Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2011 o 21:14, blacklio2 napisał:

Do czego Ci i7 przy takiej grafie, totalnie nieracjonalnie

Nie znam się na tym. Planuję zakupić laptopa w przeciągu 2 miesięcy gdyż rozpoczynam studia więc mobilność się przyda jednakże i grami nie pogardzę. A grafikę w laptopie idzie wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was prośbę , chciałbym abyście mi pomogli w wyborze rozsądnego laptopa w granicy cenowej do 2500 zł. To czego w nim potrzebuje to : dobrej karty graficznej , mocnego procka , z dyskiem spokojnie może mi wystarczyć 320 gb , ramu 3-4 gb no i ładnie wyglądającego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 23:23, Ichvander napisał:

Chocby po to, ze przy programowaniu/obrobce/itp. grafika ma duzo mniejsze znaczenie niz
procesor... ludzie, kompy nie sa tylko do grania oO

człowiek pytał się o FPS w Wieśku 2 więc do grania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 14:05, kochampinie22 napisał:


mam dokupione dodatkowo 4 GB, więc jest taki jak w linku tylko, że 8GB. Tylko, że trudno go dostać, coś widzę, że wykupiony w sklepach. Możliwe, że warto poczekać na nowy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 23:23, Ichvander napisał:

Chocby po to, ze przy programowaniu/obrobce/itp. grafika ma duzo mniejsze znaczenie niz
procesor... ludzie, kompy nie sa tylko do grania oO


O tym doskonale wiem, natomiast kochampinie22 nie wspomniał do czego będzie go używał nawet do tej chwili studia to pojęcie dosyć szerokie... ludzie troszkę szerszego/ dokładniejszego określenia swoich wymagań względem lapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 22:24, kochampinie22 napisał:

> Do czego Ci i7 przy takiej grafie, totalnie nieracjonalnie
Nie znam się na tym. Planuję zakupić laptopa w przeciągu 2 miesięcy gdyż rozpoczynam
studia więc mobilność się przyda jednakże i grami nie pogardzę. A grafikę w laptopie
idzie wymienić?


Jakie studia??? Wykorzystasz moc i7?
Skoro na studia idziesz za 2 miechy spytaj się za 2 miechy, w tym czasie mogą wyjść nowe modele, cena może znacząco spaść
Jeśli grafika jest na np.MXMII to teoretycznie da radę, kwestia czy bios pozwoli na taką podmiankę, w przypadku GT540 nie wymienisz bo jest ona wlutowana w płytę główną lapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 22:29, pytrek_007 napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was prośbę , chciałbym abyście mi pomogli
w wyborze rozsądnego laptopa w granicy cenowej do 2500 zł. To czego w nim potrzebuje
to : dobrej karty graficznej , mocnego procka , z dyskiem spokojnie może mi wystarczyć
320 gb , ramu 3-4 gb no i ładnie wyglądającego :)


Z systemem czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak wracajac do tego, co pisales, ze posiadanie i7 jest nieracjonalne przy GT540. Nie do konca sie zgodze, bo mam z bratem prawie ze identyczne laptopy, z tymze ja mam wlasnie z i7 on ma z i5 (modele to Asus X53SV-SX200 i Asus X53SV-SX214) i moj lapek, na ktorym jest wiedzmin 2, bad company 2 (obecnie dwie najbardziej wymagajace gry w naszym domu :)) ) pozwala na gre w wyzszych ustawieniach niz na lapku brata. Nieduzo wprawdzie, ale jednak cos tam mozna "ulepszyc". Do tego jesli sie nie myle, czesto do laptopow z i7 niedoplaca sie az tak duzo. Z drugiej strony, ja potrzebowalem mocnego procesora a brat chcial tylko laptopa do grania...imo, jak ktos chce to niech sobie kupuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 16:44, pytrek_007 napisał:

bez systemu

Acer 5750/Packard Bell TS11
Asus K53SV/N53SV
MSI GE620
Samsung RF511

Wszystkie posiadają i5 + GT540 kwestia gustu i kilku detali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 22:51, A-cis napisał:

> Na czym polega ten problem, da się go rozwiązać np. ustawiając sobie niższą
> rozdzielczość? a np. przy oglądaniu filmów sobie zwiększać, żeby z niej czasem skorzystać
Oczywiście że da się. Ja właśnie sobie ustawiłem jako podstawową 1366×768 i wszystko
robię w tej rozdzielczości a tylko gram na 1920x1080.

Dokonałem zakupu i powiem tak, wszystko fajnie, ale ta rozdzielczość 1920x1080 mnie póki co rozwala :P Wszystko drobnym maczkiem wyświetlane, a jak włączyłem 1366x768 to wszystko takie rozmazane trochę :/ może to kwestia przyzwyczajenia, ale na razie mi to przeszkadza. Wróciłem do tej większej rozdzielczości i przy buszowaniu po necie wciskam Ctrl + kółko myszy i powiększam sobie tekst, ale przyznam, że na dłuższą metę będę musiał coś z tym zrobić. Tak to laptop godny polecenia, wszystko co mówiłeś się sprawdziło, dzięki za rzetelną opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 01:55, Paoro napisał:

Dokonałem zakupu i powiem tak, wszystko fajnie, ale ta rozdzielczość 1920x1080 mnie póki
co rozwala :P Wszystko drobnym maczkiem wyświetlane, a jak włączyłem 1366x768 to wszystko
takie rozmazane trochę :/ może to kwestia przyzwyczajenia, ale na razie mi to przeszkadza.

Sprawdź czy masz aktualny sterownik. Ja też miałem początkowo trochę rozmazane ale po zainstalowaniu nowego sterownika (Uwaga! Ściągniętego od MSI a nie Nvidii) wszystko mam w porządku.
Na starym (oryginalnym) sterowniku również grę mi wykrzaczało. Na nowym hula bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie male (i byc moze glupie :P) pytanie. Czy od czestego poprawiania pozycji ekranu w laptopie, nawiasy moga sie zuzyc? I doprowadzic je do takiego stanu, ze nie beda juz chcialy trzymac ekranu? Czy robione sa w taki sposob, ze nie da sie ich "zajechac?"
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już pewno wiele razy było to wałkowane, ale zapytam, jaki laptop do gier byście polecili do 3000zł +200zł, ale i mniej tym lepiej? Przekątna ekranu MAX 15,6'''', system operacyjny, nie chcę full HD. Chciałbym na nim pograć w:
- StarCraft II (później w Diablo 3, ale wymagania pewno będą takie same, albo podobne)
- SW: ToR
- Heroes VI
- Anno 1404 ( i może żebym mógł pomarzyć o Anno 2070, ale to raczej pewno pomarzyć... ;P)

Dziękuję za wszelką pomoc, bo ja w tym temacie jestem całkowicie zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować