Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2012 o 12:10, Olamagato napisał:

Laptop do gier w takim segmencie cenowym, to ekwilibrystyka i myślenie życzeniowe. Po
prostu nie ma takiego sprzętu. Żeby lapek odpalał bezproblemowo współczesne gry powinien
wyrabiać w 3dmark11 przynajmniej 2000 punktów. A takie komputerki zaczynają się w cenach
od 3k zł.

Aktualna nowość, miesiąc na rynku. Wyrabia 1817 pkt w 3dmark11, kosztuje 2400zł, i jeśli wierzyć jego nabywcom, jedyną poważną wadą(oprócz oczywiście matrycy LED, ale przy takiej cenie to oczywistość z którą trzeba się godzić) jest stosunkowo wysoka głośność (przy wymagających tytułach może dojść maksymalnie do 52 decybeli, to już sporo) Alternatywą jest droższy o stówkę Acer Aspire V3, który jest dosyć cichy (najwyżej 43decybeli) ale za to ma alarmująco wyższe temperatury. A z dwojga złego wolę głośnego laptopa niż takiego który ma się w niedługim czasie zacząć przegrzewać.
http://www.agito.pl/laptop-msi-cx610nd-209xpl-2251-654601.html?utm_content=654601&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie
Za parę dni pewnie zlece przelew. Wtedy dam znać zainteresowanym jak się sprawuje, bo recenzji stosunkowo mało na jego temat, trzeba się posiłkować tym co piszą użytkownicy, jak ten tutaj :
http://forum.pclab.pl/topic/828644-MSI-CX61/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję laptopa w przedziale 2500-3000 zł. Interesuje mnie najbardziej ASUS chociaż jak ktoś mógłby mi polecić dobrego Acera bądź Samsunga nie będę narzekał ;]
Moje wymogi to
ekran 15" bądź 17" cali
duży dysk 500 gb to minimum
no i takie bebechy by dobra gra od czasu do czasu na średnich detalach poszła ;] np. Wiedźmin 2

Za wszystkie propozycje i opinie bardzo dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze nie znajdziesz raczej raczej żadnego Asusa, Acera, albo Samsunga, który nadawałby się do nowych gier. Masz tutaj kilka propozycji ułożonych od najmocniejszej do najsłabszej konfiguracji:


Lenovo:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y580-i5-3210m-4gb-1000-gtx660-usb3-0-i2790188527.html


MSi:

http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-i5-3210m-8gb-750gb-gt650m-2gb-ddr5-i2798001267.html

Jeśli koniecznie chcesz Acera, to:

http://allegro.pl/acer-aspire-v3-i7-3630qm-4gb-750gb-gt640m-hdmi-i2774318211.html

W podanym przez Ciebie przedziale cenowym wszystkie Asusy i Samsungi mają pakowany ten sam układ graficzny (GT 630 lub GT 635), który jest po prostu za słaby do nowych gier .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 17:05, Hommicide napisał:

Za takie pieniądze nie znajdziesz raczej raczej żadnego Asusa, Acera, albo Samsunga,
który nadawałby się do nowych gier. Masz tutaj kilka propozycji ułożonych od najmocniejszej
do najsłabszej konfiguracji:


Dzięki za przykłady :) w sumie to mnie jakiś mocny wybitnie laptop nie interesuje bo z czasem swój stary stacjonarny chcę wymienić to tam pójdzie grubsza kasa ;p a laptop to od tak by nie był to netbook tylko jakaś gierka na średnich detalach by poszła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy do laptopów MSI GT600R i MSI GX740 można dokupić dysk SSD od Samsunga. Głownie chodzi mi o to czy w środku laptopa jest złącze pod taki dysk. I jeszcze coś czytałem tam o Sata 2 i 3 więc nie wiem czy jak kupie dysk to mam patrzeć by sata laptopa i dysku było takie same czy jak dysk z sata 3 i laptop sata 2 będą kompatybilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 18:32, GringoG3 napisał:

Czy do laptopów MSI GT600R i MSI GX740 można dokupić dysk SSD od Samsunga. Głownie chodzi
mi o to czy w środku laptopa jest złącze pod taki dysk. I jeszcze coś czytałem tam o
Sata 2 i 3 więc nie wiem czy jak kupie dysk to mam patrzeć by sata laptopa i dysku było
takie same czy jak dysk z sata 3 i laptop sata 2 będą kompatybilne.

Wszystkie praktycznie dyski SSD są na SATA, więc jeżeli wymiarowo będzie pasował, to i złącze będzie odpowiednie. SATA jest kompatybilne we wszystkie strony. Oznacza to, że do złącza SATA3 podłączysz dysk SATA1 i odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 17:50, mlynar911 napisał:

> Za takie pieniądze nie znajdziesz raczej raczej żadnego Asusa, Acera, albo Samsunga,

> który nadawałby się do nowych gier. Masz tutaj kilka propozycji ułożonych od najmocniejszej

> do najsłabszej konfiguracji:

Dzięki za przykłady :) w sumie to mnie jakiś mocny wybitnie laptop nie interesuje bo
z czasem swój stary stacjonarny chcę wymienić to tam pójdzie grubsza kasa ;p a laptop
to od tak by nie był to netbook tylko jakaś gierka na średnich detalach by poszła ;)


Na tym Lenovo Y580, do którego link podałem w poprzednim poście bez problemów pograłbyś w każdą nową grę na wysokich detalach w rozdzielczości 1366x768 (łącznie z Battlefieldem 3 i Wiedźminem 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam wymienic starego laptopa na coś konretniejszego. Za okolo 3500 poszukuję sprzętu wydajnego w nowych grach i z ekranem najlepiej 17" lub większym. Najważniejsza dla mnie jest mocna karta graficzna. Na dodatkowych bajerach specjalnie mi nie zależy (oprócz podświetlanej klawiatury - imo super sprawa). Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 18:44, Narmo napisał:

Wszystkie praktycznie dyski SSD są na SATA, więc jeżeli wymiarowo będzie pasował, to
i złącze będzie odpowiednie. SATA jest kompatybilne we wszystkie strony. Oznacza to,
że do złącza SATA3 podłączysz dysk SATA1 i odwrotnie.

Podłączysz szybki SSD SATA3 do kontrolera SATA1, ale zamiast transferu na poziomie 400 MB/s dostaniesz biedne 150MB/s - tyle ile maksymalnie oferuje SATA1. Lepsze jest więc SATA2 (300 MB/s), ale wciąż będzie ograniczać najszybsze SSD na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2012 o 23:50, pkrzysiek25 napisał:

Witam. Zamierzam wymienic starego laptopa na coś konretniejszego. Za okolo 3500 poszukuję
sprzętu wydajnego w nowych grach i z ekranem najlepiej 17" lub większym. Najważniejsza
dla mnie jest mocna karta graficzna. Na dodatkowych bajerach specjalnie mi nie zależy
(oprócz podświetlanej klawiatury - imo super sprawa). Dziękuję za pomoc.


15.9 cala:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y580-i7-3630qm-8gb-1tb-gtx660-ddr5-i2787424481.html

17.9 cala:

http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-i5-3210m-8gb-750gb-gtx660m-2gb-fhd-i2792248000.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Czy jeśli mam lapka którego wielkość matrycy określona jest jako 13" - 13.9" a kupię torbę na 15,6 to będzie to duża różnica? Czy lepiej kupić idealnie dopasowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2012 o 15:50, pkrzysiek25 napisał:

Slyszałem nienajlepsze opinie o serii GE70, czy mógłby ktos polecić coś innego z podobnymi
bebechami, w cenie około 3500?

Dell 7720?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Od dłuższego czasu planuję zaopatrzyć się w laptopa lub netbooka. Mam jeszcze trochę czasu do zakupu, ale chciałbym mieć jakieś inne modele dla porównania.

Generalnie chciałbym coś mniejszego niż 15 cali, to na pewno. Może nawet mniej niż 13.9. Najbardziej zależy mi na mobilności stąd skupiam się na małym sprzęcie. Progi cenowe jakie mnie interesują są 2. Do 1500zł lub do 2000zł, jeżeli naprawdę ten droższy egzemplarz wykazałby się dużą różnicą w parametrach w porównaniu do sprzętu z tej niższej półki cenowej.

Na razie jedyne ciekawego co znalazłem to: http://www.ceneo.pl/13606595#tab=spec

Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje Laptopa do 1300 zł. Nie musi byc cudowny. Glownie do przegladania internetu, uzywania w celach szkolnych i tak ogolnie przez dziewczyne w wieku 18 lat. Czasem film jakis itp.
Aczkolwiek nic jednordzeniowego i na boga - bez zintegrowanej karty.
Sam bym zazwyczaj takie cos znalazl ale prawde mowiac juz z 2 lata nie sledze sprzetu a tymbardziej laptopowego i sam juz nie wiem co wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 21:06, diablolod napisał:

Poszukuje Laptopa do 1300 zł. Nie musi byc cudowny. Glownie do przegladania internetu,
uzywania w celach szkolnych i tak ogolnie przez dziewczyne w wieku 18 lat. Czasem film jakis itp.

To się każdy nada jaki jest na półkach.

Dnia 05.12.2012 o 21:06, diablolod napisał:

Aczkolwiek nic jednordzeniowego i na boga - bez zintegrowanej karty.

To takich już nie ma w ogóle. Obecnie każdy nowy procesor czy to Intela czy AMD ma w sobie rdzenie GPU, które są nieporównywalnie mocniejsze niż dawne integry. Wystarczają one do pogrania w starsze gry i w nowsze na niskim poziomie grafiki. Laptopy z kartami dedykowanymi zaczynają się od 1800 zł i to tylko jako okazje/promocje. Jak przy tej cenie znajdziesz coś na Intelu i3/i5+GT630M lub AMD Ax, to powinno to być w miarę niezłe za takie pieniądze. Matryca (tylko błyszcząca) 1360x768. Bateria powinna trzymać ok. 4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję laptopa za max 2500zł. Główne kryteria to waga (powinien być dość lekki) i bezawaryjność. Zabezpieczeniem samego systemu zajmę się sam, ale wolałbym żeby to nie był sprzęt w którym po roku mogą zacząć wyskakiwać przyciski z klawiatury itp, musi to byś urządzenie na tyle solidne żeby mogło służyć przez więcej jak 4 lata użytkowania. Dobrze, gdyby posiadał wbudowany procesor z serii Intel Core i3, myślę że taki powinien być na tyle wydajny, żeby móc odpalić na nim coś bardziej zaawansowanego od pasjansa. ;) Sam też będę szukał, ale stwierdziłem że nie zaszkodzi zapytać również tutaj. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi i sugestie. :)

EDIT: Laptop będzie brany na raty, więc to 2500zł może się jednak troszkę wahać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować