Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2009 o 20:53, kurczak-AFC napisał:

Ja jestem: wywal windowsa, wsadź ubuntu albo inne linuxowe dziecię.
A w winde teraz nie inwestuj.

wsadz ubuntu i nie graj w polowe gierek...jasne...dzieki za rade :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam taniego laptopa (do około 2000zł) do prac biurowych, przedewszystkim przeglądanie internetu. Macie jakieś propozycje? Liczy się dla mnie przedewszystkim jak najmniejsza awaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze mówi się że to używka, nikt tutaj wróżką nie jest, instrukcja zawsze powinna być jak nie to poszukaj na stronie producenta.
Co to za naklejka zna laptopie, jeśli jest na niej klucz/numer seryjny to zadzwoń i aktywuj tego windowsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 21:16, player000 napisał:

szukam taniego laptopa (do około 2000zł) do prac biurowych, przedewszystkim przeglądanie
internetu. Macie jakieś propozycje? Liczy się dla mnie przedewszystkim jak najmniejsza
awaryjność.



http://www.allegro.pl/item522822221_compal_jhl91_t3200_4gb_800_320gb_montevina_bonusy.html Polecam tylko tyle że trzeba doliczyć koszt systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 15:59, MLODY2K6 napisał:

Jako ze wiem co juz chce sobie kupic za lapka, to zapytam was. Czy oplaca sie kupic cos
takiego za 5200zl?? :

http://www.allegro.pl/item527008869_hp_pavilion_hdx18_p8600_4gb_500_gf9600_blu_ray_tv.html
http://www.allegro.pl/item521845192_notebook_hp_pavilion_hdx18_1080ew_ft179ea_33418.html

Nie wzorujcie się ceną z allegro.


Ja mam paviliona 1199 dv5 ma takie same możliwośći (z wyjątkiem dysków bo ma tylko jeden 320 gb) i mniejszy ekran (15.4) powiem tak nie ma sensu kupować lapka stacjonarnego. To ma być urządzenie mobilne. taki będzie dość ciężki i nieporęczny. ja mojego biorę do autobusu w podróż itd i nie ma prlb miejsca na biurku też nie zabiera a jak chce pograć podłączam go pod monitor od mojej stacjonarki i tyle;P wydaje mi się że to lepsze wyjście i blisko 1000 zl tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedzieli jadę na Samsungu R510. Muszę przyznać, że to całkiem ciekawy sprzęt. Jak na moje wymagania wystarczający, cicho pracuje, ładny wygląd, ma wszystko czego oczekuję od takiego sprzętu. W razie pytań służę informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że truję Wam tak dupę ale zapytam ostatecznie, czy to dobry wybór. A mój wybór padł na:
http://www.allegro.pl/item526125488_hp_pavilion_dv5_1160ew_p7350_4_gb_geforce_9600gt.html

(Kryteria były proste: do 3k zł, możliwie najbardziej wydajny, Toshiba, Compal odpadają, Asus mi nie podszedł konfigiem w tej cenie).
Oferta jest jak dla mnie OK. Chcę go jutro zamówić więc postanowiłem zapytać się jeszcze ostatni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 22:38, S4jm0n napisał:

(Kryteria były proste: do 3k zł, możliwie najbardziej wydajny, Toshiba, Compal odpadają,
Asus mi nie podszedł konfigiem w tej cenie).

Do 3 k - nie wiem jak tam u Was, ale u nas w Sosnowcu 3099 to jest PONAD 3k, nie poniżej :P

Dnia 16.01.2009 o 22:38, S4jm0n napisał:

Oferta jest jak dla mnie OK. Chcę go jutro zamówić więc postanowiłem zapytać się jeszcze
ostatni raz.

Komputer w porząsiu. Jeżeli z wyglądu Ci pasuje, to bebechy są ok. Ale nie licz na długą racę na baterii w takiej specyfikacji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 02:39, Quatre napisał:

Do 3 k - nie wiem jak tam u Was, ale u nas w Sosnowcu 3099 to jest PONAD 3k, nie poniżej
:P


A u nas w W-wie to zależy od kursu dolara mozambijskiego. Od wczoraj 50 miliardów mozambijskich to aż 3 USD więc pozwoliłem sobie na lekki wychył ;)))

Dnia 17.01.2009 o 02:39, Quatre napisał:

Komputer w porząsiu. Jeżeli z wyglądu Ci pasuje, to bebechy są ok. Ale nie licz na długą
racę na baterii w takiej specyfikacji :/


Wygląd pasi. Na długą pracę niestety nie liczę :/ Spodziewałem się tego biorąc 15'''', a nie 14'''' jak na początku zakładałem ale już pisałem czemu taki wybór :)
No to zamawiam...
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 12:18, blacklio2 napisał:

Tutaj głównym pożeraczem energii jest proc i karta graficzna, wielkość matrycy ma drugorzędne
znaczenie


Aha, dobrze wiedzieć :) W takim razie zaczynam pojmować, czemu tak naprawdę ciężko znaleźć sensowną grafikę w 14'''', pomijając względy gabarytowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 14:53, S4jm0n napisał:

Aha, dobrze wiedzieć :) W takim razie zaczynam pojmować, czemu tak naprawdę ciężko znaleźć
sensowną grafikę w 14'''', pomijając względy gabarytowe.

To nie jedyna tego przyczyna. Jasnym jest, że do grania oprócz mocnej karty graficznej przydałby się też duży wyświetlacz, którego w czternastkach brak :/ Bo trzeba zaznaczyć, że "czternastki" nie są od "piętnastek" mniejsze jedynie o cal, ale o 1,3 cala, a przy tak niewielkim rozmiarze kranu robi to naprawdę sporą różnicę. Co nie zmienia faktu, że uważam 14,1 cala za optymalną wielkość ekranu w laptopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam szukam laptopa do domowego użytku (aby tez dało się na nim pograć w starsze gierki np. WoW :) itp. ) cena w granicach 2000zl
Co myślicie o tym laptopie: Toshiba Satellite A300-1G2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 20:23, ktos napisał:

witam szukam laptopa do domowego użytku (aby tez dało się na nim pograć w starsze gierki
np. WoW :) itp. ) cena w granicach 2000zl
Co myślicie o tym laptopie: Toshiba Satellite A300-1G2 ?

Za 2000 jest w Electro World w promocji Acer z prockiem AMD 2,2 GHz, 3 GB RAM, GF 8600 i Bluray. Jak za takie pieniądze, to naprawde warto. WoW pójdzie, a przy użyciu kabla HDMI film z Bluraya nawet będzie można na dużym TV obejrzeć.
A propos Toshiby A300 - te komputery świecą się jak psu jajca, i to zarówno z zewnątrz, jak i w środku :/ Jakościowo to podobno stany średnie, wygląd - rzecz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 22:05, Quatre napisał:

> witam szukam laptopa do domowego użytku (aby tez dało się na nim pograć w starsze
gierki
> np. WoW :) itp. ) cena w granicach 2000zl
> Co myślicie o tym laptopie: Toshiba Satellite A300-1G2 ?
Za 2000 jest w Electro World w promocji Acer z prockiem AMD 2,2 GHz, 3 GB RAM, GF 8600
i Bluray. Jak za takie pieniądze, to naprawde warto. WoW pójdzie, a przy użyciu kabla
HDMI film z Bluraya nawet będzie można na dużym TV obejrzeć.
A propos Toshiby A300 - te komputery świecą się jak psu jajca, i to zarówno z zewnątrz,
jak i w środku :/ Jakościowo to podobno stany średnie, wygląd - rzecz gustu.


jak byś mógł podać link bo nie mogę znaleźć pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu Acer nie? Ja akurat mam Acera i jest w porządku. Dawniej ta firma produkowała laptopy bardzo marnej jakości, jednak teraz dużo się zmieniło. W innym wypadku nie wziąłbym Acera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakiś czas temu, dlatego nie wierzę tej firmie do dziś, możliwie że coś się zmieniło ale do dziś pamiętam trzeszczące obudowy, popękane zawiasy dlatego mam urazę do tych producentów. Wolę kupić HP, Toshiba, Asusa o Sony, Lenovo nie wspominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować