Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

mam zamiar kupić laptopa w przyszłym miesiącu
postanowiłem ze będzie to sony vaio z serii e.
waham sie pomiędzy tymi :
http://etcomputers.pl/seria-e/292057-sony-vaio-vpc-ec3l1e-wi-bialy.html
http://etcomputers.pl/seria-e/288728-sony-vaio-vpc-ej2s1e-b-czarny.html

który polecacie wybrać? a może jakiś inny vaio z serii e polecilibyście mi? jestem zwykłym użytkownikiem - nie chce cudów, laptop ma być sprawny, dobrze wykonany, nie zacinać sie.

dodam ze zalezy mi na duzym ekranie
i dysk 320 GB wystarczy mi spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W vaio płacisz tylko za znaczek. Tańsze modele i tak nie odbiegają materiałami od innych tańszych marek. Więc zdecyduj czy chcesz przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 16:20, treek napisał:

W vaio płacisz tylko za znaczek. Tańsze modele i tak nie odbiegają materiałami od innych
tańszych marek. Więc zdecyduj czy chcesz przepłacać.


wiem , ale jestem zdecydowany na vaio
moglbys mi pomoc w wyborze?
do 2.5tysiaca.
koniecznie duzo ekran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2012 o 19:19, the_bishop napisał:

wiem , ale jestem zdecydowany na vaio
moglbys mi pomoc w wyborze?
do 2.5tysiaca.
koniecznie duzo ekran

To kup który (ci się podoba?) chcesz. I tak za wielkiego wyboru nie masz, w tej cenie i z taką matrycą próżno czegoś szukać.

http://www.sck.pl/product/a/?id=13495 ew możesz campić się na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2012 o 18:53, faraon3k napisał:

Poleci ktoś dobrego laptopa w okolicach 3 tysięcy złotych razem z Windowsem? Ewentualnie
może być trochę tańszy a bez systemu.

Skąpiec.pl, Ceneo.pl, cokupić.pl, notebookcheck.net. W laptopach jest tyle indywidualnych wymagań, że musiałbyś wypisać listę na całą kartkę, żeby ktoś mógł Ci coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ciekawą rzecz powodującą fatalne pogorszenie jakości dźwięku w głośnikach laptopów - otóż przyczyną fatalnego dźwięku wcale nie jest sam sprzęt, czyli głośniki. Mają one oczywiście swoje słabości takie jak mniejsze możliwości odwzorowywania basów, ale to nie jest główna przyczyna dla której dźwięk wydobywający się z laptopów jest tak fatalny.

Rzeczywistą przyczyną są wady korekcji dźwięku. Jeżeli korekcję się wyłączy, to tak naprawdę otrzyma się korekcję w której wszystkie poziomy zakresów częstotliwości wyniosą 50%. Tyle, że 50% czego? To właśnie należało sprawdzić.
Okazało się, że wbudowane ustawienia korekcji takich układów jak powszechnie stosowany Realtek HD Audio nijak się mają do korektorów muzycznych - źle są podobierane zakresy częstotliwości dając na przykład taki zakres jak 35 Hz (niemożliwe do usłyszenia na głośnikach laptopa), a także zakresy głośności powodujące, że mniej niż 1/3 głośności powoduje przesterowanie lub "zatkanie" się głośnika.
Poeksperymentowałem trochę i porównałem korekcję i sygnał do tych korektora z winampa, który dziwnym trafem dawał stosunkowo niezły dźwięk.
Okazało się, że basy w głośnikach znikają nie z powodu niemożności odegrania, lecz z powodu przesterowania i obcięcia basów wychodzących poza możliwości głośnika - czyli wszystkich. Przy okazji obniżało to ogólną głośność powodując wytwarzanie dźwięku nie różniącego się zbytnio od bełkotu. Kiedy dla chęci wyskalowania korekcji flat obniżyłem pozycje korektora do minimum zaskoczyło mnie najbardziej, że głośniki momentalnie stały się bardzo głośne - i cudem wróciły jakieś basy. Kombinowałem dalej i okazało się, że dziwnie ustawiono zakresy korektora - nie 16, 12, 8 i 4 KHz, ale 16, 8, 4 i 1 KHz. Ustawienie takie które na oko wyglądało na identyczne w tym korektorze stawało się czymś zupełnie innym.
Ponieważ wysokie tony nie są dla głośników laptopa żadnym problemem, to ustawiłem je na maks, a potem ściszałem je liniowo tak aby 4KHz wypadło w połowie skali, a 500 Hz i następne były już na poziomie minimum.
Efekt - dźwięk bardziej podobny do tego co wydobywa się z moich Creative Gigaworks T20, i jak na laptopa bardzo głośny, choć oczywiście nadal z oszczędnym basem.
Warto więc spróbować bo od tego momentu słuchawki do muzyki przy laptopie stały się dla mnie zamiast konieczności, tylko opcją.
W obrazkach kolejne ekrany okienek w widoku klasycznego Windows. Żeby otworzyć pierwsze z nich należy po prostu kliknąć PPM na głośniku w zasobniku i wybrać "urządzenia do odtwarzania".

Errata.
- Na obrazku nr 2 ustawienie "Laptop paranoja" jest identyczne jak "Altec Lansing" z obrazka 3.
- Na obrazku 4 preamplifier w Winampie powinien mieć wartość 0 db lub lekko ujemną.

ps. Przy okazji odinstalowałem sobie różne wynalazki takie jak Asus Sonic Focus itp. Stały się zbędnym crapem.

20120803004827

20120803004834

20120803004842

20120803004851

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2012 o 22:45, RadeXMaster napisał:

witam poszukuje laptopa do grania w gry w jak najlepszych konfiguracjach.Laptop do 7
tys...czy np ten
http://www.komputronik.pl/product/160228/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Samsung_SERIES_7_NP700G7C_S01PL_.html

jest dobry? czy moze sa lepsze? za mniej wiecej te kwoty?


Ja sam korzystam z Asusa G53 i jestem bardzo zadowolony. Solidnie wykonany, możliwość dodania 8gb ramu (w wersji quad core). Ja wybrałem 15 cali ponieważ podłączam sobie go do zewnętrznego monitora a czasami również muszę się z nim gdzieś wybrać. Dodatkowym atutem jest to, że wygląda jak by był w technologi stealth robiony :)
Na razie nie pokonała go żadna gra (oprócz TOR-a w godzinach szczytu na Imperial Fleet na high details).

http://www.nokaut.pl/laptopy/asus-g53sx-s1163v.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 13:52, Wakizashi napisał:

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy moja nagrywarka jest SATA czy ATA, a nie moge tego znaleźć
w google. Moja nagrywarka to slimtype dvd a ds8a3s, laptop to Asus K50AB

Proszę o pomoc :)


Naprawdę nie mogłeś?

http://us.liteonit.com/us/dvd-internal/item/dvdinternal/ds-8a3s

Jeśli to jest to, 1 minuta z googlem i jest SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 01:17, Nightdew napisał:

Ogarnia ktoś dobrze temat macbooków? Macbook pro 13 2012 czy macbook air 13 2012?


Zdecydowanie MacBook Pro. No chyba, że musisz biegać wszędzie z laptopem i korzystać głównie z przglądarki/komunikatorów i prostych aplikacji. Na Pro da się pograć i jest bardziej uniwersalnym laptopem (no i kosztuje 2 tysiące mniej) przy wcale nie tak dużych gabarytach.
Porównanie cen:
http://www.nokaut.pl/laptopy/apple-macbook-pro-13.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 tyś taniej są starsze modele, te z najnowsze z 2012 roku prezentują się o wiele lepiej. Najnowszy macbook air 13 i macbook pro 13 są w idealnie tych samych cenach. Wybrałem air ponieważ jest o wiele lżejszy i cieńszy i ma o wiele szybszy dysk ssd. W pro miałbym niby szybszego procka, który wcale nie jest mi aż tak potrzebny, do grania mam stacjonarke. Dwa, miałbym niby większy dysk bo 500 gb vs 128 gb, ale tak jak mówię stacjonarke mam do przechowywania większych rzeczy, a 128 gb ssd robi ogromną różnicę w szybkości.

Edit: Do starych gier 1.8 procek starczy, nie rozumiem jaki jest sens grania w nowsze tytuły na 13 calach? Zresztą mam od tego 22 monitor z stacjonarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 12:43, Nightdew napisał:

2 tyś taniej są starsze modele, te z najnowsze z 2012 roku prezentują się o wiele lepiej.
Najnowszy macbook air 13 i macbook pro 13 są w idealnie tych samych cenach. Wybrałem
air ponieważ jest o wiele lżejszy i cieńszy i ma o wiele szybszy dysk ssd. W pro miałbym
niby szybszego procka, który wcale nie jest mi aż tak potrzebny, do grania mam stacjonarke.
Dwa, miałbym niby większy dysk bo 500 gb vs 128 gb, ale tak jak mówię stacjonarke mam
do przechowywania większych rzeczy, a 128 gb ssd robi ogromną różnicę w szybkości.

Edit: Do starych gier 1.8 procek starczy, nie rozumiem jaki jest sens grania w nowsze
tytuły na 13 calach? Zresztą mam od tego 22 monitor z stacjonarką.


Pisałem ogólnie bo nie powiedziałeś nic na temat tego do czego byłby to komputer....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2012 o 15:05, Rts-p napisał:

Pisałem ogólnie bo nie powiedziałeś nic na temat tego do czego byłby to komputer....


Wiem, właśnie ogólnie rzeczywiście wydaje się lepszy pro ponieważ jego możliwości upgrade pozwalają myśleć o kilku latach użytkowania ;) Sam jeszcze wczoraj skłaniałem się do pro, ale po przeanalizowaniu moich potrzeb stwierdziłem, że akurat dla mnie lepszy będzie air.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Przymierzam się do kupna lapka do ceny 2100. Laptop ma mi służyć do surfowania po necie, pisania, słuchania muzyki, a także zależy mi na tym by był lekki (mniej niż 2 kg), ale żeby rozdzielczość wynosiła 1366 x 768. W oko rzuciły mi się te 2 laptopy:
http://www.sony.pl/product/vn-e-series/sve1111m1e
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4585743
Który z nich polecacie? A może znacie coś jeszcze ciekawego?(Bo ja więcej nie znalazłem :C)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, pisałem już jakiś czas temu tu, ale zakup siętrochę opóźnił i szukam teraz jakiegoś lapka 17,3" do używania w domu (nie ma za bardzo jak stacjonarnego ustawić :p). Brat pytał o coś z Inspironów Q17R - jak się ma ich cena do produków innych firm? Albo czy w podobnej cenie da się znaleźć coś lepszego? Dell o ile się nie mylę ma całkiem sympatyczny serwis, to w sumie też na plus.

Grania raczej niewiele, prędzej może jakiś film po podpięciu latopa do tv, poza tym raczej nie będzie potrzebny do czegoś wymagającego dla sprzętu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować