Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Chyba obecnie nie da się kupić nowego notebooka, na którym Vista by źle chodziła - w końcu sprzęt dorósł do wymagań tego systemu ;) (np. 3 GB RAM to właściwie standard). W kwestii konkretnego modelu nic Ci nie doradzę, ale jeśli sprzęt miałby jeszcze ewentualnie służyć do grania, to lepiej omijać modele wyposażone w układy graficzne inne, niż te od nVidii i ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grać na nim nie będę. Zależy mi właśnie na konkretnych modelach, bo wypadłem już z tego całego postępu technicznego i nie mam już pojęcia co jest dobre, a co nie. To może polecisz jaką markę przynajmniej? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem:
Tata powiedział mi: mogę ci kupić komputer ale laptopa a na PCta zbierasz sobie sam.
No i teraz... wiem że laptop ma pewną słabośc a mianowicie kiepsko odtwarza gry.
No i teraz czy istnieją laptopy które bez większego problemu będą mi odtwarzać starsze nowe i gry powstajace przez najbliższe kilka lat, a imusi byz w normalnej cenie oczywiście ;-).
Proszę o szybka odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie MSI EX625 z HD4670 DDR3 cena zaczyna się od 3K PLN, no chyba że jakiś importowany lapek z USA z lepszą grafiką, do 2200 - 2300 ASUS AB50 z HD4570 DDR3, za 4850 wydatek koło 5.2K PLN

Zresztą stacjonarka tez nie wytrzyma więcej jak 1 - 1.5 roku bez upgradu, co najmniej grafiki
Wszystko zależy od budżetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę co najwyżej odradzić ;P. Jestem nie do końca szczęśliwym posiadaczem Fujitsu Siemens i albo mam pecha i trafił mi się wyjątkowo źle zaprojektowany egzemplarz, albo wszystkie notebooki tej firmy zaprojektował upośledzony szympans. Obudowa podczas pracy "trzeszczy", PCIe karty graficznej samo przełącza się między 16x a 1x (ponoć to jakiś problem z zarządzaniem energią, podobno wszystkie FS tak mają), złącza dobierał chyba jakiś głupek (np. 2x USB plus jedno hybrydowe USB/eSATA to "chyba" trochę za mało). Chyba wystarczy ;).
Ludzie często odradzają Acery (podobno są jakościowo słabe) i HP (słaby serwis - jak coś padnie, to Ci tego na 95% nie dadzą rady naprawić), natomiast ja mogę jedynie polecić Lenovo (IBM) - moja siostra ma i bardzo sobie chwali :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomóżcie. Potrzebuję laptopa do góra 2 tys. zł. Do użytku domowo-biurowego czyli Ubuntu z Open Officem, internet Wi-Fi, nagrywarka DVD i TV-OUT. Do tej ceny nie widziałem laptopa z takim wyjściem, tylko D-sub. Znalazłem więc na Allegro taką przejściówkę: http://allegro.pl/item729929933_kabel_vga_d_sub_to_s_video_rca_karty_z_tv_out_km5.html i tu pytanie czy każy laptop takie coś obsłuży?

Czy taki laptop jest dobry i obsłuży tą przejściówkę?
http://allegro.pl/item749565343_laptop_asus_k50ab_2x2_1_2gb_250g_2xati_15_6hd_led.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, potrzebowałbym wszelkie sterowniki (bo nie wiem jakie są potrzebne, czy tylko karta graficzna, czy tez do plyty gł.) do tego oto laptopa ASUS K50AB-SX023A
Pomóżcie, proszę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega kupił sobie laptopaToshiba Satellite L300-1AS i ma co do niego kilka pytan ale jako iz nie ma tu konta to ja je zadam:P Czy zna ktos jakas dobra podkładke pod laptopa bo mu strasznie sie grzeje? Bo on ma problem ze laptop ma dlugosc 360mm a normalnie niby podkładki maja 320mm (ja sie tam nie znam tylko przekazuje i nie wiem czy to prawda:P) Tak wiec czy zna ktos jakas podkladke o dlugosci 360mm a jak nie to czy mozna kupic podkladke mniejsza czy musi jednak miec takie same wymiary co laptop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 11:38, Grzybek90 napisał:

Moj kolega kupił sobie laptopaToshiba Satellite L300-1AS i ma co do niego kilka pytan
ale jako iz nie ma tu konta to ja je zadam:P Czy zna ktos jakas dobra podkładke pod laptopa
bo mu strasznie sie grzeje? Bo on ma problem ze laptop ma dlugosc 360mm a normalnie
niby podkładki maja 320mm (ja sie tam nie znam tylko przekazuje i nie wiem czy to prawda:P)
Tak wiec czy zna ktos jakas podkladke o dlugosci 360mm a jak nie to czy mozna kupic
podkladke mniejsza czy musi jednak miec takie same wymiary co laptop?



Polecam Zalmana ZM-NC 1000. Jest ona standardowych rozmiarów ale powiedz mi co to za różnica czy lapek wystaje te parę cm czy też nie ? :) Bo ja nie widzę w tym żadnego problemu. Ważne jest też na ile stopni C laptop się grzeje, gdyż może to okazać się wadą fabryczną i żadna podkładka tu nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 13:36, ArkStorm napisał:

Polecam Zalmana ZM-NC 1000. Jest ona standardowych rozmiarów ale powiedz mi co to za
różnica czy lapek wystaje te parę cm czy też nie ? :) Bo ja nie widzę w tym żadnego problemu.
Ważne jest też na ile stopni C laptop się grzeje, gdyż może to okazać się wadą fabryczną
i żadna podkładka tu nie pomoże.

Dzieki ja sie na tym nie znam a kolega nie wiedzial czy laptop mopze wystawac czy nie:P sądze ze roznicy mu to robic nie bedzie a na ile stopni sie grzeje to musze spytac bo nawet nie wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 16:22, Grzybek90 napisał:

Dzieki ja sie na tym nie znam a kolega nie wiedzial czy laptop mopze wystawac czy nie:P
sądze ze roznicy mu to robic nie bedzie a na ile stopni sie grzeje to musze spytac bo
nawet nie wiem:P


Różnie, najlepiej niech sam sprawdzi jakimś programem np. Everest`em, poda Tobie, a Ty napiszesz na forum. Temperatura podana podczas standardowego użytkowania oraz podczas stresu (najlepiej włączając jakąś wymagającą grę). Wtedy się określi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, potrzebowałbym wszelkie sterowniki (bo nie wiem jakie są potrzebne, czy tylko karta graficzna, czy tez do plyty gł.) do tego oto laptopa ASUS K50AB-SX023A ponieważ chce pracować na XP Pro. a nie na Viscie.
Pomóżcie, proszę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki znajdziesz tutaj:
http://support.asus.com/download/download.aspx

Jak napisal blacklio2 jest to zadanie bardziej czasochlonne by komus chcialo sie to zrobic za Ciebie. Do tego musisz brak pod uwage, ze niektorze urzadzenia moga juz nie miec sterownikow do Win XP.

Co bedzie najlepsze dla Ciebie? Sprobuj dorwac sie do bety Win 7, pojedz na nim do momentu az pojawi sie w sklepach i przerzuc sie naprawde DOBRY system, a nie trzymaj sie kurczowo XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sobie kupić na studia laptopa i zastanawiam się jakie gry na nim pójdą.

Myślałem o czymś rzędu 2,5tysiąca złotych z 512MB kartą graficzną, 4GB RAM i w miarę dobry procesor (oczywiście dwurdzeniowy).

Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować