Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2012 o 08:24, DesMonD__PL napisał:

Witam, kolega ma laptopa dell z USA. Skutkiem tego jest wejscie ladowarki na rynek USA.
Co musi kupic, by wszystko bylo ok? Sama przejsciowka nie starczy? Gdzies slyszal, ze
moze spalic sprzet ze wzgledu na inna ilosc V w gniazdku (Czy jakos tak).


Jest to w miare wspolczesny laptop? Jesli tak to prawdopodobnie zasilacz moze przyjmowac prad o napieciu 100-240V (czy jakis podobny zakres) i wystarczy sama przejsciowka, powinno byc na zasilaczu to napisane, ew. zobacz w instrukcji od laptopa czy na stronie producenta.
Jesli okazaloby sie, ze zasilacz jest tylko na 120V/60Hz to potrzebny bedzie jakis transformator - poszukaj na allegro, byle potrafil obsluzyc moc na jakie zapotrzebowanie moze miec laptop w stresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2012 o 23:00, Lara_Dorren napisał:

Krótki pytanie . Właśnie kupiłem nowego lapka . Jak długo powinno trwać pierwsze ładowanie baterii?

Do skutku. Skutek oznacza 100% naładowania i zieloną lampkę zamiast czerwonej czy pomarańczowej. Współcześnie elektronika baterii nie pozwala na ładowania dopóki pojemność nie spadnie do ~95% maksymalnej. W miarę postępu zużycia baterii maksymalna też się zmniejsza (załatwia to elektronika baterii). Gdyby nie to ostatnie, to laptop próbowałby ładować baterię powyżej jej maksymalnej pojemności w danym czasie. A tak tylko zmniejsza się przewidywany i efektywny czas pracy na bateriach.
To co ważne - bateria w czasie normalnego użytkowania bez jej użycia powinna mieć temperaturę pokojową 20-28 st. C. (odczuwalna w palcu, który ma 36 st.C jako zimna). Minimalnie cieplejsza od 30 st.C może być w trakcie intensywnego ładowania lub rozładowywania.

Jeżeli bateria jest cieplejsza od ciepłoty Twojego ciała (czyli dla palca ciepła), to niedługo będzie trupem. Źle skonstruowane laptopy czasem nawiewają ciepło właśnie w stronę baterii, którą w ten sposób podgrzewają. Takich laptopów należy się pozbywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 18:17, kuba9876543210 napisał:

Jesli okazaloby sie, ze zasilacz jest tylko na 120V/60Hz to potrzebny bedzie jakis transformator
- poszukaj na allegro, byle potrafil obsluzyc moc na jakie zapotrzebowanie moze miec laptop w stresie.

Kuba - prościej sprawdzić moc/napięcie i zwyczajnie kupić niegorszy zasilacz pod nasze napięcie. Wyjdzie taniej i lepiej. Transformator dla zasilacza impulsowego to trochę jak rąbanie kotka przy pomocy młotka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Media Markt u nich możesz negocjować i w cenie rat dorzucić ubezpieczenie odo tego zazwyczaj raty prawdziwe 0%, ja bym unikał jedynie hp, z Toshibami nie wiem jak jest, reszta nie ma szczególnie większej awaryjności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Was witam :) Ja się za bardzo nie znam na laptopach więc wszedłem na forum żebyście mi doradzili dobrego bardziej do gier niż internetu. Więc tak.

Zamierzam kupić sobie tego laptopa http://allegro.pl/dell-xps-l702x-i7-2670qm-6gb-750gb-gt555-3gb-win7-i2693431899.html
Powiedzcie mi czy warto go kupić i czy on będzie dobrze działał w grach typu:
GTA IV
Max Payne 3
Battlefield 3

Do gier procesor rdzeni ile musi mieć? Czy Grafika dedykowana będzie dobra?

Możecie też mi dawać linki, chętnie obejrzę ;) Mój budżet wynosi od 3500 do 4000 zł.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ten laptop będzie znacznie lepszym pomysłem od tego, który został podany przez Ciebie:
http://allegro.pl/dell-7720-i7-3610qm-4gb-1tb-gt650-mat-fullhd-win7-i2717373757.html

Znacznie lepsza karta graficzna, wydajniejszy procesor, większa rozdzielczość, pochodzący z polskiej dystrybucji a nie z outletu. Trochę mniej RAMu, ale można dokupić.

Tu masz recenzję:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-17R-SE-7720.79724.0.html

Wydajność GeForce''a 650M w Dellu podanym przeze mnie:
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-650M.72058.0.html

Ogólnie w tym przedziale cenowym w grę wchodzi tylko Dell 7720 SE (musi być w wersji Special Edition - zwykłe mają słabszą kartę graficzną) albo Asus N76.

EDIT: Zakładam, że chcesz laptopa siedemnastocalowego. Bo jak może być mniejszy, to istnieje jeszcze Lenovo Y580, z nieco mocniejszą grafiką (660M, Asus i Dell mają 650M, karty różną się tylko zegarami). Wadą tego laptopa jest to, że jest mniejszy (IMO) i ma tylko jedno miejsce na dysk twardy (tamte mają dwa + z tego co wiem Dell ma jeszcze zlącze mSata na dysk SSD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 16:15, Henrar napisał:

W tym budżecie ten laptop będzie znacznie lepszym pomysłem od tego, który został podany
przez Ciebie:
http://allegro.pl/dell-7720-i7-3610qm-4gb-1tb-gt650-mat-fullhd-win7-i2717373757.html

Znacznie lepsza karta graficzna, wydajniejszy procesor, większa rozdzielczość, pochodzący
z polskiej dystrybucji a nie z outletu. Trochę mniej RAMu, ale można dokupić.

Tu masz recenzję:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-17R-SE-7720.79724.0.html

Wydajność GeForce''a 650M w Dellu podanym przeze mnie:
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-650M.72058.0.html

Ogólnie w tym przedziale cenowym w grę wchodzi tylko Dell 7720 SE (musi być w wersji
Special Edition - zwykłe mają słabszą kartę graficzną) albo Asus N76.

EDIT: Zakładam, że chcesz laptopa siedemnastocalowego. Bo jak może być mniejszy, to istnieje
jeszcze Lenovo Y580, z nieco mocniejszą grafiką (660M, Asus i Dell mają 650M, karty różną
się tylko zegarami). Wadą tego laptopa jest to, że jest mniejszy (IMO) i ma tylko jedno
miejsce na dysk twardy (tamte mają dwa + z tego co wiem Dell ma jeszcze zlącze mSata
na dysk SSD).


No tak, chce siedemnastocalowego.

Mi szczególnie chodzi żeby pograć w gry 2011/2012 ;) Powiedz mi czy na nim wejdą bez żadnego problemu tamte gry co podałem w 1 poście? Będą bez zacinania płynnie działały mi na minimalnych albo wysokich detalach?
Czy Dell to dobra firma?

Ja się nie znam na tym co podałeś słowa '''' SSD, IMO, mSat'''' :/
Co to znaczy Special Edittion ?

Matryce ma matową ale jakoś sie przeżyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 16:53, Szymon1916 napisał:

Mi szczególnie chodzi żeby pograć w gry 2011/2012 ;) Powiedz mi czy na nim wejdą bez
żadnego problemu tamte gry co podałem w 1 poście? Będą bez zacinania płynnie działały
mi na minimalnych albo wysokich detalach?

Wysokie powinny wejść bez problemu w BF3, to samo MP3 w FullHD. maksymalnych nie oczekuj, bo te gry nawet stacjonarki potrafią przyciąć. No, chyba, że zmniejszysz rozdzielczość.

Dnia 16.10.2012 o 16:53, Szymon1916 napisał:

Czy Dell to dobra firma?

Dobra, nawet bardzo.

Dnia 16.10.2012 o 16:53, Szymon1916 napisał:

Ja się nie znam na tym co podałeś słowa '''' SSD, IMO, mSat'''' :/

SSD - dysk półprzewodnikowy. Szybszy, ale droższy niż standardowy. Ten Dell go nie ma w standardzie, ale ma na niego miejsce.
IMO - In my opinion. W mojej opinii, moim zdaniem. Taki skrót używany w dyskusjach w Internecie :)
mSata - nowy standard podłączania dysków w laptopach. Dell 7720 SE ma to złącze w standardzie + dwa miejsca na standardowe dyski twarde.

Dnia 16.10.2012 o 16:53, Szymon1916 napisał:

Co to znaczy Special Edittion ?

Edycja Specjalna. Ten Dell wyszedł w dwóch wersjach:
a) zwykłej, która jest słabsza i wygląda trochę inaczej (brak tego wzorka na obudowie)
b) SE - czyli tej, o której piszę.

Dnia 16.10.2012 o 16:53, Szymon1916 napisał:

Matryce ma matową ale jakoś sie przeżyje ;)

Jak dobrze poszukasz, to ten Dell ma wersję z błyszczącą matrycą, ale ma mniejszą rozdzielczość (1600x900)
http://allegro.pl/dell-inspiron-17r-7720-i7-3610qm-8gb-1tb-gt650m-2g-i2691351966.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 17:10, Szymon1916 napisał:

Czyl teni http://allegro.pl/dell-inspiron-17r-7720-i7-3610qm-8gb-1tb-gt650m-2g-i2691351966.html
jest lepszy tylko że ma 1600 x 900 ale ok. Więc jakbym miał kupywać to tego tak?

Jak chcesz mieć błyszczącą matrycę, to tylko ten model z tych Delli wchodzi w grę.

Dnia 16.10.2012 o 17:10, Szymon1916 napisał:

Trochę mi się nie chce wierzyć żeby laptop miał 1000 GB pojemności dysku.

Ale ma. Terabajtowe dyski do laptopów istnieją od dawna i są rzadko montowane do tych komputerów, bo są o parę milimetrów wyższe niż pozostałe. Ten Dell ma akurat na tyle dużo miejsca, by taki dysk władować do środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, koleżanka ma netbooka Sony Vaio. A raczej miała, bo skopał jej sie własnie dysk twardy. Za wymianę(naprawę) chcą 400 zł. Opłaca się w ogóle inwestować w naprawę tego netbooka, czy lepiej dozbierać kasę i kupić nowego, być może innej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2012 o 16:53, Szymon1916 napisał:

Matryce ma matową ale jakoś sie przeżyje ;)

Matowe matryce są pod każdym względem lepsze od błyszczących. Szczególnie do laptopów. Chodzi o to, że w błyszczących mało co widzisz kiedy za tobą jest coś jasnego bo z ekranu robi Ci się lustro. W pewnych warunkach z laptopa na błyszczącej matrycy nie da się w ogóle korzystać.
Oprócz tego jeszcze do laptopów wsadzane są głównie matryce TFT/TN podświetlane ledami, ale już za moment będą pakowane do nich matryce IPS (też podświetlane ledami), które są o rząd jakości lepszym ekranem.
Tak więc jeżeli ktoś ma budżet na laptopa powyżej 4 klocków, to należy być bardzo wybrednym. Głównie dlatego, że firmy sprzedające sprzęt zarabiają na tej kategorii cenowej najlepiej - krótko mówiąc golą klientów wciskając im trochę bździuchów za ciężką kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 13:31, Rick napisał:

Hej, koleżanka ma netbooka Sony Vaio. A raczej miała, bo skopał jej sie własnie dysk
twardy.

Jeżeli nie miał dwóch lat, to chcą kasy za nic. Chyba, że jej spadł i widać mechaniczne uszkodzenie obudowy.

A poza tym to co to za Sony Vaio? Pod tą nazwą kryją się komputery znośne jak i totalne crapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 15:44, Olamagato napisał:

Matowe matryce są pod każdym względem lepsze od błyszczących.


Matowe matryce są lepsze tylko w sytuacjach gdy pracujemy na słońcu lub mamy za sobą silne źródło światła, w każdej innej sytuacji obraz jest po prostu gorszej jakości. Jak ktoś chce być bardzo mobilny i korzystać z laptopa np na ławce w parku, to zdecydowanie matowa, ale do pracy w domu już niekoniecznie, tym bardziej, że matowe matryce są zwykle droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 17:12, rob006 napisał:

Matowe matryce są lepsze tylko w sytuacjach gdy pracujemy na słońcu lub mamy za sobą
silne źródło światła, w każdej innej sytuacji obraz jest po prostu gorszej jakości.

Mam w domu zarówno matryce matowe jak i błyszczące. Matowe ips pozwalają mi nadal na pracę w jasnym słońcu wpadającym przez okno mimo iż jasność mam ustawioną dosłownie na 0 (słownie zero).
Dla odmiany w laptopie gdzie jest błyszcząca nie da się pracować nawet w pokoju po północnej stronie, gdzie słońca nie ma praktycznie nigdy - mimo to i tak muszę zasłaniać zasłony tworząc silny półmrok aby w ogóle móc pracować. Półmrok musi być na tyle duży, że czasem mam problem z widzeniem niepodświetlanej klawiatury. Kiedy z tym samym lapciakiem wyjdę na pełne słońce, to nie da się na nim pracować nawet pod drzewem. Po prostu nie widać nic. Dla odmiany widziałem matryce matową w tych samych warunkach i widzialność była znośna.
Tak więc błyszcza matryca to dla mnie totalny crap. Kiedy można w takiej matrycy robić sobie makijaż, to panel taki jest jako ekran bezwartościowy. Jeżeli kiedyś zobaczysz kolesia w czarnej pelerynie z bardzo wysokim czarnym kołnierzem i laptopem na kolanach, to możesz mieć pewność, że ma takie obciachowe ubranko z powodu jego błyszczącej matrycy. ;D

Dnia 18.10.2012 o 17:12, rob006 napisał:

Jak ktoś chce być bardzo mobilny i korzystać z laptopa np na ławce w parku, to zdecydowanie
matowa, ale do pracy w domu już niekoniecznie

Widok okna odbijający się na połowie ekranu (a wystarczy już poświata) eliminuje taki panel z pracy również w domu. Nie wiem czy wiesz jak obecnie doskonale gładkie są aktualne panele. Ich albedo jest naprawdę wysokie. Myślę, że nie ustępuje powierzchni roboczej czarnej płyty CD/DVD.

Dnia 18.10.2012 o 17:12, rob006 napisał:

tym bardziej, że matowe matryce są zwykle droższe.

Wszystko co lepsze jest zwykle droższe. Normalne prawo rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować