Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam,

czy cos lepszego od tego http://allegro.pl/lenovo-g500-i3-3110m-8gb-1tb-hd8750-2gb-alu-zestaw-i4653120851.html

w cenie do 1700zl + dostawa, sie znajdzie? Stosowany bedzie do grania od czasu do czasu, filmow, przegladania neta, uzytkowania na uczelni. Lapek bez systemu moze byc.

Za wszelkie sugestie z gory dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję laptopa, ale zupełnie nie orientuję się w temacie.
Będę używał go do głównie do niezbyt zaawansowanego programowania, a poza tym do jakichś prostych, podstawowych czynności typu odebranie maila lub obejrzenie filmu. Gdyby ruszyła na nim Europa Universalis 4 to byłoby miło, ale gry tutaj absolutnie nie będą priorytetem - do grania mam stacjonarkę :) No i budżet: 1500zł. Zaznaczę, że potrzebuję kompa bez systemu. Na 90% zainstaluję na nim Ubuntu, a jeśli nie to W7, którego już mam, więc płacenie za kolejny system jest bez sensu.

Póki co wpadł mi w oko ten: http://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-edge-e531-68852a2-628856/ Warty on jest uwagi? Martwi mnie tylko niska rozdzielczość. Do pracy przydałaby mi się nieco wyższa, aczkolwiek podejrzewam, że za 1500zł będzie ciężko coś znaleźć.

Znalazłem też coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/208853-notebook-laptop-15-6-lenovo-g500c-i3-3110m-8gb-1000gb-dvd-rw.html#
Zastanawia mnie, dlaczego za tę samą cenę ma 2x więcej ramu i 2x większy hdd. Czy przeoczyłem coś istotnego? :p

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laptop do internetu, filmów, pracy "biurowej", w znikomym stopniu do gier.

1. Czy w tej cenie da się kupić coś lepszego niż poniższe laptopy?

Asus i7-4700HQ, 8GB RAM, NVIDIA GeForce GT 740M, Dysk HDD: 1 TB
http://www.komputronik.pl/product/219685/Komputery/Laptopy/ASUS_R751JB_TY034H.html

MSI i7-4700HQ, 8GB RAM, Nvidia Geforce GT 840M, Dysk HDD: 1 TB
http://www.morele.net/laptop-msi-gp70-leopard-2pe-005xpl-637884/#div4

2. Ktoś miał z nimi do czynienia? Jest zadowolony lub nie? Główne różnice poza firmami Smile i kartami graficznymi to
matryca Asus (błyszcząca), MSI (matowa)
rozdzielczość Asus (1600x900), MSI (1920x1080)
oraz brak systemu w przypadku MSI.

3. Czy ta karta GT 840M wystarczy do 1920x1080?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 12:15, Maciejas napisał:

Zastanawia mnie, dlaczego za tę samą cenę ma 2x więcej ramu i 2x większy hdd. Czy przeoczyłem
coś istotnego? :p


Jeden to solidny laptop dla biznesu, a drugi to zwykły tani budżetowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 20:06, Torquemada_Varenkorn napisał:

Laptop do internetu, filmów, pracy "biurowej", w znikomym stopniu do gier.

1. Czy w tej cenie da się kupić coś lepszego niż poniższe laptopy?

Asus i7-4700HQ, 8GB RAM, NVIDIA GeForce GT 740M, Dysk HDD: 1 TB
http://www.komputronik.pl/product/219685/Komputery/Laptopy/ASUS_R751JB_TY034H.html

MSI i7-4700HQ, 8GB RAM, Nvidia Geforce GT 840M, Dysk HDD: 1 TB
http://www.morele.net/laptop-msi-gp70-leopard-2pe-005xpl-637884/#div4

2. Ktoś miał z nimi do czynienia? Jest zadowolony lub nie? Główne różnice poza firmami
Smile i kartami graficznymi to
matryca Asus (błyszcząca), MSI (matowa)
rozdzielczość Asus (1600x900), MSI (1920x1080)
oraz brak systemu w przypadku MSI.

3. Czy ta karta GT 840M wystarczy do 1920x1080?


Kupilem tego MSI GP70 na otwarciu w Warszawa Reduta, wszystkie MMO smigaja ladnie :) Najwazniejsze, ze Dota 2 smiga. Jak jakies mocniejsze gry to juz trzeba dolozyc kilkaset zlotych i wziac GE70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem czy dobry temat, w każdym razie posiadam laptopa Lenovo G510. Dwa tygodnie działał na nim windows 8.1, ale dzisiaj zdecydowałem się na zmianę na windowsa 7, nigdy bym tego nie zrobił, gdyby nie fakt, że 8.1 jest niezgodny z wieloma programami/grami, ale mniejsza z tym, chodzi o to, że mam problem z ustawieniami jasności ekranu (przestawiam w panelu sterowania, ale na klawiszach funkcyjnych jest to samo) - na jednym ustawieniu ekran jest za ciemny, na kolejnym za jasny i brakuje mi tej jasności pomiędzy, która występowała na win8.1. Wgrałem wszystkie sterowniki, system oryginalny oczywiście
Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Pisze tu gdyż kiedyś korzystałem z tego forum i wiem że mogę liczyć na szybką pomoc osób które maja pojęcie o tym co mówią, posiadam laptopa dell xps x702 l, sformatowałem i przeczyściłem dyski, wgrałem na nowo sterowniki jednak nie mogę znaleźć sterownika do tego aby nie przeskakiwała mysz, co jakiś czas po prostu skacze i klika sama z siebie w jakiś punkt, wcześniej już miałem z nim taki problem, ma dotykowy ekran może to jakoś powiązane, proszę o źródło tego sterownika która naprawia ten błąd.
Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam pilną potrzebę zakupienia w rodzinie laptopa "wielozadaniowego". Głównie będzie on potrzebny do programów biurowych i korzystania z internetu, ale od czasu do czasu będzie też używany do oglądania filmów oraz do gier typu Heroes VI i przyszłoroczne Heroes VII, jak również Simsy 4 oraz jakieś gry logiczne i platformowe (niekiedy są one wymagające).
Bardzo bym prosił o jakieś propozycje w granicach 2000-2300 zł (jeśli będą one oczywiście w stanie uciągnąć wymienione gry bez zająknięcia w tym przedziale cenowym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup laptopa bez systemu operacyjnego to naprawdę taka trudna sprawa? Przeglądałem oferty kilku sklepów i lipa, nawet na Allegro nie mają. : /

Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 17:28, Kadaj napisał:

Czy zakup laptopa bez systemu operacyjnego to naprawdę taka trudna sprawa? Przeglądałem
oferty kilku sklepów i lipa, nawet na Allegro nie mają. : /

Niestety, teraz to chyba tylko komputery stacjonarne da się kupić bez systemu operacyjnego (a to i tak już rzadko), bo Microsoft przecież musi mieć jakiś zysk. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 17:28, Kadaj napisał:

Czy zakup laptopa bez systemu operacyjnego to naprawdę taka trudna sprawa?


To zależy od wymagań i umiejętności kupującego. Na allegro mają filtr na laptopy bez systemu i wyników jest całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 17:42, rob006 napisał:

Na allegro mają filtr na laptopy bez
systemu i wyników jest całkiem sporo.

Jak ktoś chce wielkie i ciężkie bydle, to może. ;p

W przedziale wielkości ekranu 12 -13.9" - całe 30 aukcji. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 17:57, Kadaj napisał:

> Na allegro mają filtr na laptopy bez
> systemu i wyników jest całkiem sporo.
Jak ktoś chce wielkie i ciężkie bydle, to może. ;p

W przedziale wielkości ekranu 12 -13.9" - całe 30 aukcji. ;d


To poszukaj w kategorii inne - jest tam sporo lapków z Linuksem albo trialem Windy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie od roku użytkuję laptopa Dell 7720 .. Uwielbiam go, ale zauważyłem ostatnio, że niektóre strategie zaczęły lagować.. Co dziwne nie miały do tego prawa bo mają niskie wymagania.. Zauważyłem że podczas grania procesor zużywa tylko 1 CPU a mam 4 rdzenie i 8 wątków (bo to jest i7).

Postanowiłem coś zrobić.. Wszedłem do ustawień NVIDIA i oprócz wymuszenia pracy na karcie NVIDIA aktywowałem tzn włączyłem optymalizację wątkową, która niby włącza w aplikacjach więcej procesorów.. - Po tym gry zdecydowanie działają superancko..

Zastanawiam się co tu jeszcze innego poprawić w tych ustawieniach NVIDIA? Czy w ustawieniach Intel też coś powinno się ustawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 09:55, Grodhar napisał:

Mógłby mi go ktoś scharakteryzować? Co na nim odpalę? Zastanawiam się czy dałoby radę
w coś pograć :)


Z tego co widzę to masz tam GT820M:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-820M.108477.0.html
Wydajność wystarczająca do wszystkich starszych i mniej wymagających produkcji (np. Deus Ex Human Revolution by płynnie chodził w High), raczej jednak nie poradzi sobie z Watch Dogs, Crysisem 3, Far Cry 3 i innymi produkcjami klasy AAA wydanymi po 2013 roku. A przynajmniej nie tak żeby było płynnie. Trzymałbym się też z dala od Wiedźmina 2 chyba że 25 klatek w 800x600 cię zadowala. Swoją drogą to wręcz niezwykłe jak układ w 2014 roku jest odświeżoną wersją low-endu takiego z 2010 (w moim lapku który kupiłem 4 lata temu za 2200 zł był GT540 na którym wzorowany jest GT820M :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Na takie tytuły nawet nie liczyłem, raczej jakieś sieciowe gry, starsze RPGi, może w diablo popykam, no i tego Wieśka sprawdzę z ciekawości pewnie bo przez ostatnie pół roku nie miałem możliwości w nic pograć, a stacjonarkę i tak będę składał, czekam na dobry moment.

Swoją drogą, dobry sprzęt za tę cenę? Kosztował 1500 na sklepie, zostawić czy może dostałbym coś wydajniejszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DELL 7720 z GF 650M .. gram na nim w s umie w każdą grę RPG i strategie. Od roku gdy go posiadam śmigały mi takie gry jak Civilization V, Beyond Earth, Endless Legend, Risen 3 czy Divinity Grzech Pierwotny.

Gry śmigały na niemal najwyższych ustawieniach. DLatego może to pomoże tym, którzy chcą zakupić laptopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, dałoby się w coś pograć na takim Dellu?

5737 i7-4500U 8GB FHD HD8870M 17 cali mat

Bo celuję w coś z 17 calami i matową matrycą FHD, ale chciałbym też coś niecoś pograć - nie na max detalach, niekoniecznie w Wiedźmina 3 (ale w Wieśka 2 to tak :P). Kiedyś był Acer V3-772g za rosądną cenę (~3000), ale teraz poznikał z rynku i lipa. Nic nie ma. Jak żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować