Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Jeszcze takie pytanie - czy do laptopa mogę instalować sterowniki normalnie jak do PC (directX''y, sterowniki karty graficznej itp), czy tylko ogólnie sterowniki ze strony producenta tego laptopa?

I jeszcze jedna rzecz - jak zazwyczaj wygląda pierwsze uruchomienie laptopa? On już jest gotowy do działania, czy trzeba będzie dopiero instalować windowsa, sterowniki etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie sterowniki powinny być instalowane ze strony producenta laptopa, praktycznie jedynie stery od grafiki możesz zainstalować we własnym zakresie i to jeszcze zmodowane

Z reguły pierwsze uruchomienie trochę trwa system jest instalowany automatycznie a następnie jest gotowy do użycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 21:37, blacklio2 napisał:

Oficjalnie sterowniki powinny być instalowane ze strony producenta laptopa, praktycznie
jedynie stery od grafiki możesz zainstalować we własnym zakresie i to jeszcze zmodowane

Z reguły pierwsze uruchomienie trochę trwa system jest instalowany automatycznie a następnie
jest gotowy do użycia


Czyli po włączeniu w sumie wszystko dzieje się automatycznie, a o poszczególne sterowniki się nie martwię tylko instaluję ze strony producenta? A DirectX? I ogólnie, czy to jest normalna, standardowa instalacja windowsa, czy całkowicie automatyczna?

I jeszcze jedna rzecz - jeśli są różne 60 dniowe wersje trialowe programów antywirusowych etc to mogę je od razu usunąć (będą tylko zaśmiecał miejsce :P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic sam nie instalujesz, wszystko jest wczytywanie z partycji recovery całkowicie automatyczna, ewentualnie laptop już jest gotowy do działania kwestia producenta

Tak możesz te triale wywalić, ja postanowiłem stawiać system na nowo ( brak SP1 na recovery a jak pobierałem z liveupdate to były problemy ) w tej chwili mam SP1+SP2 Beta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 21:56, blacklio2 napisał:

Nic sam nie instalujesz, wszystko jest wczytywanie z partycji recovery całkowicie automatyczna,
ewentualnie laptop już jest gotowy do działania kwestia producenta

Tak możesz te triale wywalić, ja postanowiłem stawiać system na nowo ( brak SP1 na recovery
a jak pobierałem z liveupdate to były problemy ) w tej chwili mam SP1+SP2 Beta


My póki co będziemy musieli poczekać troszkę na połączenie internetowe do laptopa, ale też już raczej od początku będzie wszystko instalowane i na czysto :P

Dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 22:03, blacklio2 napisał:

Ruter WiFi i wieczny spokój z netem do laptopa


No tak, ale póki co będzie po prostu kabel od LAN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 20:55, blacklio2 napisał:

Paragon Drive Backup 9 Special Edition

Rejestracja darmowa
http://www.paragon-software.com/registration/computeractive.html
Link do pliku
http://www.computeractive.co.uk/drivebackup/index


Hmmm... Dzięki, ale mam co do tego programu mieszane uczucia (mam nadzieję, że domyślasz się czemu...).

Dnia 20.04.2009 o 20:55, blacklio2 napisał:


Cobian Backup


Potrafi skopiować partycję recovery?

Dnia 20.04.2009 o 20:55, blacklio2 napisał:


...
Jakoś nie mam problemu z wypaleniem recovery na DVD


Widzisz, ktoś "mondry" wymyślił, że tym Fujitsu Siemens Computer Recovery można zrobić te płyty tylko raz, przy kolejnych próbach pojawia się tylko kumunikat o tym, że płyty został już wcześniej utworzone i mogę tylko kliknąć na "Zamknij" :/. A że płytki za pierwszym podejściem wypaliłem na niewłaściwych nośnikach (DVD-R zamiast DVD+R), to teraz jestem w przysłowiowej kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem zarejestrowany :)

Programy tego typu tworzą obrazy partycji lub całych dysków na jakimś nośniku
A tych płytek nie możesz przegrać na DVD+ R, nie powinno być różnicy w danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i już mamy laptopa :) Wygląda rewelacyjnie, pierwsze uruchomienie banalne... W ogóle go nie słychać jak pracuje i wcale się tak nie grzeje :) Ale jest po prostu rewelacyjny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 17:31, blacklio2 napisał:

Ja tam jestem zarejestrowany :)


No to "prosto z mostu" - do czytelników Computeractive się nie zaliczam :).

Dnia 21.04.2009 o 17:31, blacklio2 napisał:

Programy tego typu tworzą obrazy partycji lub całych dysków na jakimś nośniku
A tych płytek nie możesz przegrać na DVD+ R, nie powinno być różnicy w danych


Być może, ale w przypadku Fujitsu Siemens Computer Recovery nie mogą to być DVD-R ani DVD-RW, muszą to być "plusy" (niestety, ktoś "zapomniał" ten "drobiazg" umieścić w dokumentacji dołączonej do notebooka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Acer Extensa 4100 więcej nic nie miałem ale kto by się gierkami w WIndowsie interesował, wole coś poważniejszego zwłaszcza że radek X700 on board...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 08:14, igor8472 napisał:

Ja na swoim Acer Extensa 4100 więcej nic nie miałem ale kto by się gierkami w WIndowsie
interesował, wole coś poważniejszego zwłaszcza że radek X700 on board...



No u nas jest HD3450 ;) A co do gierek, to w moim przypadku też jakoś wielkiego znaczenia nie mają, ale dziewczyna się ucieszyła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 10:28, barth89 napisał:

> Ja na swoim Acer Extensa 4100 więcej nic nie miałem ale kto by się gierkami w WIndowsie

> interesował, wole coś poważniejszego zwłaszcza że radek X700 on board...


No u nas jest HD3450 ;)


Jak się chwalić to się chwalić ja w swojim lapku mam GeForce 9650 GT 1 GB :D

Dnia 23.04.2009 o 10:28, barth89 napisał:

A co do gierek, to w moim przypadku też jakoś wielkiego znaczenia
nie mają, ale dziewczyna się ucieszyła :P


Nie dziwie się, żadko kto dostaje prezenty w postaci laptopa do tego za 2,5k :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może tak troszeczkę się pochwaliłem :P Ja planuję kupić dla siebie laptopa za kilka miesięcy i chyba kupię też HP dv5 ;) Dokładnie tę samą wersję, lub jeśli fundusze pozwolą to może z jakimś troszkę mocniejszym procesorem i więcej RAMu :)

A prezent to był, ale nie ode mnie, tylko z pieniędzy uzbieranych od rodziny z 18nastki :) Dziewczyna sama sobie kupiła, a ja tylko wybrałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 10:55, barth89 napisał:

No może tak troszeczkę się pochwaliłem :P Ja planuję kupić dla siebie laptopa za kilka
miesięcy i chyba kupię też HP dv5 ;) Dokładnie tę samą wersję, lub jeśli fundusze pozwolą
to może z jakimś troszkę mocniejszym procesorem i więcej RAMu :)


Wiesz jeżeli chcesz sobie pograć czasem w jakieś starsze gierki, ale na full detalach to karta i ram są bardzo ważne. Procesor 2.0 i w zwyż dwurdzeniowy już wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 11:09, Bosper napisał:

> No może tak troszeczkę się pochwaliłem :P Ja planuję kupić dla siebie laptopa za
kilka
> miesięcy i chyba kupię też HP dv5 ;) Dokładnie tę samą wersję, lub jeśli fundusze
pozwolą
> to może z jakimś troszkę mocniejszym procesorem i więcej RAMu :)

Wiesz jeżeli chcesz sobie pograć czasem w jakieś starsze gierki, ale na full detalach
to karta i ram są bardzo ważne. Procesor 2.0 i w zwyż dwurdzeniowy już wystarcza.


No w sumie tak, ale nie wiem, czy uda mi się znaleźć laptopa do 2700 zł z jeszcze lepszą kartą i np z 3 GB RAMu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 11:20, barth89 napisał:

No w sumie tak, ale nie wiem, czy uda mi się znaleźć laptopa do 2700 zł z jeszcze lepszą
kartą i np z 3 GB RAMu ;P


Poszukaj lapków do 3000 na komputroniku to znajdziesz te same modele do 2700 w innych sklepach. Poszukaj trochę a znajdziesz min z kartą Radeon 3650 lub GeForce 9600 i 3 GB RAMu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 11:23, Bosper napisał:

> No w sumie tak, ale nie wiem, czy uda mi się znaleźć laptopa do 2700 zł z jeszcze
lepszą
> kartą i np z 3 GB RAMu ;P

Poszukaj lapków do 3000 na komputroniku to znajdziesz te same modele do 2700 w innych
sklepach. Poszukaj trochę a znajdziesz min z kartą Radeon 3650 lub GeForce 9600 i 3 GB
RAMu


Dzięki za radę :) Ale w sumie... ten HP jest śliczny i najchętniej bym właśnie wziął go (za wygląd)... Nie wiem, czy jest jakikolwiek laptop wykonany solidniej i ładniej od HP :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować