Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 19:39, blacklio2 napisał:

Okej, dzięki :) A generalnie możesz coś więcej dodać o tym lapku, do którego zalinkowałeś? Coś o marce, awaryjności, może masz jakieś z nim doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to są testy syntetyczne :), a jak wiadomo z nimi różnie, ja miałem na swojej karcie nawet lepsze wyniki, ale to może zasługa nowszych sterowników.

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

dobra, ten link to wydajność kart w grach :)


a na marginesie to z kartami mobilnymi jest podobnie do tych normalnych czyli nie liczy się sam numer :)


Magwisienka
jak blacklio2 coś poleca to można spokojnie kupować, chyba każdy był zadowolony ze swojego zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:05, kindziukxxx napisał:

jak blacklio2 coś poleca to można spokojnie kupować, chyba każdy był zadowolony ze swojego
zakupu :)

O, to miło :) W takim razie mam swojego faworyta do zakupu, i nawet wygląda ślicznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:05, kindziukxxx napisał:

a na marginesie to z kartami mobilnymi jest podobnie do tych normalnych czyli nie liczy
się sam numer :)

Czyli nijak nie skapuję która mocniejsza dopóki ktoś nie zrobi testów i nie zamieści ich w internecie, czy tak? :-)
W każdym razie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:23, A-cis napisał:

> a na marginesie to z kartami mobilnymi jest podobnie do tych normalnych czyli nie
liczy
> się sam numer :)
Czyli nijak nie skapuję która mocniejsza dopóki ktoś nie zrobi testów i nie zamieści
ich w internecie, czy tak? :-)
W każdym razie dzięki za odpowiedź.

skapować można bo to jak z normalnymi kartami, pierwszy numer oznacza generację, 2 rodzinę 3 wersje w przypadku ATI, a u zielonych to jest generacja / wersja + bodajże nazwa, i przykładowo karta 5650 będzie wydajniejsza od 6450 (czy jakoś tak) jednak najpewniej jest czekać na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:27, kindziukxxx napisał:

skapować można bo to jak z normalnymi kartami, pierwszy numer oznacza generację, 2 rodzinę 3 wersje w
przypadku ATI, a u zielonych to jest generacja / wersja + bodajże nazwa, i przykładowo karta 5650 będzie wydajniejsza od 6450

Teraz to mnie dopiero skołowałeś :-)
Z tego wynika, że karta nowszej generacji (bo, jak rozumiem, generacja 6 jest nowsza od 5) może być słabsza od karty starszej generacji?
Tu akurat jeszcze rodziny są inne, więc być może to ma jakieś uzasadnienie, ale w tabeli widziałem 3 karty o nr HD 4870, 5870 i 6870.
I najwyżej w rankingu wcale nie była karta o nr 6870
Przestaję próbować to zrozumieć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2011 o 11:42, A-cis napisał:

Tu akurat jeszcze rodziny są inne, więc być może to ma jakieś uzasadnienie, ale w tabeli
widziałem 3 karty o nr HD 4870, 5870 i 6870.


bo rodzina 6800 zmieniała numerowanie i 68XX jest kontynuacją 57XX :), daltego też najlepiej zawsze poczekać na testy i mieć pewność jaka będzie wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 11:42, A-cis napisał:

Z tego wynika, że karta nowszej generacji (bo, jak rozumiem, generacja 6 jest nowsza
od 5) może być słabsza od karty starszej generacji?


Tak. Np. HD 2900 bedzie szybszy od HD 5450 (akurat przyklad z peceta, ale na laptopach podobnie jest). Po prostu sa to rozne polki cenowe i wydajnosciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam naprawdę ciekawe pytanie.
Czy jeśli ma się lapka podłączonego po zasilanie to czy to może szkodzić baterii? Wszystko usłyszałem dzisiaj z rozmowy dwóch osób gdzie jedna stwierdziła że baterię należy wyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 19:47, kindziukxxx napisał:

Dobra mam naprawdę ciekawe pytanie.
Czy jeśli ma się lapka podłączonego po zasilanie to czy to może szkodzić baterii? Wszystko
usłyszałem dzisiaj z rozmowy dwóch osób gdzie jedna stwierdziła że baterię należy wyjmować.


Jeżeli używamy laptopa na stale podłączonego do zasilania należy wyjąć baterię bo skraca to jej żywotność. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle opinii ile wypowiedzi, nie ma złotego środka na to żeby definitywnie stwierdzić jak to wygląda.

kindziukxxx
Na pewni jej nie zaszkodzi, osobiście podłączam co drugi tydzień i używam do wyczerpania, ładuję i wyjmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
zastanawiam się nad kupnem laptopa. Będzie to mój pierwszy laptop. Myślałem nad czymś takim: http://allegro.pl/asus-k52ju-i3-380m-4gb-320gb-hd6370-hdmi-led-i1533721617.html . Chciałbym, aby laptop posłużył mi także do gier i nie przekroczył ceny 2000zł. Czy to dobry wybór? A może polecicie coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie dotyczące obudowy mojego 4,5 letniego laptopa. Ze starości i zużycia na srebrnym lakierze pojawiły się rysy i przetarcia. Mimo że używam go już jako komputera typowo stacjonarnego chciałbym żeby jakoś wyglądał dlatego zamówiłem już specjalne naklejki (na tylną klapę i pod nadgarstek). Zastanawiam sie teraz co zrobić z pozostałymi miejscami. Jest jakiś skuteczny sposób na pozbycie się lekkich rys i przetarć ze stebrnej (lakierowanej) obudowy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia jest jak pewna część ciała - każdy ma swoją :). Tu trzeba po prostu udać się do źródeł, poczytać o ogniwach litowo-jonowych (bo takie są teraz w powszechnym użyciu, wliczając w to różne mutacje), ich wadach i zaletach i wszystko będzie jasne :). O ile oczywiście zrozumie się techniczny żargon, bo tu niestety pewną podstawową wiedzę na temat elektrotechniki trzeba mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem od rodziców zadanie jakim jest wybór komunijnego prezentu dla brata jakim będzie notebook
Cena laptopa ma wynosić około 3000zł...MAX 3200.
Wybrałem na razie 2 laptopy w testach wypadają podobnie
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y560.33548.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asusow-K53SV-Core-i5-2410M-GF-GT-540M-1-i-2-GB.51170.0.html
Nie wiem który proc będzie lepszy, ten starszy i7 czy nowy i5...
Moze podpowie ktoś jaki inny laptop będzie najlepszym wyborem w tej cenie
Chodzi mi oczywiście o jak największą wydajność w grach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować