Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Mam problem ze swoim 3 letnim już HP dv7. W trakcie normalnej pracy nagle się zawiesił i zrestartowal. Od tego momentu komputer nie żyje. Przy próbie uruchomienia wyskakuje informacja ze mogę uruchomić launch startup repair albo uruchomić system normalnie. W obu przypadkach kończy się tak samo, chwile miga zielony pasek ładowania Visty a następnie robi się czarny ekran a na czerwono zapalaja się kontrolki dźwięku i wifi. Próbował uruchomić opcje naprawienia z płyty ale efekt niestety jest ten sam. Co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2011 o 14:01, Paoro napisał:

Dodam, że mam na oku http://www.x-kom.pl/p/67409-notebook-laptop-15,6-dell-vostro-3550-i5-2410m-4gb-500-7hp64x-hd6630-czerw.html
tyle, że w kolorze srebrnym.

Wolę jednak zapłacić za lepszą kartę graficzną, niż za markę Dell, czy podświetlaną klawe.


Zobacz ten: http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/notebooki/ultrawydajne/103719_samsung_rf511_i7-2630qm.aspx

Ja mam z 8GB RAM, wydajny, cichy, długo trzyma na baterii, Wiesio 2 poszedł na wysokich ustawieniach. Pewnie ma parę wad, ale wolę ich nie szukać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że nadal się zastanawiam nad kupnem laptopa. Szukałem jakiegoś z lepszą karta graficzną i znalazłem coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/68618-notebook-laptop-15,6-msi-gt683-280xpl-i5-2410m-4gb-500-dvd-rw.html
- karta graficzna GeForce GTX 560M - co możecie o niej powiedzieć?
- co prawda z i5 i 4 GB RAMu, ale to idzie zawsze dokupić, albo zmienić. Mam tylko pytanie czy procek i5 nie będzie czasem ograniczał takiej karty graficznej, ale chyba nie :)
- jak z temperaturą przy grach, słyszałem, że podobny laptop GX740 bardzo się grzał :(
- rozdzielczość FullHD :)
- cena (3,6 koła) to na pewno minus, więc jak ktoś może mi pokazać lepszego laptopa w tej cenie to chętnie luknę
- waga i wielkość - ciężkawy jak na laptopa i gruby :/
- ciekawy wygląd, choć osobiście nie jestem za kompami-choinkami, ale z tego co widzę ma podświetlaną klawiaturę, a przynajmniej kilka świecących ważnych przycisków ;P jestem ciekaw czy to efektowne oświetlenie można wyłączyć :D ale pewnie tak ;) jakby jakiś laptop był bez tych świecidełek, ale z takimi samymi bebechami, a do tego byłby tańszy choć trochę to wolałbym ten inny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 20:30, Paoro napisał:

- karta graficzna GeForce GTX 560M - co możecie o niej powiedzieć?

To nowa karta do laptopów, następczyni GTX 460M. Podobno wydajniejsza od poprzedniczki o kilkanaście %.

Dnia 28.07.2011 o 20:30, Paoro napisał:

- jak z temperaturą przy grach, słyszałem, że podobny laptop GX740 bardzo się grzał :(

Mam GTX 680. I nie grzeje się.

Dnia 28.07.2011 o 20:30, Paoro napisał:

- rozdzielczość FullHD :)

Tu jest pewien drobny problem. Może lepiej popatrz na takie z matrycą 17"

Dnia 28.07.2011 o 20:30, Paoro napisał:

- cena (3,6 koła) to na pewno minus, więc jak ktoś może mi pokazać lepszego laptopa w tej cenie to chętnie luknę

Ja z kolei byłem zaskoczony tak niską ceną za takie bebechy. Aż sprawdziłem, czy się nie pomyliłeś z cyfrą na początku. :-D
Pewnie dlatego taka cena, że nie ma systemu.
Ale być może w jakieś firmie wysyłkowej mógłbyś jeszcze zbić 1 - 2 setki.

Dnia 28.07.2011 o 20:30, Paoro napisał:

- waga i wielkość - ciężkawy jak na laptopa i gruby :/

To chyba głównie przez tą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, odbierając z serwisu mojego laptopa, sprzedawca powiedział mi, że ten sprzęt nie będzie już działał dłużej niż rok. Nie chciał też za bardzo sprecyzować dlaczego. Dlatego nasuwa mi się to pytanie: na jakiej podstawie sprzedawca mógł stwierdzić coś takiego, przewidzieć co się wydarzy w ciągu roku z tym sprzętem? Dodam, że w serwisie byłem, bo musiałem wymienić kartę graficzną, gdyż poprzednia się zepsuła. Mój laptop to F-S Amilo M3438G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 21:32, A-cis napisał:

Mam GTX 680. I nie grzeje się.

O świetnie, szukałem kogoś kto ma takiego laptopa :) bo ten podany przeze mnie to jakby następca GTX 680 (oczywiście w tej wersji droższej z i7 i większą ilością RAMu, ale wtenczas droższy od tysiąc, także odpada w moim przypadku).
Powiedz mi w takim razie czy ten Twój jest cichy/głośny i czy długo trzyma bateria? pewnie nie, ale nie ma się czemu dziwić.

Dnia 28.07.2011 o 21:32, A-cis napisał:

> - rozdzielczość FullHD :)
Tu jest pewien drobny problem. Może lepiej popatrz na takie z matrycą 17"

W przypadku takiego monitora ta rozdzielczość może być za duża, fakt, ale chcę laptopa, którego od biedy mogę władować do plecaka, a nie kolubrynę - a za takie uważam 17", to już chyba wolałbym kupić stacjonarny - taniej, a lepszy bym kupił ;)
Rozumiem, że w tym GTX 680 była mniejsza np. 1366×768 - często spotykana w 15", ale może wiesz jakby taka rozdzielczość FullHD wyglądała w 15"?? Oczy się pewnie męczą przy takiej rozdzielce? Na czym polega ten problem, da się go rozwiązać np. ustawiając sobie niższą rozdzielczość? a np. przy oglądaniu filmów sobie zwiększać, żeby z niej czasem skorzystać ;P

Dnia 28.07.2011 o 21:32, A-cis napisał:

> - cena (3,6 koła) to na pewno minus, więc jak ktoś może mi pokazać lepszego laptopa
w tej cenie to chętnie luknę
Ja z kolei byłem zaskoczony tak niską ceną za takie bebechy. Aż sprawdziłem, czy się
nie pomyliłeś z cyfrą na początku. :-D

To mnie teraz zachęciłeś do kupna :)

Dnia 28.07.2011 o 21:32, A-cis napisał:

Pewnie dlatego taka cena, że nie ma systemu.

System to dla studenta nie problem, mogę sobie pobrać oryginalnego z uczelni za freeko ;) także nawet się cieszę, że nie ma systemu, bo jest taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2011 o 17:09, Polinka198 napisał:

Ja mam z 8GB RAM, wydajny, cichy, długo trzyma na baterii, Wiesio 2 poszedł na wysokich
ustawieniach. Pewnie ma parę wad, ale wolę ich nie szukać :-)


hmm... wiedźmin 2 na wysokich na 540m, wątpliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 22:08, Paoro napisał:

Powiedz mi w takim razie czy ten Twój jest cichy/głośny i czy długo trzyma bateria? pewnie nie,

Jest cichy (sporo cichszy od mojego poprzedniego Acera, co mnie mile zaskoczyło). Normalnie go nie słychać. Trochę głośniejszy jest przy grze ale wtedy masz zazwyczaj jakąś muzyczkę lub efekty dźwiękowe włączone więc znów go nie słychać.
Na baterii raczej nie pracuję. Podładuję ją tylko, wyjmuję i odkładam na półkę. Na początku tylko raz sprawdzałem ile trzyma i tam dużej różnicy, w stosunku do tego co podali w specyfikacji, nie było.

Dnia 28.07.2011 o 22:08, Paoro napisał:

W przypadku takiego monitora ta rozdzielczość może być za duża, fakt, ale chcę laptopa,
którego od biedy mogę władować do plecaka, a nie kolubrynę - a za takie uważam 17"

Tym samym się kierowałem gdy kupowałem swój. Też 15,6" :-)

Dnia 28.07.2011 o 22:08, Paoro napisał:

Rozumiem, że w tym GTX 680 była mniejsza np. 1366×768 - często spotykana w 15",

Nie. Też mam 1920x1080.

Dnia 28.07.2011 o 22:08, Paoro napisał:

wiesz jakby taka rozdzielczość FullHD wyglądała w 15"?? Oczy się pewnie męczą przy takiej rozdzielce?

No właśnie jest trochę za drobno. A ja już i bez tego noszę okulary

Dnia 28.07.2011 o 22:08, Paoro napisał:

Na czym polega ten problem, da się go rozwiązać np. ustawiając sobie niższą
rozdzielczość? a np. przy oglądaniu filmów sobie zwiększać, żeby z niej czasem skorzystać

Oczywiście że da się. Ja właśnie sobie ustawiłem jako podstawową 1366×768 i wszystko robię w tej rozdzielczości a tylko gram na 1920x1080.
Filmów w Full HD jeszcze nie miałem okazji oglądać (zresztą do tego i tak wolałbym podłączyć telewizor).

Edit. Jest jedna uwaga. Chodzi o firmę MSI. Nie wiadomo jak lapek będzie się spisywał np. za rok. Ale tego nikt Ci teraz nie powie. Trzeba zaryzykować. ja tak zrobiłem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 22:28, kindziukxxx napisał:


> Ja mam z 8GB RAM, wydajny, cichy, długo trzyma na baterii, Wiesio 2 poszedł na wysokich

> ustawieniach. Pewnie ma parę wad, ale wolę ich nie szukać :-)

hmm... wiedźmin 2 na wysokich na 540m, wątpliwe


Czyli, że kłamię? Nie powiedziałam, że maksymalnych kilka opcji mam wyłączonych ponieważ mi przeszkadzały np. bloom albo rozmywanie w czasie ruchu, no i oczywiście uberpróbkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje ustawienia dla niedowiarków (sory, że w następnym poście do poprzedniego nie mogłam już dodać obrazka)
Laptop ma 15,6" więc ma stosunkowo niedużą rozdzielczość, więc łatwiej osiągnąć lepsze wyniki grafiki.

20110729072443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Mix Electronix laptopa HP Pavilion dv63105sw. Jest promocja w cenie 1499zł, za 320GB dysk, Procesor AMD dual core 320, 3GB ram i grafika ATi Radeon 5470.

Wracam do domu, poinstalowałem to co mi trzeba, programy, jakieś gry (laptop jest mi potrzebny na wyjazd do Francji do pracy na 2 miesiące a w poniedziałek wyjeżdżam, później ofiaruję go tacie i na jakieś kolejne wyjazdy będę miał).

Wchodzę z ciekawości w menadżer urządzeń a tam pisze że grafika w laptopie mam 4250. Sprawdzałem w programie ATi, piszę to samo. Reszta parametrów się zgadza.

A więc dostałem o wiele chyba gorszą i mniej wydajną grafikę, więc jutro muszę go zwrócić lub wymienić na prawidłowy. Co o tym sądzicie? Chcieli wcisnąć mi gorszy w cenie lepszej? Domagać się wymiany czy zwrotu pieniędzy ? Zapłaciłem za coś co widziałem i się zgodziłem, na stronie też jest informacja o grafice 5470 a dostałem gorszą 4250...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinieneś domagać się wymiany na właściwy sprzęt. Formalnie otrzymałeś towar niezgodny z umową, i to jest podstawowe prawo jakie Ci w tym momencie przysługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2011 o 07:27, Polinka198 napisał:

moje ustawienia dla niedowiarków (sory, że w następnym poście do poprzedniego nie mogłam
już dodać obrazka)
Laptop ma 15,6" więc ma stosunkowo niedużą rozdzielczość, więc łatwiej osiągnąć lepsze
wyniki grafiki.

Polinka198 a ile masz FPS-ów w tym wieśku ? Szukam czegoś wydajnego do 3 tys. i ten Twój sprzęt mnie zachęca do kupna :P
PS. Masz w nim takie podzespoły http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/notebooki/ultrawydajne/103719_samsung_rf511_i7-2630qm.aspx ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować