Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam.

W czerwcu wyprowadzam się od rodziców a więc potrzebny jest jakiś sprzęt nowy. Jakiego laptopa mi polecicie w przedziale cenowym 3000-3500 zł, będzie używany głównie do pracy, muzyki, ewentualnie czasem odpalę sobie jakiegoś dobrego RPGa ;) I czy warto teraz inwestować w Blu-Ray w lapie? Co prawda mam PS3, lecz technologia szybko pędzi do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 09:28, Samurai_Nobuke napisał:

Witam.

W czerwcu wyprowadzam się od rodziców a więc potrzebny jest jakiś sprzęt nowy. Jakiego
laptopa mi polecicie w przedziale cenowym 3000-3500 zł, będzie używany głównie do pracy,
muzyki, ewentualnie czasem odpalę sobie jakiegoś dobrego RPGa ;) I czy warto teraz inwestować
w Blu-Ray w lapie? Co prawda mam PS3, lecz technologia szybko pędzi do przodu.

Szybciej czy póżniej wejdzie Blu - Ray do PC. Na razie są tylko filmy na Blu - Ray a może kiedyś gry będą.
http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/HP_Pavilion_dv5_1150ew/pelny,id,63308/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile obecnie trzeba szykować kasy na lapka wyłącznie do prac biurowych? Nic od niego nie wymagam, ot, żeby chodził szybko, sprawnie i długo. A im taniej tym lepiej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taniej się nie da? Jak mówiłem tylko i wyłącznie net i aplikacje biurowe jak word, excel czy powerpoint. Do 1500 nie da się wyrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 17:24, JayL napisał:

Taniej się nie da? Jak mówiłem tylko i wyłącznie net i aplikacje biurowe jak word, excel
czy powerpoint. Do 1500 nie da się wyrobić?


Ja w promocji kupilem acera emachines e520 za 1599zl z taką oto konfiguracją:

Celeron dual Core T1600 @1,66ghz
1GB RAM
dysk 160GB
Intel x4500
nagrywarka plus bezprzewodowa karta sieciowa itp

Laptopik dziala super, mimo, że to jeden z najtanszych modeli. Idealnie pasuje do ogladania filmow, surfowania po necie i do róznego rodzaju prac biurowych. Do grania w starsze gry tez sie nadaje;)
Nawet BF heroes pieknie działa podobnie jak NFS Carbon i wszystkie wcześniejsze. COD 2 działa równiez bardzo dobrze, COD4 jeszcze nie patrzylem ale na forach czytalem ze dziala w 800x600 w medium.
Teraz widzialem w promocji za 1650zł ten sam laptop ale mial 2gb ram i Viste na pokladzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 19:35, igor8472 napisał:

A najważniejsze kryterium, jakie widełki cenowe ?:-)


brak ale bym wolał dla porównania tańszy i droższy przykład bym wolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 15:52, blacklio2 napisał:

Jak chcesz żeby gierki w miarę śmigały polecam MSI EX625 ( grafika 4670 DDR3)

Ja raczej odradzam kupowanie laptopów MSI. Sam jestem nieszczęśliwym posiadaczem laptopa tej firmy i niestety jeśli przydarzy się nieszczęście i poleci do naprawy, to jest duża szansa, że wróci z nową usterką. Na matrycy pojawiły się *grupy* martwych subpikseli (po koło 20-30 w jednym miejscu) - wymienili ją, ale nowy BIOS (wgrany bez powodu) nie chciał wyłączać wiatraczka - hałas nieziemski. Po wymianie na inny bios - siadła pamięć. Jeszcze były problemy z nagrywarką DVD, a obecnie (po gwarancji) - z dyskiem. Aha - wymieniona matryca też zaczyna pokazywać defekty.

Na dodatek przy wymianie matrycy, ubrudzili szybę od spodu - więc efekt jest dość nieestetyczny. Ponadto zgubili mi jedną z gumowych podstawek i laptop się trochę ślizga na niektórych powierzchniach.

Sprzęt kupowałem już jakieś 2-3 lata temu - wtedy za 4300PLN, więc dość drogo.

Dlatego odradzam sprzęt MSI - są tanie w stosunku do mocy, ale niestety odbija się to na jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Idę na studia i potrzebuję laptopa. Mam około 2-3tys. Laptop będzie służył do pracy, ale nie ukrywajmy również do gier, muzyki, filmów, neta itp. Chciałbym kupić dobry sprzęt który pochodzi mi kilka lat.
Co powiecie o tym modelu: http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbook...ny,id,69295/
Może macie jakieś inne alternatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2009 o 22:43, Garesh_Oriel napisał:

Witam.

Idę na studia i potrzebuję laptopa.


Po co żeby ci gruchnał na auli i żeby nie było czego zbierać? Lapek jest dość duży i na auli będziesz musiał go bardzo pilnować, a do pisania to lepiej kup sobie minilaptopa(netbook)z 10 calowym ekranem długą wytrzymałością baterii i dużą poręcznością lub po prostu pisz w zeszycie lub kup sobie dyktafon. To dobre rady już widziałem kolesia, któremu laptop spadł bo zsunał się z podestu(nie byłe czego zbierać).

Dnia 17.05.2009 o 22:43, Garesh_Oriel napisał:

Mam około 2-3tys. Laptop będzie służył do pracy,
ale nie ukrywajmy również do gier, muzyki, filmów, neta itp. Chciałbym kupić dobry sprzęt
który pochodzi mi kilka lat.
Co powiecie o tym modelu: http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbook...ny,id,69295/
Może macie jakieś inne alternatywy?


A jeżeli chodzio dobry sprzęt to ten
http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/Asus_X61SL_6X010C/pelny,id,72850/
jest naprawdę dobry, tym bardziej że kosztuje 3 tyś zł a ma nową wersję Radeona, oraz 4 BG RAM, dwurdzeniowy procek 2.0 GHz, 16 calowy ekran i 4 wejścia USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam laptopa Toshiba. Chciałbym zainstalować ponownie system. Dowiedziałem się o partycji ukrytej i instalatorze znajdującym się na niej. Jak uruchomić ten instalator? Do laptopa nie była dołączona żadna płyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 19:46, igor8472 napisał:

W biedronce to bym nawet ziemniaków nie kupił. Nie obraź się ale co za debil kupuje w
dyskontach komputer...


Nie moja sprawa co on kupuje. Tylko mówię jak się sprawa ma z komputerem. Swoją drogą ten sam komputer jest w Avansie za 1599 zł. Nie widzę różnicy między eMachines z Biedronki, a eMachines z Avansu. I zapewniam, że mój brat nie jest debilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 19:36, Mysterum napisał:

/.../
Mój brat kupił ten komputer w sierpniu ubiegłego roku w promocji w Biedronce za 1199
lub 1299 zł :) ;p


no właśnie, w ubiegłym roku. teraz elektronika podrożała. W listopadzie np. kupilem Radeona 4850 za 410zł a teraz ten sam model kosztuje 590zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A własnie tu jest kruczek że to niekoniecznie musi być ten sam komputer :-). Praktyka robienia przez producentów dla większych odbiorców tych samych modeli z gorszych komponentów i z krótszą gwarancją, bo skorzystają na tym i oni i taki np. media jest częsta. W CD-Action fajny artykulik o tym był w ''Nie daj się nabrać''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować