Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam.
Potrzebuję kilku propozycji laptopów w cenie ok 2,5 - 2,7 tys. Laptop głównie do gier więc mile widziane mocniejsze procki i karty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zamowilem MSI GT680, wersje z i5 i 6GB ramu. Dzieki za wszelakie podpowiedzi, na pewno zdam relacje z tego jak sprzet sie sprawdza jak tylko odpowiednio go przetestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 14:05, sirufok napisał:

Zależy mi na czasie, więc czy mógłbym dostać jakieś propozycje dobrych laptopów w cenie
ok 2,5 tys.?

W tamtym tygodniu przeglądałem internet w podobnym celu i kupiłem Acer Aspire 5750G, a dokładnie to tego:
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-5750g-i5-2410m-4gb-1tb-w7hp.bhtml i jestem zadowolony Porównując inne lapki w podobnym cenach jego bebehy IMO wypadają nieźle(ale rozeznanie robiłem na szybko, bo dawno żadnych technicznych artykułów nie czytałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Up
Ew. można się też zainteresować: Samsung''iem RF511.

Pytanie ode mnie:
Podkładkę chłodzącą kupować? Opłaca to to się? Dodam, że ten mój acerek przy takim Dead Island dość wyraźnie się grzeje z lewej strony gdzie są wywietrzniki(blat biurka jest gorący ;p)
Chciałbym też dokupić RAM''u. Tutaj nie mam pojęcia jakie kupować z radiatorami czy bez? Mogą mieć większe taktowanie czy nie? Jak widać te za szybkie nie są, może wszystkie kości wymienić? Albo zrobić zakup pod późniejszą wymianę( co by mi najbardziej odpowiadało).

20110914152652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 14:05, sirufok napisał:

Zależy mi na czasie, więc czy mógłbym dostać jakieś propozycje dobrych laptopów w cenie
ok 2,5 tys.?

Asus X53SV/K53SV
MSI GE620
Samsung RF511
Acer 5750
Toshiba P750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas interesuje mnie kupno tych pamięci, ale teraz naszła mnie inna myśl: jak będę ściągał pokrywę laptopa nie nadzieje się na jakąś plombę? Nie chce tracić gwarancji na którą i tak wyłożyłem nie mała kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 17:06, blacklio2 napisał:

Asus X53SV/K53SV
MSI GE620
Samsung RF511
Acer 5750
Toshiba P750


Potrzebowałem propozycji dla kolegi i spodobały mu się te Asusy. Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie karty graf. zintegrowaną i dedykowaną, sęk w tym, że do tego nie widzę w najbliższym czasie korzystania z tej dedykowanej. Dlatego chciałabym ją wyłączyć (tak żeby nie generowała ciepła itd.) Da się tak? Z menadżera urządzeń? Tak wiem, że mogę wybrać z której karty mają korzystać aplikacje, ale i tak nie daje mi to spokoju kiedy nawet kiedy i tak z niej nie korzystam (dedykowana) to ta dogrzewa się do ~40C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 19:14, sirufok napisał:

> Asus X53SV

Dnia 15.09.2011 o 19:14, sirufok napisał:

Potrzebowałem propozycji dla kolegi i spodobały mu się te Asusy. Dzięki wielkie.


Polecam szczególnie tego Asusa. Mam go od niedawno i jestem bardzo zadowolony. Wiedźmin 2 na full śmiga, że aż miło. Dodatkowo jeśli weźmiesz wersję z 8 gb ramu będziesz mógł spokojnie bawić się na nim z grafiką. Wadą jest wielkość (15,6 " ) która nie pozwala czerpać całej przyjemności z przeglądania stron czy oglądania filmów, aczkolwiek jakość obrazu i dźwięku są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 19:56, Evertsen_Dante napisał:

Polecam szczególnie tego Asusa. Mam go od niedawno i jestem bardzo zadowolony. Wiedźmin
2 na full śmiga, że aż miło. Dodatkowo jeśli weźmiesz wersję z 8 gb ramu będziesz mógł
spokojnie bawić się na nim z grafiką. Wadą jest wielkość (15,6 " ) która nie pozwala
czerpać całej przyjemności z przeglądania stron czy oglądania filmów, aczkolwiek jakość
obrazu i dźwięku są bardzo dobre.


No i właśnie ten model już chyba zamówił z prockiem i7 i 4 lub 6GB RAM. Sprzęt tylko do domowego użytku, więc więcej niż 6GB nie jest mu potrzebne.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 21:26, blacklio2 napisał:

Nie ma takiej możliwości żeby ją całkowicie wyłączyć.

Nawet jak ją wyłączę ją w menadżerze? W takim razie co to da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2011 o 21:30, nightfaler napisał:

> Nie ma takiej możliwości żeby ją całkowicie wyłączyć.
Nawet jak ją wyłączę ją w menadżerze? W takim razie co to da?


Nawet jak ją wyłączysz menadżerze i tak będzie pobierała prąd i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam społeczność,

czas studiów to także czas kupowania laptopa. Co przysparza mi trochę problemów, bo o ile orientuję się już w bebechach PC, to nie wiem co zrobić tutaj, by uniknąć przepłacenia itd. Za chwilę zaproponuję parę linków i od razu zapowiem, że w grę wchodzą tylko amerykańskie sklepy internetowe.

Być może uraczę Was teraz jakąś głupotką, ale jak już mówiłem nie orientuję się w tym, a nie ukrywam że miło byłoby sobie też od czasu do czasu pyknąć w coś świeżego, choćby na średnich detalach. W swoich poszukiwaniach zwracam uwagę na procek - moim kandydatem jest i5; RAM - spokojnie można znaleźć w dobrej cenie 4-6GB, ale problem sprawia karta graficzna. W USA często wciskają ten Intel Graphics HD, co nie budzi mojego zaufania... Czy ktoś mógłby rzucić okiem na te oferty?

http://www.buy.com/prod/msi-fx620dx-256us-15-6-led-notebook-intel-core-i5-i5-2410m-2-30-ghz/221847094.html
To jest raczej ponad budżet, ale jeśli chodzi o cenę/jakość, to... spoko

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834157948
To już jest na pewno w budżecie i najgorzej nie wypada.

Coś innego w podobnej cenie w tych sklepach? Na co powinienem zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2011 o 17:11, blacklio2 napisał:


Aj, nie żebym szukał tam dokładnie, ale nie uchwyciłem tego. Zacna pozycja, tak jakby lepsza wersja modelu z tego samego sklepu podanego przeze mnie. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę posłużyć wskazówkami, to będę wdzięczny. Wielkie dzięki, blacklio2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krotki test nowej maszyny (zdecydowalem sie na MSI GT683). Maszynka jak marzenie. Jak na razie z gier odpalalem tylko CoD4 i Batmana Arkham Asylum, oba tytuly na natywnej rozdzialce ze wszystkim wymaxowanym smigaja az milo. Prawdziwy test przede mna (wiedzmin 2). Mam wersje z i5, od razu usprawnilem ja z 4 do 8gb ramu. Design kompa troche szpanerski (nie do konca mi sie podoba), wyglada troche jak transformers lol. Poki co zdecydowanie polecam.

Dzieki wszystkim za opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować