Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2007 o 19:40, marcin1930 napisał:

Hmm, z tego co ja się oriętuję to są pamięci FLASH pod USB :) O jaką pamięćci chodzi RAM? Są
jescze dyski zewnętrzne...


Tak, chodzi mi o RAM. Niestety posiadam laptopa ze zintegrowana karta graficzna i 1GB to troszke za mało przy pracy z niektorymi programami (nie mam na myśli gier :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zadanie wybrania dobrego laptopa dla babci.
Co znaczy dobrego? Taki, żeby nie był to sprzęt przestarzały, żeby można było sobie posurfować po internecie i jeszcze pooglądać na tym komputerze filmy.
Musi to być oczywiście laptop.
1# Toshiba Satellite A135-S4527
2# HP Compaq C551 NR
Co sądzicie o tych sprzętach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 17:21, WorldWar3PL napisał:

Dostałem zadanie wybrania dobrego laptopa dla babci.
Co znaczy dobrego? Taki, żeby nie był to sprzęt przestarzały, żeby można było sobie posurfować
po internecie i jeszcze pooglądać na tym komputerze filmy.
Musi to być oczywiście laptop.
1# Toshiba Satellite A135-S4527
2# HP Compaq C551 NR
Co sądzicie o tych sprzętach?

1 to raczej dla studenta a nie dla babci:P. 2 nie znalazlem w sieci to nie wiem. jak wyzej kolega napisał. kazdy za 1500 zł bedzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku kilka laptopow :

ASUS G1S( Ja wolne tego ale się chce was dokladnie spytac)
HP PAVILION DV965OUS
MSI GX700
DELL INSPIRION 1720
CLEVO M570RU

Wszystkie mają podobne konfiguracje :

2.2 *2
180 GB(5400)
DDR2
17''''
Gefroce 8600m gt (Tylko ten clevo ma 8700m GT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz. Kumpel sie nie odzywa, a ja jako, ze nie lubie sie plaszczyc, postanowilem zmienic front. W obecnej sytuacji wybieram zwyciezce w postaci Toshiby Satellite A200-1AX. W zamian za te +/- 4150 (akurat bede kupowal w Siriusie) dostane sprzet, ktorym mozna sie i pochwalic i spokojnie pograc w nowe gierki na medium (choc akurat malo bede gral w TOTALNE nowosci) i we wszystko inne na full :P. Do tego pobiezne porownanie testow w 3dmarku wskazuje, ze bedzie to kompa ponad dwukrotnie lepszy od tego stacjonarnego, na ktorym teraz pisze ^^. I tylko martwi mnie fakt, ze a) tylko Viśta wio :-/ oraz b) radeon - wolalbym nvidie, ale za ta cene nie dostane podobnego wydajnosciowo sprzetu z SM4.0.
PS. Czy ktos ma podobny sprzet i moze mi powiedziec jak wyglada sytuacja jesli chodzi o halas? Mam sprzeczne opinie ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 16:38, Pawlenko12 napisał:

Mam na oku kilka laptopow :

ASUS G1S( Ja wolne tego ale się chce was dokladnie spytac)
HP PAVILION DV965OUS
MSI GX700
DELL INSPIRION 1720
CLEVO M570RU


jesli ma to byc notebook do grania to z tych wszystkich najlepszy bedzie ASUS G1S. Dobre wykonanie, duzy wybor zlacz (w tym HDMI!), pamieci GDDR3 oraz o ile sie nie myle to matryca jest 15,4 nie 17. Zastanow sie moze tez nad Toshiba X200-21k. O wiele lepsze wyposazenie (HD-DVD, SLI, glosniki Harman Kordon, 17" 1680x1050) oraz cenowo w miare podobny do G1S-a. Ciekawy jest rowniez HP Compaq 8710p. Znacznie tanszy i chyba najwydajniejsza grafika w wersji non-SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 17:28, SNGT napisał:

> Mam na oku kilka laptopow :
>
> ASUS G1S( Ja wolne tego ale się chce was dokladnie spytac)
> HP PAVILION DV965OUS
> MSI GX700
> DELL INSPIRION 1720
> CLEVO M570RU

jesli ma to byc notebook do grania to z tych wszystkich najlepszy bedzie ASUS G1S. Dobre wykonanie,
duzy wybor zlacz (w tym HDMI!), pamieci GDDR3 oraz o ile sie nie myle to matryca jest 15,4
nie 17. Zastanow sie moze tez nad Toshiba X200-21k. O wiele lepsze wyposazenie (HD-DVD, SLI,
glosniki Harman Kordon, 17" 1680x1050) oraz cenowo w miare podobny do G1S-a. Ciekawy jest rowniez
HP Compaq 8710p. Znacznie tanszy i chyba najwydajniejsza grafika w wersji non-SLI.


Chce kupic taki laptop do nauki i do grania w nowosci na full detalach z minimalnymi problemami. Tez mi się zdawało ze ten asus bendzie najlepszy , jeszcze popatrze na te toshibke.

A czy ten clevo nie bendzie lepszy ?? bo on ma juz tego GF 8700 gt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 19:40, Pawlenko12 napisał:


Chce kupic taki laptop do nauki i do grania w nowosci na full detalach z minimalnymi problemami.
Tez mi się zdawało ze ten asus bendzie najlepszy , jeszcze popatrze na te toshibke.

A czy ten clevo nie bendzie lepszy ?? bo on ma juz tego GF 8700 gt


Sorki, ze dopiero teraz, dostep do neta mialem znacznie ograniczony..
Jesli mowimy o modelu CLEVO M570RU to o ile dobrze patrzylem na parametry to nie ma GF8700GT tylko ZNACZNIE lepsza karte GeForce 7950 GTX. Wprawdzie nie posiada wsparcia DX10, ale bije tego pierwszego na leb na szyje. Z nim moze sie tylko rownac SLI GF8600GT z Toshiby (ewentualnie SLI GF8700GT rowniez CLEVO, ale D901C; moim zdaniem nie wart uwagi) oraz nowe chipsety grafiki NVIDII bazujace na serii 8800. Moim zdaniem Toshiba bedzie lepsza. Mniej sie grzeje, jest cichsza, o wiele lepsze wykonanie , bo to nie jest kadlubek jak Clevo, jest lzejsza, bazuje na nowoczesniejszym chipsecie 965PM (Draft-N). Na minus moznaby zapisac matryce o mniejszej rozdzielczosci, ale i to jest potrzebne tylko przy ogladaniu filmow w jakosci HD. Niestety problemem obydwu modeli jest ich dostepnosc. Bardzo znikoma na terenie Polski. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2007 o 14:08, SNGT napisał:

>
> Chce kupic taki laptop do nauki i do grania w nowosci na full detalach z minimalnymi
problemami.
> Tez mi się zdawało ze ten asus bendzie najlepszy , jeszcze popatrze na te toshibke.
>
> A czy ten clevo nie bendzie lepszy ?? bo on ma juz tego GF 8700 gt
>

Sorki, ze dopiero teraz, dostep do neta mialem znacznie ograniczony..
Jesli mowimy o modelu CLEVO M570RU to o ile dobrze patrzylem na parametry to nie ma GF8700GT
tylko ZNACZNIE lepsza karte GeForce 7950 GTX. Wprawdzie nie posiada wsparcia DX10, ale bije
tego pierwszego na leb na szyje. Z nim moze sie tylko rownac SLI GF8600GT z Toshiby (ewentualnie
SLI GF8700GT rowniez CLEVO, ale D901C; moim zdaniem nie wart uwagi) oraz nowe chipsety grafiki
NVIDII bazujace na serii 8800. Moim zdaniem Toshiba bedzie lepsza. Mniej sie grzeje, jest cichsza,
o wiele lepsze wykonanie , bo to nie jest kadlubek jak Clevo, jest lzejsza, bazuje na nowoczesniejszym
chipsecie 965PM (Draft-N). Na minus moznaby zapisac matryce o mniejszej rozdzielczosci, ale
i to jest potrzebne tylko przy ogladaniu filmow w jakosci HD. Niestety problemem obydwu modeli
jest ich dostepnosc. Bardzo znikoma na terenie Polski. Pozdrawiam!



Jednak o ile ja się nie mylę to ten clevo posiada tego GF8700m GT:D bo jestem teraz na eBay i pisze w parametrach ze jest. Ja chce mieć laptopa głownie do nauki ale również do grania , chciałbym sobie pograć w jakieś nowości na wysokich detalach na DX10 lub DX9, niechce mieć problemu ze zwiochą podczas kręcenia kamerą jak to teraz mam na moim kompie ani żadnych crashów do windy. Chce pohulać na wysokich detalach w CRYSISA(jest to możliwe jak widzę z GF8600mGT , czytałem ostatnio na jakimś forum już nie pamiętam ze na COMPALU FL90 jest możliwość na ustawieniach HIGHT i wszystko na ON tylko z rozdzielczością 800x600 :D)
Czytałem reklamy o tym Asusie i testy na youtube , goście ciupią w COD4 na detalach MAX z rozdzielczością 1600x1400 (coś takiego), oglądałem też testy z tego Asusa z gry Lost Planet i tez na MAX wszystko i nie było żadnych problemów również z MOH:A i tez nie było żadnych problemów, tylko boje się o przyszłość żebym nie miał jakiś problemów z innymi grami. Pytałem się na innym forum tam gdzie znalazłem testy z CRYSISA, czy GF8600MGT jest lepszy od GF8700MGT , jeden gościu napisał mi że GF8600M GT jest lepszy ponieważ jest bardziej dopracowany...Wszyscy chwalą tego Asusa G1S-A1 (GEAMING). Proszę was o dokładną opinie potrzebuję dobry sprzęt.

ASUS G1S-A1 PARAMETRY :

Intel Core 2 Duo T7500(2.20GHz)
2048MB DDR2 667Mhz (1GBx2)
NVIDIA GeForce 8600M GT:
256MB GDDR3 VRAM, TurboCache up to 512MB
YES
Dimensions:
13.9" x 11.2" x 1.5"
HDD:
160(5400)

IN BOX YOU FOUND SUPRISE (BACKPACK AND MOUSE)(PLECAK ZARĄBISTY A MYCHA LOGITECHA TA CO W POLSCE 150 Zł KOSZTUJE :D)


CLEVO M570RU PARAMETRY :



Intel® T7500 2.2GHz 4mb Cache Core 2 Duo Processor
2GB DDR2 667MHz - Expandable to 4GB
nVIDIA GeForce Go 8700M GT DDR3 w/512MB (DOWÓD , ZE JEST W TYM CLEVO :D)
nVIDIA GeForce Go 7950 GTX DDR3 w/512MB (+$120.00)
160GB 7200RPM SATA HDD
17" 1680 x 1050 WSXGA+ LCD

Jaka jest różnica między DDR3 ,GDDR3,DDR2?? Który laptop jest lepszy ??? Ja jestem nadal za tym Asusem podoba mi się bardzo ale nie chcę po roku go zmieniac .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wybraniem laptopa...Moje wymagania dobry procesor, karta graficzna, dzwiekowa, 1020 ram poprostu laptop dobry do gier i zeby szybko chodził jaki wybrać???Czekam na opd..=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja mam problem bo stary mi chce laptopa kupic no i ja bym chcial taki zebym mogl pograc w niezle giery a na tych modelach lapow to ja sie nie znam za dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 21:13, lancuch napisał:

wlasnie ja mam problem bo stary mi chce laptopa kupic no i ja bym chcial taki zebym mogl pograc
w niezle giery a na tych modelach lapow to ja sie nie znam za dobrze :P



mi własnie chce ale nie wie jakiego ale nikt mi nie odpisuje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 21:11, Rechh napisał:

mam problem z wybraniem laptopa...Moje wymagania dobry procesor, karta graficzna, dzwiekowa,
1020 ram poprostu laptop dobry do gier i zeby szybko chodził jaki wybrać???Czekam na opd..=]


Jaki budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienić pamięć w laptopie Satelite A100-234. Myślę nad wyrzucaniem stockowej 512 i wstawieniem dwóch kości po 1GB. Problem dotyczy ich częstotliwości: obecna to 533, PC2-4300 a teraz przyglądam się modelowi 667 PC2-5300. Pytanie, jest zatem takie: czy zmiana taka będzie możliwa - czy nie wystąpi problem ze zmianą częstrotliwości i czy sprzęt będzie działał optymalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 22:04, blacklio2 napisał:

> mam problem z wybraniem laptopa...Moje wymagania dobry procesor, karta graficzna, dzwiekowa,

> 1020 ram poprostu laptop dobry do gier i zeby szybko chodził jaki wybrać???Czekam na opd..=]


Jaki budżet?



2,500 Zł - 2,700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 17:40, blacklio2 napisał:

W tej cenie nie dostaniesz laptopa do gier



No własie wiem a jakiego mi proponujecie za tą cene??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować