Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

dobra wielkie pytanie i mam nadzieję prosta i twierdząca odpowiedź.

Sytuacja wygląda tak że będę zmieniał dysk, co z tym idzie ogólne dane zostaną wysłane w zapomnienie, do tego zastąpię win 7 home na 7 Pro i może jakiegoś debiana, i co do przenosin Windowsa chodzi o programy typu Firefox, opera, thunderbird - czy jest jakiś zewnętrzny program co by zgrał to wszystko na jakieś CD i później można by to wrzucić pod nowy system, czy jednak muszę kopiować profile ręcznie,
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dokupić 8 GB ramu do swojego HP 8560w (LG660EA), 4GB ddr3 już siedzi. Podałbym więcej szczegółów, ale nie wiem czy są potrzebne i zresztą nawet nie wiem czym to sprawdzić :|
Jakieś propozycje :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2012 o 12:30, wilqu94 napisał:

Najprościej. Najwydajniejszy laptop do 2300. Dla przyszłego studenta. (na bank będzie
na nim odpalał GW2 oraz Borderlands 2)

W tej cenie ciężko coś znaleźć do grania, chociaż da się. 1,5 miecha temu wziąłem dla siebie coś takiego:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3892065
Miałem do niego ambiwalentne podejście bo musiałem zaakceptować wady, uwzględnić zalety i jeszcze zmieścić się w cenie. Na dodatek miał on chorobę wieku dziecięcego w postaci niedopracowanych sterowników i niemal brak benchmarków.

Dzisiaj mogę go jednak z pewnością polecić:
- bateria pokazuje 6 godzin możliwej pracy, jednak realnie męczyłem baterię 7 godzin pisząc tekst z niewielkimi przerwami, na minimalnym rozjaśnieniu ekranu i wyłączonym wifi - a nadal nie zszedłem poniżej 30% pojemności (na tej ustawiłem sobie bezwarunkową hibernację). Bateria jest w każdych warunkach bardzo zimna, więc są spore szanse na wieloletnie jej używanie. Sprawdzone miernikami zużycie to 24W w standardowym 1,5GHz i zapewne mniej w 800MHz (minimalne).
- w trybie idle oraz każdej aplikacji, która nie jest grą laptop pracuje na chłodzeniu pasywnym. Prawie nie czuć ciepła na wylocie z lewej strony (to jedyne miejsce gdzie go wydmuchuje)
- duży ekran 1600x900 bardzo się przydaje do pracy; jest błyszczący, co jest świetne dla filmów i gier, a fatalne dla edytorów, ale musiałem przełknąć tę żabę. Za to przynajmniej podświetlenie jest na led.
- klawiatura klasyczna + numeryczna - jednak trudno się ją czyści, a nieco łatwiej używa.
- duży i bardzo szybki jak na HDD dysk twardy. Dodatkowo jest miejsce na drugiego twardziela - np. SSD.
- USB 3.0+3xUSB 2.0 - jak dla mnie wystarczy, na dodatek istnieje dodatkowy przełącznik pozwalający ładować USB z jego własnej baterii.
- 8 GB ram jeszcze długo będzie nadmiarem, nawet w x64
- CPU A6 3420M - 4 rdzenie CPU + wbudowana grafika AMD 6520G, która potrafi samodzielnie uciągnąć wiele gier. Procek świetnie się podkręca - do 3 GHz bez żadnych zmian napięcia. Domyślnie tryb turbo dla jedno-jajowców działa na 2,4 GHz, ale można to sobie poprzestawiać (programik KSTAT).
- do tego AMD 6670M, który może pracować również w trybie crossfireX z powyższą, więc daje to efektywnie grafikę 67xx, która jest już standardowo przeznaczona do gier.
- indeks wydajności Win7 x64 pokazywał mi się na początku jako 5,3 (aero) i 6,1 w grach. Po zmianie sterowników na nowsze u Asusa indeks spadł do 3.5 (również na aero). Jednak jak załadowałem sterowniki Catalyst AMD 12-8_mobility_vista_win7_win8_64_dd_ccc.exe, to wszystkie parametry grafiki podeszły do 6.6, a cały lapek dostał 5.9 ze względu na tradycyjny dysk (przy SSD będzie na bank 6.6 overall). Zmiany te odzwierciedlają wyniki w grach. Np. w WoT ma wysokich mam 21-44 fps, a na średnich 32-60 fps - wszystko w full HD (dołożony monitor przez HDMI/VGA), a w grach takich jak GW1 grafika to zawsze szczytowe 60 FPS. Co ciekawe sterownik ten zniknął ze stron AMD 2 dni po jego wydaniu. U mnie jednak działa perfekcyjnie. Jedyny haczyk w tym, żeby go zdobyć (!) i odinstalowując stary sterownik grafy nie zdeinstalować przy okazji innych sterów do AMD (APU).

Nie ma na nim systemu (wersje bez V na końcu) jednak wystarczy zassać z MSDNA legalnego Win7 x64 i już jest bajka. Rzadko kiedy zachodzi przełączenia lapka w tryb wysokiej wydajności - większości gier wystarcza standardowe taktowanie 1,5 GHz. GPU też można podkręcić (jest nawet funkcja overdrive), ale nie próbowałem bo to teraz jeszcze mocno zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 08:15, DesMonD__PL napisał:

Co myslicie? Nie ma złych bebechów chyba? w tej cenie cos lepszego znajde? ;)
http://allegro.pl/show_item.php?item=2595590790


jeżeli w cenie dają monitor to bez pewnie byś znalazł dużo taniej

w przypadku samsunga dokładnie bym poczytał na temat temperatur, było kilka modeli które potrafiły się przegrzewać przy szczytowym obciążeniu

gf 620 to 525 odgrzany (fermi), dziewczyna ma to w swoim lapku, biednie to chodzi - keppler zaczyna się od 640m - w skrócie miał byś i5 nowej generacji i grafike z poprzedniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 17:59, Ludvic napisał:

Witam, chciałbym kupić netbooka do 1600 zł, co możecie polecić ?


Po poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że wybiorę chyba tego netbooka:
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/3918508_techniczne
Ktoś coś może o nim powiedzieć, albo dać propozycje jakiegoś innego modelu maksymalnie do 1700zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam baterii do HP Elitebook 8530P, moze cos powiedziec cos o zamiennikach? Widze wiekszosc w cenia 100-200zl 4400mAh i pare 5200mAh, ale HP oryginalna to 5200mAh z tego co pamietam i kosztuje 300zl wzwyz. Chcialbym aby miala podobna pojemnosc i zywotnosc co oryginalna.
Jesli byloby taniej przy wiekszej ilosci moge wziac dwie :P Bo w dwoch laptopach (ten sam model) mi padly (w jednym trzyma <30-40 min w drugim w ogole, w obu jest nawet blad podczas POST zeby baterie wymienic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 18:13, treek napisał:


Bez windy, tylko 3GB RAM, HDD 500 GB, jedynie ta grafika jest lepsza.
Samsung ma większy dysk, więcej RAM, system, Office starter, i do tego monitor 22'''' za tę samą cenę. Sam laptop Samsunga kosztuje np. w Vobisie prawie 2600, a w innych sklepach ceny zaczynają się od 2350 zł z dyskiem 500 GB zamiast 750. Tak więc wydaje mi się, że jest to opłacalna oferta.
Zamówiłem dla siostry ten laptop z monitorem przed tygodniem, wysyłka jest opóźniona ze strony Samsunga (kurier ma być we wtorek lub środę), a panowie z Resetu w poniedziałek zadzwonili i w ramach zadośćuczynienia dorzucają do zestawu 2 GB RAM (czyli będzie miał 6 GB) i myszkę. Takie rzeczy nie są zbyt często spotykane, więc tym bardziej cieszy zakup.
Graficznych fajerwerków na obu lapkach nie uświadczysz, ale dla mniej wymagającego użytkownika będzie on w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem zamówienie na laptopa z dwoma warunkami:

1. Ma na nim działać wiedźmin 2 w zadowalającej jakości
2. Być w cenie do 3000 pln.

Jednak coś mi się wydaje, że wyjdę ponad tą kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jaką to grafiką się różnią? Bo biorę to jako główną różnicą. O ile procek jest wystarczający praktycznie do wszystkiego co zwykły użytkownik potrzebuję. To właśnie karta graficzna zdecyduję o wydajności w grach i IMO tutaj każdy procent wydajności w tym wypadku ma znaczenie ;p
RAM? Szczerze, przepraszam wklejając linka nawet nie popatrzyłem ile ma jej wbudowanej ;p. 3 GB to faktycznie troszkę mniej niż dzisiejsze standardy, ale teraz gdy ceny kości są tak holendernie niskie, a wymiana (choćby w laptopie) jest uproszczona i nie ingeruje w gwarancje, wydaję mi się słabym argumentem.
Co to dysku. Podobnie jak wyżej chociaż jeśli ktoś wie, że potrzebuje większego, powinien za takowym się rozglądać ew uwzględnić to przy wyborze. Co by nie mówić ich ceny wciąż są mocno zawyżone.
W ramach dodatków kwestia czysto indywidualna i zależna od sytuacji. Nie powiesz mi, że każdemu opóźni się przesyłka i dostanie dodatkową kość ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoba, która nie jest znawcą w tej dziedzinie rozgląda się za produktem od razu gotowym do pracy bez planów dokupowania RAM itd. Więc jeśli jeden laptop ma większy dysk, więcej RAM i dorzucają do niego monitor to dla przeciętnego użytkownika wydaje się rozsądniejszym wyborem.
Grafikę oba laptopy mają zwyczajnie zbyt słabą do odpalania ówczesnych gier na wyższych ustawieniach, gdyż to nie są laptopy dla graczy. Gracz wybrałby zupełnie inny produkt, te są skierowane do mniej wymagającej grupy odbiorców. Tak więc odpowiedz sobie sam, która oferta jest atrakcyjniejsza dla przeciętnej osoby ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są też aspirujący gracze, nie dysponujący zacnymi kwotami które pozwoliły by im kupić typowego laptopa dla gracza.

A jeśli wydajność nie jest dla niego priorytetem to faktycznie, warto rozglądać się za czymś pewnym, szybkim z gratisami tak jak piszesz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co myślicie na temat Lenovo y580 w wersji z i5. Poszukuję laptopa do 3300zł. Używany do grania w np. Dota2, Max Payne 3, Saints Row 3. Ale też do pracy ( pisanie itp ) Dotknąłem, posmakowałem, polizałem. Spodobał mi się. Ale wolałbym się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2012 o 14:43, ZnalazlemNemo napisał:


Co myślicie na temat Lenovo y580 w wersji z i5. Poszukuję laptopa do 3300zł. Używany
do grania w np. Dota2, Max Payne 3, Saints Row 3. Ale też do pracy ( pisanie itp ) Dotknąłem,
posmakowałem, polizałem. Spodobał mi się. Ale wolałbym się upewnić.

wart kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-i5-3210m-12gb-750gb-gt650m-2gb-thx-i2616855768.html

Może już miał ktoś z was styczność z msi ge70? Czytałem recenzję i narzekają na uginającą się klawiaturę i słabą obudowę laptopa. Zastanawiam się nad tą konfiguracją ale też chciałbym mieć w nim i7 i nie wiem co wybrać. Lepszy procesor i mniej ramu czy więcej ramu a trochę gorszy procesor. Różnica pomiędzy i7 a i5 jest odczuwalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ramu jak Ci braknie to możesz dołożyć. Procesora nie wymienisz. Warto też wspomnieć, że dużej różnicy miedzy i7 a i5 nie uświadczysz. Na wyższych rozdzielczościach i tak procesor ograniczy karta graficzna. Fakt faktem, że zawsze złapiesz te -/+ kilka klatek dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 16:25, nightfaler napisał:

Zawsze ramu jak Ci braknie to możesz dołożyć. Procesora nie wymienisz. Warto też wspomnieć,
że dużej różnicy miedzy i7 a i5 nie uświadczysz. Na wyższych rozdzielczościach i tak
procesor ograniczy karta graficzna. Fakt faktem, że zawsze złapiesz te -/+ kilka klatek
dodatkowo.

procesor można wymienić, wiążę się to zapewne z utratą gwarancji, w niektórych modelach jest nawet bardzo prosty dostęp, jedynie z kartami bywają problemy bo tylko w nielicznych można je wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować