Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2009 o 13:45, hunter22 napisał:

Laptop od eMachines, warto? Miał ktoś, sprawdzał ktoś... jak ogólnie sie sprawuje? Parametry
podam poźniej ;)



laptop w porzadku. Kupiłem go (Acer emachines 510 bodajrze) w media m w wyprzedazy za 999zł. Miał Celerona 2,13, 1GB RAM, dysk 160gb, grafike X3100 intel. trzeba bylo tylko zrobic normalny system bo domyslnie byla jakas tekstowa wersja linuxa (linpus czy jakos tak). Wykonanie jest ok, bateryjka trzyma ok 3h wiec nie tak źle. Jestem z niego zadowolony.

Jakby ktoś widział jakąś ofertę z podobnym lapkiem tak do 1tys zł to proszę o info bo chce kupic kolejny:) Wiem, ze na wakacjach w biedronce byl taki sam tylko z dyskiem 120gb za 888zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 14:01, Nekromantik napisał:

Ja również jestem zadowolonym Acer''owcem, ale mam pytanie z innej beczki tzn. czy zmieniłeś
płeć? :D



konto dzielę z moją kobietą stąd płeć pod nickiem inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 13:58, niunkaaaa napisał:

laptop w porzadku. Kupiłem go (Acer emachines 510 bodajrze) w media m w wyprzedazy za
999zł. Miał Celerona 2,13, 1GB RAM, dysk 160gb, grafike X3100 intel. trzeba bylo tylko
zrobic normalny system bo domyslnie byla jakas tekstowa wersja linuxa (linpus czy jakos
tak). Wykonanie jest ok, bateryjka trzyma ok 3h wiec nie tak źle. Jestem z niego zadowolony.


Już się dowiedziałem co to za coś i widzę, że to ten sam lapek co opisujesz, tylko HHD 120GB. Też ma linpusa :P

To z Media Expert :P

Dnia 06.01.2009 o 13:58, niunkaaaa napisał:

Jakby ktoś widział jakąś ofertę z podobnym lapkiem tak do 1tys zł to proszę o info bo
chce kupic kolejny:) Wiem, ze na wakacjach w biedronce byl taki sam tylko z dyskiem
120gb za 888zł.


Biedronka miała o cała stówę taniej... bo w tym ME mają za 988 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy laptop do gier, który uciągnął by takie tytuły jak Wiedźmin:Edycja rozszerzona, Far Cry2 cz Mirror''s Edge prosił bym o podanie chociaż nazwy i ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie orientuje się w przystosowaniu lapków do gier, więc chciałbym się zapytać co by poszło [na niedużej rozdzielczośći i średnich detalach] na tym sprzęcie:

AMD Athlon 64 (Dual Core) 1.9 GHz
1 024 MB RAM
ATI Mobility Radeon HD3200 (DirectX10, SM 4.0, Avivo)

ew. po rozszerzeniu pamięci do powiedzmy 4 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 16:23, Mati1990 napisał:

Jaki jest najlepszy laptop do gier, który uciągnął by takie tytuły jak Wiedźmin:Edycja
rozszerzona, Far Cry2 cz Mirror''s Edge prosił bym o podanie chociaż nazwy i ceny.

W najnowszym CD ACTION jest test laptopów dla graczy. Ale od razu nastaw się na cenę 4000 i w górę, jeśli chcesz grać w najnowsze produkcje :/ Lepiej kupić porządnego desktopa i netbooka, wtedy masz dwa specjalizowane urządzenia, a nie coś do wszystkiego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 19:03, Quatre napisał:

W najnowszym CD ACTION jest test laptopów dla graczy. Ale od razu nastaw się na cenę
4000 i w górę, jeśli chcesz grać w najnowsze produkcje :/ Lepiej kupić porządnego desktopa
i netbooka, wtedy masz dwa specjalizowane urządzenia, a nie coś do wszystkiego :]


Mógłbyś z grubsza przytoczyć jakie modele przedstawiono w tym zestawieniu? Chociaż 1,2 i 3 miejsce, cena, model oraz konfiguracja. Będę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 19:29, 88Bonzo napisał:

Mógłbyś z grubsza przytoczyć jakie modele przedstawiono w tym zestawieniu? Chociaż 1,2
i 3 miejsce, cena, model oraz konfiguracja. Będę wdzięczny.

Jasne, oto wyróżnione modele:
POWER
ASUS G70SG - cena 9569 zł :D
C2D T9300 2,5 GHz
4GB RAM
2x320 GB HDD
GF 9800M GTS 1GB
Blu ray
17,1", waga 4,79kg, mikry czas pracy na bateriach

MSI GT735 - 4502 zł
AMD Turion 2,2 GHz
4GB RAM
320 GB HDD
ATi HD 3850 512 MB
17", 3,2 kg

HP HDX18 - 4990 zł
C2D P8600 2,4 GHz
4GB RAM
2x250 GB HDD
GF 9600M GTX 512MB
blu ray
18,4", 4,06 kg

ECO
Icom Prestige Book 9330 - 3999zł
C2D P8400 2,26 GHz
2GB RAM
250 GB HDD
GF 9600M GTX 512 MB
17", 3,2 kg

Jako godne uwagi z racji na dobry stosunek cena/jakość wskazano też Aristo Vision I375 oraz Vision I475-E136.

A konkluzja Allora była taka, jaką ja zasugerowałem w poprzednim poście: lepiej kupić stacjonara do grania i note/netbooka do celów mobilnych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 10:23, Quatre napisał:

Jasne, oto wyróżnione modele:


Dzięki wielkie :D hehe pierwszy model zabił mnie na starcie :D 10k za lapka :D o zgrozo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:08, 88Bonzo napisał:

Dzięki wielkie :D hehe pierwszy model zabił mnie na starcie :D 10k za lapka :D o zgrozo
:D

Mnie na starcie zabiło jak spojrzałem an wielkość matrycy, no i co z tym związane - ciężar tych komputerów :/ Takie kloce to nie wiem kto kupuje. Niewiele przecież łatwiej to się przenosi niż normalnego desktopa, a o jakiejkolwiek mobilności (czyli noszenie kompa do szkoły/na uczelnię/ do pracy) można zapomnieć :/ Ech, marzy mi się netbook... Po co kupowałem normalnego laptopa we wrześniu, teraz mogę tylko wzdychać już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:51, Quatre napisał:

Mnie na starcie zabiło jak spojrzałem an wielkość matrycy, no i co z tym związane - ciężar
tych komputerów :/ Takie kloce to nie wiem kto kupuje. Niewiele przecież łatwiej to się
przenosi niż normalnego desktopa, a o jakiejkolwiek mobilności (czyli noszenie kompa
do szkoły/na uczelnię/ do pracy) można zapomnieć :/ Ech, marzy mi się netbook... Po co
kupowałem normalnego laptopa we wrześniu, teraz mogę tylko wzdychać już :)


A no masz rację, ja przy kupnie również zważałem na to by zaopatrzyć się w "piętnastkę" bo nie na rękę mi dźwiganie krowy na uczelnie, czy gdziekolwiek. W sumie bez wielkiej rewelacji te komputerki, jestem tylko ciekaw jak sprawuje się w praniu taki laptopowy GF 9800M GTS 1GB :D Cena to już przegięcie :D Ciekawe czy w ogóle jest / jak jest to jaki popyt na takie sprzęty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką konfigurację:

Intel Core 2 Duo procesor T5750 (2 GHz ,667 MHz FSB, 2 MB L2 cache)
18.4"Full HD 1080 Acer CineCrystal LCD
GeForce 9500M GS TurboCache
4 GB DDR2
320GB HDD
Blu-ray Disc
Cena:4999zł

Waga 3-4 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 19:26, Quatre napisał:

> Byłem oglądać dziś tego lapka, całkiem nieźle się prezentuje i chyba w niego zainwestuje.

> Cena (2899 Pln) też przystępna, więc jeśli mi go do jutra nie wykupią wykładam kasę:-)

> dzięki raz jeszcze za info, bez tego forum kupiłbym pewnie jakieś badziewie, a tak
wiem,
> że ktoś już to sprawdził.
> POzdr
:D Fajnie, że mogłem pomóc. 2899 to trochę drogo, w Ceneo.pl sporo tańsze oferty można
znaleźć. A jakbyś kupował w Komputroniku i jeszcze coś do tego byś brał, to targuj się
- mi kilkadziesiąt złotych opuścili :)


No to mam...
Heh, leży sobie na biureczku i czeka, aż go odpale ;-)
Powinienem na coś uważać, jakieś czary, czy cuś przed odpaleniem? : - P

Mam nadzieję, że będę zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie Panowie i Panie poradzić coś o przekątnej ~14 cali, do ok. 3tys.zł, co miałoby lepszą grafę niż HD3470? :(
Przeglądam wciąż te laptopy i tak naprawdę to nic poza ASUSem serii F8 nie znajduję. Ale w większości ładują tam gówniane HD3470 :/
Czekam jeszcze bo ceny zaczną w końcu spadać od ok. połowy stycznia, może coś się zmieni w tej materii, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 20:03, Isil napisał:

No to mam...
Heh, leży sobie na biureczku i czeka, aż go odpale ;-)
Powinienem na coś uważać, jakieś czary, czy cuś przed odpaleniem? : - P

Nie przypominam sobie. Instalować trzeba system na początku, ale komputer prowadzi jak po sznurku.

Dnia 07.01.2009 o 20:03, Isil napisał:

Mam nadzieję, że będę zadowolony

Zapewne :) Życzę udanego użytkowania i zadowolenia z zakupu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 20:37, S4jm0n napisał:

Czy możecie Panowie i Panie poradzić coś o przekątnej ~14 cali, do ok. 3tys.zł,
co miałoby lepszą grafę niż HD3470? :(
Przeglądam wciąż te laptopy i tak naprawdę to nic poza ASUSem serii F8 nie znajduję.
Ale w większości ładują tam gówniane HD3470 :/
Czekam jeszcze bo ceny zaczną w końcu spadać od ok. połowy stycznia, może coś się zmieni
w tej materii, jak myślicie?

Po co Ci do 14 calowego lapka dobra grafa? Małe kompy kupuje się dla mobilności, a w przypadku mobilnego komputera przydaje się długi czas pracy na baterii, ergo - z wbudowaną grafą preferowany, bo wiadomo, znacznie dłużej potrzyma. Druga sprawa, że na takim małym ekranie to o komforcie grania można zapomnieć :/ Po co więc taki zestaw?
Gwoli sprostowania - w serii F8-Sn jest montowany też GF 9500M GS, nie tylko Radeon. Nie orientuję się zbytnio który lepszy, być może GF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 20:37, S4jm0n napisał:

Czy możecie Panowie i Panie poradzić coś o przekątnej ~14 cali, do ok. 3tys.zł,
co miałoby lepszą grafę niż HD3470? :(


A może być minimalnie większy, tj. 15,4''''? Jeśli tak, to polecam Paviliony, np. ten: http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Pavilion_dv5_1160ew/pelny,id,63305/

Moja przyszła żona sobie kupiła jedną z poprzednich wersji tego modelu (dv5-1040) i jest bardzo zadowolona. Bardzo dobra wydajność graficzna. Sam osobiście jeżeli będę coś sobie kupował dla siebie, to też na pewno będzie to któryś z pavilionów, np. ten: http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Pavilion_dv7_1199ew_Bronze_Speed_/pelny,id,63311/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować