Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Laptop do 2000zl.
Bez "specjalizacji", dla dziewczyny, uzytek ogolny. internet, programy, czasem moze jakas gra.
Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze byc bez systemu. Oczywiscie laptopy wyposazone tylko w zintegrowane karty graficzne i procki jedno rdzeniowe nie wchodza w gre.

Bajery typu usb3 nie sa potrzebne, wielkie matryce takze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupować laptop z ebay''a z darmową przesyłką z USA (inna wtyczka do gniazdka zapewne oraz TYLKO ROK GWARANCJI), który wychodzi taniej o ~1200 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 13:24, wilqu94 napisał:

Czy warto kupować laptop z ebay''a z darmową przesyłką z USA (inna wtyczka do gniazdka
zapewne oraz TYLKO ROK GWARANCJI), który wychodzi taniej o ~1200 zł ?


To nie tylko inna wtyczka :). Czeka Cię zakup osobno zasilacza, bo w USA mają w gniazdkach 110V (u nas jest 230V). No i cło będziesz musiał zapłacić, jeśli tego nie uwzględniłeś, pewnie cena nie zawiera też podatku (taki amerykański zwyczaj, bo w różnych stanach są różne stawki, więc sprzedający podają zwykle ceny netto), który też trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2013 o 17:00, Blackhand napisał:

To nie tylko inna wtyczka :). Czeka Cię zakup osobno zasilacza, bo w USA mają w gniazdkach
110V (u nas jest 230V).

Ekhem - nie. Zerknij na dowolny zasilacz laptopowy:
Input: 100-240V. Samemu miałem też PSP sprowadzane z USA i tak samo - działa całkowicie poprawnie na naszych, europejskich napięciach.

Dnia 22.05.2013 o 17:00, Blackhand napisał:

No i cło będziesz musiał zapłacić, jeśli tego nie uwzględniłeś,
pewnie cena nie zawiera też podatku (taki amerykański zwyczaj, bo w różnych stanach są
różne stawki, więc sprzedający podają zwykle ceny netto), który też trzeba zapłacić.


A z tym się zgodzę. Czasem można to częściowo ominąć jeśli jest wysyłane jako ''prezent'' a nie jako ''towar handlowy'' ale do tego potrzeba rodziny w Stanach zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam "mały" problem.

Posiadam MSI GT683 686XPL. Do tej pory wszystko było ok, ale dziś komp odwalił numer, który nieźle mnie przeraził. Otóż rozmawiałem sobie z żoną na skype, w tle uruchomione było parę programów (VLC, Lord of the Rings Online). W pewnym momencie komp się po prostu wyłączył, po czym uruchomił się ponownie z czarnym ekranem i wiatrakiem działającym na pełnych obrotach. Pomyślałem, że może po prostu się bydlę przegrzało (trzymałem go na kolanach), więc zostawiłem go na 2 minutki, wyłączyłem i włączyłem ponownie. Wszystko działało pięknie przez jakieś 5-10 minut (uruchomiłem wszystkie programy, jakie miałem włączone wcześniej), po czym powtórka z rozrywki: wyłączenie, czarny ekran, wiatrak. Ok, zostawiłem kompa na 15 minut, żeby się porządnie schłodził, po czym spróbowałem uruchomić go ponownie. I tu zonk. Komp się nie uruchamia. Działa wiatraczek, ekran jest czarny i lipa.

Nie ukrywam, że trochę mnie to przeraziło, bo siedzę za granicą i komp jest dla mnie jedynym sposobem łączności z domem i jedynym źródłem rozrywki. Po kilku próbach udało mi się kompik uruchomić, teraz zdaje się działać (choć mam poważne obawy przed uruchamianiem gier). Sprawdziłem w necie, że takie objawy mogą wystąpić przy padającej płycie głównej. Ok, ale czytając w necie można również się dowiedzieć, że ból głowy jest objawem raka mózgu, więc traktuję to z lekkim przymrużeniem oka.

I teraz pytanko - jest jakiś sposób na zdiagnozowanie płyty głównej? Wybaczcie głupie pytanie laika, ale wiem, że pamięć można sprawdzić memtestem itp, więc może jest coś, co również sprawdza płyty główne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 11:21, Ring5 napisał:

I teraz pytanko - jest jakiś sposób na zdiagnozowanie płyty głównej? Wybaczcie głupie
pytanie laika, ale wiem, że pamięć można sprawdzić memtestem itp, więc może jest coś,
co również sprawdza płyty główne.


Jest - śrubokręt. Rozkręć lapka i sprawdź czy na płycie nie ma wybulonych kondensatorów, albo innych anomalii.
Ale wcześniej sprawdziłbym jak wyglądają temperatury procesora przy większym obciążeniu - jeśli do tej pory nie czyściłeś radiatora, to warto to w końcu zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 21:42, rob006 napisał:

Jest - śrubokręt. Rozkręć lapka i sprawdź czy na płycie nie ma wybulonych kondensatorów,
albo innych anomalii.


Tego się obawialem...

Dnia 25.05.2013 o 21:42, rob006 napisał:

Ale wcześniej sprawdziłbym jak wyglądają temperatury procesora przy większym obciążeniu
- jeśli do tej pory nie czyściłeś radiatora, to warto to w końcu zrobić :)


Byl czyszczony pod koniec lutego, wtedy tez byla wymieniana pasta termoprzewodzaca. Co do temperatur - obecnie, przy uruchomionym Chrome, skype (ale bez aktywnej rozmowy) i wlaczonym LotRO, temperatura CPU to 45-52 stopnie (min i max), temperatura GPU skacze od okolo 60 do 80 stopni (jak pogram dluzej i robie alt+tab, siega 80, potem spada do okolo 60+).

Po porannych anomaliach komp sprawia wrazenie dzialajacego normalnie, wiec moze to tylko przegrzanie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca czy dobry temat, ale może ktoś pomoże... Od pewnego czasu mam problem z laptopem. Chodzi o to, że kiedy wybudzam kompa z uśpienia, strasznie muli. Nawet filmy, które mam na dysku, w tym te słabej jakości, nie chcą działać płynnie i perfidnie się tną. To samo z normalnym działaniem, czy graniem - co chwila jest zwiecha czy choćby lekkie przycięcia. To wina systemu? Czy może laptop szwankuje? Od razu mówię, że jest tak niezależnie od trybu działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro za ''niedlugo'' to lepiej poczekac na oferte 4-tej generacji procesorow Intela (Haswell). Wchodza juz praktycznie na dniach, a maja zapewniac dluzsza prace na baterii:


http://www.notebookcheck.pl/Test-czterordzeniowych-procesorow-Intel-Haswell.93504.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Test-Intel-HD-Graphics-4600.93532.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym jakiegoś MSI GE70 lub Dell Inspiron 17r SE.
Nie wiem kiedy zamierzasz kupować, lecz zawsze możesz poczekać na nowości z nowych generacji. Powoli powinno coś pojawiać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić laptopa / notebooka w cenie powiedzmy 1000 - 1500 złotych. W 90% do pisania, internetu, może czasem Heroes 3 czy film.
Zależy mi na wejściu HDMI i małej matryc i fajnie jakby miał DVD. Czy w tym przekroju cenowym znajdę coś takiego. Szukałem, ale mała matryca niestety kłóci się z czytnikiem płyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Generalnie szukam bardzo namiętnie jakiegoś notebooka. Głównie do gier, ale w przyszłości ma odpalać też programy typu Ableton/Cubase i renderujące 3D (3DS max) z lepszym lub gorszym rezultatem.

...to może w punktach ;p

Budżet do 3300zł;
Rozmiar matrycy i waga nie mają znaczenia (chociaż fajna by była rozdzielczość HD+ / Full HD);
Notebook ma służyć generalnie do gier, zależy mi na dobrych osiągach pod tym względem, ale ma obsłużyć też programy pokroju Cubase / Photoshop / Blender / 3DS Max ( w takiej kolejności );
Inwestycja raczej na lata;
Nie interesują mnie dyski SSD, zwykłe HDD w granicach 750GB lub wyżej będzie wystarczające;

Tutaj domyślam się gwóźdź do trumny, jak na ten przedział cenowy - ale bardzo zależy mi na procesorze i7 lub jego ekwiwalencie. I jak wspomniałem - zależy mi na odpalaniu gier, więc też jakaś w miarę dobra grafika, tylko kompletnie nie widzę jakiejś fajnej opcji.

Może warto zejść z i7 i wybrać komplet lepszy, ale z i5?

Macie pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2013 o 12:57, Szarakus napisał:

Witam.

>

Dnia 19.06.2013 o 12:57, Szarakus napisał:

Macie pomysły?


Ja pracuję na czymś takim, idealnie w budżet
http://www.ceneo.pl/19522552#tab=spec

+ i7
+ full hd
+ nieobciążony cichy
+ przyzwoite temperatury

- ze względu na optimusa mogą działać tylko dwa wyświetlacze

Różnica że wymieniłem dysk na ssd i przez połowę czasu używam jako stacjonarnego (zamknięty laptop pod biurkiem, podpięte dwa monitory 23'''', klawiatura, mysz itd).

Nie wiem czy w międzyczasie nie wychodzi coś z haswellem ewentualnie gt760m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować