Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2011 o 19:19, Paoro napisał:

tam gdzie zmieniasz "rozdzielczość" jest opcja "zmień wielkość tekstu i innych elementów", domyślnie miałem
"mniejsze", teraz zmieniłem sobie na większe (150%) i jest idealnie przy rozdzielczości 1920x1080 :D Po
zmianach wszystko litery, ikony, okna są takiej wielkości jak przy 1366x768, ale za to bardzo wyraziste :) nie
ma tego rozmycia o którym wcześniej wspominałem. Jest też wersja "średnie".

Nie zwróciłem wcześniej uwagi na tą możliwość (dzięki za info). Jednak po przetestowaniu obu wariantów pozostanę przy swoim :-)
Mimo wszystko literki na forach czy portalach internetowych są dla mnie za małe. Przy ustawieniu rozdzielczości ekranu na 1366x768 mogę grać w natywnej rozdzielczości (gra zapamiętuje ustawienia) a serfuję przy większych literkach.
Przepraszam że odpisuję dopiero teraz ale byłem w rozjazdach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 03:02, A-cis napisał:

> tam gdzie zmieniasz "rozdzielczość" jest opcja "zmień wielkość tekstu i innych elementów",
domyślnie miałem
> "mniejsze", teraz zmieniłem sobie na większe (150%) i jest idealnie przy rozdzielczości
1920x1080 :D Po
> zmianach wszystko litery, ikony, okna są takiej wielkości jak przy 1366x768, ale
za to bardzo wyraziste :) nie
> ma tego rozmycia o którym wcześniej wspominałem. Jest też wersja "średnie".
Nie zwróciłem wcześniej uwagi na tą możliwość (dzięki za info). Jednak po przetestowaniu
obu wariantów pozostanę przy swoim :-)
Mimo wszystko literki na forach czy portalach internetowych są dla mnie za małe. Przy
ustawieniu rozdzielczości ekranu na 1366x768 mogę grać w natywnej rozdzielczości (gra
zapamiętuje ustawienia) a serfuję przy większych literkach.
Przepraszam że odpisuję dopiero teraz ale byłem w rozjazdach :-)

No tak litery na portalach i forach zostały małe, ale to się da powiększyć w przeglądarce na stałe, ew. powiększanie Ctrl+kółkiem myszy. Zresztą jak ci wygodnie, przy moim sposobie wszystko jest bardziej wyraziste, ale jak kto woli, może ci to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

z tego względu, że wybieram się od października na studia zaczynam się rozglądać za laptopem. Po przejrzeniu ofert w internecie i forum wytypowałem 2:

Asus N53SV-SX370V lub MSI GE620-039XPL

I teraz standard pytanie: który wybrać (podzespoły są podobne więc bardziej to pytanie odnosi się do komfortu pracy, jakości wykonania, serwisu, wadliwości produktu itp.itd.). W Internecie czytam, że lepszy byłby Asus, ale chciałbym się upewnić czy brać tego.

Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar kupić MSI GE620DX (z kartą GF 555M), jednak w związku z cyrkami, jakie dzieją się z tym laptopem zrezygnowałem. W oko wpadł mi Samsung RF511 na procku i5. Ludzie piszą, że ładnie pracuje, nie grzeje się, ale jak sprawdza się w grach? Dam radę pograć na nim przez ~2 lata w nowe gry (nie wymagam maksymalnych detali, ale już medium byłyby ok ;>)? Ewentualnie czy znajdę jakiś wydajny i wytrzymały laptop w cenie do 2700 zł, oprócz polecanych mi wcześniej GE620DX i HP dv6 z Radeonem 6770?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki wybór tych laptopów że już sam nie wiem co wybrać. Wiem że to pytanie padło tu pewnie z milion razy :) Poradzicie coś ?

Szukam:
- do 2700 - 2800 zł
- praca z tekstem
- dużo obróbki zdjęć (photoshop/lightroom)
- gry (Wiedźmin 2)
- bateria tak do 4h (raczej będzie spełniał rolę stacjonarnego)
- solidne wykonanie (mam na tym punkcie bzika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop pilnie poszukiwany:

Budżet: ok. 3000-3500 zł.
Do czego: surfowanie po sieci, gry i muzyka.
Preferencje:

- solidne wykonanie,
- w miarę duża matryca,
- możliwie najlepsza konfiguracja,
- dobra karta dźwiękowa mile widziana.

Machina zostanie najprawdopodobniej kupiona w USA, więc fajnie by było, gdybyście wzięli pod uwagę sprzęt w dolarowym ekwiwalencie wymienionej sumy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam laptopa do gier (Deus Ex:HR, Mirror`s Edge) za mniej więcej 2500 zł. Solidne wykonanie, niezawodność -mile widziane; system operacyjny - obowiązkowo. Na chwilę obecną zastanawiam się nad dwoma notebookami:
1. http://allegro.pl/acer-5750g-i5-2410-6gb-640gb-gt540-2gb-win7-usb3-0-i1779432771.html (martwi mnie brak informacji o obudowie)
2. http://www.electro.pl/produkt-ASUS_Notebook_ASUS_X53SV_SX219V-477929,279.html (martwi mnie brak opinii/testów/recenzji)

Dzięki z góry za opinie, rady i propozycje innych notebooków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że dużo osób szuka porad odnośnie laptopów. Również potrzebuje pewnych informacji, a mianowicie opinii na temat tego oto modelu: http://www.saturnpolska.com/lodz/produkty/komputery/sprzet-komputerowy/notebooki/ge603-206pl

Interesuje mnie czy może ktoś tu jest w posiadaniu tego laptopa i wie jak on się sprawuje? Służyłby mi on między innymi do grania (niekoniecznie w najnowsze gry), więc chciałabym wiedzieć jak tam u niego z wydajnością.

Jeżeli zajrzy tu w końcu ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć, byłabym wdzięczna.

Propozycje innych modeli, do 2500 również mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej bardziej opłaca się wziąć GE620, czyli w praktyce nowszą wersję tego modelu. Osobiście jestem zadowolonym posiadaczem GE620, zresztą chyba nie ja jedyny na tym forum

edit: chociaż nie, to jest GE603, a nie GE600, pewności więc nie mam, niech ktoś ogarnięty potwierdzi lub zdementuje moje przypuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus K53/N53 bez śrubkowa obudowa czyli upgrade czy czyszczenie lapka we własnym zakresie odpada, lekko uginająca się klawiatura, MSI też ma kilka grzeszków, musisz sam zdecydować co będzie lepsze dla Ciebie.
Rozważałeś Samsunga RF511 bebechy podobne do Twoich typów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2011 o 19:16, blacklio2 napisał:

Porównujesz laptopa do netbooka???

Nie znam się na tym. Sugerowałem się tym, że w sklepach - w których sprawdzałem specyfikacje - oba są w kategorii notebook/laptop, nie netbook. Zresztą kupiłem toshibe, więc nie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dot. formatowania dysku "D" w mój komputer. Podobno dysk D istnieje po to jakby się sformatowało PC to można by było odzyskać dane z D. A ja mam np. na myśli jak ściągam gry z STEAM kupione oryginalne z kluczem, zdrapane tylko przez właściciela itp. Ale mam taki problem: Tylko 140 mb miejsca wolnego? Zresztą się nie znam. Mam jeszcze 350 GB miejsca wolnego spośród ok. 550 gb.
Pomożecie ? Nie wiem jak to ustawić itp. Czy może istnieją programy robiące to "dla dysku" i jakieś łatwe w obsłudze, lub jakiś tutek?

Z góry dziękuje :0

20110906181420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Samsungiem, ale trafiłem w Internecie na kilka negatywnych opinii (wadliwość), więc sobie go odpuściłem... (porównując go do Asusa właśnie bebechy ma podobne, a bardziej mi się właśnie Asus podoba)... A z tych dwóch (asus i samsung) w kwestii właśnie wadliwości, jakości wykonania, serwis, który lepiej wybrać ?

Proszę o odpowiedź i dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem!
Kupiłem sobie Laptopa Samsung RC710
Laptop muli jak cholera, w przeglądarkach internetowych jakieś filmiki w normalnej rozdzielczości działają, ale jak chcę pełny ekran to jest tylko czarny obraz, dźwięk leci dalej lub przeglądarka może się zawiesić lub też cały laptop. Jak chcę włączyć HQ w tym klipie to od razu się zawiesza przeglądarka. Chcę wejść na youtube to od razu się zawiesza.
Co jest grane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować