Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam,

poszukuję laptopa (firma dowolna, tylko nie HP, no i oczywiście porządna) do kwoty 2000zł. Laptop musi posiadać dobrą kamerę, 17 calowy ekran, oraz wyjście HDTV. Będzie on przeznaczony do pracy i oglądania filmów, więc hardkorowe parametry odpadają bo nie będzie on służył do grania. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2012 o 17:52, RadeXMaster napisał:

Witam! mam problem z zakupem laptopa. to musi być Alienware (wiem wiem złom ale niestety
to musi być alien z przyczyn niezależnych). Mam problem która konfiguracja będzie lepsza
do gamingu.Z góry dziękuję za pomoc :

do grania konfiguracja 2 będzie mocniejsza 2 karty bardziej się nadadzą niż jedna, zwłaszcza że wydajność 580 jest porównywalna z 6990.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2012 o 13:15, kindziukxxx napisał:

> Witam! mam problem z zakupem laptopa. to musi być Alienware (wiem wiem złom ale
niestety
> to musi być alien z przyczyn niezależnych). Mam problem która konfiguracja będzie
lepsza
> do gamingu.Z góry dziękuję za pomoc :
do grania konfiguracja 2 będzie mocniejsza 2 karty bardziej się nadadzą niż jedna, zwłaszcza
że wydajność 580 jest porównywalna z 6990.


a dwukrotnie mniejsza ilosc ramu nie wpłynie na jakość/płynność?
dziekuje za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2012 o 15:51, RadeXMaster napisał:

a dwukrotnie mniejsza ilosc ramu nie wpłynie na jakość/płynność?
dziekuje za odpowiedź!

nie powinno to spowodować aż takiej różnicy, zwłaszcza że dysproporcja między kartami jest spora, a mało która gra pobiera więcej niż pełne 2GB RAM, nie mówiąc już o 4GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Szukam laptopa za +/- 1500 zł. Laptop ma być prezentem dla 9-latka (tak, komunia). Ma służyć do przeglądania internetu, nauki (szeroko pojęte programy do nauki języka itp.), oglądania filmów ew. słuchania muzyki. Do gier - raczej nie, Młody posiada dosyć mocną konfigurację stacjonarną. Mógłbym wziąć pierwszy lepszy, ale może coś polecicie?

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie co do netbooków, otóż chciał bym sobie kupić netbooka ale takiego z dotykowym wyswietlaczem ( jak lenovo idapad albo dell inspiron) koniecznie na windowsie, tylko jak na razie znalazłem tylko 2 takie transformersy, ale chyab w różnych wersjach. możecie mi może pomóc bo nwm jak te wersje sie mają do siebie bo są jakieś z 2x cpu i 2gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam. W moim laptopie padło kompletnie chłodzenie karty graficznej. Komputer jest już od ponad 2 miesięcy w serwsie, bo ciągle nie ma dostępnego tego elementu chłodzenia. Zacząłem się zastanawiać, czy taki laptop (nie naprawiony) nadawałby się tylko do "prac biurowych" typu internet, edytory tekstu itp. Dodam, że trafika osiągała kosmiczne temperatury przy obciążeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie padlo w chlodzeniu? Od zawsze tak miales czyli chlodzenie bylo wadliwe od nowosci (nie przylegalo np?), padl wentylator czy paste chca miec taka jak z fabryki? Jesli ktores z 2 ostatnich to samemu mozna rozwiazac problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, początkowo padł wentylator w laptopie, poszedł do serwisu, wymieniono wiatrak i od razu dokonano przeczyszczenia, wymiany past itp. I wyglądało na to, że jest ok, ale potem zaczęły się cyrki z wysokimi temperaturami (w poprzednich postach chyba dawałem screena). Laptop poszedł do serwisu znowu, gdzie powiedzieli, że padło jakieś dodatkowe chłodzenie na samej karcie graficznej i wymaga to wymiany. Tak jak napisałem dwa miesiące laptop jest w serwisie ponieważ nie mogą znaleźć tego elementu. Stąd moje pytanie było, czy laptop z wadliwym chłodzeniem grafiki może służyć do mało obciążających zadań typu internet itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, bo nie wiadomo co z tym chlodzeniem od grafiki jest. Jesli jest wydajne i padl wentylator to w idle moze bedzie to dzialac dobrze pasywnie, ale ogolem to bym nie ryzykowal, Internet tez moze byc wymagajacy jak przypadkiem trafisz na cos we flashu i bedziesz korzystal z akceleracji sprzetowej GPU.
Ogolnie to wyglada mi to jakby serwisanci cos po drodze spieprzyli podczas zdejmowania/zakladania chlodzenia. Mogli wymienic wentylator i przy okazji zmienic pasty czy termopady, ale cos moze nawalili przy grafice (?).
Te temp pojawily sie od razu po odebraniu laptopa czy dopiero po jakims czasie? Wtedy bys wiedzial czy to przypadek czy ich wina. Spojrzalem na te temp. tej karty u Ciebie, lepiej jakbys dal screena z gpu-z (jesli to GPU czy VRAM to jest goraco, jesli VRM, 99 st. jest akceptowalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez około tydzień było ok, więc raczej nie podejrzewam, że coś spieprzyli...
aktualnie screena nie mam możliwości zrobić bo laptop leży w serwisie i czeka na tą niedostępną część. Trwa to strasznie długo, komputer leży tam bezczynnie i po prostu zastanawiałem się, czy go nie odebrać i po prostu używać go jako taką "maszynę do pisania" :)

jedynie w kwestii temperatur to przed oddaniem do serwisu w tym samym programie pokazało 111 stopni na karcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na laptopie z prockiem AMD a4 3300, Radeonem 6470M i 4 gb ramu da radę zagrać
w jakieś nowsze gry? Pytam bo dziewczyna dzisiaj takiego kupiła. Szczególnie interesuje mnie czy możliwa będzie na nim gra w Diablo III bez pokazu slajdów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2012 o 19:10, Dark_elves napisał:

Czy na laptopie z prockiem AMD a4 3300, Radeonem 6470M i 4 gb ramu da radę zagrać
w jakieś nowsze gry? Pytam bo dziewczyna dzisiaj takiego kupiła. Szczególnie interesuje
mnie czy możliwa będzie na nim gra w Diablo III bez pokazu slajdów:)



http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
tu mozesz sprawdzic karty graficzne procki itp i jakie gry na czym pojda, ale z tego co widze to niestety nie pojdzie. co do innych nowszych gier to tylko na najnizszych obrotach


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję Laptopa o jak najlepszej konfiguracji do ceny 3000 zł

Jedynie co musi mieć to conajmniej 17 calowy ekran, w miarę dobre głośniki(tak żeby było coś słychać a nie "pierdziawki" jak to w laptopach) no i oczywiście grafikę(do grania konieczną)

Jedyne wymogi co do producentów to aby nie był do HP

Proszę o propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 15:06, Bosper napisał:

Witam,

Poszukuję Laptopa o jak najlepszej konfiguracji do ceny 3000 zł

Jedynie co musi mieć to conajmniej 17 calowy ekran, w miarę dobre głośniki(tak żeby było
coś słychać a nie "pierdziawki" jak to w laptopach) no i oczywiście grafikę(do grania
konieczną)

Jedyne wymogi co do producentów to aby nie był do HP

Proszę o propozycje


Dołączam się do pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2012 o 16:34, kamil_E1 napisał:

Dołączam się do pytania.


Ja również, tylko żeby laptop nie był do gier (dla dziewczyny, czyli muzyka, internet itp.) Również do 3tyś. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować