Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2011 o 15:31, qq_MoaR napisał:

Witam, trochę się pogubiłem. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć na czym polega taka różnica
cenowa?


Rozchodzi się o 100MHz w taktowaniu na jeden rdzeń.
Od ciebie zależy, czy opłaca się dopłacać o to. Jednak(wg. mnie) na PSie odczujesz większej liczby RAMu, niż 200MHz w procku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 17:03, Niewiernus napisał:

Rozchodzi się o 100MHz w taktowaniu na jeden rdzeń.
Od ciebie zależy, czy opłaca się dopłacać o to. Jednak(wg. mnie) na PSie odczujesz większej
liczby RAMu, niż 200MHz w procku

To ja chyba ślepy jestem, bo to tańsza wersja ma wyższe taktowanie, ma też większy dysk. A RAM''u to one mają tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt z częściami. Połowicznie mój błąd(różnicę, ważną podałem, ale nie określiłem na korzyść którego produktu :) ).

Jest także pewna różnica: droższy ma W7 32bit, tańszy 64kę oraz Office Starter 2010.

@Edit
Więc o co rozchodzi się wyższa cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 17:27, Niewiernus napisał:

Więc o co rozchodzi się wyższa cena?

Strzelam, że droższy jest modelem starszym tańszy jest po liftingu, a cena starszego jest wyższa ponieważ nikomu nie chciało się jej póki co redukować. Od taką wykmine mam ;]. Szkoda, że nigdzie nie mogę znaleźć czegoś co by ją potwierdzało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast obstawie, że jak zamówię tańszy to wyjdzie, że już ich nie ma...
A jeśli droższy miałby być starszy to w takim razie zapomnieli ''zdjąć'' naklejkę "nowość!". Chociaż wątpię aby taki lekki bajzel mieli.

Mam nadzieję, że szukam dziury w całym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy moglibyście polecić mi jakiegoś dobrego do gier, jednak nie drogiego laptopa? Mój komputer stacjonarny, zaczyna powoli odmawiać posłuszeństwa. Pomyślałem, że przerzucę się na sprzęt bardziej mobilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 19:23, Largooo napisał:

Cześć czy moglibyście polecić mi jakiegoś dobrego do gier, jednak nie drogiego laptopa?

Niedrogi to pojęcie względne.
Podaj przybliżony budżet, a możesz oczekiwać konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 20:39, Largooo napisał:

Rozumiem, w taki razie do 2500 zł.

Pozwolę sobie zalinkować do postów blacklio2(mam nadzieje, że nie będzie miał mi tego za złe) Tam masz wszystko czego Ci trzeba:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=4117
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=4147
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2073&pid=4034
Jak widzisz mniej więcej wszystko się pokrywa, kup coś z tego będziesz zadowolony, a same te linki powinny być podczepione. Przynajmniej jeszcze na jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2011 o 20:39, Largooo napisał:

Rozumiem, w taki razie do 2500 zł.


Ja bym Ci jeszcze polecił Dell Inspirion 15R. Sam go kupiłem wczoraj za 2449zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 14:33, Kamilson914 napisał:

Hej nie wiem czy warto kupić laptopa
Chce kupić go do gier ale nie wiem czy pójdą takie gry jak battlefield 3
I czy nie warto kupić nowy komputer


1.) Budżet
2.) Laptop za 4000 zł = PC za ok. 2000 zł.
3.) Co do Battlefielda 3 - znajomy sobie niedawno sprawił laptopa MSI GT780DX-285XPL (kosztuje jakieś 4.5 tysiaka). Na tym sprzęcie podejrzewam że by ruszył bezproblemowo w max....fakt że ja 4 kilowej, wielgaśnej maszyny która na baterii trzyma ok. godziny to już nie nazwę laptopem :D Ja z kolei mam maszynkę (Asus X53S) za 2100 i nie sprawdzałem jeszcze BF3 ale taki Deus Ex najnowszy to działa w porządku i nie mam na co narzekać ^^ Choć o max. detalach itp to mogę zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 15:05, ziptofaf napisał:

> Hej nie wiem czy warto kupić laptopa
> Chce kupić go do gier ale nie wiem czy pójdą takie gry jak battlefield 3
> I czy nie warto kupić nowy komputer

1.) Budżet
2.) Laptop za 4000 zł = PC za ok. 2000 zł.
3.) Co do Battlefielda 3 - znajomy sobie niedawno sprawił laptopa MSI GT780DX-285XPL
(kosztuje jakieś 4.5 tysiaka). Na tym sprzęcie podejrzewam że by ruszył bezproblemowo
w max....fakt że ja 4 kilowej, wielgaśnej maszyny która na baterii trzyma ok. godziny
to już nie nazwę laptopem :D Ja z kolei mam maszynkę (Asus X53S) za 2100 i nie sprawdzałem
jeszcze BF3 ale taki Deus Ex najnowszy to działa w porządku i nie mam na co narzekać
^^ Choć o max. detalach itp to mogę zapomnieć.

Więc chyba lepiej by było kupic komputer
bo budzet mam 3 000 zł więc o laptopie moge zapomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie. W serwisie zamiast Visty 64 bitiwej zainstalowano mi windowsa 7 32 bitowego. Na której wersji lepiej wyjde? Zmieniać na Viste 64? Jedyne co wiem, to to, że system będzie obsługiwał teraz 3 Gb Ramu. Jaki będzie to miało wpływ na działanie gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zakupem laptopa, zasadniczo do edytorów tekstu, zbierania materiałów do pisania, więc nie potrzebuje jakiegoś latającego kombajnu. Ale potrzebuje przy tym coś wytrzymałego, z czym bez obaw można przemieszczać się w plecaku w komunikacji miejskiej, czasami biegnąc za autobusem. Wstępny i preferowany budżet - 2 tys. zł. Ktoś może coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję używanego laptopa do 1000zł, w miarę wydajnego który czasem będzie w stanie pociągnąć jakąś grę. Myślałem nad Asusem C90S, co o nim sądzicie? Moglibyście zaproponować coś innego w podanej wyżej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małego dubla ;) tośka c660d-10p, asus c90s, hp dv6-2131so. Wszystkie dość podobne, ale jeśli mielibyście wybierać z tych trzech, to który byłby najlepszym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 14:26, czapla56 napisał:

Pozwolę sobie na małego dubla ;) tośka c660d-10p, asus c90s, hp dv6-2131so. Wszystkie
dość podobne, ale jeśli mielibyście wybierać z tych trzech, to który byłby najlepszym
wyborem?


HP albo Asus bo mają sensowniejsze karty graficzne ^^ Toshiba ma zaledwie HD4250, Asus GeForce 8600GT (który jest co prawda szybszy od 4250 ale też nieszczególnie) a HP ma HD4650. Więc z tej dwójki stawiałbym na HP, mobilny HD4650 nie powala wydajnością ale nie jest też wybitnie zły ;)

A teraz moje pytanie - czym można myć monitory w laptopach? Bo mój jest już tak brudny że niedługo przestanę widzieć co na nim jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować