Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2008 o 00:01, Azazell3 napisał:

Wole kompa do 2.000

a co sądzicie o tym --> http://allegro.pl/item413033947_compal_fl90_t2390_4gb_320g_gf8600gt_512_cam_fv_wif.h
tml

niezła grafika ? pogram sobie ?


8600 hmm no to zależy od Twoich wymagań, w co chcesz grać i z jaką jakością. Na innym forum znalazłem parę osiągów:

S T A L K E R - Detale - Medium (TEX-High, Cienie-Low,HDR-off) FPS - 43FPS.
Guild Wars - 1280x800 wszystko na MAX - w miastach 60fps
Bioshock - 1280x800 max detale - średnio około 15-20 FPS
RESIDENT EVIL 4 - 1280X800 + Max detale = 30fps
Colin McRae DIRT - 800x600 - Medium - średnio 30 fps
World in Conflict - 1280/800 high detale bez AA 16fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!!

Potrzebuje Laptopa do 3500 zł na którym będzie można se pograć w jakieś gry i nie zależy mi na full detalach ale takie medium mi wystarczają.Może cie mi podać jakieś lapki od Asusa PLZ!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuję laptopa do 3k. Na razie jestem zdecydowany na http://promobile.pl/produkt-Notebooki_Toshiba_TOSHIBA_A300_15B_2816I_29_28Torba_Mys- PSAJ4E-00W001DU,36744.html
Tylko martwi mnie jedna rzecz - czy 3 GB wystarczy dla nowszych gier? Nie dosyć, że Vista, to jeszcze Radeon czasem bierze kiedy mu potrzeba, no i sama gra...

Edit - skrócony link http://skroc.pl/50b0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy laptop Asus F3SG sprawdzi się w grach? Nie mam zamiaru grać w najnowsze gry (jestem raczej oldschoolowcem). Co do tego, że pójdą na nim gry sprzed 2005 roku, nie mam wątpliwości. A co z tymi nieco nowszymi - np. Call of Juarez lub Spellforce 2?

Konfiguracja:
Intel Core 2 Duo T8100 (2.1GHz, 3MB L2 Cache, 800MHz FSB) / 4GB DDR II / 320 GB SATA HDD / Intel 965PM Express Chipset / 15.4" WXGA (1280x800) Color Shine Nvidia GeForce Go9300M 256MB VRAM
Cena: 3k zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Myślę, że powinna działać zdecydowana większość, jeżeli nie wszystkie, nowe gry. Nie spodziewaj się płynnego Crisisa w maksymalnych ustawieniach ale na średnio-niskich spokojnie pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ! prosze o szybką odpowiedz na mojego posta ponieważ zalezy mi na czasie i "fachowej" poradzie :)
chce kupic sobie lapka Fujitsu siemens pi 2512 lecz nie wiem czy to dobry pomysł....

ma takie parametry:

Procesor Intel Pentium Dual Core T2330 1.60GHz, FSB 533 MHz
Prędkość CPU 1.6 GHz
Pamięć RAM 2 GB
Rodzaj pamięci DDR 2 667MHz
Max. wielkość pamięci 2 GB
Pojemność dysku 250 GB
Przekątna wyświetlacza 15.4" panoramiczna
Rozdzielczość max. LCD 1280x800
Rodzaj matrycy BrilliantView (błyszcząca)
Karta grafiki Intel GMA X3100
Wielkość pamięci karty graficznej maks. 256MB
Napęd optyczny DVD-RW
Obsługiwane nośniki - zapis CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD+R DL, DVD-R, DVD-RW, DVD-R DL
Karta dźwiękowa AC''97
Wbudowane głośniki/mikrofon tak / tak
Złacza zewnętrzne 3 x USB 2.0, Express Card, D-Sub (VGA ), Mikrofon, Słuchawki, LAN (RJ-45), Modem (RJ-11)
Czytnik kart pamięci MemoryStick, MemoryStick Pro, Multimedia Card, SecureDigital
Urządzenie wskazujące Touchpad
Modem V.92
Karta sieciowa 10/100 MBit LAN, Wireless 802.11a/b/g LAN
Cechy dodatkowe Kensington Lock
System operacyjny Windows Vista Home Basic
Replikator portów nie
Waga 2.8 kg
Wymiary dług. x wys. x szer. 358 x 28/36 x 255 mm
Zawartość opakowania notebook, akumulator, zasilacz, polska instrukcja obsługi, polska gwarancja

cena 1190 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuje laptopa na którym można by było pograć w San Andreas, nawet na najniższych detalach. Najlepeij żeby był dość tani, bo na razie nie mam za dużo kasy. I miło by było jakby był od ASUS''s chociaż, to mi obojetne z jakiej firmy, byle by sie dało grać. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem laptopa w cenie do 2700 zł, właściwie do ogółu celów domowych - obrabianie i składowanie fotek, pisanie, granie etc. I znalazłem, HP Pavilion 6960 z dosyć dobrą specyfikacją - http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=HP+DV6960EW-FM457EA. Pytanie do Was - sądzicie, iż to jest to, czy może proponujecie coś lepszego w tej cenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 08:06, jakubcjusz napisał:

W który laptop według Was lepiej zainwestować:

http://www.ceneo.pl/1247541
http://www.ceneo.pl/1467823


Chociaż osobiście bardziej cenię sobie notebooki ASUSA niż Fujitsu-Siemensa (między innymi za mniejszą awaryjność) to z tych dwóch modeli wybrałbym FS, ze względu na lepszy procesor, kartę graficzną, większy dysk i bogatsze wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 10:56, Quatre napisał:

Myślę, że warto dopłacić i kupić coś takiego

Niestety, ale to 2700 to raczej granica nieprzekraczalna, poza tym sklep z tą najniższą ceną znajduje się w Gdańsku, a mi potrzebny jest jakiś na miejscu (Poznań). Myślę, że ten lapek nie jest taki zły i przy nim zostanę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 11:26, Liqid napisał:

Niestety, ale to 2700 to raczej granica nieprzekraczalna, poza tym sklep z tą najniższą
ceną znajduje się w Gdańsku, a mi potrzebny jest jakiś na miejscu (Poznań). Myślę, że
ten lapek nie jest taki zły i przy nim zostanę ;)

Zły nie jest, ale jako komputer mobilny raczej odpada, bo waży grubo ponad 3 kilo :/ I kolejna sprawa - wygląd, mi Paviliony się po prostu nie podobają, ale to oczywiście rzecz gustu.
Do czego będziesz używał laptopa? Bo takie pytanie jest zasadnicze przy wyborze konkretnego modelu. W laptopach nie ma urządzenia uniwersalnego, więc albo kupuje się drogi sprzęt z wypasionymi komponentami i dużym ekranem do grania/filmów (wersja stacjonarna z uwagi na rozmiary i wagę, poza tym bardzo krótki czas pracy na baterii), albo model z mniejszą matrycą i wbudowaną grafą, żeby móc z niego korzystać jako z urządzenia mobilnego.
Sam obecnie zastanawiam się nad kupnem laptopa, ale jakoś ciężki mi się rozstać z prawie trzema tysiącami złotych na kolejny komputer :/ Czekam na premierę tego nowego modelu Lenovo z Atomem, o którym pisali na Gramie jakiś czas temu, bo ta maszynka spełnia wszystkie moje wymagania (ok 1 kg wagi - suuuper!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ bartek_kawa

1. Ja bym był ostrożny, tu jest jakiś wkręt... Nazywają toto Toshibą A300-15B, podczas gdy to NIE JEST Toshiba A300-15B, tylko jakiś inny, słabszy model (brak Bluetootha, słabszy procek i mniej ramu w karcie, choć to ostatnie aż tak istotne nie jest). "Prawdziwa" 15B jest np. tutaj: http://tinyurl.com/66mgue. Proponuję poszukać na Ceneo, może jeszcze gdzieś jest. Bo...

@ reszta

2. Od jakichś dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Toshiby A300-15B (link powyżej). Wszystko pięknie chodzi (tylko ta cholerna Vista mnie irytuje swoimi figlami), jest tylko jeden problem... Czy raczej - problemy z wyłączaniem komputera. Gdy mija jakiś czas od braku aktywności (miałem to ustawione bodajże na 15 minut, teraz wszystkie te auto-wstrzymania i auto-hibernacje wyłączyłem), wyłącza się monitor (w teorii jest to chyba stan wstrzymania, bo wszystko świeci się normalnie, komputer pracuje) i... nie można nic zrobić. Tzn. nie można było nic zrobić, bo w teorii powinien reagować na "budzenie" włącznikiem, a ponieważ to nie działało, włączyłem "budzenie" dowolnym klawiszem, i to zadziałało. Niestety jednak, jeżeli kompa zostawię na jeszcze dłużej, to dzieje się to samo, co wcześniej. Tzn. lapek przestaje reagować, jedynym możliwym wyjściem jest gniecenie włącznika, aż do wyłączenia, po czym włączenie go z powrotem, i obserwowania miłego ekranu z informacją o błędnym zamknięciu Windowsa itd..

3. Oprócz problemu powyżej dzieje się rzecz niebywała... Zamykam Windowsa (opcja Zamknij, bez tych przeklętych aktualizacyj), komputer się w teorii wyłącza. Mija jakiś czas, wracam do pokoju a tu... komputer pracuje, znów jest ekran logowania. O co, u diabła, chodzi?!

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

1. Dość dziwny problem. Nie wiem co to jest ale wiem jak można to obejść. Możesz odznaczyć w ustawieniach opcję wyłączania monitora po dłuższym braku aktywności, a zaznaczyć wyłączanie monitora po zamknięciu klapy. Teraz jeżeli będziesz chciał zostawić komputer na dłuższą chwilę i nie zużywać niepotrzebnie prądu/baterii wystarczy go zamnknąć i efekt będzie ten sam. Wiem, że to tylko rozwiązanie tymczasowe ale lepsze to niż nic.

2. Dokładnie to samo mam aktualnie z moim stacjonarnym komuterem. Więc gdyby ktoś wyjaśnił ten problem byłbym bardzo kontente.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 15:57, Bartek Owczarek napisał:

2. Dokładnie to samo mam aktualnie z moim stacjonarnym komuterem. Więc gdyby ktoś wyjaśnił
ten problem byłbym bardzo kontente.

może to zbyt proste, ale... mi lap Toshiba z vistą czasem w trakcie pracy (grania dokładnie :S) się wyłączał i uruchomił ponownie. Okazało się, że automatycznie po ściągnieciu aktualizacji sobie je sam instalował i sie ponownie uruchamiał ...grrr. wystarczyło to pozmieniać. trochę dziwne to ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to raczej nie aktualizacje. Zamykam peceta standardowo (start -> wyłącz komputer), wszysto pięknie ładnie, niebieski ektan z napisem "zamykanie systemu", nagle monitor robi się czarny (ale słychać że komputer nie przestał działać) i uruchamia się od początku. Jedynym sposobem na skuteczne wyłączenie jest przycisk power...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować