Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Wynaleźlibyście mi na allegro jakąś ciekawą używkę na allegro, aby spełniała warunki:
1) Wysyłka za pobraniem, ewentualnie z Trójmiasta w pomorskim
2) Płynnie chodził Crysis, Wiedźmin, Assassin''s Creed 2 i Splinter Cell: Conviction
3) Legalny system Windows
4) Cena do około 1200 zł
5) Obowiązkowo Wi-Fi
Wiem, że mógłbym (teoretycznie) poszukać sam, ale nie wiem na co konkretnie patrzeć, liczę dlatego na Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest za 1,5k nówka Acer 5552g ale bez systemu.
I dlatego pytanko:
Czy mogę legalnie na lapku aktywować system, który mam zainstalowany na kompie stacjonarnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, następna sprawa nie kupuj od oszustów i złodziei jakim jest inwazjapc/sprzętkom ( ta sama firma ), w opisie full hd dalej HD ready itd itp, natywna rozdzielczość jest 1366 x 768 i w takiej będziesz grał i oglądał filmy

Edit
Mówimy o tej aukcji http://allegro.pl/laptop-acer-5552-5552g-p340-2-320-hd5470-kam-wifi-i1429721958.html??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 18:44, blacklio2 napisał:

Nie, następna sprawa nie kupuj od oszustów i złodziei jakim jest inwazjapc/sprzętkom
( ta sama firma ), w opisie full hd dalej HD ready itd itp, natywna rozdzielczość jest
1366 x 768 i w takiej będziesz grał i oglądał filmy

Dzięki za odpowiedź

Dnia 04.02.2011 o 18:44, blacklio2 napisał:

O tej samej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99% pewien, że uwalił mi się w moim Amilo Pi3540 układ dźwiękowy (lekko chrypi tak na wbudowanych głośnikach jak i na zewnętrznych, na słuchawkach to samo, aktualizacja sterowników nic nie dała, to samo przy grzebaniu w ustawieniach dźwięku) i teraz pytanie - da się coś z tym zrobić domowymi sposobami? Notebook już chyba nie jest na gwarancji (poszukam jeszcze dowodu zakupu), ile w razie czego może kosztować naprawa? W razie podłączenia karty na USB (myślę o SB Play) nie będzie jakichś konfliktów (nie widziałem w BIOSie opcji wyłączenia zintegrowanego układu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie netbooka do notowania na uczelni, i korzystania z hotspotów w mieście.

ale fajnie by było w wolnej chwili pograć w baldursa - od wieków sobie obiecuję, że sobie przejdę w końcu - na moim stacjonarnym stare gry tego typu się kaszanią dzięki uprzejmości zdupy sterów nvidii.

ale do rzeczy:

czy znacie jakiś model netbooka, którego integra graficzna umożliwiałaby granie w rozdzielczościach 4:3 i nie rozciągała ich (tzw czarne pasy po bokach ekranu) bo jak wiadomo, gry typu starcraft czy fallout chodzą tylko w 640:480 - i większość laptopów i nie tylko zawsze rozciąga to do panoramy - a ja tak nie chcę i stąd moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! To znowu ja.
Cały czas jeszcze nie kupiłem laptopa. Nie wiem czy czekać na te procesory z Sandy Bridge (i5)
Ale chciałem prosić o porównanie 2 laptopów:
http://www.x-kom.pl/p/62016-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l701x-i5-460m-6144-640-7hp64.html
http://www.x-kom.pl/p/62330-notebook-laptop-17-msi-gx740-416xpl-i5-460m-6144-500-dvd-rw-7pro64x.html
Sam już nie wiem. Trochę się boję o jakość wykonania MSI. Macie może jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 22:21, Khorn1237 napisał:

Witam! To znowu ja.
Cały czas jeszcze nie kupiłem laptopa. Nie wiem czy czekać na te procesory z Sandy Bridge
(i5)
Ale chciałem prosić o porównanie 2 laptopów:
http://www.x-kom.pl/p/62016-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l701x-i5-460m-6144-640-7hp64.html
http://www.x-kom.pl/p/62330-notebook-laptop-17-msi-gx740-416xpl-i5-460m-6144-500-dvd-rw-7pro64x.html
Sam już nie wiem. Trochę się boję o jakość wykonania MSI. Macie może jakieś doświadczenia?

Jak do grania to MSI. Od Radeona 5870 mocniejsze są tylko najnowsze karty nvidii z serii GTX( o ile mnie pamięć nie myli GTX460m). GT435m jest słabsze od Radeona 5730, nie mówiąc o 5870.

Jeśli chodzi o jakość wykonania - MSI wygląda tak, że wieś tańczy i śpiewa, ale to rzecz gustu. Poza tym ponoć się grzeje, z tego co czytałem w testach, bo też myślałem o tym modelu. Ostatecznie kupiłem Asusa G73, teraz kosztuje niecałe 4k(model z 6 GB ram trochę więcej). I jego mogę polecić - wydajność w porządku, na baterii 2 godziny biurowej pracy i nie grzeje się bardzo - ma 2 wiatraki. Z tym, że jeśli będziesz chciał najnowsze sterowniki to czeka Cię aktualizacja v-biosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 15:51, tymus1 napisał:

ale fajnie by było w wolnej chwili pograć w baldursa - od wieków sobie obiecuję, że sobie
przejdę w końcu - na moim stacjonarnym stare gry tego typu się kaszanią dzięki uprzejmości
zdupy sterów nvidii.

Z tym (o ile chodzi o nowe chipsety Nvidii) to z tego co pamiętam, był patch poprawiający błędy dotyczące grafiki:
http://github.com/jlanger/nvidia_ddraw_fix/

Dnia 08.02.2011 o 15:51, tymus1 napisał:

czy znacie jakiś model netbooka, którego integra graficzna umożliwiałaby granie w rozdzielczościach
4:3 i nie rozciągała ich (tzw czarne pasy po bokach ekranu) bo jak wiadomo, gry typu
starcraft czy fallout chodzą tylko w 640:480 - i większość laptopów i nie tylko zawsze
rozciąga to do panoramy - a ja tak nie chcę i stąd moje pytanie.

W zasadzie chyba każdy powinien uciągnąć BG2 - także tu nie ma problemu, a wybór jest szeroki.
Natomiast co do rozciągania obrazu, to jest kwestia ustawienia w sterownikach (tylko że wtedy będziesz miał czarne pasy po bokach ekranu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem jak to dziala, bo bawilem sie laptopem z kartą 9400GT i tam była ta opcja - natomiast wiem, że w modelach zintegrowanych często tego nie ma, ba, na mojej stacjonarnej karcie 9600GT też nie ma tej opcji!! zawsze rozciąga, ale mam za to monitor z guzikiem odpowiednim :)

więc pytam, który netbook może miec możliwość tego ustawienia, bo to rzadkość jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GF435 wydajnościowo stoi między HD5650 a HD5730, przy czym Dell ma większą rozdzielczość od MSI i granie na średnich detalach raczej uzyskasz przy nie najnowszych grach, oczywiście kwestia samej gry jak będzie się sprawowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "Lekarzu, ulecz sam siebie" :). Tak więc sprawdziłem na własnej skórze (i portfelu), SB Play! już teraz piknie gro i bucy, strach pomyśleć, co będzie jak zainstaluję sterowniki z dołączonej płyty ;).
Nie dziękuję za brak pomocy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować