Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2010 o 17:30, TetraGramaton napisał:

A co powiesz na to że widziałem notebooka co wyciągnie Crysisa na full wszystko w 30 fps''ach ?


... ze notebook i tak jest mniej oplacalny? Za czesc ceny tego notebooka mozna miec zwykly komputer, co bedzie kilka razy szybszy (w zaleznosci od zastosowan).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jako, że nie znam się na laptopach, zadaje pytanie (może śmieszne, ale kij z tym): czy jest jakieś rozwiązanie, aby w grach, przy niższych rozdzielczościach (np. 1024x768) w stosunku do mojej (1336x768 - czy jakoś tak) nie było czarnych pasów po bokach? O ile w FPS-ach mi to nie przeszkadza, to w strategie i RPG gra się dziwnie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta graficzna, jaki system? W przypadku Visty i nVidii -> PPM na pulpicie -> Panel sterowania NVIDIA -> Zmień skalowanie monitora płaskiego -> zaznacz "Użyj skalowania NVIDIA" -> kliknij na Zastosuj

Ponadto, jeśli gra "sama z siebie" nie obsługuje rozdzielczości, o którą chodzi, i w ogóle panoramicznych, to pozbywając się tych pasów zafundujesz sobie zniekształcenia obrazu (4:3 zostanie przeskalowane do 16:9 lub 16:10, zależnie od tego, jakie dokładnie proporcje ma matryca w Twoim notebooku), innymi słowy, po ustawieniu rozdzielczości o proporcjach innych, niż te matrycy w notebooku, koło będzie wyświetlane jako elipsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 13:44, TetraGramaton napisał:

Czy można w laptopach włączyć częstotliwość odświeżania powyżej 85 hz ?


Jak monitor obsluguje takie odswierzanie to czemu nie... Ale lapki chyba nie maja takiego odswierzania ;]
A jesli bys podlaczyl zewn. monitor to pewnie by sie dalo (zakladajac, ze ten monitor by zadane odswierzanie obslugiwal).

p.s. mam pewien problem :> Chcialem podlaczyc laptopa (jakis stary HP z 512MB RAM, w tym 64MB VRAM dla karty graficznej) do monitora LG rozdz. 1366x768. Niestety ten LG moze chodzic tylko jako extended desktop (czyli "przedluzenie" i monitora od lapka nie szlo wylaczyc w zaden sposob). Co gorsza widac tylko tapete. Jak uruchomilem Windows Media Player i ustawilem "pomiedzy" jednym monitorem, a drugim, to na lapku widac bylo film, a na monitorze drugim juz nie (bylo widac okno WMP, ale zadnego obrazy filmu, ani jednej klatki).
Najprawdopodobniej karta grafiki jest za slaba, czemu sie troche dziwie, bo film jest na DVD i w sredniej rozdz.), ale czy jest jakis sposob by temu zaradzic?

aha, kabla uzywalem D-Sub (DVI czy innych w 7 czy 8-letnim laptopie nie bylo :P).

z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 13:41, Blackhand napisał:

Jaka karta graficzna, jaki system? W przypadku Visty i nVidii -> PPM na pulpicie ->
Panel sterowania NVIDIA -> Zmień skalowanie monitora płaskiego -> zaznacz "Użyj
skalowania NVIDIA" -> kliknij na Zastosuj

Mam Windę 7 i ATI Mobility Radeon HD 4570.

Dnia 08.03.2010 o 13:41, Blackhand napisał:

Ponadto, jeśli gra "sama z siebie" nie obsługuje rozdzielczości, o którą chodzi, i w
ogóle panoramicznych, to pozbywając się tych pasów zafundujesz sobie zniekształcenia
obrazu (4:3 zostanie przeskalowane do 16:9 lub 16:10, zależnie od tego, jakie dokładnie
proporcje ma matryca w Twoim notebooku), innymi słowy, po ustawieniu rozdzielczości o
proporcjach innych, niż te matrycy w notebooku, koło będzie wyświetlane jako elipsa.

Dzięki za info ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 19:42, Firefly94 napisał:

...
Mam Windę 7 i ATI Mobility Radeon HD 4570.


No to ja nie wiem ;). Podejrzewam, że metoda będzie podobna, jakiś panel kontroli nad grafą ATI musiało wysmażyć, jak nie pod PPM na pulpicie, to może w tray''u hula jakiś menedżer lub coś będzie w windowsowym Panelu sterowania.

Dnia 08.03.2010 o 19:42, Firefly94 napisał:

...

Dzięki za info ;).


Nie ma sprawy :).

TetraGramaton
A po co Ci to? LCD generuje obraz inaczej, niż CRT, dodatkowo wada tej technologii (wysoki czas reakcji) działa w przypadku częstotliwości odświeżania na korzyść LCD, obraz jest stabilny i czytelny przy mniejszej (co więcej, ustawienie ponad 60Hz może nawet w skrajnym wypadku spowodować uszkodzenie LCD, choć zależy to od konkretnego modelu - trzeba sprawdzać w instrukcji, jakie częstotliwości monitor "trawi").
Jeśli chodzi Ci o fps w grach, to nie ma potrzeby manipulować odświeżaniem, wystarczy wyłączyć vsync (synchronizację pionową) w sterownikach karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - Amilo Li3710 (T4200@2.0GHz, 4GB RAM, GMA 4500M, 500GB HDD, Vista Home Basic) za 1399 PLN - opyla się? Nie chodzi mi o odpowiedzi w stylu "dołóż xxx zł, a dostaniesz 2x lepszego", tylko o to, czy za te niecałe 1,4 kzł warto :). Dodam, że notebook ten ma służyć głównie do prac biurowych (Office i takie tam :)), przeglądania Internetu, oglądania filmów, ewentualnie trochę (bardzo amatorsko) do obróbki grafiki.

Druga sprawa - kupiłem sobie ZM-NC1000 i ogólnie jestem zadowolony (ładnie zbiła temperaturę dysku, prawie o 10 stopni, notebook po wyłączeniu jest ogólnie o wiele chłodniejszy), ale:
- wiatraki na większych obrotach dość głośno terkoczą (słychać takie, hm, "trrrrrrrr" ;)), czy to normalne czy mi się trafił jakiś zdefektowany egzemplarz?
- czy praca notebooka na tej podstawce nie wpłynie negatywnie na żywotność HDD (nie da się jej ustawić tak, by notebook był ustawiony poziomo, więc dysk też nie jest ustawiony płasko, równolegle do np. blatu biurka)? Póki co używam zaimprowizowanej podpórki (książki i stare zeszyty jednak do czegoś się przydają ;)), ale wygląda to dość nieestetycznie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko brać jeśli jest gwara

Hmm odnośnie Zalmana na max obrotach mam tylko odgłos powietrza przechodzącego przez otwory w podstawce, można nazwać to wycie nic poza tym.
Lapek u mnie pracuje non stop w takiej pozycji od ponad roku kiedy wymieniłem dysk na 7200 RPM na razie nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Przymierzam się do zakupu Laptopa za rozsądną cenę znalazłem taką konfigurację:
AMD?
Procesor (rodzaj): Turion? 64 X2
Procesor (taktowanie): 2,3
Procesor (pamięć cache): 1024
Procesor (opis): Dwurdzeniowy procesor AMD Turion? X2 RM-76 (2,3 GHz, 1 MB pamięci podręcznej L2)
Matryca (przekątna): 15,6
Matryca (rozdzielczość): WXGA 1366 x 768 (16:9)
Matryca (powłoka): świecąca
Matryca (opis): 15,6-calowy panoramiczny ekran LED HD 16:9 z technologią BrightView (rozdzielczość 1366x768)
Pamięć zainstalowana (pojemność): 2
Pamięć (zajęte/wolne sloty): 1/0
Pamięć (max. pojemność): 4
Pamięć (technologia): SODDIMM
Dysk twardy (pojemność): 320
Dysk twardy (interfejs): SATA
Dysk twardy (prędkość): 7200
Napęd optyczny (typ): Super Multi DVD+/-RW/RAM
Karta graficzna (producent): ATI
Karta graficzna (model): ATI Radeon? HD 3200
Karta graficzna (pamięć): 384
Karta graficzna (pamięć karty): 384


Czy ktoś ma podobną kartę graficzną w swoim laptopie i może udzielić szybkiej odpowiedzi jak sprawuje się w grach?? Nowszych i starszych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 09:43, Amon_Re napisał:

Tak, oglądał filmy, słuchał muzyki, przeglądanie WWW i Gadu Gadu.

a w jakie gry chcesz grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować