Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Przy starcie kompa wystarczy wcisnąć odpowiedni klawisz (a jaki - to już zależy od producenta, zwykle przy starcie pojawia się informacja który to), a wyświetli się opcja wyboru z czego bootować. Wtedy wybierasz swój napęd i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym zapytać na ile mógłbym liczyć jeśli chciałbym sprzedać tego laptopa:

HP Pavilion dv5-1060ew

:: Procesor
Intel Core 2 Duo P8400 2.26 GHz

:: Chipset
Intel PM45

:: Pamięć
3072 MB, Elpida DDR2-800, 2 GB + 1 GB, maks. 4 GB

:: Karta grafiki
NVIDIA GeForce 9600M GT - 512 MB, DDR2, nVIDIA ForceWare 175.86

:: Matryca
15,4 cali 16:10, 1280x800 pikseli, AU Optronics B154EW08 V1 / AUO8174, refleksująca: tak

:: Dysk twardy
320 GB - 5400 rpm, 320GB 5400obr/min WDC WD3200BEVT-60ZCT0

:: Karta dźwiękowa
IDT 92HD71B7

:: Złącza
1 ExpressCard/54, 4 USB 2.0, 1 FireWire, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, 1 eSATA, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: 5 w 1 (SD/MMC/MS/MS Pro/xD), eSATA

:: Łączność
Realtek RTL8168C/8111C Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (10/100/1000MBit), Intel Wireless WiFi Link 5100 (abgn)

:: Napęd optyczny
Optiarc BD ROM BC-5500S

Pełna recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-Pavilion-dv5-1060ew.10746.0.html

Czy realne byłoby uzyskanie 1,5 - 2k złociszy?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 21:39, blacklio2 napisał:

Od tego masz allegro


Dziękuję za rzeczową i wyczerpującą odpowiedz. Chociaż jak miałeś zamiar tak odpowiadać, to mogłeś nic nie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Zastanawiam się nad zakupem netbooka. Musi być nowy i nie być tym tajwańskim syfem za 250zł co na allegro sprzedają. Nie zależy mi na żadnych rewelacjach, ot zwykły netbook do neta i używania w terenie.

Znalazłem 2 modele:

Acer eMachines eM350
ACER ASPIRE ONE AOD250-1042

Cena identyczna, 799zł.

W eMachines dają proca Intel Atom N450 (1.66GHz, 512 KB cache) natomiast w aspire one Intel® Atom™ N270 1.6GHz.
Dyski, RAM i grafika taka sama.
W emachines dają XP, w aspire one jakiegoś Win 7 starter pack.

I tu pytanie, który brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem laptopa. Wybrałem sobie dwa: Lenovo IdeaPad Y560P i Sony VAIO VPC-EB3S1E. Z jednej strony Sony ma pełną klawiaturę numeryczną i "mniej brudzącą się" obudowę, a z drugiej Lenovo ma lepszy dysk twardy i kartę graficzną, jednakże nie mam doświadczenia z tą firmą, a i na obudowie mogą zostawać odciski palców. Czy produkty firmy Lenovo są godne zaufania i polecenia? Jak wygląda serwis gwarancyjny? Który z tych laptopów byście wzięli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 21:22, maniekk napisał:

Witam.
Chciałbym zapytać na ile mógłbym liczyć jeśli chciałbym sprzedać tego laptopa:

HP Pavilion dv5-1060ew



Z jakieś 2000-2500 zł ? Zależy jeszcze czy używany bo jak nie to z 3000 zł. A tak a pro po to ja szukam laptopa właśnie w tym stylu ;) powiedz tylko czy używany czy nie, a jak tak to ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 15:35, plada napisał:

z drugiej Lenovo ma lepszy dysk twardy i kartę graficzną, jednakże nie mam doświadczenia
z tą firmą, a i na obudowie mogą zostawać odciski palców. Czy produkty firmy Lenovo są
godne zaufania i polecenia? Jak wygląda serwis gwarancyjny? Który z tych laptopów byście wzięli?

Ja też nie mam doświadczenia z Lenovo (ale też nie spotykałem jakichś bardzo krytycznych opinii) jednak gdybym miał wybierać, to dla mnie ważne są zawsze "bebechy" a nie wygląd zewnętrzny.
Na randki z tym laptopem nie będziesz raczej chodził, więc to że zostają na nim odciski palców nie powinno być decydującym kryterium. A jak Ci ktoś go skradnie, to być może Twoje odciski na nim będą koronnym dowodem właścicielskim ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama firma Lenovo jest OK, jest spadkobiercą IBM, natomiast serwis w Polsce jest więcej jak tragiczny zresztą o tym można poczytać w necie.
Nie zapomnij że Sony ma obniżone taktowanie GPU wobec referentów, acha i troszkę przepłacasz w Vaio bo płacisz za firmę ''''Sony" ale to tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile warty laptop:

HP 6710b,używany
Core2Duo T7300 (2,0 GHZ na rdzen), 4GB RAM, dysk 250GB
dołączony origynalny Vista Business i MS Office 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 22:00, Citkowsky napisał:

W eMachines dają proca Intel Atom N450 (1.66GHz, 512 KB cache) natomiast w aspire one
Intel® Atom™ N270 1.6GHz.
Dyski, RAM i grafika taka sama.
W emachines dają XP, w aspire one jakiegoś Win 7 starter pack.

I tu pytanie, który brać?


Z procesorów wybrałbym N450 z tej prostej przyczyny, że jest bardziej popularny i producenci umieszczają go również w netbookach z wyższej pólki (ok 1200zł). Wydajnościowo również ma lekką przewagę.

Jeżeli chodzi o system to Windows XP zagwarantuje Ci płynność działania o którą dość trudno w netbookach (przy uruchomionych kilku aplikacjach) jednak jest on już trochę przestarzałym systemem. Windowsa 7 Starter mam na swoim netbooku (Nokia Booklet procesr trochę słabszy niż N450 (ale za to pobiera tylko 2W:) 1GB RAMu) i działa przyzwoicie. Jest to nieco okrojona wersja Windows 7 Home ale najbardziej rzucającym się w oczy ograniczeniem jest brak możliwości zmiany tapety. Generalnie nie jest to zły system i na pewno bardziej nowoczesny i bezpieczny niż Windows XP. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 21:53, maniekk napisał:

> Od tego masz allegro

Dziękuję za rzeczową i wyczerpującą odpowiedz. Chociaż jak miałeś zamiar tak odpowiadać,
to mogłeś nic nie mówić.



Chętnie bym kupił tego laptopa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2011 o 16:04, Wolf800 napisał:

Z jakieś 2000-2500 zł ? Zależy jeszcze czy używany bo jak nie to z 3000 zł. A tak a pro
po to ja szukam laptopa właśnie w tym stylu ;) powiedz tylko czy używany czy nie, a jak
tak to ile.


Hehe 3000 to on był warty jak kupowałem go ponad 2 lata temu, dlatego zastanawiałem się nad jego obecną ceną.
Używany intensywnie do grania.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 21:48, maniekk napisał:


> Z jakieś 2000-2500 zł ? Zależy jeszcze czy używany bo jak nie to z 3000 zł. A tak
a pro



Podaj mi swój nick na skype (jeżeli go masz). Chciałbym dowiedzieć się więcej o tym lapku nie spamując na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 23:10, o_Orange napisał:

Jak wolisz. Może rzeczywiście jest to lepszy system na netbooka? :)



Mam go na lapciaku i nie widzę potrzeby zmiany na Win7 także i w netbooku tym bardziej nie będzie problemu:) Głównie w tym porównaniu chodziło mi o różnice w procesorze i samym modelu laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 16:16, blacklio2 napisał:

Z systemem czy bez? Czas działania na baterii ważny?? Wielkość matrycy??


Z systemem, czas działania mniej ważny (chociaż wiadomo, czym dłuższy tym lepiej, matryca 17"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować