednym z przykładów: pada bateria i nie możesz używać kompa mimo, że masz gniazdko niedaleko. Drugą jest możliwość, jeśli nie masz zamiaru używać go w powiedzmy na wolnym powietrzu, odchudzenie sprzętu. Bateria jest jak wiadomo najcięższym jego elementem, waga spadnie o jakies 300 - 400g. w każdym razie mój sprzęt jest wyraźnie lżejszy po wyjęciu baterii. Ale to tylko jeśli masz go używać jako zastępstwa dla normalnego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 18:32, maniekk napisał:

Chodzi o to, że można sprawdzić na którym
będzie wyglądać lepiej, bez zabawy ze sterownikami.

ale to nie ma znaczenia, bo to sterownik definiuje jakosc przeskalowanego obrazu na matrycy o innej rozdzielczosci. tak wiec i tak sprawa sprowadza sie do sterownika i to najczesciej nie sterownika ekranu tylko sterownika karty, a skoro masz karte ati albo nvidii to masz w zasadzie do wyboru tylko dwa rozne sterowniki.
sprawa ogladania przeskalowanego obrazu robi sie tymbardziej absurdalna jesli mamy do czynienia z matryca inna niz 4:3, bo wtedy taki obraz niedosc ze bedzie nie ladnie wygladal z powodu przeskalowania, to jeszcze bedzie zdeformowany z powodu przeskalowania nieproporcjonalnego co poglebia dodatkowo fatalna jakosc takiego obrazu.
dlatego najlepiej jest porpsotu wylaczyc opcje skalowania obrazu, najwyzej nie cala matryca bedzie wykozystywana, ale przynajmniej obraz bedzie jak ostry zyleta.

Dnia 05.12.2005 o 18:32, maniekk napisał:

To może być jednym z przykładów: pada bateria i nie możesz używać kompa mimo, że masz gniazdko niedaleko. Drugą

ale co znaczy "bateria pada"? jak sie rozladuje, to przeciez nie ma znaczenia po podczas pracy z gniazdka sie moze ladowac - tak ma kazdy notebook. a jak pisalem wczesniej - uszkodzenie baterii to marginalny przypadek, wieksze prawdopodobienstwo jest ze ci sie uszkodzi w tym laptopie hdd bo jest on bardzo podatny na wstrzasy, ktore z kolei notebookom nie sa obce.

Dnia 05.12.2005 o 18:32, maniekk napisał:

jest możliwość, jeśli nie masz zamiaru używać go w powiedzmy na wolnym powietrzu, odchudzenie sprzętu. Bateria jest jak
wiadomo najcięższym jego elementem, waga spadnie o jakies 300 - 400g. w każdym razie mój sprzęt jest wyraźnie lżejszy po
wyjęciu baterii. Ale to tylko jeśli masz go używać jako zastępstwa dla normalnego kompa.

skoro wyjmiesz baterie to i tak nie bedziesz go mogl wszedzie uzywac. a skoro bedziesz mial obok gniazdko to pewnie i tak bedziesz u siebie w domu albo w pracy - czyli gdzies gdzie siedzisz dluzej, wiec raczej duzo nie musisz go z bateria lub bez taszczyc. pozatym nawet jesli bateria jest najciezszym jednostkowym elementem kompa to i tak najczesciej jest to okolo 15% wagi calego sprzetu, wiec po co tyle zachodu?
tak realnie powiedz, jak czesto ci sie zdaza wyjmowac baterie z notebooka? bo mi jeszcze ani razu sie to nie zdazylo, mimo ze moj obecny wazy prawie 3kg i regularnie kursuje z nim do pracy i nie tylko. jakos nie widze uzasadnienia dla wyjmowania baterii tym bardziej ze w razie czego znalezienie sie bez zrodla zasilania moze byc klopotliwe.

ps. njwyrazniej ktos kiedys palnal jakis glupi tekst o tej baterii i teraz ludzie to bez zastanowienia powtarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 19:16, penny napisał:

ale co znaczy "bateria pada"? jak sie rozladuje, to przeciez nie ma znaczenia
po podczas pracy z gniazdka sie moze ladowac - tak ma kazdy notebook. a jak pisalem wczesniej - uszkodzenie baterii to marginalny
przypadek,


Przez padnięcie baterii rozumiem nie rozładowanie, ale kompletna śmierć. A tu nagle potrzebujesz coś zrobić pilnego. Wtedy taka opcja się przydaje. Lepiej dmuchać na zimne.

Dnia 05.12.2005 o 19:16, penny napisał:

skoro wyjmiesz baterie to i tak nie bedziesz go mogl wszedzie uzywac. a skoro bedziesz mial obok gniazdko to pewnie
i tak bedziesz u siebie w domu albo w pracy - czyli gdzies gdzie siedzisz dluzej, wiec raczej duzo nie musisz go z bateria
lub bez taszczyc. pozatym nawet jesli bateria jest najciezszym jednostkowym elementem kompa to i tak najczesciej jest to
okolo 15% wagi calego sprzetu, wiec po co tyle zachodu?
tak realnie powiedz, jak czesto ci sie zdaza wyjmowac baterie z
notebooka? bo mi jeszcze ani razu sie to nie zdazylo, mimo ze moj obecny wazy prawie 3kg i regularnie kursuje z nim do pracy
i nie tylko. jakos nie widze uzasadnienia dla wyjmowania baterii tym bardziej ze w razie czego znalezienie sie bez zrodla
zasilania moze byc klopotliwe.


Eee ja mam wyciągniętą baterię non - stop. Zwykle dużo jeżdżę, niestety komunikacją miejską a komputerek nie jest lekki hehe ;P do tego dochodzą różne pierdoły które zabieram ze sobą. Więc takie zmniejszenie ciężaru jest ok.
No ale gust jest gust:D każdy lubi to co lubi.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o PC to Athlon ale laptop to tylko Pentium,a dkoładnie laptop Della, a przez zęby mi to przeszło bo nie lubie Intela, ale jestem sprawiedliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta graficzna w laptopach najbardziej nadaje się do gier (chodzi mi przede wszystkim o Civilization 4)?
Wiem że generalnie laptopy nie są najlepsze do gier m.in właśnie z powodu kart graficznych.
Ja w tej chwili zdecydowałem się na procesor Intel Pentium M (Sonoma). Takie elementy jak: dysk, pamięć, nagrywarka - standartowe.
Jedynie mam problemy z kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 22:20, A-cis napisał:

Jaka karta graficzna w laptopach najbardziej nadaje się do gier (chodzi mi przede wszystkim o Civilization 4)?
Wiem że generalnie
laptopy nie są najlepsze do gier m.in właśnie z powodu kart graficznych.
Ja w tej chwili zdecydowałem się na procesor Intel
Pentium M (Sonoma). Takie elementy jak: dysk, pamięć, nagrywarka - standartowe.
Jedynie mam problemy z kartą graficzną.


G-force moze 6600 gt ale do Civilizacji wystarczy 5200 ale szukaj takich form jak Gainward, Nvidia, Gigsbyte ewentualnie MSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 22:20, A-cis napisał:

Jaka karta graficzna w laptopach najbardziej nadaje się do gier (chodzi mi przede wszystkim o Civilization 4)?
Wiem że generalnie
laptopy nie są najlepsze do gier m.in właśnie z powodu kart graficznych.
Ja w tej chwili zdecydowałem się na procesor Intel
Pentium M (Sonoma). Takie elementy jak: dysk, pamięć, nagrywarka - standartowe.
Jedynie mam problemy z kartą graficzną.

z tego co zauwazylem te notebooki z radeonami sa powszechniejsze i raczej tansze. ja tam nie faworyzuje ani nvidi ani ati, wiec mi wisi, ktora karta bedzie w srodku. w notebooku mam radka 9700 i w civ4 da sie grac spokojnie - jedyne co przeszkadza to ten cholerny brak ramu, ale dla tej gry to i 1gb bedzie malo :( z innymi grami nie mialem problemow, ale duzo nie sprawdzalem. soldiersi chodzili bezproblemowo, demo f.e.a.r. tez, choc nie wygladalo zbyt pieknie. w morowinda tez nie ma problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 22:23, Lumbago napisał:

G-force moze 6600 gt ale do Civilizacji wystarczy 5200 ale szukaj takich form jak Gainward,
Nvidia, Gigsbyte ewentualnie MSI

Sęk w tym, że ja najczęściej widzę zainstalowane takie karty jak: Intel Graphic Media Accelerator 900, Intel Extreme Graphic II, Intel 852GM (/855GM, /915GM), ATI Radeon 9700, ATI Mobility Radeon X700, SIS M760 (szukam komputerka do 4 tys. zł)
Jeśli znasz te karty, to czy mógłbyś je ułożyć od najlepszej do najgorszej?
Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 00:21, penny napisał:

w notebooku mam radka 9700 i w civ4 da sie grac spokojnie - jedyne co przeszkadza to ten cholerny brak ramu,

Dopisałeś się w międzyczasie :0
Ta informacja juz mi coś daje ale dobrze by bylo wiedzieć też o innych kartach, bo a nuż takiej nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 22:20, A-cis napisał:

Jaka karta graficzna w laptopach najbardziej nadaje się do gier (chodzi mi przede wszystkim o Civilization 4)?


Właśnie sobie rozmawiałem z Cenegą o problemie z IV. Ja mam problem z instalacją, na laptopie się powiodła, ale gra wywala się po wybraniu wszystkich opcji (rasa, klimat, bla, bla). Na tym laptopie Doom śmigał, ale już demo Lego Star Wars nie. W przypadku CiV, nie mam doświadczenia, daj mi kilka dni.
Generalnie, pomoc tech. nie jest przekonana do uruchamiania tej aplikacji na laptopach. Czemu? Nie wiem. Póki co, kupię jutro dobrą nagrywarkę DVD do komputera stacjonarnego i spróbuję raz jeszcze.

PS. Mam GForce Go4 (w laptopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 00:57, Pan_Sza napisał:

W przypadku CiV, nie mam doświadczenia, daj mi kilka dni.

Nie ma sprawy. Wcześniej niż w piątek na pewno nie kupię a bardziej prawdopodobne że jeszcze później :)
Tyle że dziś pewnie będę miał grę (bo wreszcie dostałem avizo z poczty) a na moim kompie na 99% nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 00:46, Persona Non Grata napisał:

a radek 9700 jest lepszy w notebookach od X700?
--
Cerm

szczeze mowiac nie jestem pewien, ale chyba jest to prawie to samo z ta tylko roznica ze 9700 jest agp a x700 pci-e
trudno powiedziec. na stronie producenta oczywiscie nic sensownego nie ma, a po necie nie chce mi sie szukac. jedyne co "zauwazylem" to to ze niby 9700 ma 4 potoki a x700 ma ich 8. gdzie indziej z kolei pisali ze x700 to to samo co 9500 pro tylko z szybszym zegarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 16:49, Hegemon napisał:

Tyle, ze jak sam bedziesz
chcial kupic i zakladac, to chyba stracisz gwarancje?


Nic z tych rzeczy. Możesz swobodnie sobie wyminić na jaki ci się podoba. Gwarancja jedynie nie obejmuje tego RAMu który włożysz sam. No chyba że pamięć masz zinegrowaną na płycie głównej ew. wbudowaną pod klawiaturą, to wtedy najlepiej poprosić kogoś w autoryzowanym serwisie.
No chyba że kupisz skaładaka jakiegoś to on będzie zapieczętowany i nic raczej nie poradzisz.

Dnia 05.12.2005 o 16:49, Hegemon napisał:

Mam wlasnie od 2 lat, dosc intensywnie uzywam i zadnych
problemow z nim nie mialem.


Może jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę:) A tak na poważnie to, ja mam jak najgorsze skojażenia z tą marką. Jednocześnie zaznaczam że jest to MOJE SUBIEKTYWNE zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To powiedzcie co sądzicie o tym bo chyba skłaniam się ku temu modelowi. cena brutto to 4800 pln

chciałbym usłyszeć za i przeciw oraz co jest złe i dlaczego.... a także czy jest inne rozwiązanie w tej samej cenie o podobnych lub lepszych parametrach?

Model: AS1692WLMi
Procesor: Intel Pentium M 740 (1.73GHz/2M/FSB533)
Pamięć cache [kB]: 2 MB
Pamięć RAM [MB]: 512 MB DDR2 400 MHz
Dysk twardy [GB]: 80 GB ATA/100
Karta graficzna: Karta graficzna ATI MOBILITY RADEON X700 z 128 MB zewnętrznej pamięci DDR VRAM, Microsoft DirectX 9.0, obsługa ATI POWERPLAY 5.0
S-video / TV-out (NTSC/PAL)
Funkcja DualView
Sprzętowe dekodowanie MPEG-2/DVD
Obsługa Microsoft DirectX 9.0
Technologia wideo Aspire CinemaVision (Aspire Arcade)
Technologia optymalizacji sygnału wizyjnego Aspire ClearVision

Wyświetlacz: 15,4'''' WXGA TFT LCD, rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, format obrazu 16:10
Sieć: Karta sieciowa 10/100 Mb/s Fast Ethernet, funkcja Wake-on-LAN
Modem 56 Kb/s ITU V.92 z międzynarodową homologacją PTT, funkcja Wake-on-Ring
Zintegrowana bezprzewodowa, dwupasmowa karta sieciowa Intel PRO/Wireless 2200BG (802.11b/g), z certyfikatem Wi-Fi (Wi-Fi CERTIFIED)
Bezprzewodowa technologia Acer SignalUp

Napędy: DVDRW-Dual DL
Wprowadzanie danych: 88/89 klawiszy, skok klawisza min. 2,5 mm,
Touchpad z przyciskami oraz 4-kierunkowymi przyciskiem przewijania
12 klawiszy funkcyjnych, 4 klawisze kursora, 2 klawisze systemu Windows, klawisze skrótów, zintegrowana klawiatura numeryczna, obsługa wielu języków
Cztery klawisze szybkiego uruchamiania aplikacji: przeglądarki internetowej, poczty elektronicznej (z kontrolką LED), przycisk Acer Empowering Key oraz przycisk programowany przez użytkownika
Wireless LAN LED-button

Max. pamięć RAM: 2 GB
Porty: 3 porty USB 2.0
1 port podczerwieni (FIR)
1 wyjście VGA monitora zewnętrznego
1 gniazdo kart PC Card Typu II
1 wyjście wideo (NTSC/PAL)
1 port IEEE 1394
1 gniazdo modemu RJ-11
1 gniazdo karty sieciowej RJ-45
1 gniazdo głośnika/słuchawek/ line-out
1 gniazdo mikrofonowe/line-in
1 gniazdo zasilacza sieciowego
Czytnik kart 4-in-1 (SD/MMC/MS/MS Pro)

Karta dźwiękowa: System audio z dwoma wbudowanymi głośnikami
Kompatybilny z MS-Sound
Wbudowany mikrofon
Obsługa S/PDIF

Czas pracy na bateriach [h]: Akumulator litowo-jonowy 65W
Czas pracy przy zasilaniu bateryjnym ok. 3,5 h (faktyczny czas zależy od sposobu użytkowania oraz konfiguracji); czas szybkiego ładowania 1,5 h; czas ładowania akumulatora w trakcie pracy 3,5 h

W zestawie: Oprogramowanie: Acer Arcade, Norton AntiVirus, Adobe Acrobat Reader, Cyberlink PowerDVD, NTI CD Maker, Acer eManager (including ePresentation, eSetting, ePowerManagement and eRecovery), AcerGridVista, Acer Launch manager, Acer System Recovery CD
Wymiary [mm]: 364 (szer) x 279 (gł) x 33.9/38.9 (wys) mm
System operacyjny: Microsoft Windows XP Home EN/PL
Waga [kg]: 2.95 kg
Gwarancja [m-cy]: 1 rok gwarancji międzynarodowej

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować