Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2012 o 14:50, MKRaven napisał:

Także, dodając także moje wcześniejsze doświadczenia, omijać HP szerokim łukiem.


Zgadzam się. Mam w domu dwa różne Paviliony i w obu po nieco ponad dwóch latach (niezły zbieg okoliczności, swoją drogą) padła bateria - z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Komputery potrafią się tak przegrzać (np. w trakcie grania), że układ nie wytrzymuje i sprzęt się wyłącza. Nigdy więcej tego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 15:28, Jedrzej_92 napisał:

Teraz jest ponoć lepiej.


Musi minąć przynajmniej jedna generacja bezawaryjnych laptopów by móc powiedzieć, że jest lepiej. A to oznacza że na tego typu stwierdzenia trzeba poczekać jeszcze około 3 lata.

Dnia 01.07.2012 o 15:28, Jedrzej_92 napisał:

Model który podałem w linku ma nienajgorsze opinie.


Każdy sprzęt tuż po jego premierze zbiera "nienajgorsze" opinie - po pierwsze dlatego, że nie zdążył jeszcze pokazać co potrafi w kwestii (nie)zawodności, a po drugie z powodu syndromu zadowolonego klienta - ja też byłem przez pierwsze miesiące zachwycony swoim HP-kiem. Szczerze i uczciwie radzę - oszczędź sobie nerwów i odpuść HP. Nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze załóżmy, że rezygnuję z HP. Czy jest ktoś w stanie polecić mi sprzęt o podobnej ( najlepiej nie gorszej ) konfiguracji w tej samej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem do specyfikacji kompa kumpla, a nie tego HP, ale i tak nie wypada źle. Ja mam Samsunga R590 :) .

Aha i sorry bo wiem, że wielu zaraz mnie skrytykuje, ale pojęcie "laptop do gier" ma taki sam sens jak "rower do przeprowadzek". Innymi słowy na rowerze, nawet tym najlepszym i najdroższym jak się uprzesz to krzesło przewieziesz, ale nie ma to sensu. Tak samo ma się sprawa z lapkami do gier.

No chyba, że mowa o grach typu Football Manager, czy ekonomiczne / rtsy. Jeśli nie to sorry, dla mnie lapek i granie to pomyłka od tego mam stacjonarkę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiesz ja mam świadomość że do grania najlepszy byłby komp stacjonarny, aż tak zielony w temacie nie jestem ;) Jednak jak pisałem parę postów wyżej stacjonarka nie wchodzi w moim przypadku w grę. Za dużo się przemieszczam i ciezko bym miał przewozić zawsze cały sprzęt. Dlatego staram się znaleźć jakiegoś znośnego laptopa. Nie oczekuję każdej gry działającej mi na ustawieniach ultra ale chciałbym móc płynnie grać chociaż np na medium, a to przeciez jest możliwe na lapkach ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 16:43, MKRaven napisał:

Alienware ?;p

Pewnie powiesz że jestem leniwy ale podrzuciłbyś linka do jakiegoś modelu z tą specyfikacją co Pavilion? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2012 o 18:10, MKRaven napisał:

Alienware nie ma tak słabych kompów jak ten Pavilion :p

http://www.dell.com/pl/p/alienware-laptops

Z tego co widzę cena tych lapków przekracza moje możliwości finansowe. A co sądzisz o Lenovo Y580? Co prawda cena z prockiem i5 i 6gb ramu też przekracza 3000 ale tylko o 300-400 zł a to może dałbym radę zorganizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 18:19, Jedrzej_92 napisał:


> Alienware nie ma tak słabych kompów jak ten Pavilion :p
>
> http://www.dell.com/pl/p/alienware-laptops
Z tego co widzę cena tych lapków przekracza moje możliwości finansowe. A co sądzisz o
Lenovo Y580? Co prawda cena z prockiem i5 i 6gb ramu też przekracza 3000 ale tylko o
300-400 zł a to może dałbym radę zorganizować.


Z laptopami jest tak, że nie należy patrzeć po marce, tylko po konkretnych modelach. Innymi słowy marka nie oznacza z założenia dobrej jakości, ani na odwrót, więc najlepiej poczytać opinie o konkretnym modelu w sieci. Recenzje i oceny danego laptopa itp. do czego zachęcam, ja tak robiłem przy kupnie swojego lapka :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2012 o 19:14, MKRaven napisał:

Z laptopami jest tak, że nie należy patrzeć po marce, tylko po konkretnych modelach.
Innymi słowy marka nie oznacza z założenia dobrej jakości, ani na odwrót, więc najlepiej
poczytać opinie o konkretnym modelu w sieci. Recenzje i oceny danego laptopa itp. do
czego zachęcam, ja tak robiłem przy kupnie swojego lapka :) .

Wiesz ja na markę staram się nie patrzeć. Nie mam wyrobionej opinii o żadnej poza Toshibą, której aktualnie mam lapka. W przypadku tego HP również starałem się szukać wypowiedzi na temat konkretnego modelu i były one pozytywne. Jednak ktoś wyżej napisał, że są takie bo to nowy model i ogólnie odradza HP co oznaczało chyba całkowite zrezygnowanie z tej marki. Lenovo do którego link wrzuciłem w poprzednim poście również ma bardzo dobre opinie chyba głównie z racji karty graficznej ale to także nowy model więc nie wiadomo jak sprawdzi się na dłuższą metę. Im więcej czytam tym bardziej jestem zdezorientowany. Jedni doradzają to inni tamto, ciężko się na coś zdecydować. Jednogłośnie pozytywne opinie dotyczą chyba tylko laptopów za więcej niż 5000 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ;) . Poszukaj dobrze, mój np. ma dobre opinie :) . Poza tym pamiętaj, żeby patrzeć na opinie w relacji do ceny. No i jak już wybierzesz lapka to idź do sklepu i się takim samym jak chcesz kupić pobaw, żeby się np. nie okazało potem, że klawiatura zupełnie Ci nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2012 o 19:31, MKRaven napisał:

Nie ;) . Poszukaj dobrze, mój np. ma dobre opinie :) . Poza tym pamiętaj, żeby patrzeć
na opinie w relacji do ceny. No i jak już wybierzesz lapka to idź do sklepu i się takim
samym jak chcesz kupić pobaw, żeby się np. nie okazało potem, że klawiatura zupełnie
Ci nie pasuje.

Co do klawiatury to myślę że jestem w stanie przyzwyczaić sie do każdej :P Jakoś nigdy nie miałem z tym problemu. Może za bardzo upieram się przy tym HP ale czytałem wypowiedzi typu '''' W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego jeśli chodzi o specyfikację''''. Dobra dzięki za wszystkie odpowiedzi, myślę że trochę mi pomogły ;) Pozdrawiam''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozglądam się uniwersalnym laptopikiem w 14 calach i znalazłem dwie oferty które mnie interesują. Może ktoś o szerszej wiedzy ostatecznie rozstrzygnie mój dylemat i powie który sprzęt w ogólnym rozrachunku jest lepszy ?
1.
http://www.agito.pl/laptop-sony-vaio-e14a1v1b-2251-587151.html?attr=481-347579
2.
http://www.agito.pl/laptop-lenovo-thinpad-edge-e430-nzncnpb-2251-588493.html?attr=1-184825,481-347579

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acer 5750 (i5 2410, Geforce 540m 1gb, 4gb ram), ostatnim czasy 2-3 miesiące zauważyłem spadek płynności w grach czym to jest spowodowane? Przegrzewaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu nie mogę oglądać żadnych filmików np na you tube niby mam wszystkie sterowniki i kodeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Elitebook''a 8560w (LG660EA) z windą 7 professional 64bit i chciałbym go sformatować i.. teraz deszcz pytań:
Podczas włączania się systemu mam wklikać F10, tak?
Czy potrzebuję zgrywać na płytke Windowsa? (nawet nie wiem jaki jest numer seryjny i czy będzie potrzebny)
Czy stan po foramtowaniu będzie taki jak przy pierwszym uruchomianiu? Mianowicie, czy będą automatycznie wgrane wszystkie sterowniki do karty, dźwięku, czytnika linii papilarnych itd..?

Trochę się pogubiłem, bo nie miałem dołączonych żadnych płytek i nie chciałbym potem spędzać dni i nocy na przekopywaniu internetu aby znaleść odpowiednie sterowniki :S

Dla informacji mam 3 partycje: dysk C, HP_Tools i HP_Recovery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 21:03, qq_MoaR napisał:

Podczas włączania się systemu mam wklikać F10, tak?

Nie pamiętam dokładnie co to był za guzik - w każdym razie musisz wejść do czegoś w stylu "HP Recovery menu".

Dnia 08.07.2012 o 21:03, qq_MoaR napisał:

Czy potrzebuję zgrywać na płytke Windowsa? (nawet nie wiem jaki jest numer seryjny i
czy będzie potrzebny)

Nie.

Dnia 08.07.2012 o 21:03, qq_MoaR napisał:

Czy stan po foramtowaniu będzie taki jak przy pierwszym uruchomianiu? Mianowicie, czy
będą automatycznie wgrane wszystkie sterowniki do karty, dźwięku, czytnika linii papilarnych
itd..?

Tak.

PS. Przeinstalowywałem w ten sposób system już dwa razy. Za drugim razem zauważyłem nawet, że dane na dodatkowej partycji, którą utworzyłem, pozostały nietknięte - mimo wyraźnego ostrzeżenia z narzędzia HP, że wszystkie dane na dysku zostaną utracone, a komputer wróci do stanu fabrycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować