Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam,

Planuje zakup laptopa do gier (wiem, poroniony pomysł, ale niestety moje warunki nie pozwalają mi na trzymanie peceta) Myślałem nad Asusem g60j. Co o nim sądzicie? Przejrzałem wiele recenzji i ogólem polecany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji, iż Windows zaczyna mnie już wkurzać jeśli chodzi robienie rzeczy innych niż granie zastanawiam się nad zakupem Notebooka, tylko mam teraz problem, czy lepiej kupić MacBooka za 3600zł, czy może kupić zwykłego Notebooka bez systemu i dokupić za te 600zł samo oprogramowanie Apple?

I jeszcze tak na marginesie: jakie wymagania ma Mac OS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam małego, mobilnego laptopa, ale takiego który ma napęd optyczny, najlepiej nagrywarkę DVD. Dlatego wszelkie Eee PC odpadają. Dobrze gdyby miał też 2-rdzeniowy procesor.

Znalazłem taki model: Acer Aspire 2930
http://x-kom.pl/index.php?show_prod=36564

Czy jest więcej do niego podobnych? Jakoś nie doszukałem się. Tylko niech cena będzie w miarę przystępna, max 2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 12:44, Markush napisał:

Z racji, iż Windows zaczyna mnie już wkurzać jeśli chodzi robienie rzeczy innych niż
granie zastanawiam się nad zakupem Notebooka, tylko mam teraz problem, czy lepiej kupić
MacBooka za 3600zł, czy może kupić zwykłego Notebooka bez systemu i dokupić za te 600zł
samo oprogramowanie Apple?

I jeszcze tak na marginesie: jakie wymagania ma Mac OS?

Zdecydowanie lepiej Macbooka .Chodzi o stabilność systemu przecież przede wszystkim .Macbook ma dobrane do siebie komponenty i system jest pod nie dopasowany .Pod jedną konfigurację ,nie pod te notebookowskie .Pamiętaj ,że na Macu masz jedną partycję i ona ci starzy na wszystko a system się nie wydupcy na Ciebie przez to .Do tego studenci i uczniowie (jeśli jesteś takowym) mają 10% zniżkę na Maci .Nie zawiedziesz się na tym .Po kieszeni posmyra ,ale to system idealnym dla tych co się wypieli na Windę .Moim zdaniem notebook + Mac OS mija się z celem .Dlatego właśnie Mac OS nie jest sprzedawany oddzielnie ,ale tylko w zestawie z Macbookiem .

------------------------------------------------------------------------------------- ---------------
Jak jest z długością pracy na netbooku ? Planuję wziąć tego z promocji Ery ,z blue-connectem Samsung N130 za 99zł ,ale chcę wiedzieć ile to to trzyma na baterii w czasie surfowania po sieci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję laptopa w cenie do 3000zł. Rozjarzałem się wśród kilkunastu modeli i wstępnie wybrałem tego:

http://www.allegro.pl/item820508259_sony_vaio_nw21mf_2x2_2_15_5_4gb_500gb_hd4570_win7.html

Co o nim myślicie? Jego głównym zadaniem byłoby surfowanie po necie, gry to tylko miły dodatek, raczej nie korzystałbym z niego często.

Acha i jeszcze coś, która karta graficzna jest lepsza. Radeon 4570 czy 9600 M GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 11:41, Pitej napisał:

Co o nim myślicie? Jego głównym zadaniem byłoby surfowanie po necie, gry to tylko miły
dodatek, raczej nie korzystałbym z niego często.
Acha i jeszcze coś, która karta graficzna jest lepsza. Radeon 4570 czy 9600 M GT?


Jeżeli mówisz że gry to dodatek i nie korzystałbyś z niego często, to wydawanie 3 kafli na laptopa mija się z celem. :) Do 1500zł można mieć netbooka, za 2 kafle całkiem porządnego laptopa z najnowszych serii np. od Asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 16:57, TOCTEP napisał:

>Macbook ma dobrane do siebie komponenty i system jest pod nie dopasowany
Mógłbyś powiedzieć więcej ?

Maci mają mnie gigaherców ,RAMu ,pamięci kart graficznych a działają stabilniej .Dlaczego ? Programy są pod te komponenty wkładane do Maców optymalizowane .W czasie keidy w Windowsie rosną wymagania sprzętowe ,na Macach optymalizuje sie programy pod jak najniższe wymagania .W Macach nie ma setek tysięcy możliwych konfiguracji .Jest zazwyczaj jedna i wspólna dla serii (przykładowo we wszystkich Macach są bodajże procesory tylko i wyłącznie Intela) .Nawet ilość aplikacji jest zmniejszona do tego stopnia ,by zniwelować problem wyboru w wielu aplikacjach ,które są robione tylko i wyłącznie pod Maci ,aby jak najlepiej się na nich spisywały i nie zawodziły .Nie siędzę zbytnio w temacie ,to nie potrafię się wypowiedzieć konkretnie ,ale wszystkie komponenty wkładane do Macbooków nie są randomowe i w wielu konfiguracjach ,tylko zbliżone od jednego producenta ,bo system Mac OS jest właśnie pod nie dostosowany a ingerencja użytkownika w podzespoły ma być minimalna ,bo użytkownik przez lata ma być zadowolony ze swojego Maca nie mieć potrzeby nic w nim zmieniać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2009 o 18:53, jackass napisał:

> >Macbook ma dobrane do siebie komponenty i system jest pod nie dopasowany
> Mógłbyś powiedzieć więcej ?
Maci mają mnie gigaherców ,RAMu ,pamięci kart graficznych a działają stabilniej .Dlaczego
? Programy są pod te komponenty wkładane do Maców optymalizowane .W czasie keidy w Windowsie
rosną wymagania sprzętowe ,na Macach optymalizuje sie programy pod jak najniższe wymagania
.W Macach nie ma setek tysięcy możliwych konfiguracji .Jest zazwyczaj jedna i wspólna
dla serii (przykładowo we wszystkich Macach są bodajże procesory tylko i wyłącznie Intela)
.Nawet ilość aplikacji jest zmniejszona do tego stopnia ,by zniwelować problem wyboru
w wielu aplikacjach ,które są robione tylko i wyłącznie pod Maci ,aby jak najlepiej się
na nich spisywały i nie zawodziły .Nie siędzę zbytnio w temacie ,to nie potrafię się
wypowiedzieć konkretnie ,ale wszystkie komponenty wkładane do Macbooków nie są randomowe
i w wielu konfiguracjach ,tylko zbliżone od jednego producenta ,bo system Mac OS jest
właśnie pod nie dostosowany a ingerencja użytkownika w podzespoły ma być minimalna ,bo
użytkownik przez lata ma być zadowolony ze swojego Maca nie mieć potrzeby nic w nim zmieniać
.

Piszesz jakby to wszystko było zaletą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 20:34, blacklio2 napisał:

Za 2K masz Asus K50AB wydajniejszego nic nie kupisz


O ile go znajdziesz, ja miesiąc temu miałem z tym spory problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam zakupic laptopa ale nie wiem jaki bedzie najlepszy prosze podajcie firme ktora jest najmniej awaryjna (toshiba?) - najlepsza?
Jaki procek i karta najlepsza i czy duzo ram ma znaczenie
To moj pierwszy laptop bedzie wiec jestem zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 11:51, blacklio2 napisał:

Zacznijmy od tego do czego będzie służył i ile masz kaski na niego?

to tak
Chyba zeby podchodzil pod granie (tez filmy itp)
Do 3 kawałków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować