Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2006 o 00:13, stingah napisał:

Poza tym AMD są wydajniejsze i mniej prądu zużywają (dłużej na baterii)

Nawet od Centrino? Piszą, że to takie rewelacyjne jeśli chodzi o zużycie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 00:19, A-cis napisał:

> Poza tym AMD są wydajniejsze i mniej prądu zużywają (dłużej na baterii)
Nawet od Centrino? Piszą, że to takie rewelacyjne jeśli chodzi o zużycie energii.


Nie jestem do końca pewien, ale wybrałem głownie AMD ze względu na 64 bity i duzy "cache" (1024KB) - chociaż nie wiem jaki ma Centrino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 12:19, Pan_Sza napisał:

Co tu kryć i mataczyć, zacny ten laptop :) Próbował tata grać w Civ4? ;)


Raczej nie... ;) Woli się pościgać... A co do gier - tow sumie na nim gra mój 6 letni brat - w takie jak - moje pierwsze cyferki, ewentualnie Hugo... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 00:19, A-cis napisał:

> Poza tym AMD są wydajniejsze i mniej prądu zużywają (dłużej na baterii)
Nawet od Centrino? Piszą, że to takie rewelacyjne jeśli chodzi o zużycie energii.


nie wiem czy cokolwiek może równać się z Centrino, jeśli tylko notebook jest dobrze rozwiazany. Miałem Toshive R100 1.1Ghz i na bateriach chodziła 6-7 godzin. Sprzęt ważył niecały kilogram - prawdziwy notebook, a nie klocowany desktop-replacement. W takich to nawet centrino nie pomoże...

ps: a co do tego wybierania najszybszych procków 64bit - nie lepiej poczekać parę tygodni na 2-rdzeniowe notebooki (Yonah)? Właśnie wchodzą i powalają specyfikacją. Prezentowany niedawno na CES 2006 Nowy Acer Travelmate:
- Duo 2.0GHz (Yonah)
- 2GB RAM, 15.4" matryca, 120GB SATA HD, ATI Radeon X1600 512MB
- 2,6 kg
- 6 godzin na bateriach
- top-obudowy z włókna węglowego :DD
http://www.notebookreview.com/assets/8680.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 11:25, D2T napisał:

ps: a co do tego wybierania najszybszych procków 64bit - nie lepiej poczekać parę tygodni na
2-rdzeniowe notebooki (Yonah)? Właśnie wchodzą i powalają specyfikacją.

Byc może tak. Tylko gdybym miał czekać aż będą na moją kieszeń (ca 4 tys. zł :) to by nie było parę tygodni ale parę lat :))
A tak przy okazji: Te Yonahy to są AMD czy Intela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 14:11, A-cis napisał:

A tak przy okazji: Te Yonahy to są AMD czy Intela?

Intela. Prawdopodobnie pierwszymi kompami które wejdą do sprzedaży z owymi dual-core cudeńkami będą nowe Macintoshe zaprezentowane już w ten wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 11:25, D2T napisał:

ps: a co do tego wybierania najszybszych procków 64bit - nie lepiej poczekać parę tygodni na
2-rdzeniowe notebooki (Yonah)? Właśnie wchodzą i powalają specyfikacją. Prezentowany niedawno
na CES 2006 Nowy Acer Travelmate:
- Duo 2.0GHz (Yonah)
- 2GB RAM, 15.4" matryca, 120GB SATA HD, ATI Radeon X1600 512MB
- 2,6 kg
- 6 godzin na bateriach
- top-obudowy z włókna węglowego :DD
http://www.notebookreview.com/assets/8680.jpg


Ciekawe ile to bedzie kosztowac? Pewnie z 10-12 tys zł. O ile nie lepiej. Poza tym z dual-core jest podobnie jak z 64 bitami - nic (żadne aplikacje) jeszcze w pełni nie wykorzystuje tych technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz dobrego lub złego o notebooku ACER Aspire1642WLMi (PM740 15.4"C 512 80GB DVD-DL XP)
sprzedawanego przez Vobis?
http://www.vobis.pl/
Czy ten napęd to jest Twoim zdaniem nagrywarka czy tylko odtwarzacz? Nic nie podają też nt. obrotów HDD.
Ale dla mnie wygląda interesująco i mam ochotę jutro się przejść do Vobisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 02:06, A-cis napisał:

Co powiesz dobrego lub złego o notebooku ACER Aspire1642WLMi (PM740 15.4"C 512 80GB DVD-DL
XP)
sprzedawanego przez Vobis?
http://www.vobis.pl/
Czy ten napęd to jest Twoim zdaniem nagrywarka czy tylko odtwarzacz? Nic nie podają też nt.
obrotów HDD.

ten naped to nagrywarka. dysk to pewnie 5k obrotow.
tez mam acera, z takim prockiem i ramem. podejrzewam ze plyta jest ta sama co moja i matryca tez.
wyglada niezle w tej cenie. troche dziwna ta grafa.
jesli chodzi o mnie to nie mam co narzekac na swojego acera. przedewszystkim jest ladny i ma wygodna klawiature, no i ta matryca :) jak przed telewizorem. wprawdzie moglaby byc odrobine jasniejsza, ale pozatym nie mam zadnych zastrzezen. acha no i nastaw sie ze jest dosc ciezki. 3kg to nie bochenek chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 10:25, ferbi napisał:

Przede wszystkim polecam sprzęt z procesorem Intel Centrino. Jest to optymalne rozwiązanie
dla laptopów. Poza tym minimum 512 RAM. Nagrywarka DVD to też juz standard w większości ofert.
Jeżeli chodzi o konkrteny model czy firmę, to tutaj zaczynają się już schody. Musisz określić
jaką jesteś w stanie kwotę przeznaczyć na zakup tego komputea. W mojej opinii lepiej jest dołożyć
parę "stówek" i zakupić model z osobną kartą graficzną. W przypadku kart zintegrowanych wspóldzielą
one pamnięć RAM, co automatycznie pociąga spadek wydajności.


Dokładnie to chciałem napisać :) Dodam tylko, że w opinii mojej i innych znajomych mających laptoki Toshiba rulez. Owszem trzeba dopłacić ale warto. Dobrze też poszukać laptoka z kartą Ati Mobility X700. Mam wrażenie, że nie jest to dużo większy wydatek, a z grami problemów nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 02:06, A-cis napisał:

Ale dla mnie wygląda interesująco i mam ochotę jutro się przejść do Vobisa.


Spojrzę dziś w pracy, nawet strony Acera ładują się mi ciut długo na moim "łączu" :)

-> penny

Jaki Ty masz układ graficzny? O ile mogłem doczytać, w rodzinie 1640 są dwa gałązki. Różnią się właśnie grafiką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 12:27, Pan_Sza napisał:

-> penny

Jaki Ty masz układ graficzny? O ile mogłem doczytać, w rodzinie 1640 są dwa gałązki. Różnią
się właśnie grafiką?

ja mam acera z innej linii. moj to TravelMate 4502WLMi - z zeszlego roku. moja karta to radek 9700/64mb. z tego co widzialem (znajomy ma cos z serii 1640) to sa bardzo podobne sprzety.
a, no i sorry, teraz zwrocilem uwage ze moj procek to m725 jednak, a nie m740, ale to praktycznie zadna roznica (choc moj ma fsb400 a ten fsb533). podejrzewam, ze plyta na ktorej to wszystko siedzi jest bardzo podobna.

tak czy inaczej do pracy na biurku (Bo z takim zalozeniem kupowalem) jest to bardzo wygodna konstrukcja... no i ten ogromny ekran :)
a dla estetow, wazne jest ze komputer nie wyglada jak bezksztaltna cegla od IBM''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie - zauwazyliscie to:
na gorze strony tego laptopa wolami napisane: VOBIS zaleca system Microsoft® Windows® XP Media Center Edition
na dole w danych techniczynych: Zainstalowany system operacyjny: Windows XP Home PL

z tym xp home to troche porazka. w zasadzie do "worda" wystarczy, ja uzywam go do troche powazniejszych zadan i moj na szczescie ma xp pro. juz pare razy okazal sie niemal niezbedny, a przynajmniej znaczaco ulatwil prace. no a jak ktos lubi sie bawic to ewentualnie xp mce moze byc ciekawa zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 12:48, penny napisał:

z tym xp home to troche porazka.


W domu nie narzekam, co tu kryć - czysta "rozrywka. Natomiast sieć z ponad pięcioma XP Home to już porażka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2006 o 11:33, GeoT napisał:

Dokładnie to chciałem napisać :) Dodam tylko, że w opinii mojej i innych znajomych mających
laptoki Toshiba rulez. Owszem trzeba dopłacić ale warto. Dobrze też poszukać laptoka z kartą
Ati Mobility X700. Mam wrażenie, że nie jest to dużo większy wydatek, a z grami problemów nie
będzie.


Przyłączam się do tej opinii. Mam Toshibę i jak na razie jest to komputerek niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 12:27, Pan_Sza napisał:

Spojrzę dziś w pracy, nawet strony Acera ładują się mi ciut długo na moim "łączu" :)

No, jeśli po tym "spojrzeniu"masz zamiar mi odradzać, to informuję, że już za późno. Właśnie kupiłem i przytargałem do domu :)
Dobrze że choć penny chwali :)

Zaszedłem do Vobisa i okazało się, że ten napęd to nagrywarka, obroty HDD są 5400, więc wszystkie moje minimalne wymagania spełniał, a HDD jest nawet większy niż chciałem.
To co było robić. Kupiłem :)
Jak dla mnie mógł mieć HDD nawet 40 GB i kosztować o 200 zł drożej, ale za to żeby miał lepszą kartę graficzną. Choć ta ma 128 MB i z tego co pisałeś powinna spełniać wymagania.
Jedyny minus to RAM. Wsadzili mi 2 kości po 256 i mam już oba sloty zajęte. Sprzedawca nie chciał się zgodzić na wymianę tych kości na jedną 1 GB (+ dopłata) lub przynajmniej na 512MB.
Teraz mam problem jak wymienić te kości na większe :/

Acha. Penny, pocesor 725 to Dothan czyli starszy typ niż Sonoma. Sonoma to już Centrino 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Sprzedawca nie

Dnia 07.02.2006 o 17:43, A-cis napisał:

chciał się zgodzić na wymianę tych kości na jedną 1 GB (+ dopłata) lub przynajmniej na 512MB.
Teraz mam problem jak wymienić te kości na większe :/


To oddaj laptopa i kup od innego przedstawiciela, albo bezpośrednio w Acerze. Sprzedawca to sobie może ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 17:57, Pan_Sza napisał:

To oddaj laptopa i kup od innego przedstawiciela, albo bezpośrednio w Acerze. Sprzedawca to
sobie może ;)


niekoniecznie. moga moc sami konfigurowac zestawy, albo kupuja resztki z gorszych konfiguracji i je upgradeuja dodajac np. ram i wymieniajac dysk itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 17:43, A-cis napisał:

Acha. Penny, pocesor 725 to Dothan czyli starszy typ niż Sonoma. Sonoma to już Centrino 2.

a no widzisz, czyli tym lepiej dla ciebie. mam nadzieje tylko ze grafa nie bedzie stwarzac ci problemow, ja mam niemile doswiadczenia z jednym intelowym dizwadlem w desktopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 18:14, penny napisał:

niekoniecznie. moga moc sami konfigurowac zestawy, albo kupuja resztki z gorszych konfiguracji
i je upgradeuja dodajac np. ram i wymieniajac dysk itp.


Może kupić w Karen albo od Acera (ew. zapytać czy zrobią to w ramach serwisu), przecież nie ma kompletnie sensu zakup większych kości, w przypadku, gdy mniejsze możesz jedynie wsadzić do szuflady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować