Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2011 o 16:37, Piciambeer napisał:

Przyłączam się do prośby o sugestię co do nowego laptopa.

Nie zależy mi na grach, lapek przeznaczony głównie do neta i amatorskiej obróbki wideo.
Cena max 2500zł, im taniej tym lepiej :)

Proszę o pomoc szanowni użytkownicy. Co jest teraz na topie?

http://www.x-kom.pl/p/69878-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx214-i5-2410m-4gb-750-dvd-rw.html
http://www.x-kom.pl/p/71133-notebook-laptop-15,6-acer-as5750g-i3-2330m-8gb-640-dvd-rw-7hp64x.html
http://www.x-kom.pl/p/71132-notebook-laptop-15,6-acer-as5750g-i3-2330m-6gb-640-dvd-rw-7hp64x.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłbym prosić o opinie na temat tego laptopa?:

http://protech.istore.pl/pl/sony-vpc-eh2d1e-w-notebook-vaio.html?partner=1984#op1

W sumie najbardziej zastanawiam się, czy ma dobry stosunek ceny do jakości, a jeżeli nie, to czy są jakieś DUŻO lepsze propozycje właśnie w granicach 2200? Najlepiej do 2000 :)
Z góry dzięki za odpowiedź :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie dokupić dodatkowy zasilacz na uczelnię (do pracy i prezentacji) - muszę kupować jakiś konkretny model do mojego laptopa, czy mogę poszukać w MM albo Saturnie jakiegoś zamiennika? Zasilacz, który posiadam ma parametry podane niżej. Czym mam się kierować przy zakupie?

20111023164530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby oryginalny zamiennik, ale te, jak wiadomo, są zwykle dość drogie. Niefirmowe zamienniki to wiadomo - "Use at your own risk", ale jak dobrze dobierzesz, to raczej nic nie powinno się stać. Co do parametrów - patrz na polaryzację (oznaczenia +/-), napięcie (19V, nie mniej, nie więcej) i moc (90W, może być wyższa, nie może być niższa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 17:01, Blackhand napisał:

Najlepszy byłby oryginalny zamiennik, ale te, jak wiadomo, są zwykle dość drogie. Niefirmowe
zamienniki to wiadomo - "Use at your own risk", ale jak dobrze dobierzesz, to raczej
nic nie powinno się stać. Co do parametrów - patrz na polaryzację (oznaczenia +/-), napięcie
(19V, nie mniej, nie więcej) i moc (90W, może być wyższa, nie może być niższa).


19V-->4.74A-->90W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 23.10.2011 o 19:42, blacklio2 napisał:


19V-->4.74A-->90W


Wiem o tym :). Ale kilka watów różnicy w w górę nie zaszkodzi (choć w sumie przy niższym obciążeniu napięcie może być trochę wyższe, więc jakieś ryzyko niby jest, wszystko zależy od stabilizatorów :), inna sprawa, że na pewno nawet przy tych 90W notebook na pewno nie ciągnie non stop 4,74 ampera, więc zasilacz o większej mocy też powinien raczej trzymać napięcie w granicach tolerancji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 20:31, Blackhand napisał:

ciach


Właśnie znalazłem takie coś:
http://www.komputronik.pl/product/97207/Akcesoria/Akcesoria_do_laptopow/Whitenergy_zasilacz_19V_4_74A_90W_wtyczka_5_5_x_1_7_mm_Acer.html
Jutro wracając z uczelni zahaczę o sklep i zobaczę jak to wygląda (i czy wtyczka pasuje...). Nazwa zasilacza nic mi nie mówi, z drugiej strony mój oryginalny kabel też ma nazwę dla mnie nic nie znaczącą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 19:42, matejka22 napisał:

Szukam lapka do 1500zł
Nowy. Ma słuzyc do internetu filmow czasem do gier
Myslałem nad asus k53sv ale nie znajde chyba takiego w tej cenie lub bodajze byl to
asus k53u


I pytanie jak na tym forum edytowac post bo musielem poprawic jako odpowidz i dopiero teraz moge edytowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę skromny budżet jak na laptopa, ale nie ma rzeczy niemożliwych,a swojego czasu jak szukałem laptopa to dużo pomógł mi blacklio2 nie spotkałem na forum kogoś kto miałby większą wiedzę w tym temacie, spróbuj napisał do niego w odpowiedzi na któryś z jego postów (3 wyżej) ze swoim zapytaniem to może szybciej dostaniesz odpowiedź niż zostawiając post bez adresata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 20:07, matejka22 napisał:

> Szukam lapka do 1500zł
> Nowy. Ma słuzyc do internetu filmow czasem do gier
> Myslałem nad asus k53sv ale nie znajde chyba takiego w tej cenie lub bodajze byl
to
> asus k53u

http://www.x-kom.pl/p/70646-notebook-laptop-15,6-packard-bell-tk81-162g50mnkk-v160-6144-500-dvd-rw-czarny.html
nic lepszego już nie znajdziesz :)

Dnia 24.10.2011 o 20:07, matejka22 napisał:

I pytanie jak na tym forum edytowac post bo musielem poprawic jako odpowidz i dopiero
teraz moge edytowac

co do edycji to jest zawsze 5 min czasu na edytowanie posta, później nie ma takiej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 19:42, matejka22 napisał:

Szukam paka do 1500zł
Nowy. Ma słuzyc do internetu filmow czasem do gier
Myslałem nad asus k53sv ale nie znajde chyba takiego w tej cenie lub bodajze byl to
asus k53u


"czasem do gier" całkowicie o tym zapomnij nierealne w tym budżecie, procesor C-50 i C-60 owszem do neta i filmów nic poza tym ( w X53U ), procesor V160 jest procesorem jednordzeniowym więc totalna bieda mimo HD6650.

Ode mnie natomiast ten lapek http://allegro.pl/asus-c90-e6600-2-4ghz-8600gt-2gb-250gb-tv-vista-fv-i1882306887.html + 2GB ramu, nic lepszego nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Notebook do 5000zł?
Głównie do projektowania/grafiki (AutoCAD, Photoshop), od razu uwaga! planuje jeszcze kupić duży monitor do niego, więc matryce o przekątnej 18+ cali raczej odpadają, skłaniałbym się raczej w stronę 17,3.. ale 15.6 z lepszą konfiguracją jest milej widziane. Chyba, że to błędne myślenie (możliwe, dlatego pytam tutaj:))

Starałem się poszukać czegoś na własną rękę, ale chyba zbyt bardzo zwracam uwagę na wygląd np.
http://www.gram.pl/sklep/sprzet/toshiba-qosmio-x770-10m-i7-2630qm-173-1tb-4gb-dvdsm-560m-wf-w7hp

Nie wiem dlaczego, ale cholernie mi się podoba design i jestem w stanie wywalić więcej kasy z tego powodu :| ale raczej 3D czy też taka potworna karta graficzna aż tak mi się nie zda.

Zakładam, że i7 to podstawa czy może jednak porządny i5 wystarczy? Czy warto wywalać 5tysięcy, czy może laptop za 3,5 byłby wystarczający. Patrzę jeszcze pod kątem grafiki 3D (głównie projekty architektoniczne, czy też wnętrza) aby to wystarczyło, bo nie chciałbym później kupować dodatkowo komputera stacjonarnego.

ps. Się rozpisałem, a miał być krótko :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić jakąś podkładkę chłodzącą, tak do ~150 zł, pod 15''6" laptopa?

Siostrze strasznie się laptopa grzeje, a dodatkowo lubi go trzymać z zasłoniętymi wentylatorami, przez co robi się z niego piekarnik. Pewnie niedługo przeczyszczę go sprężonym powietrzem (i swojego też przy okazji), bo pewnie kurzu masa (i żarcia pod klawiaturą...). Ale przy takim złym nawyku i tak trzeba coś bardziej permanentnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autocad i PS to i7 i 8GB ramu, ewentualnie i5 z kartę dedykowaną do takich obliczeń czyli Quadro lub FirePro.
Reasumując Dell Latitude, Dell Precision, HP Elitebook w tym bym wybierał, pamiętaj pamięć i dysk można bez problemu zwiększyć/ rozszerzyć we własnym zakresie bez utraty gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie zasłaniać otwory wentylacyjne w podstawce to też za wiele nie da, osobiście używałem Zalmana NC1000 bardzo dobrze służył, musisz zobaczyć jak będzie zasysane powietrze przez taką podstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować