Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2011 o 22:24, Buchomodozor napisał:

Bry, co sadzicie o tym:

http://allegro.pl/graj-laptop-msi-gx740-i5-460m-4gb-500gb-hd5870-i1456583224.html

Do grania, przegladania neta, filmy.
Jest moze cos lepszego w tej cenie? granica gorna to 3200zł~3300MAX D:


Mam podobny konfig - nie narzekam :) Tylko przy MSI dobrze jest je obejrzeć przed zakupem. Design się mocno różni na żywo od zdjęć...I jak już gdzieś pisałem, może się trochę grzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 22:30, ScaredOfGhosts napisał:

> Bry, co sadzicie o tym:
>
> http://allegro.pl/graj-laptop-msi-gx740-i5-460m-4gb-500gb-hd5870-i1456583224.html

>
> Do grania, przegladania neta, filmy.
> Jest moze cos lepszego w tej cenie? granica gorna to 3200zł~3300MAX D:

Mam podobny konfig - nie narzekam :) Tylko przy MSI dobrze jest je obejrzeć przed zakupem.
Design się mocno różni na żywo od zdjęć...I jak już gdzieś pisałem, może się trochę grzać.


troche ciezko jest obejrzec przed zakupem jak zamawiam przez neta ;x
to tak troche ironią, a na serio, czym sie moga roznic? kolor jakby mniej zywy, czy co? Uklad klawiszy sie chyba nie zmienia x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2011 o 23:36, Buchomodozor napisał:

troche ciezko jest obejrzec przed zakupem jak zamawiam przez neta ;x
to tak troche ironią, a na serio, czym sie moga roznic? kolor jakby mniej zywy, czy co?
Uklad klawiszy sie chyba nie zmienia x]


Czasami gdzieś je wystawiają - ja trafiłem w media. Ciężko opisać odbiór wizualny. Ogólnie chodzi mi o to, że o ile na zdjęciach laptop wygląda "agresywnie" i "cool" to na żywo sprawiał wrażenie po prostu kiczowatego i lanserskiego. Plus kolor faktycznie był mniej nasycony a klawiatura z tymi nadrukami na klawiszach po prostu brzydka. Ale to tylko moje subiektywne odczucia. Po prostu mój odbiór na żywo różnił się diametralnie od tego, co widziałem na zdjęciach - i tylko na to chciałem zwrócić Ci uwagę :)
Natomiast za tę cenę dostajesz porządną konfigurację i lepszego laptopa w tej cenie raczej nie dostaniesz. A w Bad Company 2 w singlu 1900x600 na wysokich detalach pograsz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 00:13, ScaredOfGhosts napisał:

Czasami gdzieś je wystawiają - ja trafiłem w media. Ciężko opisać odbiór wizualny. Ogólnie
chodzi mi o to, że o ile na zdjęciach laptop wygląda "agresywnie" i "cool" to na żywo
sprawiał wrażenie po prostu kiczowatego i lanserskiego. Plus kolor faktycznie był mniej
nasycony a klawiatura z tymi nadrukami na klawiszach po prostu brzydka. Ale to tylko
moje subiektywne odczucia. Po prostu mój odbiór na żywo różnił się diametralnie od tego,
co widziałem na zdjęciach - i tylko na to chciałem zwrócić Ci uwagę :)
Natomiast za tę cenę dostajesz porządną konfigurację i lepszego laptopa w tej cenie raczej
nie dostaniesz. A w Bad Company 2 w singlu 1900x600 na wysokich detalach pograsz :)


Okej, dzieki. Do tego.. jak wyglada kupowanie laptopa bez systemu operacyjnego? zeby go w ogole uruchomic musze wydupic kolejne 300zł na system? Czy daja jakas wersje startowa powiedzmy 30dni?

moglbym prosic o jakis lapek do grania za 2900~? najlepiej intel i juz z systemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość kupna jakiegoś taniego laptopa/netbooka bez systemu Windows ew. z jakimś Linux-em? Czy niezależnie od tego, czy on będzie z Windowsem czy bez, cena takiego sprzętu będzie taka sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 14:47, SpecShadow napisał:

Czy jest możliwość kupna jakiegoś taniego laptopa/netbooka bez systemu Windows ew. z
jakimś Linux-em? Czy niezależnie od tego, czy on będzie z Windowsem czy bez, cena takiego
sprzętu będzie taka sama?

Bez Windowsa będzie tańszy, o jakieś 200 zł o ile pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to mam drugie pytanie - zastanawiałem się czy tani laptop nadaje się do starszych tytułów. Sprawdziłem na laptopie z Windows XP i kartą jakąś Intel GMA. Efekt? Gry się wieszały. Fallouty, Evil Island... to mnie właśnie niepokoi bo chciałem po modernizacji PC mieć taniego laptopa do takich gier ale chyba będzie problem. A sprawdzając fora taki problem z wiekowymi tytułami występuje nie tylko u mnie (nazwa Fallout też padała).

@up: z tym, że upolowanie takiego będzie problematyczne, ale to już tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już widział na stanie fizycznie w jakimś sklepie , e-sklepie netbooki z APU ?

Proszę o linki do sklepów, bo sam to znalazłem tylko widmo w x-kom.pl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne intela do grania się nie nadają, shadery są emulowane przez sterowniki (część gier da się "nabrać" ale większość nie). Co innego jak byś kupił z najtańszym radeonem czy g-forcem, tam już będzie z graniem dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję netbooka/ niewielkiego laptopa o wytrzymałej baterii.
Oprócz pracy służyć ma do filmów i niewymagających gier głownie strategicznych (np Black & White 2).
Może ktoś ma podobnie doświadczenie w poszukiwaniach podobnego sprzętu, bo ja od kilku lat poza tego typu tematami i poszukiwania muszę zaczynać od forum i wujka google :)
Cena najlepiej między 1000-2000, ale oczywiście im taniej tym lepiej ;)
Z góry dzięki za każdą pomoc

PS nie wiem czy to dziś jest standard, ale musi mieć wbudowane wi-fi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 19:07, S1G napisał:

Karty graficzne intela do grania się nie nadają, shadery są emulowane przez sterowniki
(część gier da się "nabrać" ale większość nie). Co innego jak byś kupił z najtańszym
radeonem czy g-forcem, tam już będzie z graniem dużo lepiej


Chodzi mi o inny problem - zawieszanie się co jakiś czas (co chwilę nawet) gier na integrach pokroju Intel GMA. Zawieszenie które można wyłączyć przez Menadżera Zadań. Demona szybkości nie szukam.
Swoją drogą, dziwnie się ogląda się różnice cenowe netbooków. Od 780zł do 1300zł a różnic w bebechach brak chyba, że za długo myślałem o grafice i nie zauważyłem :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam netbooka do 1000 złotych. Będzie on służył trochę do gier (oczywiście nie mówię o najnowszych, tylko o trochę starszych), pracy z tekstem, itp. Ogółem jakiś netbook dla studenta:). Wi-Fi to podstawa. Zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/nowy-acer-aspire-one-d255-2dqkk-n450-hdd250-i1478873843.html
http://allegro.pl/nowy-hp-compaq-mini-701ed-atom-wifi-hspda-winxp-i1468718948.html
http://allegro.pl/netbook-packard-bell-dot-se-n450-1gb-160gb-w7-i1459281678.html
http://allegro.pl/toshiba-nb250-101-1gb-160gb-win7-fak-vat-gw-24m-i1469054142.html

Czy któryś z tych jest wart zakupu? Ewentualnie, jak jest jakiś lepszy w tej cenie, bardzo prosiłbym o podanie linka do takowego:) Dziękuję za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wam :)

Ja też jak kolega szukam laptopa... czekałem cały czas na FUSION.. ale nie ma i nie ma... chciałem jakiegoś 12 około calowego... i dziś wpadłem na pomysł aby kupić sobie... 15,6 ... chce taki do 1800 zl - 1900 zł
co jest dla mnie najwazniejsze.. ?

- karta graficzna
- w miarę dobra grafika

+ z biegiem czasu dodam w nim ramu więce fajnie będzie jak będę mógł mieć max 8 gb ramu...
+ dodam też do niego ssd z czasem

więc dysk może być mało i ramu też... byle by grafa dawała rade, win 7 64, najlepiej też usb 3.0

macie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować