Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2014 o 15:15, Lara_Dorren napisał:


Powiem tyle: nie bierz lenovo. ;-) Wiem dobrze jak wygląda serwis gwarancyjny tych laptopów. Je.śli masz możliwość to zmień firmę, bo jeśli chodzi o awaryjność lenovo nie jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już laptopa, lecz nie wiem, jak spr. która karta graficzna działa podczas gier... Gdy minimalizuje, to pokazuje się ikona Intelowskiej karty, podczas gdy lepsza była by Nvidi. Można jakoś to spr.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2014 o 16:05, ziptofaf napisał:

Ten drugi. GT745M jest tak o 30% szybszy od GT740M. A procesor się za bardzo nie liczy
bo oba są dwurdzeniowe.


Witam,

Muszę kupić teraz laptopa i patrzę na te procki i3 oraz i5 i jedyną różnicą jaką między nuimi widze to tryb turbo.
Powiedz mi proszę czy są jeszcze jakieś zauważalne róznice i czy do laptopa typowo do multimediow (sporadycznie jakieś niewymagające gry) wystarczy i3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 09:46, Szymon666 napisał:

Muszę kupić teraz laptopa i patrzę na te procki i3 oraz i5 i jedyną różnicą jaką między
nuimi widze to tryb turbo.
Powiedz mi proszę czy są jeszcze jakieś zauważalne róznice i czy do laptopa typowo do
multimediow (sporadycznie jakieś niewymagające gry) wystarczy i3.


W przypadku tańszych notebooków - nie ma różnicy. W przypadku czegoś z lepszymi kartami graficznymi to już turbo się przydaje bo to jednak czasem jest efektywne 300-500 MHz więcej. Tym niemniej do filmów/ większości gier to ci starczy i3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2014 o 23:46, Boguslav4 napisał:

Mam już laptopa, lecz nie wiem, jak spr. która karta graficzna działa podczas gier...
Gdy minimalizuje, to pokazuje się ikona Intelowskiej karty, podczas gdy lepsza była by
Nvidi. Można jakoś to spr.?

dosadniej się da...

20140625211305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 09:43, BluesBoy napisał:

Przepraszam za burżujskie pytanie, ale która karta lepsza i dlaczego: Nvidia GTX 780
M czy Nvidia GTX 870 M?


Wystarczy użyć google:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-870M.107792.0.html
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-780M.89213.0.html

Zjedź na dół, popatrz na gry - GTX780M jest szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy taka karta grafiki w laptopie poradzi sobie z najnowszymi grami AMD Radeon R9-M290X (Neptune)? Jaki jest odpowiednik dla niej ze stajni Nvidia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2014 o 16:55, BluesBoy napisał:

Czy taka karta grafiki w laptopie poradzi sobie z najnowszymi grami AMD Radeon R9-M290X
(Neptune)? Jaki jest odpowiednik dla niej ze stajni Nvidia?


Sam oceń:
http://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-R9-M290X.108902.0.html

O ile łączysz ją z mobilnym i7 to powinna sobie radzić całkiem nieźle z najnowszymi tytułami. To mniej więcej odpowiednik wydajnościowy GTX870M. Co na PC-ty przekłada się mniej więcej jako R9 270X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Parę dni temu zakupiłem Lenovo Y580 z system operacyjnym Windows 8.1 . Wszystko pięknie śmiga ,laptop cudeńko ,niestety mam jeden dość gryzący problem . Bluethooth nie łączy się prawidłowo z telefonem. Po włączeniu bluetooth w laptopie i telefonie zostaję poinformowany o możliwości sparowania urządzeń. Po potwierdzeniu kodów pojawia się komunikat ,o rzekomym połączeniu się urządzeń ,aby po kilku sekundach status zmienił się na "brak połączenia". W takiej sytuacji niemożliwe jest wysłanie danych z laptopa do telefonu i vice versa. Po wciśnięciu PPM na jakiś plik w laptopie ,pod opcją "wyślij przez" nie mam opcji "bluetooth" , w telefon natomiast w ogóle nie znajduje urządzenia. Nie mam pojęcia co mam zrobić ,google w tej sytuacji jest dość nieprecyzyjne. Oczywiście zainstalowałem najnowsze oprogramowanie z oficjalnej strony lenovo ,co i tak nie rozwiązało mojego problemu.
Mam nadzieje że znajdę tutaj pomocną dłoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jako, że nastąpiła zmiana planów, zamiast stacjonarnego PC, jestem zmuszony wziąć laptopa. Czy możecie polecić jakiś dobry/bardzo dobry/świetny laptop dla gracza ?

Warunki to:

Laptop od 3000 zł do 4000 zł.
15 lub 17 cali (preferuję 17, ale może być 15).
Bardzo dobre chłodzenie (cóż, to dla mnie podstawa).
Windows 7 64 bit.
W miarę wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2014 o 01:14, Heartbreaker napisał:

Bardzo dobre chłodzenie (cóż, to dla mnie podstawa).

Ciekaw jestem co przez to rozumiesz, bo jaki by to "laptok dla gracza" nie był to i tak się będzie grzał ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ostatni się prawie usmażył ze względu na słabe chłodzenie.

Zależy mi, żeby po pierwsze było już dobre chłodzenie w laptopie, a po drugie, żeby w razie czego pomogła mi w chłodzeniu podstawka (bo i tę planuję kupić. Moje stanowisko pracy i gry to blat biurka, a z racji, że to jest drewniane, mocniej się grzeje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 02:31, Heartbreaker napisał:

To wiem, ostatni się prawie usmażył ze względu na słabe chłodzenie.

Zależy mi, żeby po pierwsze było już dobre chłodzenie w laptopie, a po drugie, żeby w
razie czego pomogła mi w chłodzeniu podstawka (bo i tę planuję kupić. Moje stanowisko
pracy i gry to blat biurka, a z racji, że to jest drewniane, mocniej się grzeje).

Gdybyś nie potrzebował lapka do gier to poleciłbym coś pokroju macbooka air/pro (chłodzenie mają naprawde przyzwoite). Polecam więc Lenovo y50. Mieści się w górnym limicie cenowym, ale możesz poczekać aż cena trochę spadnie. http://www.x-kom.pl/p/201908-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i5-4200h-8gb-1201000-fhd-gtx860m.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 01:14, Heartbreaker napisał:

Laptop od 3000 zł do 4000 zł.
15 lub 17 cali (preferuję 17, ale może być 15).
Bardzo dobre chłodzenie (cóż, to dla mnie podstawa).
Windows 7 64 bit.
W miarę wytrzymały.


Miałęm lenovo do grania, konstrukcji podobnej do Net_com - drugi raz bym nie brał - albo smażysz jajka albo głuchniesz. w tej chwili gdybym miał brać lapka do grania to np
http://www.komputronik.pl/product/232749/Strefa_Gier/PC/ASUS_G750JM_T4061_16GB.html
fakt że nad Twój budżet ale tu masz i7 na 8 wątkach

tu bliżej 4k
http://www.komputronik.pl/product/231527/Strefa_Gier/PC/ASUS_G750JM_T4060_8GB.html

pamiętaj że komputronik jest drogi - da się kupić taniej.

Tego chłodzenia nie przebijesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 01:14, Heartbreaker napisał:

Laptop od 3000 zł do 4000 zł.
15 lub 17 cali (preferuję 17, ale może być 15).
Bardzo dobre chłodzenie (cóż, to dla mnie podstawa).
Windows 7 64 bit.
W miarę wytrzymały.

Asus N550JK.
Cena - równe 4 koła; 15,6" chłodzenie adekwatne do obciążenia, dobry procek i GPU, system możesz sobie zdowngradować, trzyma na baterii znośnie (fabryczna bateria ma zapas na dodatkowe komory), śliczna matryca IPS FHD, co przy wyłączeniu zbędnego w tej rozdziałce FSAA daje buffa do wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla osoby z rodziny laptopa.

Lekki, najlepiej <14 cali, nieawaryjny, tylko do pracy, nie gier czy bardzo zlozonych obliczen, ale Internet z wieloma zakladkami, office, poczta, arkusze, excel, prezentacje, soft do ksiegowosci, etc., ale bedzie duzo uzywany w ciagu dnia, ze stacja dokujaca, dysk najlepiej SSD ze 256 GB lub wiecej, gwarancja im dluzsza tym lepiej. Ekran dotykowy mile widziany.

Razem z systemem win 7 lub win 8, oraz MS Office Home and Business, stacja dokujaca cena powinna byc ponizej 6000zl netto, choc jak by bylo warto doplacac moze byc do 7k zl netto.

Co sadzicie o ultrabookach Lenovo Edge Yoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że studia się zbliżają to szukam laptopa. Z racji, że są to studia informatyczne, to musi on być mobilny, dlatego celuje w 15,6 cali. Maluchów nie lubię, a 17,3 może być uciążliwy do noszenia na uczelnie. :P

Głównie będzie służył do programowania, VM i grania w gry. To ostatnie w normalnej sytuacji stawiałbym na pierwszym miejscu, ale z racji że ów studia raczej nie cechują się dużą ilością wolnego czasu to nie musi to być ultra gamingowy laptop, ale mimo wszystko zawsze dotychczas miałem mocny sprzęt, więc nie szukam też laptopa bez dedykowanej grafiki. :P

Nastawiam się na Asusa/Lenovo, albo MSI, tylko ta ostatnia firma mnie odrzuca wieloma historiami o głośności i słabym chłodzeniu. A Asusy bardzo lubię, bo miałem z nimi styczność i nigdy nie zawiodły.

Laptopy, które wpadły mi w oko to: Lenovo Y50(dużo osób na forach narzeka na ekran) i Asus G550JK, czyli ROG-owa wersja Asusa N550JK opisywanego wyżej przez Olamagato. Asus w sumie byłby idealny, gdyby nie fakt, że za taką cenę miło byłoby zobaczyć kartę graficzną 860m GDDR5, a nie 850m na DDR3.

Mam w związku z tym kilka pytań. Czy jest sens inwestować w laptopa mającego 16 GB RAMu, czy 8 zdecydowanie wystarczy? Oprócz tego myślałem czy nie lepiej byłoby wybrać wersję z 256 GB SSD zamiast 750GB/1TB HDD. Bardzo szybki laptop to fajna sprawa, a jak miejsca zabraknie to zawsze są zewnętrzne dyski. :P

Chętnie usłyszę opinie o tych laptopach. Oprócz tego jeśli ktoś z was ma jakiś laptop godny polecenia to chętnie zobaczę. :) Budżet to 3.5-4k, wolałbym nie wychodzić poza 4.5k, bo z takimi laptopami to już strach chodzić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować