Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam, chcę kupić lapka do 3 tyś troszke może ponad, a wogóle się na nich nie znam. Co byście polecili, jaką firmę? Myślałem o Dell Studio 1555/ jakaś toshiba może jakieś inne propozycjie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba mi 2 laptopy.

Pierwszy do max 3 tyś a drugi za max 2tyś.

W tym za 3tyś chcialbym jakąs w miarę dobrą kartę graficzną w stylu 9600GT, ten za 2tyś też przydaloby się mieć jakąs nie zintegrowana grafe. macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 20:26, blacklio2 napisał:

Zacznij od tego do czego będziesz go używał.


To znaczy ten laptop ma być dla mojej siostry czyli pewnie do internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki rzadziej do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla kobiety :)
Szukaj coś ładnego jak właśnie ten Dell Studio 1555 lub Sony Vaio, Toshiba też jest ładna ale latanie ze szmatką co godzinę by wytrzeć lapka, nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 20:37, blacklio2 napisał:

Czyli dla kobiety :)
Szukaj coś ładnego jak właśnie ten Dell Studio 1555 lub Sony Vaio, Toshiba też jest ładna
ale latanie ze szmatką co godzinę by wytrzeć lapka, nie polecam


No tak ale wygląd to nie wszystko ;p musi też mieć coś w sobie ;] Czyli dobrym wyborem będzie Dell studio 1555 ?
Konkretnie ten model mnie interesuje : http://www.komputronik.pl/index.php/product/81298/Notebooki-i-netbooki/Notebooki/DELL_Studio_1555_T6500_-_ATI4570_-_320GB.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 21:15, blacklio2 napisał:

Ee w tej cenie dostaniesz MSI EX625


A mógłbyś mi podać linka z najkiegoś sklepu bo znaleźć nie moge ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od podejścia kupującego, dla jednych liczy się wydajna grafika i proc, dla drugich zrównoważenie całości.
Głównie różni się kartą graficzną i systemem operacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Rzucam krótką piłkę: czy ten komputer nadaje się do gry - http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/toshiba-satellite-l500d-10r-vhp.bhtml ? (WoW)
Czy ten - http://www.electromarket.pl/product.php?productid=25087 będzie lepszy? Gdybyście mogli mi jeszcze podać ewentualne różnice między nimi, które wpływałyby jakoś na całość, bo osobiście skłaniam się ku temu pierwszemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 16:48, blacklio2 napisał:

Zdecydowanie link nr1, tylko ze szmatką będziesz latał przynajmniej raz dziennie przy
nim :)

Jeśli przy ekranie to nie ma sprawy :) Jeśli o klawisze to już mniej mi się to podoba. Głównie wątpliwości mam co do jego procesora - nie jestem pewien czy AMD Turion radzi sobie tak dobrze jak Intel, na którego polowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2009 o 20:02, Ninger napisał:

Jeśli przy ekranie to nie ma sprawy :) Jeśli o klawisze to już mniej mi się to podoba.
Głównie wątpliwości mam co do jego procesora - nie jestem pewien czy AMD Turion radzi
sobie tak dobrze jak Intel, na którego polowałem.


Turiony może i ustępują nieco Intelowskim rozwiązaniom, ale ja w zestawie nr 1 widzę 2x lepszą kartę graficzną :) A to raczej ona jest istotna w grach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej przy samej obudowie będziesz napierał szmatką :)
Procesorem się nie przejmuj jest OK, w laptopach nie ma w zasadzie odczuwalnej różnicy w wydajności choć takowa istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna mi wycena laptopa, bo chyba go sprzedam.
Kadłubek: Compal EL80
Procesor: Core Duo T2450, 2000 MHz (15 x 133)
RAM: 2x GoodRAM GR667S264L5/1G 1 GB DDR2-667
Grafika: GeForce Go 7600 (256 MB własnej pamięci)
LCD: 15,4", 1280x800
Dźwięk: Realtek ALC883 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
WiFi: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG
Ethernet: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit
Napęd dysków optycznych: Slimtype DVDRW SSM-8515S (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Bateria: Nowa z grudnia o zwiększonej pojemności. Laptop pracuje na niej z włączonym WiFi i przyciemnionym na maxa monitorem prawie 4 godziny (bez 13 minut)

Dysk: mogę zamontować jeden z dwóch. Toshiba 120 GB (oryginalnie była w laptopie, teraz służy jako zewnętrzny dysk w obudowie), lub Samsung 250 GB obecnie włożony. Wolał bym sprzedawać z mniejszym jednak :P
Do tego 3x USB 2.0, 1x Firewire, modem, wyjścia VGA i S-Video, PCMCIA, Express Card, czytnik kart pamięci (SD, MS), czytnik linii papilarnych. Brak IRDA i Bluetooth, ale BT można spokojnie zamontować kupując wewnętrzny moduł.

Obudowa wymieniona we wtorek na znacznie mniej pofatygowaną (teraz jest zaledwie kilka ledwo widocznych rysek, a klapa ma jeszcze folię ochronną.

Wady: w kilku miejscach na monitorze widoczne są jaśniejsze plamki. Podczas grania czy oglądania filmów w większości wypadków nawet tego nie widać, jednak przy jednolitych tłach i rozjaśnionym na maxa monitorze stają się bardziej widoczne (znajomy chciał być miły i na rozgrzaną matrycę zaaplikował zimną piankę do czyszczenia LCD...).
Mogę wołać za to 1.5k czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować