Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2009 o 20:37, S4jm0n napisał:

Czy możecie Panowie i Panie poradzić coś o przekątnej ~14 cali, do ok. 3tys.zł,
co miałoby lepszą grafę niż HD3470? :(
Przeglądam wciąż te laptopy i tak naprawdę to nic poza ASUSem serii F8 nie znajduję.
Ale w większości ładują tam gówniane HD3470 :/
Czekam jeszcze bo ceny zaczną w końcu spadać od ok. połowy stycznia, może coś się zmieni
w tej materii, jak myślicie?

coś małego i do gier ? - komórka, coś większego i do gier PC, mobilnego ? netbook, np msi wind, albo grasz albo net coś trzeba wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze wiem co juz chce sobie kupic za lapka, to zapytam was. Czy oplaca sie kupic cos takiego za 5200zl?? :

http://www.allegro.pl/item527008869_hp_pavilion_hdx18_p8600_4gb_500_gf9600_blu_ray_tv.html
http://www.allegro.pl/item521845192_notebook_hp_pavilion_hdx18_1080ew_ft179ea_33418.html

Nie wzorujcie się ceną z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matryca locha widać że lapek typowo stacjonarny, od razu szukaj torby/plecaka pod niego
Dyski bym wymienił na 2x 320GB 7200rpm, właśnie taki sobie jeden sprawiłem i rewelka

Jak dla mnie stanowczo za duży, ale o gustach się nie dyskutuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 02:01, Vilmar napisał:

A może być minimalnie większy, tj. 15,4''''? Jeśli tak, to polecam Paviliony, np. ten:
http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Pavilion_dv5_1160ew/pelny,id,63305/


No najwyraźniej będę musiał zdecydować się na 15''''.
Wyjaśnię dlaczego zależało mi na 14'''' - przede wszystkim mobilność jak już ktoś wspomniał. Niby minimalnie niewielka różnica ale już wygodnie trzyma się takiego na kolanach powiedzmy w autobusie. Mam okazję to porównać, bo znajomy ma zarówno 15.4'''' jak i 14'''' ASUSa i ta niewielka różnica jest znacząca jednak.

No ale widzę, że nie można mieć wszystkiego. Przynajmniej nie za 3k. Przekonałem się o tym przeglądając internet i czytając Wasze wypowiedzi.

Dzieki Vilmar za tą propozycję. Zastanowię się nad Pavilionem i poprzeglądam modele HP. Co w takim razie jeszcze z Asusem ? Może coś z serii F5?
(W żadnym wypadku nie jestem nastawiony na NIE jeśli chodzi o HP, czy też nie faworyzuję ASUSa. Po prostu im więcej alternatyw, tym wybór jest prostszy. A nie ukrywam, że wygląd HP potrafi ująć ;) ) Toshiba odpada ze względu na rozmieszczenie gniazd :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę Toshibę U400? Ma 13,3 cala, jest leciutka i ma wbudowaną grafę, dzięki czemu nieźle trzyma na akumulatorach. Kosztuje w granicach 3 koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 18:32, Quatre napisał:

A brałeś pod uwagę Toshibę U400? Ma 13,3 cala, jest leciutka i ma wbudowaną grafę, dzięki
czemu nieźle trzyma na akumulatorach. Kosztuje w granicach 3 koła.


Tak brałem, ale w tej cenie to tam siedzi zintegrowana X3100, która wg. tego rankingu - http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html - jest najprościej mówiąc śmieciem. A poza grami od czasu do czasu (np. GTA IV, które spodziewam się, że powinno pójść na później wymienionym sprzęcie), będzie mi on potrzebny do programów wykorzystujących 3D - SolidWorks, Inventor, Abaqus.
Generalnie kiedy ten laptop nie będzie mobilny, to będzie stał na biurku jako jednostka centralna, do którego będę podłączać monitor, klawiaturę, myszkę, kartę dźwiękową. Dlatego zależało mi na małym rozmiarze (mobilność), a dobrych parametrach (wydajna jednostka w domu). No ale będę musiał zdecydować się na 15''''.

Wybór chyba padnie na:
http://allegro.pl/item526125488_hp_pavilion_dv5_1160ew_p7350_4_gb_geforce_9600gt.html
Jest dobra grafa (9600GT), 320GB HDD, 4GB RAM, 2x2.0Ghz (mogło być lepiej ale nie ma co narzekać), HDMI, Bluetooth (w niektórych wersjach nie ma), 2 lata gwarancji. Zdaje się, że dobra oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 23:16, blacklio2 napisał:

Oto i kryształowa perełka odnośnie HP, wpadki zdarzają się najlepszym ale zniesmaczenie
pozostaje
http://forum.purepc.pl/Laptopy-notebooki-urzadzenia-przenosne-f60/Reklamacja-Hp-Pieklo-t286484.html

Polska to zajebisty kraj, eech

ja miałem zupełnie inne doświadczenia z serwisem HP, zostałem bardzo miło szybko i profesjonalnie obsłużony, za darmo pomimo że laptop nie miał już gwarancji. Cała naprawa z przesyłką 7 dni, wymieniono płytę główną. Tak więc ja Hp ze względu na obsługę serwisową polecam. Zero problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, W ogóle kupiłem niedawno laptopa i dzisiaj doszedl, myslalem ze nie bedzie windowsa, ale jest. Pisze ze trzeba windowsa uaktywnic w ciągu ponad 20 dni, mam z tym problem. Nie wiem czy to orginal, nie ja wgrywalem, prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:24, mikus97 napisał:

Witam, W ogóle kupiłem niedawno laptopa i dzisiaj doszedl, myslalem ze nie bedzie windowsa,
ale jest. Pisze ze trzeba windowsa uaktywnic w ciągu ponad 20 dni, mam z tym problem.
Nie wiem czy to orginal, nie ja wgrywalem, prosze o pomoc

jest prosta sprawa jeśli masz naklejkę z licencją i kluczem nie ma sprawy windows jest jak najbardziej legalny, jeśli nie, windows jest nielegalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:27, blacklio2 napisał:

Kolego wypada poczytać instrukcję od tego lapka

nie dali instrukcji, a co do licencji do nie ma, jest tylko naklejka na laptopie windows xp ale to nic nie znaczy
nie dali licencji ani nic, no to poradzicie cos z tą aktywacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAK TO NIE DALI INSTRUKCJI?! Może jeszcze powiesz, że pudełka nie ma, laptop przyszedł w kopercie bąbelkowej... Sprzedawca MUSI dołączyć instrukcję... Jeżeli nie ma takiej naklejki to jeszcze nic nie znaczy, możliwe, że została dołączona i jest gdzieś w papierach od laptopa. Poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 20:30, kurczak-AFC napisał:

JAK TO NIE DALI INSTRUKCJI?! Może jeszcze powiesz, że pudełka nie ma, laptop przyszedł
w kopercie bąbelkowej... Sprzedawca MUSI dołączyć instrukcję... Jeżeli nie ma takiej
naklejki to jeszcze nic nie znaczy, możliwe, że została dołączona i jest gdzieś w papierach
od laptopa. Poszukaj.

to jest uzywany laptop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy to windows orginalny, a jak nie orginalny to pomozcie, ludzie myslicie ze mi jeszcze zostalo pieniedzy po tym lapotopie? najlepiej powiedziec zainwestuj w orginal ja nie mam na wszystko kasy, bądzcie wyrozumiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować