Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Szykuje sie zmiana lapa. Chce kupic kompa do grania w cenie ok 4000pln, zastanawialem sie nad

http://allegro.pl/laptop-asus-n73-i7-2630m-12gb-1tb-gt540-2gb-win7-i1774584025.html
lub
http://allegro.pl/laptop-asus-gamer-edition-g73-i7-5870-1gb-ddr5-i1776332168.html

A moze sa jakies lepsze mozliwosci? Zalezy mi na tym aby za ta kase wycisnac max wydajnosci ze sprzetu a za cholere sie na tym nie znam
Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi zdecydowanie lepszy od pierwszego. Jest jeszcze do wyboru http://www.x-kom.pl/p/70510-notebook-laptop-15,6-msi-gt683-280xpl-i5-2410m-8gb-500-7hp64x.html ktory ma minimalnie (naprawde minimalnie) lepsza grafe, ale za to tylko i5... co moim zdaniem ograniczalo by karte graf. Wiec imo, bralbym tego Asusa http://allegro.pl/laptop-asus-gamer-edition-g73-i7-5870-1gb-ddr5-i1776332168.html . Szczerze... az dziwne ze on taki tani :) okazje wylapales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 21:33, blacklio2 napisał:

Z wydajnych 17" w Twoim budżecie wyłącznie wspomniany Asus G73JH lub MSI GX740.


dzieki za info, a jeszcze mam takie pytanko, bede sie prawdopodobnie decydowal na asusa g73jh, czy jest jakas mozliwosc upgradu takiego lapa pozniej? dokupienie ramu czy cus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 19:11, blacklio2 napisał:

6770=GT555 linki podał kolega wyżej wybór należy do Ciebie, dodam że HP ma nadal serwis jaki miał

Takie stwierdzenie jest mocno nie dokładne. Karta GT555 występuje w 4 możliwych konfiguracjach
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-555M.41933.0.html
W przypadku GE620DX zastosowano opcję 128Bit DDR3, a co za tym idzie jest to najsłabsza możliwa wersja tej karty. W takim układzie różnica, między obiema kartami będzie zauważalna na korzyść 6770 i właśnie ona będzie w praktyce mocniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem lapka 15,6" w cenie ok. 3000zł i ostatecznie padło właśnie na serię K53SV Asusa, choć na inny model - SX200V. Nie mam go jeszcze w rękach, więc własnej oceny nie wydam, ale słyszałem o nim wiele pozytywnych opinii. Tym Pavilionem się nie interesowałem przez większą matrycę (17,3"), ale HP w ogóle odradzam ze względu na ich legendarną wadliwość i kiepski serwis. Sam tego nie doświadczyłem, bo generalnie omijam HP szerokim łukiem, ale jeśli każdy to powtarza, to coś w tym musi być (to w końcu nie religia, a komputery).

http://www.x-kom.pl/p/69846-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx200v-8-i7-2630qm-8gb-750-dvd-rw-7hp64.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Szukam laptopa na studia, głównie do pracy ale też takiego co da rade uciągnąć pare gier. Mam wybór między 2 może mi ktoś poradzić?

http://allegro.pl/gracz-msi-ge603-i3-370-2gb-500gb-gt425-1gb-gratis-i1777541839.html
http://allegro.pl/laptop-hp-probook-4520s-i3-3gb-320gb-ati-linux-i1778181173.html

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam notebooka do pracy biurowej i na studia w przedziale 1000-1500 zł =. Możecie coś polecić będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem znowu z internetem ,ale teraz nie wiem dlaczego. A mianowicie: NIE WIEM nigdy,czy w ogóle mi się połączy internet. Raz mi się łączy, raz nie łączy... To nie wina routera, sprawdzałem na taty laptopie -> O.K. ,komórka też w porządku, PC również. Ale mój laptop... Przeinstalowałem Wi-fi ,ale odrazu się znalazły problemy dot. Kreatora sieci i takie tam [Że nie znalazł kreatora sieci itp]. Znajdowanie aktualizacji też nie pomagało. Przez to muszę się łączyć za pomocą kabla.
Sterowniki i aktualizacje wi-fi zero nowych. Nic. Przez to musiałem przywracać PC z dnia 23. Ale 23.08 miałem ten problem,ale ok. 20 sierpnia było O.K.
To wina wi-fi... Ale naprawdę nie wiem czego... Nie mam ochoty stawiać systemu od nowa jak na M$ przystało, bo mam ponad 50 gb plików w tym ,a zapisane gry nie bede przenosił na pendrive, bo mam tego sporo... Jesli nie pojdzie to bede zmuszony, ale w takim razie proszę o pomoc.

Edit: Rady z obrazku nie pomogły.

Edit2: niby teraz w porządku, ale muszę od cholery czekać z 5 minut... -.-. Co robić?

20110825224643

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2011 o 22:30, Evertsen_Dante napisał:


Posiadam K53SV z grafiką 1GB i WIn7. Nazwa modelu jest inna bo X53SV (konfiguracja dystrybutora, stąd X zamiast K). Potwierdzam, że jest dobry. Stylistyka, materiały, wykonanie, klawiatura na 5. Jeśli chodzi o osiągi, to przytoczony przez Ciebie materiał oddaje w pełni możliwości lapa. Gram w Starcraft 2 na ustawieniach high i mam nie mniej niż 35 fps przy dużej liczbie jednostek. Polecam jednak kupić komputer bez sytemu, bo jest zainstalowana cała masa programów od asus, które w mojej opinii należy od razu usunąć.
Podsumowując, polecam kupno, pełne zadowolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję kupić nowego laptopa na studia. Głównie wykorzystywany będzie do filmów, internetu i grania, dlatego też interesują mnie laptopy o z ekranem 17,3", procesorem Intel Core i7 oraz niezłą kartą grafiki (im mocniejsza tym lepiej ;) ). To wszystko chciałbym zamknąć w kwocie do 3500 zł.

Trochę poszukałem, poczytałem recenzji oraz opinii na forum i w oko wpadły mi dwa modele:
HP Dv7-6140ew - jak na razie lider mojego mikro-rankingu. Za nim przemawia (chyba) bardzo dobry stosunek cena/jakość, Windows na pokładzie, podobno bardzo dobre głośniki, czytnik blu-ray

Dell XPS L702X - ten sprzęt niestety jest dużo droższy (bo o niecałe 300 zł) i dlatego zastanawiam się, czy w ogóle warto do niego dopłacić. Przemawia za nim trochę mocniejsza grafika - czy warto tyle dopłacać do GeForce GT 555M? Czy różnica w porównaniu do Radeona 6770M jest na tyle duża, że warto się szarpnąć? Patrzyłem na rankingi kart w benchmarkach oraz w płynności w grach i wydaje mi się, że różnica pomiędzy nimi nie jest aż tak ogromna.

Ponadto pomyślałem, że za te 300 zł które musiałbym dopłacić do Della mógłbym sprawić sobie dysk SSD do HP i ustawić go jako systemowy - słyszałem, że wtedy uruchomienie kompa jest o wiele szybsze (nawet 30 sekund mniej).

Co sądzicie o tych dwóch laptopach? A może macie jakieś inne propozycje? Z góry dzięki za wszelką pomoc

PS Czy warto już teraz kupować laptopa, czy może poczekać jeszcze miesiąc? Czytałem, że na obniżenie cen nie ma co liczyć, ale może są już jakieś nowe, atrakcyjne modele zapowiedziane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część!

Chciałbym kupić netbooka do 1000zł (jak będzie parę dyszek więcej, to też chętnie :)). Nie będzie on służył do grania, obróbki grafiki, dźwięku i tego typu bajerów. Przede wszystkim mail, internet, office. Zależy mi więc na mobliności, dobrej wytrzymałości baterii i możliwie jak najmniejszej awaryjności.

Nie oczekuję cudów i fajerwerków za te kwotę, po prostu niech to będzie solidny sprzęt, który mi sporo i dobrze posłuży.

Na koniec dodam, że będzie z niego korzystać również moja dziewczyna, więc prosiłbym możliwie jak najwięcej propozycji (oczywiście najlepszych według was), żeby było z czego wybierać pod kątem estetycznym ;) Białe też wchodzą w grę.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 15:28, blacklio2 napisał:

Wyłącznie Asus G73JH i MSI GX740, z nowszych lapków budżet nie pozwala


Lapki całkiem fajne, dzięki za propozycje. Problem w tym, że niestety nie ma ich już w sklepach, a używki kupować nie chcę. Do tego wolałbym sprzęt o trochę mniej agresywnej, gamingowej stylistyce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować