Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Od około 2 dni mój lapek ma jakieś odjazdy. Grając np. meczyk w LoLa po 25 minutach komp grzeje się jak szalony. Dostaje spadku fpsów i po kilku minutach znowu wraca do normy (choć dziś musiałem zmniejszyć ustawienia, więc może to od tego). Na dodatek na krótki czas kolory matrycy jakby robią się mniej żywe i stają się bardziej szare. Czym to może być spowodowane, podwyższeniem temperatury na zewnątrz? Wolę teraz zapytać, niż obudzić się z uszkodzonym lapkiem... Jakby co to mam HP Paviliona dv7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:34, QuandorX napisał:

Od około 2 dni mój lapek ma jakieś odjazdy. Grając np. meczyk w LoLa po 25 minutach komp
grzeje się jak szalony. Dostaje spadku fpsów i po kilku minutach znowu wraca do normy
(choć dziś musiałem zmniejszyć ustawienia, więc może to od tego). Na dodatek na krótki
czas kolory matrycy jakby robią się mniej żywe i stają się bardziej szare. Czym to może
być spowodowane, podwyższeniem temperatury na zewnątrz? Wolę teraz zapytać, niż obudzić
się z uszkodzonym lapkiem... Jakby co to mam HP Paviliona dv7.


Wyższa temperatura w miejscu pracy zazwyczaj przekłada się na wyższą temperaturę lapka, do tego mogło nazbierać się kurzu w radiatorze, możesz sprawdzić / przedmuchać sprężonym powietrzem.

Jak jest z temperaturami możesz sprawdzić przy pomocy cpuid hwmonitor - darmowy programik. Dobrze sprawdzić teraz i po czyszczeniu / zmianie miejsca pracy żeby ocenić efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Na jakimś tam forum o sprzęcie komputerowym czytałem, że same zabawy ze sprężonym powietrzem mogą spowodować jeszcze większe szkody niż przedtem. Niby ten kurz jest jeszcze bardziej wdmuchiwany i wtedy w ogóle nie ma szans na wydostanie się. Skuteczne (niby) są jakieś wymiany jakiś blaszek czy coś... Nie mam czasu i ochoty na razie się z tym babrać. Jeżeli będzie się pogarszać to może odwiedzę jakiegoś specjalistę, bo samemu to ja nie będę tego ogarniał (za duża odpowiedzialność względem rodziny:D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem, ale zobaczyłem temperatury kompa i nie są one zbyt zadowalające. W stanie spoczynku 48-50 stopni, w trakcie odtwarzania filmiku na YT jakieś 56-58 stopni. W LoLu ponad 64, 65. Jest źle jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 21:19, QuandorX napisał:

Sorry, że post pod postem, ale zobaczyłem temperatury kompa i nie są one zbyt zadowalające.
W stanie spoczynku 48-50 stopni, w trakcie odtwarzania filmiku na YT jakieś 56-58 stopni.
W LoLu ponad 64, 65. Jest źle jak dla mnie.


coś nisko, to na pewno są temperatury procka/grafiki? lapki z natury są gorące, odpal lola i jeżeli używasz hwmonitor, zobacz na ile podskoczy Ci max. To co opisywałeś powinno się dziać po przekroczeniu 90, przy 65 mój laptop ziewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Sprawdzałem SpeedFanem i tam 60 było pokazywane jako już powyżej średniej. Zmienię program, wybadam, jak się pogorszy to dam znać, bo jak na razie to sieję panikę co najwyżej:D. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapuść OCCT, CPU test (godzinny, na standardowych ustawieniach), jak coś się przegrzewa, to OCCT sam przerwie test przed upływem godziny, niezależnie od tego po zakończeniu testu w Dokumentach/Moich Dokumentach w folderze OCCT znajdziesz śliczne wykresy temperatur i napięć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy są w ogóle jakieś zalety błyszczącej matrycy w laptopie (poza chyba ostrzejszym obrazem)?
Szkoda, że zanim kilka miesięcy temu zainwestowałem sporo hajsu w lapka nie miałem pojęcia że jest jakaś różnica jeśli chodzi o matrycę (matowa a błyszcząca) bo lusterko w sklepie wyszłoby mnie o wiele taniej.
Drugie pytanie, słyszałem że używając laptopa na najniższym podświetleniu ekranu jest bardziej szkodliwe dla oczu niż na wyższym rozświetleniu, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Poszukuję bowiem netbooka. Ma on służyć głównie do pracy w Office, internetu, i dawać możliwość odpalenia raz na jakiś czas jakiegoś filmu lub gierki (raczej starszej - typu Heroes III). Chciałbym przy tym, aby się nie zacinał i chodził płynnie. Przekątna raczej 11,6". Preferowany system - Windows, ale jak będzie Linux to też się świat nie skończy, zwłaszcza że chciałbym Linuxa poznać ;). Aha, przydałby się jeszce w miarę duży dysk. Powiedzmy >250GB. Budżet chciałbym zamknąć do 1100zł.

Znalazłem coś takiego: http://www.ceneo.pl/15297063#tab=spec
Co o tym netbooku sądzicie? Nada się? Czy macie może w tym przedziale cenowym lepszy do polecenia? W sumie to zastanawia mnie tylko 1 GHz procesor. Nie będzie mulił?

Pozdrawiam.
PS. Czy istnieje jakiś odpowiednik Office (ew. Open Office) na Linuxa?

EDIT: Teraz zauważyłem. Co oznacza "Taktowanie procesora: 1.00-1.33 GHz"? Zmienna częstotliwość taktowania? Mógłby mi to ktoś pokrótce wytłumaczyć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 14:12, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

PS. Czy istnieje jakiś odpowiednik Office (ew. Open Office) na Linuxa?


OpenOffice, LibreOffice - te dwa to chyba najpopularniejsze open source''owe zestawy office, wiele distro ma juz ktores z tych wbudowane.

Dnia 17.03.2013 o 14:12, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

EDIT: Teraz zauważyłem. Co oznacza "Taktowanie procesora: 1.00-1.33 GHz"? Zmienna częstotliwość
taktowania? Mógłby mi to ktoś pokrótce wytłumaczyć? :)


Przy obciazeniu jak 1 GHz bedzie za malo wlacza sie tryb turbo i taktowanie zwiekszane jest do 1.33GHz. Nie wiem czy dotyczy to jednego czy dwoch rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 14:12, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Znalazłem coś takiego: http://www.ceneo.pl/15297063#tab=spec
Co o tym netbooku sądzicie? Nada się? Czy macie może w tym przedziale cenowym lepszy
do polecenia? W sumie to zastanawia mnie tylko 1 GHz procesor. Nie będzie mulił?

Na Linuxie nie będzie mulił o ile nie walniesz tam sobie Compiza czy innego pulpitu w 3D. Ale z Win 7, nie daj Boże z włączonym Aero, może być nieciekawie. Widziałem już netbooka z bodajże AMD E-240 i... cóż, Youtube w 360p jeszcze się dawał używać.

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4778614 - moim zdaniem taki byłby całkiem fajny. Atom N2800 jest o jakieś 20-30% szybszy od AMD C-60 i C-70. Co ma znaczenie bo nie zawiesi ci się komputer od reklam we flashu (to się może na pozór wydawać śmieszne ale nawet minimalistyczny notebookowy i3 2310M jest tak 2.5 razy szybszy od Atomów i tak z 3x od AMD-ków).
Ogólnie:
AMD E2-1800 > AMD E-450 > E-350 > Atom N2800 > Celeron 847 > Atom N2600 = AMD C-70 > AMD C-60 > AMD E-300 > AMD E-240.
Mniej więcej tak to obecnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 17:24, ziptofaf napisał:

Na Linuxie nie będzie mulił o ile nie walniesz tam sobie Compiza czy innego pulpitu w
3D. Ale z Win 7, nie daj Boże z włączonym Aero, może być nieciekawie. Widziałem już netbooka
z bodajże AMD E-240 i... cóż, Youtube w 360p jeszcze się dawał używać.

Czyli ten Acer ewentualnie, ale na Linuksie? Bo planowałem przeinstalować to później na Windowsa, żeby sobie np. w te Heroski, czy inne NWN1 czasem pograć... A poza tym opinie widziałem raczej pozytywne.

Dnia 17.03.2013 o 17:24, ziptofaf napisał:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4778614 - moim zdaniem taki byłby całkiem fajny.

Tylko, że szukałem chyba ciut większego (11,6") ale to jeszcze będę musiał na żywo zobaczyć. A ten 1GB RAMu nie będzie przeszkadzał (tzn. nieprzyda się go więcej)? No i przyznam, że liczyłem chyba na rozdzielczość 1366x768. To duża różnica?

Dnia 17.03.2013 o 17:24, ziptofaf napisał:

Atom N2800 jest o jakieś 20-30% szybszy od AMD C-60 i C-70. Co ma znaczenie bo nie zawiesi
ci się komputer od reklam we flashu (to się może na pozór wydawać śmieszne ale nawet
minimalistyczny notebookowy i3 2310M jest tak 2.5 razy szybszy od Atomów i tak z 3x od
AMD-ków).
Ogólnie:
AMD E2-1800 > AMD E-450 > E-350 > Atom N2800 > Celeron 847 > Atom N2600
= AMD C-70 > AMD C-60 > AMD E-300 > AMD E-240.
Mniej więcej tak to obecnie wygląda.

A Atom N280, lub Atom N570?

Jeszcze jedno: Znasz może jakiś sposób, aby "zajechać" laptopa w sklepie? Tzn. jak właśnie sprawdzić, czy się nie będzie zwieszał na tych reklamach, czy jakiś programach? Bo obsługa chyba niekoniecznie pozwala coś instalować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 18:38, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Jeszcze jedno: Znasz może jakiś sposób, aby "zajechać" laptopa w sklepie? Tzn. jak właśnie
sprawdzić, czy się nie będzie zwieszał na tych reklamach, czy jakiś programach? Bo obsługa
chyba niekoniecznie pozwala coś instalować ;)

http://www.ocbase.com/index.php/software/21-occt-live
Jeżeli chodzi toie o spradzenie kultury pracy to program nadaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 18:50, Niewiernus napisał:

> Jeszcze jedno: Znasz może jakiś sposób, aby "zajechać" laptopa w sklepie? Tzn. jak
właśnie
> sprawdzić, czy się nie będzie zwieszał na tych reklamach, czy jakiś programach?
Bo obsługa
> chyba niekoniecznie pozwala coś instalować ;)
http://www.ocbase.com/index.php/software/21-occt-live
Jeżeli chodzi toie o spradzenie kultury pracy to program nadaje się.

Chodziło mi raczej o jakieś rzeczy, które powinienem sprawdzić, przy których komputer pod żadnym pozorem nie powinien dostać zadyszki (z banalnych rzeczy niech będzie otwieranie folderów) niż programy do testowania, gdyż obsługa nie pozawala nic tam do komputera wkładać, ani podłączać. Rzeczy do sprawdzenia nakomputerze w trybie "sklepowym". Pytam, bo miałem taką sytuację przy kupowaniu monitora, że gdy chciałem podłączyć swój pendrive z jakimś tam filmeme i zobaczyć jak będzie wyglądał, to mi nie pozwolono i mogłem oglądać tylko "materiały promocyjne" i bawić się Windowsem.
Ale dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 18:38, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Czyli ten Acer ewentualnie, ale na Linuksie? Bo planowałem przeinstalować to później
na Windowsa, żeby sobie np. w te Heroski, czy inne NWN1 czasem pograć... A poza tym opinie
widziałem raczej pozytywne.

Że tak to ujmę:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=37
Spójrz na obrazki na dole. Tak, to Heroes of Might and Magic 5. Na Linuxie. Działa i ma się nieźle ;) Potrzebny tylko WineHQ:
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=394 - Heroes 3 jest oznaczone z kolei jako Gold/Platinum co oznaca że działa perfekcyjnie na Linuksach. NWN z tego co pamiętam też działa, WoW również... W sumie to z tym tak dużych problemów nie ma, jak się uprzeć to i nowe produkcje często działają.

Ogólnie samemu preferuję systemy linuxowe w notebookach - żrą wielokrotnie mniej RAM''u i do działania starcza im sprzęt nawet sprzed kilku(nastu) epok. Z kolei taki Win 7 to ci na start zje 1.5GB pamięci ^_^

Dnia 17.03.2013 o 18:38, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Tylko, że szukałem chyba ciut większego (11,6") ale to jeszcze będę musiał na żywo zobaczyć.
A ten 1GB RAMu nie będzie przeszkadzał (tzn. nie przyda się go więcej)? No i przyznam,
że liczyłem chyba na rozdzielczość 1366x768. To duża różnica?

Hmm...to jest różnica. W tym przypadku rzeczywiście zostałbym przy Acerze, właśnie z powodu ekranu.

Dnia 17.03.2013 o 18:38, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

> Atom N2800 jest o jakieś 20-30% szybszy od AMD C-60 i C-70. Co ma znaczenie bo nie
zawiesi
> ci się komputer od reklam we flashu (to się może na pozór wydawać śmieszne ale nawet

> minimalistyczny notebookowy i3 2310M jest tak 2.5 razy szybszy od Atomów i tak z
3x od
> AMD-ków).
> Ogólnie:
> AMD E2-1800 > AMD E-450 > E-350 > Atom N2800 > Celeron 847 > Atom
N2600
> = AMD C-70 > AMD C-60 > AMD E-300 > AMD E-240.
> Mniej więcej tak to obecnie wygląda.
A Atom N280, lub Atom N570?

N280=mniej więcej AMD E-240 więc odradzam, to tylko jeden rdzeń mający 1600 MHz, wydajność porównywalna z PC-towymi rozwiązaniami z 2002 roku mniej więcej. N570 jest o jakieś 50-100% szybszy od niego bo ma dwa rdzenie co stawia go w okolicach AMD C-70.

Dnia 17.03.2013 o 18:38, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Jeszcze jedno: Znasz może jakiś sposób, aby "zajechać" laptopa w sklepie? Tzn. jak właśnie
sprawdzić, czy się nie będzie zwieszał na tych reklamach, czy jakiś programach? Bo obsługa
chyba niekoniecznie pozwala coś instalować ;)

Włącz filmik na Youtube w 720p :P Spora część netbooków może tego nie wytrzymać xD
Ewentualnie:

Indeks wydajności systemu Windows. Nie żartuję. Jest w każdym komputerze który ma Win7. Aby było z czym porównywać, daję dwa screeny. Pierwszy z mojej własnej maszyny - Core i3 2310M, 6GB RAM, GT540M. Typowy sprzęt do pracy i okazjonalnego grania w tytuły tak do 2011 roku włącznie. Używany przeze mnie na co dzień, typowy notebook. Drugi to maszyna znajomego, GTX570M i Core i5 2430M. Większość gier mu w ultra detalach działa... ba, to jest mocniejsze niż niektóre PC-ty XD W przypadku netbooków wyniki będą oczywiście o kilka rzędów niższe ale jeśli taki CPU zacznie schodzić poniżej 3.0 to już wiesz że nie chcesz tego procka. A w okolicach 2.5 wszystko bardziej skomplikowane od Sapera może się okazać poważnym problemem, praca na czymś takim też się robi BARDZO odległa od przyjemnej.

20130317203827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 20:50, ziptofaf napisał:

> Czyli ten Acer ewentualnie, ale na Linuksie? Bo planowałem przeinstalować to później
> na Windowsa,
Że tak to ujmę:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=37

Przekonałeś mnie do (przynajmniej chwilowej) zabawy z Linuxem. Czeka mnie trochę czytania na ten temat :D

Dnia 17.03.2013 o 20:50, ziptofaf napisał:

Ogólnie samemu preferuję systemy linuxowe w notebookach - żrą wielokrotnie mniej RAM''u
i do działania starcza im sprzęt nawet sprzed kilku(nastu) epok. Z kolei taki Win 7 to
ci na start zje 1.5GB pamięci ^_^

Czyli, że po zainstalowaniu na tym Acerze Win7 zostanie mi tylko ~0,5GB RAM na pracę/internet/gry itp. (komp ma 2GB RAM)?

Dnia 17.03.2013 o 20:50, ziptofaf napisał:

> Jeszcze jedno: Znasz może jakiś sposób, aby "zajechać" laptopa w sklepie?
[ciach]

O coś takiego mi chodziło. Na Linuxie też jest coś takiego jak ten Indeks wydajności?

I mały off top na koniec: Czytałem, że jest możliwość zainstalowania dwóch systemów "na raz" na różnych partycjach dysku. Czy takie rozwiązanie zajmuje tylko miejsce na HDD, czy ma jeszcze jakiś wpływ na pracę komputera?

Wielkie dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 22:31, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Przekonałeś mnie do (przynajmniej chwilowej) zabawy z Linuxem. Czeka mnie trochę czytania
na ten temat :D

Linux to fajny system jest. Tutaj masz quiz:
http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/
Jego rozwiązanie powinno ci pokazać która konkretnie wersja będzie ci najbardziej pasować. Od siebie polecam Ubuntu i OpenSUSE. Świetna jest też Mandriva (którą wręcz uwielbiałem z powodu bardzo przejrzystego interfejsu) ale to już w zasadzie nierozwijany system a przynajmniej nie jeśli chodzi o edycje darmowe.

Jeśli gdzieś przy instalacji będzie cię z kolei pytać czy wolisz środowisko graficzne Gnome czy KDE - ja wolę KDE bo:
http://osworld.pl/wp-content/uploads/kde42-beta1-2.png - bo wygląda tak, ładne i przejrzyste :)
Gnome z kolei wygląda tak:
http://techexposures.com/wp-content/uploads/2009/07/desktop.png
Też jest w porządku w sumie. Kwestia gustu.

Dnia 17.03.2013 o 22:31, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Czyli, że po zainstalowaniu na tym Acerze Win7 zostanie mi tylko ~0,5GB RAM na pracę/internet/gry
itp. (komp ma 2GB RAM)?

Aż tak źle nie powinno być. Ale na pewno to zużycie będzie całkiem spore, 800-1100MB może rzeczywiście jeść.
Tak dla porównania - Ubuntu 12.10 z wyłączonymi niepotrzebnymi mi śmieciami bierze u mnie całe... 90 MB RAM''u ;) W sumie da się zjechać nawet do kilkunastu MB ale wtedy już nie masz obrazu a sam tryb tekstowy xD

Dnia 17.03.2013 o 22:31, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

O coś takiego mi chodziło. Na Linuxie też jest coś takiego jak ten Indeks wydajności?

Hmmm... jak sobie ściągniesz ( http://www.howtogeek.com/111617/how-to-benchmark-your-linux-system-3-open-source-benchmarking-tools/) to i jest. Ale standardowo nie ma. Linux ogólnie ma takie podejście do użytkownika - masz tylko to czego chcesz, żadnych innych dodatkowych śmieci. Co ma swoje wady i zalety.

Dnia 17.03.2013 o 22:31, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

I mały off top na koniec: Czytałem, że jest możliwość zainstalowania dwóch systemów "na
raz" na różnych partycjach dysku. Czy takie rozwiązanie zajmuje tylko miejsce na HDD,
czy ma jeszcze jakiś wpływ na pracę komputera?


Jak najbardziej można tak zrobić tylko:
a) O ile Linux widzi partycje Windowsa o tyle Windows Linuxowych - nie. Trzeba mu instalować nieoficjalne łatki.
b) Istotna jest kolejność - najpierw instalujesz Windowsa, potem Linuxa. Ten drugi sam sobie znajdzie systemy jakie masz na kompie i przygotuje menu startowe - przy uruchamianiu kompa po prostu sobie wybierasz który chcesz włączyć. Ale jeśli najpierw zainstalujesz Linuxa a na to Windowsa to potem będzie ci się tylko Windows włączać. Da się co prawda to naprawić ale osobie która nie wie co do końca robi zajmie to trochę czasu.

c) Jak już poważnie instalować Linuxa do użytkowania na co dzień to przygotowujesz dla niego 3 partycje:
Jedna dla / (pliki systemowe itd)
Jedna dla /home (katalog użytkownika)
Jedna swap (niewielka, 1-2GB)

Normalnie przy instalowaniu wybierasz co chcesz, zazwyczaj wygląda to mniej więcej tak. Minimalizujesz wtedy ilość śmieci skaczących po partycjach a jak laptop jest dość powolny to każdy grosz się liczy. W sumie nowsze instalatory Linuxów same już chyba o to zadbają, nie tkną pewnie nawet partycji Windowsowskich i tylko wystarczy im zostawić wolne miejsce a one już wszystko ładnie podzielą ale jeśli nie, to wtedy mniej więcej tak to się robi.

Jest też wersja dla leniuchów chcących się tym pobawić:
http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer

Ściągasz, uruchamiasz, musisz mieć z 10GB wolnego miejsca na normalnej windowsowej partycji, choćby i na jakimś C:
Idziesz wypić herbatkę, wracasz, masz zainstalowanego Linuxa. Przy uruchamianiu kompa dostaniesz okno wyboru systemu którego chcesz użyć. Całość po prostu "zamieszka" w normalnym windowsowym katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 23:46, ziptofaf napisał:

> I mały off top na koniec: Czytałem, że jest możliwość zainstalowania dwóch systemów
"na
> raz" na różnych partycjach dysku. Czy takie rozwiązanie zajmuje tylko miejsce na
HDD,
> czy ma jeszcze jakiś wpływ na pracę komputera?

Jak najbardziej można tak zrobić tylko:
a) O ile Linux widzi partycje Windowsa o tyle Windows Linuxowych - nie. Trzeba mu instalować
nieoficjalne łatki.

Domyślam się, że pierwszym kłopotem będzie je znaleźć? :D

Dnia 17.03.2013 o 23:46, ziptofaf napisał:

b) Istotna jest kolejność - najpierw instalujesz Windowsa, potem Linuxa. Ten drugi sam
sobie znajdzie systemy jakie masz na kompie i przygotuje menu startowe - przy uruchamianiu
kompa po prostu sobie wybierasz który chcesz włączyć. Ale jeśli najpierw zainstalujesz
Linuxa a na to Windowsa to potem będzie ci się tylko Windows włączać. Da się co prawda
to naprawić ale osobie która nie wie co do końca robi zajmie to trochę czasu.

Czyli jeśli na tym netbooku jest domyślnie Linux, to muszę go najpierw usunąć, zainstalować Windowsa, pobrać te nieoficjalne łatki i dopiero teraz znowu zainstalować Linuxa?

Dnia 17.03.2013 o 23:46, ziptofaf napisał:

Jest też wersja dla leniuchów chcących się tym pobawić:
http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer

Ale to jest do "wklejenia" Linuxa na Windowsa. A na odwrót się da, czy tylko zabawa z usuwaniem systemu opisana wyżej? I tu rozumiem nie trzeba tych łatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować