Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

No to rzeczywiście trochę drogo wyszłoby...myślę,że załatwie sobie internet od jakiegoś operatora tam we Włoszech ;) Sprawa rozwiązana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 17:46, razormw napisał:

No to rzeczywiście trochę drogo wyszłoby...myślę,że załatwie sobie internet od jakiegoś
operatora tam we Włoszech ;) Sprawa rozwiązana.

Włochy to kraj trochę bardziej cywilizowany niż Polska, więc z darmowymi hot spotami nie powinno być problemu większego. No chyba, że na jakiejś wiosce będziesz siedział, to może być gorzej. Ale znowu w miejscowościach wypoczynkowych powinien być internet zapewniany przez ośrodki wypoczynkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:31, razormw napisał:

Jadę do rodziny i to będzie w górach (Toskania) więc raczej tych hot-spotów nie będzie.

A pytałeś kogoś z tej rodziny, czy oni w domu nie mają internetu? :) Albo może gdzieś w pobliżu ich domu jest jakaś knajpka z internetem? Albo może sąsiedzi mają (kto wie - może ci sąsiedzi mają jakąś fajną córkę, to połączyłbyś ze sobą dwie przyjemności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,ja już tam byłem no i w tym miasteczku chyba nikt neta nie ma.We Włoszech raczej konsole mają,a jak ktoś neta potrzebuje to do kafejki idzie.Widać to nawet po sklepach tej branży gdzie półek z grami na konsole jest kilkanaście a na PC jedna xD I ja też chyba będę musiał jeździć do kafejki,ale myślę,że raczej wytrzymam 2 tyg. bez internetu..

PS Podoba mi się tematyka twojego GS'a ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 13:39, razormw napisał:

Heh,ja już tam byłem no i w tym miasteczku chyba nikt neta nie ma.We Włoszech raczej
konsole mają,a jak ktoś neta potrzebuje to do kafejki idzie.Widać to nawet po sklepach
tej branży gdzie półek z grami na konsole jest kilkanaście a na PC jedna xD I ja też
chyba będę musiał jeździć do kafejki,ale myślę,że raczej wytrzymam 2 tyg. bez internetu..

A - dwa tygodnie tylko tam posiedzisz. Tyle to można wytrzymać bez internetu, chyba nie chcesz, żeby Cię wyzywali od uzależnionych od netu :)

Dnia 02.07.2008 o 13:39, razormw napisał:

PS Podoba mi się tematyka twojego GS''a ;) :D

Dzięki ^_^ Chyba muszę coś pomyśleć nad aktualizacją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z moim lapkiem (Toshiba Satellite A200)
No wiec, dziś 2 razy pojawił mi się czarny ekran (nie, nie zgasł zupełnie jak przy uśpieniu) raz jak wyszłam z pokoju zostawiając komp właczony, na pulpicie, po powrocie był czarny ekran niereagujacy na nic, ( przy zapalonych kontrolkach procesora, dysku itd w obudowie, co znaczy ze komp chodzi.) musiałam wyłączyć go ręcznie przyciskiem ('') (całe szczęscie, ze ustawiłam to wyłączanie przyciskiem...)
drugi raz to sie stało podczas gry, wiec lepiej sie temu przyjżałam: ekran zaczął migać na czarno jakby , a potem zrobił się czarny (nie zgasł)zdazyłam na tym migającym ekranie wyłączyc grę, ale to nie pomogło :( i znowu musiałam ręcznie restartować (pojawila sie ta konsola "powrotu do działania po poważnym błędzie"
O co chodzi? czy to coś z matrycą? kartą graficzną? sterownikami (mam niby nowe ze strony toshiby)
Lap nigdy mi nie spadł, nie był na słońcu, itd, jest nowy (5-6miesięcy) nigdy większych probelmów nie sprawiał, w sensie hardware''u szczególenie.
Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam laptopa za 2500-2800zł. Ma służyć do internetu i do współczesnych gier (chciałbym w Wiedźmina zagrać - nawet na minimalnych wymaganiach ;]), na przyszłe już nie liczę. Gdzie kupować? Raczej odpadają sklepy internetowe, a kupić mógłbym w rejonie Toruń-Włocławek. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 14:16, Zbyszlaw napisał:

Szukam laptopa za 2500-2800zł. Ma służyć do internetu i do współczesnych gier (chciałbym
w Wiedźmina zagrać - nawet na minimalnych wymaganiach ;]), na przyszłe już nie liczę.
Gdzie kupować? Raczej odpadają sklepy internetowe, a kupić mógłbym w rejonie Toruń-Włocławek.
Proszę o pomoc.

ja mam inne podejście do sklepów internetowych, wolę właśnie kupować w nich
mam swoje sprawdzone
komputronik.pl (drogi ale bardzo bogata oferta)
pcmagnum.pl (znacznie tańszy mniejsza oferta i mila obsługa) niestety wymagania wiedźmina są dość wysokie a karty graficzne mobilne mają mniejszą wydajność niż odpowiedniki stacjonarne

moje propozycje

http://pcmagnum.pl/product_info.php?cPath=81&products_id=5153

http: //pcmagnum.pl/product_info.php?cPath=81&products_id=5349

http://pcmagnum.pl/produ ct_info.php?cPath=81&products_id=5347

http://pcmagnum.pl/product_info.php?product s_id=5145

Swego czasu uruchamiałem Wiedźmina na lapku corrino 605i(2GB Ram Go7600 256MB T2450) na minimalnych ustawieniach niestety gra pozostawiała wiele do życzenia na tej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 16:09, czaja24 napisał:

sprawdź temperatury komputera
sprawdź log systemowy(błędy systemu) po takim zdarzeniu

jak?
wydaje mi się, ze nie mial powodu sie przegrzać, raz chodził tylko Firefox ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 16:26, seles napisał:

> sprawdź temperatury komputera
> sprawdź log systemowy(błędy systemu) po takim zdarzeniu
jak?
wydaje mi się, ze nie mial powodu sie przegrzać, raz chodził tylko Firefox ...


dla wszystkiego przeskanuj kompa antyvirusami(najlepiej dwoma), spybotem oraz ad-aware.
Zaktualizuj system
Tak jak pisałem wcześniej przy następnym takim problemie gdy tylko włączysz kompa sprawdź LOG SYSTEMOWY odczytaj kod błędu i sprawdź co on oznacza

Jeśli komp ma problem z chlodzeniem to nie musi byc to jakaś wymagająca aplikacja, może po prostu sobie stać włączony i się przegrzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[EDIT] To jest oczywiście odpowiedź na posta dodanego przez czaja24...
> ja mam inne podejście do sklepów internetowych, wolę właśnie kupować w nich
> mam swoje sprawdzone
> komputronik.pl (drogi ale bardzo bogata oferta)
> pcmagnum.pl (znacznie tańszy mniejsza oferta i mila obsługa)
Niestety - rodzice...
Twoje propozycje są za drogie. 2800zł to absolutnie największa kwota, do której mógłbym przekonać rodziców.
Co sądzisz o:
http://infobot.pl/r/Bsp
http://infobot.pl/r/Bsq
http://infobot.pl/r/Bsr
http: //infobot.pl/r/Bss
http://infobot.pl/r/Bst
http://infobot.pl/r/Bsv
http://infobot .pl/r/Bsw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo toshiba A210 albo albo ten compal FL90 z tym że polecam raczej konstrukcję markowaną NTT - model to 690SR - wiem że pcmagnum też składa na kadłubkach albo właśnie zamawia konstrukcje z NTT (nie jestem pewien) bo nie ma tych kompów na stronce, w każdym bądź razie to kupowałem dla znajomego u nich kompa właśnie NTT Corrino 605i bo zaproponowali właśnie ten model(wtedy to była najciekawsza konstrukcja na rynku) i komp został zmodyfikowany według moich wymagań(Pamięć RAM, Procesor, HDD i System) komp mialem w rękach na 3 dzień od zamówienia, a ile razy u nich kupowałem to najczęściej następnego dnia miałem paczkę w rękach. W sumie zmontowałem na ich częściach może 20 kompów dla znajomych. Nigdy nie miałem problemów jutro składam następny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 16:09, czaja24 napisał:

sprawdź temperatury komputera
sprawdź log systemowy(błędy systemu) po takim zdarzeniu

ok, chodziło mi jak ten błąd sprawdzić,
a gdyby miał problemy z chłodzeneim to byłoby to czuć że jest bardziej niz zazwyczaj ciepły ? Normalnie robi się ciepły jak pracuje intensywniej GPU, to jest podczas grania np. Czuje sie wtedy u mnie w lapku ciepło ~ pod lewą ręką, bo tam ma wiatrak i chyba kartę (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 13:43, seles napisał:

> sprawdź temperatury komputera
> sprawdź log systemowy(błędy systemu) po takim zdarzeniu
ok, chodziło mi jak ten błąd sprawdzić,
a gdyby miał problemy z chłodzeneim to byłoby to czuć że jest bardziej niz zazwyczaj
ciepły ? Normalnie robi się ciepły jak pracuje intensywniej GPU, to jest podczas grania
np. Czuje sie wtedy u mnie w lapku ciepło ~ pod lewą ręką, bo tam ma wiatrak i chyba
kartę (?)

temperaturę sprawdzisz dowolnym programem do diagnostyki CPU/GPU lub programem diagnostycznym Everest itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> temperaturę sprawdzisz dowolnym programem do diagnostyki CPU/GPU lub programem diagnostycznym
> Everest itp...
niestety chyba nie :(
This computer seems to have Intel i956M "Crestline" mobile chipset
The current version of Everest you are running does not fully support your system.
...dalej proszą o raport do Lavalys ''to implement full support in the next release of Everest...''
co to znaczy? nie wiedziałam że mam taki chipset, gdzie niby ? i co to jest? wtf
mój lap: Toshiba Satellite A200, IntelCore2Duo, ATI Radeon® HD2600 256MB, 1024MB RAM, Windows Vista 32
trochę zabawne to "seems to have" ;]:/

wskazania rozumiem, że to te z paska zadań (?) oto one:
napięcie rdzenia procesora (waha się) teraz 1,4
temperatura: Fujitsu MHY2120BH 39
Temperatura: Procesor nr 1: rdzeń nr 2 52
Temperatura: procesor nr 1 : rdzeń nr 1 52
Temperatura: Procesor 52


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 10:58, seles napisał:


wskazania rozumiem, że to te z paska zadań (?) oto one:
napięcie rdzenia procesora (waha się) teraz 1,4
temperatura: Fujitsu MHY2120BH 39
Temperatura: Procesor nr 1: rdzeń nr 2 52
Temperatura: procesor nr 1 : rdzeń nr 1 52
Temperatura: Procesor 52


temperatury wyglądają ok, przestudiuj opcje w planach zasilania dla laptopa może tam jest jakieś ustawienie które powoduje wyłączenie ekranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 12:15, czaja24 napisał:

>
> wskazania rozumiem, że to te z paska zadań (?) oto one:
> napięcie rdzenia procesora (waha się) teraz 1,4
> temperatura: Fujitsu MHY2120BH 39
> Temperatura: Procesor nr 1: rdzeń nr 2 52
> Temperatura: procesor nr 1 : rdzeń nr 1 52
> Temperatura: Procesor 52

temperatury wyglądają ok, przestudiuj opcje w planach zasilania dla laptopa może tam
jest jakieś ustawienie które powoduje wyłączenie ekranu

ale rzecz w tym, ze ekran sie nie wyłączył, w sensie nie zgasł. Tylko czarny się zrobił i oczywiście kursora i nic nie było widać,a wcześniej migal przez chwilę w czrne grube pasy. Najpierw pomyśłałam o sterach grafiki , ekranu, szczerze mówiąc, ale nie znam się ...
obecnie jest spokój, nie powtórzyło się to tzreci raz, ale kto wie... ><
btw co to to Intel i956M "Crestline" mobile chipset
czemu nie podaje temperatury karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chipset płyty głównej 965 w wersji mobilnej nie podaje temperatury grafiki bo grafika jest w formie karty rozszerzenia a dokonywałeś odczytu sensorów płyty głównej, u siebie mam atix1250 która jest zintegrowanym układem graficznym więc podaje mi temperatury również z GPU. Temperatury na grafice możesz sprawdzic ATItool, nie sądzę by to było przyczyną. Przejrzyj plany zasilania i opcje w nich zawarte, zaktualizuj oprogramowanie od toshiby (program do zarządzania energią itp.) poszukaj na FAQ toshiby np z hasłem "Display is blank and computer dosen''t respond"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować